Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zolle


zolle
tag

hogy a PLL szexi lenne azt kétlem, de érdekes a cikk, várom a folytatást!

(#2) Elrood


Elrood
őstag

A második generációt, a forradalmi változást hozó i915-ös mobil chipset (i915PM/GM + ICH6-M) Alviso néven, 33%-kal megnövelt FSB újabb Pentium M generáció Sonoma maggal, PCI-express, SATA, Express Card foglalat, újabb Wlan vezérlő.

Én úgy tudom, hogy ezt hívták Sonoma platformnak, és a Pentium M magot pedig Dothan-nak.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#3) Xantomas válasza Elrood (#2) üzenetére


Xantomas
őstag

Hopp, ezt nem is vettem észre.
Igen, a Sonoma az Dothan(533MHz) + Alviso (i915) + Intel PRO/Wireless 2200 v 2915
A Carmel az Banias v Dothan(400MHz) + Odem (855PM) v. Montara (855GM) + Intel Pro/Wireless 2x00

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm. Honnan szeded a PLL áramköröket?
Nekem pár asztali alaplap hasonló áramköre + főleg feszszab kapcsolása kéne. Az nincs? ;-)
(De komolyan, az asztali alaplapom erősen alultáplálja a procit, és BIOSból nem állítható rajta fesz...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Tomka4


Tomka4
csendes tag

Klassz a cikk de hogy tudom a leírtakból a lapostoppot feljebb húzni?De tényleg sokat tanultam a cikkből. :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#6) sghc_toma válasza Tomka4 (#5) üzenetére


sghc_toma
senior tag

idézet a cikkből: Itt szeretném leszögetni, hogy a sorozat esetében a tuningot, az eredeti értelmében fogom használni: optimalizálás. Nem sebességnövelésről, túlhajtásról lesz szó,

in asm we trust

(#7) Tomka4


Tomka4
csendes tag

Értem és meghajlok.Ezeket nem lehet tuningolni hivatalossan. :W
Pedig hogy szeretném.

[Szerkesztve]

(#8) yash


yash
senior tag

KÖVETKEZŐT!!! :) NAGGYON JÓ! Nekem is van notim, és imádom, ha tudom miről van benne szó! Nemrégóta foglalkozom a témával, pár dolgot tudtam, de azt hiszem kell még egy-két cikk tőled ;)

(#9) Petek válasza Tomka4 (#7) üzenetére


Petek
tag

Itt szeretném leszögetni, hogy a sorozat esetében a tuningot, az eredeti értelmében fogom használni: optimalizálás.


Ezt nem olvastad?? :W Gondolom a szerzőnek van némi fogalma arról is hogy hogyan lehetne magasabb órajeleket elérni a laptok alkatrészeinél, de nem ez volt a célja a cikk írásával.

In vino veritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.