Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

geocaching-nek kell írni helyesen (lásd pl.: [link] )

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Biztos én vagyok a hülye, de fogalmam sincs, hogy minek a rövidítése a PNA. A google sem dob ki semmi érdemlegeset, max ilyeneket:

''PNA is peptide nucleic acid, a chemical similar to DNA or RNA. PNA is not known to occur naturally in existing life on Earth but is artificially synthesized...''

***

(#3) shev7 válasza ollie (#2) üzenetére


shev7
veterán

A PDA mintajara: Personal Navigation Assistant

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4) shev7


shev7
veterán

elolvastam a cikket, meg vetettem egy pillantast a geocaching.hu oldalra is. Homalyositson fel valaki, mi ez a lada dolog?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5) luciferc válasza shev7 (#4) üzenetére


luciferc
őstag

a geocaching.hu-n elég jól le van írva. másoljam azért ide neked? ;]

mod: súgó: kicsit görgess lefele a geocaching.hu-n...

[Szerkesztve]

(#6) föccer


föccer
nagyúr

mintavételezési távolságot, amit tudósok szerint 4 méterre érdemes állítani.

Ha jól tévedek, és a geodéziai tanulmányaim nem csalnak, akkor az 1 gps antennával, 4 műholdat ''látva'' érhető el a GPS polgári alkalmazásában a 15 méteres pontosság.

Azért mondom a polgári alkalmazást, mert minden GPS műhold 2 frekin sugározz a saját koordinátáit. Az egyik a polgári gépekkeg is használható, a másik pediglen kódolt, katonai alkalmazásokban használatos. A Katonai GPS vevők 5 méter pontossággal tunak navigálni, 1 vevő antenna segítségével.

A ''hülye'' geodéták meg kitaláltá, hogy ha veszenk 2 antennát, amiket ''online'' összekötenk (pl rádióval), akkor egy kis matematikát végző segédszoftverrel 3 cm pontosság érhető el :) ( ez a 2 antenna, 4 műholdhoz tartozik :)

Halkan megjegyzem, hogy ha növeljük az antennák számát, akkor egyre növekszik a ''felbontás'' is. Valami négyzetgyökös összefüggés van az antennák száma és a pontosság között. (hibaterjedés számítását mindig is utáltam, és sosem értettem ) Az a lényege, hogy 10 antennával 3 mm potosság érhető el, 100 antennűval 0,3 mm ... etcetc. Amíg a számítási kapacitás bírja :)


Ja, egy érdekesség: GPS-sel kimérték, hogy amikor ez erzsábet hídon átmegy egy busz, az sacc 5 cm-ert ''süllyed''..

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) rdi válasza Kobaljov (#1) üzenetére


rdi
veterán

Ezt a geocaching szót mindig elb***tázom :)))

föccer : akkor helytelen kifejezést használtam, itt a trackpontok közötti távolságra gondoltam.



[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#8) ktg3 válasza föccer (#6) üzenetére


ktg3
őstag

ez egyébként tényleg így van..
mmint az erzsébethíd..
nagyon durván lehet érezni ha átmegy 1 nagyobb jármű.
múltkor álltam rajta vagy 1 órát és végeztem megfigyeléseimet:DDD

(#9) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Hát szerintem ez a legjobb, amit eddig kipróbáltam: http://www.gpstuner.com/
Magyar fejlesztés, de sajnos úgy tűnik boltban már nem kapható.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#10) rdi válasza TheVeryGuest (#9) üzenetére


rdi
veterán

kipróbálnám, hogy a CE 4.2 -őn fut-e?
Mert lehet, hogy nem.

Fej! Tor! Potroh!

(#11) TheVeryGuest válasza rdi (#10) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Van belőle trial verzió. Régebben csak a pontok száma, meg a track hossza volt limitálva. Egy próbát megér.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) rdi válasza TheVeryGuest (#11) üzenetére


rdi
veterán

ahogy lesz rá egy kis időm azonnal kipróbálom :)

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.