Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nokia N80

Hozzászólások

(#1) Router


Router
őstag

Jó kis cikk lett!

Nekem is volt 2 ilyen telóm és nagyon bírtam őket de a másodikat ellopták... :((( :((( :(((
Azóta egy boldog N73 tulaj vagyok de nagyon hiányolom belőle a WiFi-t!

www.reballing.hu/forum

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Jo az ismerteto.
Picit szettagolhattad volna a szoveget, nekem nagyon suru igy.
Legalabb egy-ket sajat keszitesu kepet berakhattal volna a kamerarol, hogy legyen fogalmunk a minosegerol.
Az ara mennyi, hogy legalabb tudja az ember, hogy megeri beruhazni ra. (kb. ar is jo)

Nem tul vastag ez a kutyu?
Olyan mintha egy fel teglat tomne a zsebebe az ember.


[Szerkesztve]

(#3) (Kolombusz) válasza twollah (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Eleinte szokatlan, meg nagy zseb kell hozzá, de már megszoktam, nem zavar.

(#4) Blaise


Blaise
veterán

Mennyibe fáj egy ilyen Tom-Tom térképcsomag ? (már ha eredeti)

(#5) (Kolombusz) válasza Blaise (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Úgy 50k körül kapható, ahogy néztem a webshopokban.

[Szerkesztve]

(#6) twollah válasza Blaise (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Ahogy a neten nezem (mert ugye a Google a baratom!!!) ~25ezer local credittol kezdodnek az arak.

Mondjuk az csak nyugat-europai...

[Szerkesztve]

(#7) zdanee


zdanee
őstag

Ceruza gomb funkcioja: Edit gomb. Nyomva tartva es mozogva a szovegen kijelolod es masolhatod v kivaghatod, hosszan nyomva belillesztes funkciot lat el.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) (Kolombusz) válasza zdanee (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Legalább már ezt is tudom!
Köszi! :)

(#9) feka007


feka007
nagyúr

Frankó telefon, lassan nekem is új teló után kéne néznem, eléggé elavult már a 6630...

(#10) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ceruza gomb további funkciói:

- több elem kijelölése egyszerre, pl. üzeneteknél vagy galériában

- üzenet írásnál hosszan nyomva a beviteli módok közül lehet választani vele (is)

Szvsz elég hasznos kis gombocska kár volt ilyen lebecsmérlően írni róla... lehet el kellett volna olvasni a használati utasítást a ''cikk'' megírása előtt... ;]

Feel Good Inc.

(#11) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Még egy aprócska tipp. A multimédia gomb hosszu megnyomása programozható (mondjuk nem minden firmware verzióban), tehát egész jól ki lehet használni.

Feel Good Inc.

(#12) (Kolombusz) válasza Pompi (#10) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Kiegészítettem. :)

(#13) Mice_007 válasza Pompi (#10) üzenetére


Mice_007
tag

Nahát, köszi :D mindig tanul valamit az ember, a kijelölést nem is tudtam, pedig már több mint egy éve használom az N70-et

AIDA64.com

(#14) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Jó lett az írás, én sem használtam eddig a ceruza gombot :B Viszont az érdekes hogy azért nem frissítettél sw-t mert a vista nem szereti az NSU-t :F Nincs egy XP telepítő cd-d, vagy egy XP-vel rendelkező családtag/haver? (én is hugi gépéről frissítettem az N73mat :D )

(#15) (Kolombusz) válasza Daweee (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Annyira nem izgat a frissítés, hogy ezért vmwareel feltoljak egy xp-t, vagy valakihez elmenjek, ott pc suiteot, drivert, mindent feltolni mellé, majd, ha egyszer nagyon elkap a láz, akkor fogom a garilevelet és beviszem a Nokiához.

(#16) pasquale


pasquale
tag

HAdd kérdezzem meg,honnan szedtél le Igo-s hangot tomtomhoz?
Köszönöm előre is

(#17) (Kolombusz) válasza pasquale (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

(#18) EQMontoya


EQMontoya
veterán

a cikk jó lett, grat hozzá :R annyi, hogy én a qvga vs n80 felbontást nem hoztam volna fel érvként, mivel ilyen méreteknél még nem igazán látszik. főleg, hogy a másik 2 emlitett telefon kijelzője méreteiben kisebb is, tehát az adott területre eső pixelek számában az eltérés minimális.

Same rules apply!

(#19) Daweee válasza EQMontoya (#18) üzenetére


Daweee
őstag

jó de azért mégiscsak jobb ha nagyobb a kijelző az élességtől függetlenül, én K700-ról váltottam N73-ra (176X220 vs qvga) és szegény K700 kijelzője hoszában akkora mint az N73 széltében ;] így a pixelméret sacc/kb ugyanakkora...

(#20) @kos


@kos
tag

Nokia. Jellemző! Azért nem ezt várná az ember egy felsőkategóriás telefontól, hogy még neki kelljen ragasztgatnia, mert lusták voltak a nokia mérnökei normálisan megtervezni! Szégyen és gyalázat! A legszörnyűbb az egészben az, hogy a vevők többsége még jó képet is vág az ilyen konstrukciós hibákhoz és természetesnek veszi, hogy egy rakás szeméttel egyenlő amit egy kisebb vagyonért sikerült megszereznie.

(#21) (Kolombusz) válasza @kos (#20) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én, tényleg belehaltam, míg 2 perc alatt levágtam 4 db celluxot, további 1 perc alatt ráraktam a hátlapra és 5 perc alatt szépen belevarázsoltam a slideba, majd ezután lett egy frankón összerakott, komoly telefonom.

Okés, eléggé illúzióromboló, amikor a vadi új telcsid lötyög összevissza, de legalább megcsinálható. Az újabb Nokiák pl. nagyon jól össze vannak rakva, lásd a 6500 slide-ot, fogtam prototipust, igen jól működött, Samsung-verő.

Miután utánaolvastam a témának, nem csak úgy beleválasztottam a közepébe, ezért egyáltalán nem kellett meglepődnöm, csalódnom.

(#22) EQMontoya válasza Daweee (#19) üzenetére


EQMontoya
veterán

jó, számit a szimélység, meg 1 darabig nem árt a nagyobb felbontás, de 1 bizonyos pixelsürüség fölött nincs értelme.

Same rules apply!

(#23) (Kolombusz) válasza EQMontoya (#22) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Netezéskor jön jól a nagy felbontás, máshol tényleg nem lehet kihasználni.
Viszont netezés közben nagyon. :R

(#24) Wise


Wise
tag

Én is telefon vásárláson gondolkozok mert a 6230am felett eljárt az idő és 2 telefon között gondolkozok e65 és n80. Az n73 csak azért nem jöhet szóba mert öcsémnek is olyan van és nincs benne wifi. Az e65 mellett a jó összeszerelési minőség és a kinézete szól. Viszont a kamerája nemtom mennyire jó meg hát mit vár az ember egy telefontól nem kell nekem olyan jó kamera végülis. Az n80ba nekem elég riasztó a majd 3cm vastagsága. Nagyon gáz? mennyire kell hozzá nagy zseb? Egyáltalán megéri az a kamera? mert mondjuk az a ''vaku'' túl sokat nem ér rajta meg hát az a 1,2 megapixel... :F Egyébként nem értem a nokiát h mér nem tud egy kellemesebb külsőbe csomagolni egy olyan tudást mint az n80-é. Ennyi pénzért nem akarok egy féltéglát :(

(#25) (Kolombusz) válasza Wise (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Javaslom, hogy menj be Nokia boltba és fogdosd meg az N80-ast.
Elég vastag, de meg lehet szokni.

A Mobilarénán összehasonlithatod a két kamerát.

(#26) Pompi válasza EQMontoya (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Lehet nincs értelme, de eszméletlen jól néz ki. És nem csak netezéskor. Egyszerüen jó, hogy nem látni pixeleket. Zongorázik a különbség az N80 és az E65, N73 kijelzője között és akkor az N95-öt még nem is említettem, ahol a 240x320 még nagyobb kijelzőn oszlik el, így még pixelesebb a kép.

Feel Good Inc.

(#27) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanmár srácok! Cellux és fogpiszkáló! Ez szánalmas! Egy ilyen drága készüléknél...
Mint a hsz-ek között olvasható: igaz tervezési hibás, de legalább megcsinálható! :))
Bocs de ez olyan, mint mikor az új tulajdonos 25 évvel ezelőtt hazavitte a Merkúr telepről az új Daciáját, és első útja egy szervízbe vezetett, hogy a csavarokat egytől egyig meghúzzák rajta.

A véleményem az, hogy aki 100e ft körül telefont vesz, annek ne kelljen otthon legózni, fogpiszkálózni, meg ragasztgatni.
Cellux és fogpiszkáló, tényleg nem érzitek hogy mennyire röhej az egész? :C

(#28) (Kolombusz) válasza lugosi (#27) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Tényleg nem érzed, hogy engem, Pompit és még sok más embert, aki már megcsinálta ezt, tényleg nem zavar?

Rászántam 10 percet, nem lötyög, stabil, kész.
Az sem lenne jobb, ha nem csináltam volna vele semmit és sírnék, hogy jaj, lötyög.

Az N95 balhéja után biztos, hogy a Nokia sokkal jobban fog figyelni az összeszerelésre, erre jó példa lesz a 6500 Slide.

[Szerkesztve]

(#29) weihe


weihe
tag

No, nekem meg egy E65-öm van. Mondjuk most néztem, nem látom rajta a pixeleket, de azért megnéznék egy N80-at is, ha annyira jó (élőben még nem láttam, csak fotókon, ott nem láttam akkora különbséget az N80 meg az E65 kijelzője között pixelesedés tekintetében).
Amúgy meg felőlem akár ki is hagyhatták volna a kamerát a telefonból, mert a mobilkamerák szerintem egytől egyig csapnivalóak, ha fotózni akarok, úgyis viszem a digitális gépet, amiben nem egy db műanyag lencse van.

Aktív készenlét: az írásban szerintem ki kellene emelned, hogy az ott látható alkalmazásokat is lehet konfigurálni, mert nekem ez nem jött le (az amúgy jó) cikkből.

A ragasztgatással kapcsolatban: szerintem sem akkora gáz, ezt a telefont szerintem a szolgáltatásaiért veszi meg az ember, sajnálatos hiba a lötyögés, de akinek ezek a funkciók és szolgáltatások kellenek, az azt hiszem tud ennyi kompromisszumot kötni (mint az látható is).

(#30) Pompi válasza weihe (#29) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Majd előszedem ha megtalálom a képeket, ha nem akkor pedig ismét a kezembe veszem a kolleganőm E65-ét és csinálok pár képet egymás mellett E65 és N80, hogy el tudd képzelni a pixelmentes kijelzőt ;)
Mondjuk ha nem látod az E65-ön a pixeleket akkor lehet valami a szemeddel :DDD

Feel Good Inc.

(#31) EQMontoya válasza Pompi (#26) üzenetére


EQMontoya
veterán

maga a szerző tudja megerősiteni, hogy a d900am és az n80 kijelzője között gyakorlatilag nincs különbség, pedig ez csak qvga.

Same rules apply!

(#32) weihe válasza Pompi (#30) üzenetére


weihe
tag

Meglehet az is. De szvsz téma függvénye is.

(#33) Pompi válasza weihe (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezért is néztem ugyanazzal a témával :DDD
De a fontok a legtöbb témában ugyanazok, szóval ha a betüket nézed pl. ikon feliratok akkor mind1, hogy milyen téma.

EQMontoya nem ismerem a D900-at, de azt azért lássuk már be, hogy ugyanolyan fizikai méreten 240 vs 352 és 320 vs 416 pixeles kijelző azért látható különbséget eredményez. Még ha gyakorlatilag ennek nincs is értelme sokak szerint (általában azok szerint akik a kisebb felbontásu kijelzője van).

Feel Good Inc.

(#34) Wise


Wise
tag

én csak saját tapasztalatot tudok mondani az n73-ról bár annak hasonló kijelzője van az e65-éhez csak kicsit nagyobb de a felbontás ugyan az és ez a kijelző minden csak nem pixeles :) az e65é meg még kisebb és ugyan ez a felbontás szal az még ennyire se pixeles bár ha mellé tennék egy n80-at lehet észrevenném a külömbséget de sztem nekem az e65é is megfelel az is szép sztem meg az e65 16millió színárnyalatos álítólag, nem láttam még szal nemtudom h jelent e egyáltalán külömbséget

(#35) lugosi válasza (Kolombusz) (#28) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Végül is sok boldog Dacia tulajt se zavart. Az legalább nem volt drága. ;]

Ez nekem olybá tűnik, hogy ''ha már egyszer megvettük drága pénzért, akkor vágjunk hozzá jó pofát''. Ez teljesen természetes emberi viselkedés, senki nem mondaná azt szívesen magáról, hogy ''hínnye, megvettem 100-ért, közben meg lötyög az egész mint egy pohár kóla''.

(#36) Pompi válasza lugosi (#35) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez csak ott hibázik, hogy mielőtt megvettük már tudtuk, hogy ilyen lesz. De a telefon szolgáltatásai mellett számunkra eltörpül az, hogy egy kis sufni tuninggal kell megoldani a fizikumát.

Feel Good Inc.

(#37) craine12


craine12
tag

(Kolombusz): olvasgatva a cikkeidet, ezt találtam az egyik végén, összegzésképpen:

Jó ideig nem fogom lecserélni, de azért már kinéztem az utódját: egy V3xx-et. Ettől a formától nem akarok megválni soha többé.

Hogy is van ez? ;] Ráadásul mindez egy fél éve... Vissza a gyökerekhez? Amúgy jó kis írások :R

[Szerkesztve]

No woman. No cry. No kidding.

(#38) (Kolombusz) válasza craine12 (#37) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Legiknább úgy, hogy olvasd el a Motorola Magyarországnak cimzett írásomat. ;)

(#39) hanu75


hanu75
csendes tag

A sufni tuningot kipróbáltam bár nem tudom, hogy ti hova ragasztottátok azt a celluxot, mert nekem a cellux valahogy nem akart megmaradni, mindig begyürte a slide. Öntapadó átlátszó fóliával próbáltam azt beleraktam a sínbe de azt is gyűrte. Szóval hova kell ezt ragasztani lehet, hogy gagyi vagyok de ez nekem nem ment. Vagy vékony csík a sínbe belülre, de azt is kigyűrte, vagy sín külső oldalához ragaszom az megmaradt, de feszíti így a telefont, a lögyögés amplitúdója nem változott csak nehezebben lötyög, a sín belső oldalához pedig nem lehet mert ott csúszik a slide. Szóval a lényeg a lényeg hova ragasszam jó volna egy fényképsorozat a műveletről vagy egy jó kis youtube-os video úgy, mint az N95-ről[link], Előre is köszi.

(#40) Répafőzelek


Répafőzelek
tag

Már lassan 1 éve használok n80-as telcsit, ez idő alatt összegyűlt már pár dolog a fejemben a készülékkel kapcsolatban:

Rossz:
-a wifi hatótáv szar, már lakáson belül se veszi a helyi wiress router jelét
-a gsm antenna is vacak, 3 jelnyit esik a térerő ha rendesen kézbe fogom, eddigi telóimmal ilyen probléma nem volt (6120, 6600)
-a menü meg az egész telcsi rohadtul lelassul ha a memóriában több mint 600 sms/mms van (6600 bírta 2000-ig is)
-galléria esetlen, lassan tölti be a thumbnailokat, néha percet is várni kell 1-1 új képre
-pdf kezelése... eddig egy olyan pdfet nem tudtam megnyitni ami jól jött volna a munkámhoz
-most éppen szervizben van, mivel elromlott a hangszorója
-utálom a festett műanyagot
-gyári mp3 lejátszó, szerintem kezelhetetlen

Jó:
-böngésző zseniális (netbankos, hattrick/gpro vagy netes vásárlás se okoz gondot!)
-kijelző szintén zseniális
-nyomógombok nagyon jók
-krally
-navigáció (smart2go előfizető vagyok)
-wifi frankó ha közel sikerül jutnom egy routerhez
-könnyen gépre köthető az USB kábel segítségével, pendrivera sincs szükségem

So-so dolgok:
-akksi, rekord eddig 5 nap, de általában 48 óráig bírja, sztem ez elmegy
-méret, most már megszoktam, meg az övtárskában külön zseb jár őfelségének

Érdekes, nekem a slidedal semmi bajom, még az elején picit nyikorgott, de kis szilikon szprés kezelés után kezes bárány lett belőle és öröm csúszkázni az előlapjával.

Ja még kis személyes élmény... emlékszem mikor meglett mindenhova wlan varázslóvasl jártam és kerestem a free hotspotokat, vicces volt :D

Ja tényleg, valakinek sikerült a képeket megosztani wifi hálózaton? Vagy egyáltalán, hogyan kéne ennek működne?

(#41) tuskooo válasza Répafőzelek (#40) üzenetére


tuskooo
addikt

Hali!

Konkrétan mi baja a hangszórónak? Az enyém is pont szervízben van, mert teljesen véletlenszerűen működik/nem. A wifis képmegosztással kapcsolatban: a saját progija fizetős, de amúgy jó, én symsmb-t használok, próbáld ki azt.

(#42) (Kolombusz) válasza Répafőzelek (#40) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Na igen, az Acrobat Reader nekem is szar.
Egy 2.5 megás pdf-et nem bir megnyitni.

(#43) Répafőzelek válasza tuskooo (#41) üzenetére


Répafőzelek
tag

A "kis" hangszoró teljesen elnémult, csak úgy tudtam telefonálni ha kihangosítottam, mert a rendes nagy hangszoró működött.

Most kaptam vissza a szervizből... hát már megbántam, hogy bevittem. A slide már nekem is kaki lett, a telefon recseg, slideolás közben műanyag műanyagot ér... fusztráció rajtam van rendesen. Ráadásul kaptam pannonos software upgradet is (hál istennek azért nem furakodott be olyan agresszívan, mint a tmobileos vagy vodás specifikus szoftver).

(#44) tuskooo válasza Répafőzelek (#43) üzenetére


tuskooo
addikt

Teljesen ugyanez nálam is :( Elvileg szoftvert fognak rajta frissíteni, de nem tudom, h azzal mire megyek, mivel az utolsó van rajta...meg eddig semmi baja se volt. Vmi durva gyalulós gyári szoftot nyomnak rá vagy mi?

(#45) noazleszaz


noazleszaz
csendes tag

csaw wan 2 keerdésem...elég hulye wok tom...most vettem n80 IE-t ees nem talaalom a stoppert.... :B + be lehet kapcsolni a wakut laampanak?pl.mint a se k700-i neel.eloore is kossz a waalaszokat

(#46) tildy


tildy
nagyúr

A Wap böngészője kicsit (nagyon) hárplis, remélem idővel orvosolják a hibáit. Ordító nagy hibák vannak benne, és talán msot jött el az a pillanat, mikor nyilvánosan megkövezem magam: igenis van úgy, hogy nem lehet minden böngészőn megfelelően működő oldalt gyártani.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) joergie


joergie
őstag

remélem nem sértek meg vele senkit de ez egy kalap sz*r- eddig is rühelltem a nokiát, és ezzel a telefonnal se változott meg a véleményem. elcseréltem a pda telefonom erre, így most ezt kell eladnom de hát katasztrófa. inkább szenvedek az angollal mint hogy ezt kelljen kezelnem. alumínium előlap...minek?! iszonyú könnyen karcolódik, ráadásul az előlap műanyagja is pillanatok alatt elkopik. navigombra már nem találok szavakat. Olyannak ajánlom akinek 3 anyja van.
oprendszerre csak egyvalamit tudok mondani: wm6
mechanikája nem urik, tolni kell végig, szép öregurasan, nem úgy mint a samsungoknál. ráadásul nem is kattan, legalábbis nem nagyon érezni.
ezek alapján a minősítésem: fostalicska

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#48) shaggy


shaggy
aktív tag

Nekem is ilyen telom a nyáron lettem boldog tulajdonosa neki!
És csak dícsérni tudom!

Én mindig is Nokia párti voltam kicsit vastag a telo de nagyon sokmindent tud!

kíváncsi lennék az N81!

(#49) (Kolombusz) válasza joergie (#47) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az enyém nem karcolódik.
Viszont az előlapon már tényleg itt-ott van pici kopás, a sarkokon. :(

Engem egyáltalán nem zavar, hogy tolni kell, nem ugrik. Egy határozott mozdulat és szét van tolva. Ugyanez és össze van csukva.

Nekem 1 anyám és 2 nagyanyám van. Köszi, hogy ajánlod. :D Nekem nincs vele gondom, pedig nagy kezem és hosszú ujjaim vannak.

(#50) joergie válasza (Kolombusz) (#49) üzenetére


joergie
őstag

Akkor neked még nem volt a kezedbe mostani samsung. ők tudják mi az a csuszka mechanika.
Gombajival nincs gond, kivéva a joystick, de az valami gyalázatos. megszoktam motorolánál hogy ha menübe be akarok lépni, vagy elfogadni valamit, akkor 3 gomb van erre. itt 1 és az is a joy közepe amit nehéz eltalálni. hálisten már megszabadultam tőle.
htc touch cruise a kiszemelt. :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nokia N80
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.