Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

Jó kis cikk lett! Rögtön az elején egy kérdés: mondjuk egy 320x240-es, vagy 640x480-as képernyőn mennyire mutatnak jól a weblapok?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) sekli válasza tkazmer (#1) üzenetére


sekli
addikt

ez engem is regen foglalkoztat mar... esetleg valaki fel tud tolteni egy-ket screenshot-ot PDA-s bongeszorol, amint mondjuk a PH!-t bongesz...?

(#3) Sada88 válasza tkazmer (#1) üzenetére


Sada88
aktív tag

amit én láttam pda-t így netezés közbe azon scrollozhatóan jelenitette meg :) úgy jól nézett ki csak nem fér ki persze egyben.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#4) tkazmer válasza Sada88 (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Na ez a scrollozás az, amire kíváncsi voltam. Emiatt még biztosan nem lesz pda-m, nem igazán van ínyemre a tartalmak görgetése...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) cousin333 válasza tkazmer (#4) üzenetére


cousin333
addikt

Fogj egy asztali böngészőt, és zsugorítsd le 640x480-ra és meglátod, milyen. Operának van egy Illesztkedés nevű funkciója, aivel elliminálható a vízszintes görgetősáv. Egész jól működik, az asztali verzióban is ki tudod próbálni.

"We spared no expense"

(#6) zolle


zolle
tag

nekem van egy hp hx2410-em, meg külön gps vevő hozzá, BT-s, iszonyat jó.. csak nem használom :)
http://pdamania.hu/pda/149/
nem akarja valaki elcserélni egy MIO-ra, + kp?

(#7) joghurt


joghurt
addikt

PDA - az új bunkofon. Ha értitek, mire gondolok. (No flame.)

A tej élet, erő, egészség.

(#8) nobela válasza joghurt (#7) üzenetére


nobela
senior tag

Neked lehet...
Nekem munkaeszköz.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#9) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

350-es Mio készülékemtől megválnék tudom nem hirdetés rovat :) de ajándékba kaptam egy jobbat :) ha vkit érdekel uj ár alatt jóval elvihető.

(#10) Peet210 válasza tkazmer (#1) üzenetére


Peet210
őstag

Nos a 320x240-es felbontáson nem épp a legélvezetesebb a böngészés a 640x480-as felbontáson már inkább használható, de pl msn-ezni vagy csak éppen megnézni néhány fontos dolgot vagy freemail-t a 320x240-sel is lehet.
Itt egy kép ez egy 320x240.
[kép]
Ha esetleg valakinek van 640x480-asa azti is berakahtja összehasonlítás képp.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#11) joghurt válasza nobela (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Ezt nem vonom kétségbe. Mint ahogy már a kezdetek óta vannak, akiknek a mobiltelefon valóban munkaeszköz. Nyilván ők sem repestek az örömtől a bunkofonos réteg miatt. De megpróbálnád megérteni, amire gondoltam?

A tej élet, erő, egészség.

(#12) rgqjx válasza tkazmer (#4) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A scrollozás elviselésére találta ki a HTC a VueFlo-t.
Egy videó róla: [link]

(#13) #36366592 válasza joghurt (#11) üzenetére


#36366592
törölt tag

Szerintem nagy százalékban joghurt-nak igaza van persze tisztelet a kivételnek...

(#14) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Lehet, hogy a PDA az új generációs bunkofon, de engem jobban érdekel az, hogy nem kell külön navigációs eszközt, telefont, tv távirányítót, mp3 lejátszót, divx lejátszót, újságot stb. a zsebemben hordanom, hanem mindezt egy készülékbe intágrálva megkapom. Internetezésre nyilván nem a legjobb, de azért el lehet viselni. 3 éve használom és egy rossz szavam nincs rá... :))

(#15) #11666432 válasza tkazmer (#1) üzenetére


#11666432
törölt tag

Vannak oldalak, pl. pda.xbitlabs.com valamint a Gmail is külön PDA-ra optimalizálva. Ha nem megy, akkor pedig egyszerű görgetéssel kell megoldani.

(#16) martonx válasza rgqjx (#14) üzenetére


martonx
veterán

Azért azt megnézném, amint mindegyikre használod a PDA-dat... :))

Szerintem a vicc az egészben az, hogy nem létező igényeket próbálnak kelteni irtózatos mennyiségű pénzzel, hogy vegyél meg egy olyan hülyeséget, amire rohadtul nincs szükséged. Erre tökéletes példa a GPS, séta közben Divx-nézés 5 inches képernyőn, és hogy mindig mindenhol lennie kell nálad újságnak (internet).
A TV távirányítón meg már csak röhögni tudok.

A telefon, és az mp3 lejátszásnak még csak csak lenne létjogosultsága, de ezt már bármelyik középkategóriás telefon hozza.

Pont ugyanez mondjuk a mostani notebook mánia is.

És ezúton kérek elnézést attól a nagyon szűk rétegtől, akiknek ezen eszközök esetleg tényleg munkaeszközök.

Én kérek elnézést!

(#17) Peet210 válasza martonx (#16) üzenetére


Peet210
őstag

Mi a baj a GPS-szel?Sokan használják és azért mert szükségük van rá.
Séta közben szerintem senki nem néz filmet, de vannak esetek amikor igenis szórakoztató lehet.
A TV távirányító csak egy extrém progi ami egy jópofa dolog.
PIM alkalmazásokat pedig jobb egy ilyen készülékkel kezelni mint egy telefonnal.
Tehát szerintem nem hülyeség.
Persze ez az én véleményem ettől függetlenü elfogadom, hogy Te így látod.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#18) rgqjx válasza martonx (#16) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Megnézheted, így van.
Amikor vonatozom, akkor filmet nézek, persze szigorúan takarva, hogy ne okozzon másoknak problémát ---> ''nézd a bunkót...!''
Mivel nincs asztali dvd lejátszóm és a számítógépem a másik szobában van, ezért a filmeket a pda-n keresztül (vnc) indítom, tekerem ,stoppolom és igen ezen keresztül adom a tv-re a hangerőt is.
Arról sokáig lehetne flamelni, hogy mire van szükségem és mire nincs, de nagy fiú vagyok és el tudom dönteni. Szeretem ha minden ''szükséges'' dolog egyben van.

Azon én is már csak röhögni tudok, mikor látom néhány helyen, hogy tv, dvd, erősítő, klíma távirányítók közül egyiket eljátszotta a gyerek...
Persze erre találták ki a tanítható univerzális távirányítókat, amit vagy be tudsz tanítani, vagy nem. Mind1 lehet röhögni, maradok a pda-nál :))

Az újságon az rss-t értem grafika nélküli szövedes állományokat.
A GPS sem létszükséglet, de ha vezettél ismeretlen területen, akkor nagyon fogod értékelni. Kellemetlen a lámpánál félszemmel keresni a térképen az utcákat...

''Szerintem a vicc az egészben az, hogy nem létező igényeket próbálnak kelteni irtózatos mennyiségű pénzzel, hogy vegyél meg egy olyan hülyeséget, amire rohadtul nincs szükséged.''
Erről nagyon sokáig lehetne vitázni, csak a kérdés, hogy hol húzod meg a határt a szükséges és a szükségtelen között? :F
Ugye a számítógép sem egy olyan szükséges dolog... :U

(#19) #36366592


#36366592
törölt tag

Én egyébként nem azokról beszélek akik tudják is hogy mire használjanak egy ilyen kütyüt,hanem azokról a kultúrszemélyekről akik csak azért tartják mert valamiféle keletkező státusz-szimbólumot látnak benne,és szvsz ilyenek igen-igen sokan vannak.Egyébként ugyanez igaz a csúcstelefonokról is.Ott lapul a zsebében aztán ha előveszi a telefonszámot is egy cetliről nézi meg amit hívni akar.....

(#20) Petek


Petek
tag

Jó cikk. A bunkofonságáról meg annyit, hogy ha valaki csak a navigációs képességét kihasználja ( és nagyon sokan vannak ilyenek, hisz rengetegen utaznak ) már akkor megérte az árát. Sztem sokkal kevesebben vesznek ilyent kivagyiságból mint pl. drága karórát. Nekem eddig az összes telefonom közül ennek az ébresztője tetszik a legjobban, mert nagyon jól testreszabható. A naptár is sokkal jobban használható mint egy telefonon, talán mert nagyobb kijelző, és az is nagyon aprólékosan testreszabható, és még tucatnyi hasznos dologra használható, a telefon mellett több egyéb készüléket ( gps, mp3 lejátszó stb ) és határidőnaplót, jegyzettömböket is kivált.

Nem értem miért kell minden innovatív műszaki cikket olyan jelzőkkel illetni mint pl bunkofon, akinek nincs rá szüksége az ne vegye meg, de ne is alkosoon véleményt róla anélkül hogy kipróbálta volna a funkcióit.

[Szerkesztve]

In vino veritas

(#21) napos2600


napos2600
tag

a cikk szerzőjének: nem Pocket Information, hanem Pocket Informant!

tudom erre reagáltok majd, nem flamenek szánom, de a bunkofonozás az egy előítélet.

(#22) Ősember


Ősember
őstag

én abszolut nem vagyok ellene, sokszor voltam már olyan helyzetben, hogy fontos emailt vártam és csak délután jutottam gépközelbe, hogy megnézzem mi a helyzet. olykor olykor nagyon is jo lenne, de összessgében másra nem is használnám, szoval nem tartok rá igényt :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

A PDA/SmartPhone igazi mindentudó, semmiben nem tökéletes eszköz. Mondjuk félmillás felárú car navigation system helyett ezerszer jobb egy alap GPS-es PDA 50k-ért és egy tört iGo vagy TomTom. A GPS-e is ehhez mérhető pontosságú. Lehet rajta Silen Library Project-es könyveket olvasni, lehet ingyen Netezni WiFi-n ott ahol épp van és jólesik. Szóval ha azt vesszük, hogy mindez 50-60kból kijön.
Az egyetlen dolog, amivel nem vagyok kibékülve az az akkuidő. GPS-el akkuról 3-4 órát megy csak ez nekem elég kevés.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#24) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem értek egyet a pda ''bunkofonná'' lealacsonyításával, igenis van létjogosultsága, és gyakran jó, ha az embernél ottvan. Nálunk család ruházott be egy IGO-s gps-es pda-ra, mikor valahova megyünk, vagy család valamely tagja, akkor mint gps megy, amikor ilyen célra nem kell, akkor meg én szórakozok vele. Régebben vittem be suliba, ott egyszerű ''drága'' mp3 lejátszóként működött, vagy southparkot néztünk rajta, de volt hogy dos került rá, és régi dosos játékokat küldtünk vele, vagy elszórakoztunk a win alapú wormsel... Mondjuk ezek még mindig olyan dolgok, amik igazából nem fontosak, de nagyban növelik a készülék használhatóságát. Aztán ottvannak a kényelmi funkviók, mint pl. az internetezés ágyból, és visszatérve a görgetésre, nem zavaró. Most persze az ellenzők mondhatják, mit csinál az ember azon a pici kijelzőn, erre azt tudom mondani, akinek nem elég, vegyen laptopot... Visszatréve a távirányítás témakörére, sikeressen megtanítottam a PDA-nak 4 távkapcsolót, hogy mindent tudjak vezérelni a szobámban, jó is volt, csak a belső infraled hatósugara kicsit kisebb a rendes távirányítóknál, de egész használható. Hogy visszatérjünk a mire is jó témakörére, a gps funkciókat autó nélkül is élvezhetjük, mikor városon bellül mentem ismeretlen címre, egyik az hogy igonak hála tökéletes utcatérkép van, másik meg hogy odavezet a házhoz, bár lehet kicsit érdekessen néztem ki az utcán sétálva, amint valami eszközzel a kezemben, ami úgy néz ki, mint egy trikorder a startrekből...

Nah kicsit hosszú lettem, végszónak csak annyit, hogy jó kis cucc egy pda... :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

A pontok után és a zárójelek elé space-eket kérnénk. Ha már kikerült a főoldalra a bejegyzés, legyen egy kis formája. No offence.

(#26) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Szerintem a GPS-en kívül nem sokra való :( Ha kell valami, arra nekem ott van a noti, jobban, azt jobban szeretem

(#27) jerry311 válasza Yushchenko (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valóban ott a noti... azonban vannak akik nem cipel(het)ik magukkal a notit mindenhova... Erre jó egy PDA. Meg mondjuk notival nehézkes a telefonálás :DDD

(#28) Alukard válasza Yushchenko (#26) üzenetére


Alukard
senior tag

Nem akarok kötekedni, de a PDA kat elsősorban NEM GPS navigácóra találták ki, a funkció mint extra szolgáltatás került bele, eredetileg a menedzser kalkulátorokból nőtte ki magát 1 kézben hordozható multimédiás eszközzé amit elég sok ember elég sok mindenre használ. Hamrosan én is befektetek immáron a harmadik PDAmba (HTC TyTN), és ha akarod a csütörtökön a makró óra elött meg is nézheted, hogy mit lehet vele kezdeni GPS nélkül is :DDD
Amúgy nekem is ott a noti a multkori órán kinn az etelén még hálópartyt is rendeztünk viszont nincs túl sok kedvem minden nap 1 6-8 kilós táskával ronhangálni amikor 1 kis tenyérgépbe is elfut az ami kell...

https://blackfyre.ninja

(#29) BloodRay


BloodRay
veterán

Én kiöregedett notit váltottam ki pda-telefon kombóval és szerintem jól pótolja. :B :)
Egyébként egy noti sokkal drágább mint egy pda, szóval annyi erővel... Az mondjuk igaz, hogy pda-phone bunkofon méretű, de arra meg ott van headset. :P
Egyébként meg menet közben nekem sokkal kényelmesebb, mint egy noti és nem kell külön-külön cipelnem magammal notitáskát és ''buta''telefont.
Az a gáz max pda-val, h nem lehet mindenhova magaddalvinni. :( :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#30) tkazmer válasza BloodRay (#29) üzenetére


tkazmer
addikt

Egyébként egy noti sokkal drágább mint egy pda, szóval annyi erővel...
Azert ez nem teljesen igy van, az igaz, hogy mondjuk 120-150-ert nem kapsz olyan szintu notebookot, mint amilyen szintu pda-t, de vajon milyen teljesitmenyre kepes egy pda, van e olyan sokoldalu, es felhasznalobarat.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) tkazmer válasza Ősember (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

Emailezesre kivaloak a jobb telefonok is, esetemben pl mindennapos, hogy a suliban letoltok egy adag emailt, es sokszor meg ott valaszolok ra.(SE K750i)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) BloodRay válasza tkazmer (#30) üzenetére


BloodRay
veterán

PDA-t sokkal-sokkal olcsóbban kapni...
Ami a sokoldalúságot illeti, az árkülönbségből van egy olyan asztali gépem amin játszani is lehet, amellett, hogy sokoldalú. Viszont pda sokkal kényelmesebben hordozható és amire menet közben szükségem van a számítógép funkciói közül azt el tudja látni.
Teljesítményben valóban sokoldalú laptop igen nem olcsó. Szerintem. :B ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#33) tkazmer válasza BloodRay (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

Valóban, abszolut értékben sokkal olcsóbb egy pda. De nézzük, mit kapsz azért: egy kis képrnyőt, amely gyakorlatilag csak olyan funkciókhoz jó, amelyek működnek egy telefonon is. Egy érintőképernyőt, amely lehet, hogy nagyon jól hangzik, de (amilyennek én tapasztaltam) sokkal kevésbé felhasználóbarátabb, mint egy normál billentyűzet. Ugye van benne gsm, umts, stb, amelyek szintén megtalálhatóak telefonokban, sőt, néhány újabb notebookban is(erre most nem térek ki, mert azok a notik szerintem is irreálisan drágák). Ellenben egy notebook esetében mi az, ami nem tudsz megcsinálni, de egy pda-n meg igen?(telefonáláson kívül, de arra meg ott a telefon).
Az asztali gépek meg szerintem abszolut nem a mobil eszközök kategória.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) Alukard válasza tkazmer (#33) üzenetére


Alukard
senior tag

Nekem személy szerint nem baj, hogy nem kell 1 laptoppal rohangálnom várni 3-4 percet amíg aksiról feláll, és jószerivel azonnali módon tudok jegyzetelni, vagy elérni bármit másodpercek alatt, az UMTS el meg kitörölheted 1szerű mobilon, mer elég tragédia (tudom, mert V3x em van), az UMTS képességet csak jószerivel modemként tudtam kihasználni.
Igaz szükséges némi megszokás, de utána már nem lehet élni nélküle :DDD

https://blackfyre.ninja

(#35) BloodRay válasza tkazmer (#33) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem igazán értetted mit akartam írni. :(
Szerintem egy laptopot nem kényelmes cipelni, illetve menet közben használni(elkopott pár nadrágom oldala... :O ) Ellenben egy PDA-val amit aránylag kényelmes. Ugyanakkor azon pdf-jeimet, ppt-imet, excel file-jaimat átnézhetem út közben is. Persze vannak telefonok amik erre szintén képesek már, de nem szeretem, ha természetellenesen kigúvad a szemem az utcán, ill padon. Azok a funkciók amik pedig szerintem még leginkább parasztvakítások a telefonokon, azok pda-n már valóban nyernek némi értelmet. Szerintem. :)
Számomra az érintőképernyő is nagyon praktikus tud lenni, persze szövegbevitelhez használhatom a teljes billentyűzetet is. ;)
Természetesen nem mondtam egy szóval sem, hogy egy pda többet tudna mint egy laptop... :U
Jah! Ahogy Alukard is írja UMTS pedig egy fos még szerintem(Nekem is UMTS mobilom volt. -ZM60), nincs mindenhol(ott sem hozza a sebességet) és qrva drága. :(

[Szerkesztve]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#36) Peet210 válasza napos2600 (#21) üzenetére


Peet210
őstag

Tényleg, köszönöm :R
Valamiért a information - információ szó ragadt meg a fejemben :B

Today's record, is tomorrow's motivation

(#37) Peet210


Peet210
őstag

Látom van akinek a méret miatt nem szimpatikusak a pda-k.
Pedig hát ez bennük a lényeg kérem szépen.
Egy notit zsebre tudunk vágni?Nem.
Én személy szerint nem szivesen cipelek magammal egy notebookot csak azért mert néhány dolgot fel akarok írni megnézni a busz menetrendet az órarendemet, teendőimet, stb...
Üzemidő.Egy laptom mennyit bír ki akkuról?Kb. 3 óra, akkor azt hiszem, hogy egy pda sem szégyenkezhet (kivételek ezalól a pda+gsm).
A notinak és a pdanak is meg vannak az előnyei.Mindenki el tudja dönteni számára melyik a legpraktikusabb.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#38) redskinhu


redskinhu
csendes tag

Eddig minden írásból kimaradt a Winampaq zenelejátszó... [kép]
Pedig elég jól sikerült szerintem. És van toggle screen funkciója is és a nyomógombokat is hozzá lehet rendelni funkciókhoz. Aki az asztalin is winampot használ az szeretni fogja.
A PDA-ról meg az a véleményem, hogy jófajta úri szórakozás, csak annak éri meg aki sokat utazik, és van ideje tapogatni... és scrollozgatni.

Ja igen amikor én még használtam (most a fiókomban porosodik) akkor előszőr jópofának találtam a naptár és a teendők funkciót. Először... Aztán rájöttem, hogy nagyon utálom, mert állandóan figyelmeztetett valamire. :) Rosszabb, mint egy barátnő.

[Szerkesztve]

Nincs, nem volt, és nem is lesz...

(#39) Zoltán


Zoltán
őstag

''...amit érdemes a ROM-ba vagy memóriakártyára menteni....'' -ROM-ba nem érdemes, csak RAM-ba. ROM: csak olvasható memória.

(#40) amargo válasza martonx (#16) üzenetére


amargo
addikt

Nézd, rengeteg példát tudok felsorakozni érte és ellene is.
Kerültem jó párszor olyan helyzetbe, hogy: ''hopp kell vennem valamit útközben, na de még is hol..?? ->hotspot->google->cím->iGO->üzletből elégedetten ki''. Vagy valahova utaztam.. vagy gyorsan emlékeztetőt kellet írnom.. stb. Ugyan akkor. Leszarhatnám, hogy utközben kell valami, megveszem máskor->ergó ha valaki ismeri az határidőre átadás fogalmát, lehet, hogy ebből több nappal később lesz. Ha utazok megtudom nézni autós térképen is, max jó óráink lesznek, miközben valamerre bolyongunk :) Emlékeztettő: megisjegyezhetem, csak nálam sokszor nem a tartalommal van a gond, hanem, hogy nem emlékszek, hogy emlékeznem kellene valamire :)

A notebook, meg csak hogy egy jó élő példával szolgáljak, a hétvégén lerobbantam kedvessel az autópálya mellett, míg vártam a haverom, megnéztünk egy filmet :)


A cikkhez: Elég jól megmutatja, hogy mi az igazi felhazsnálása egy PDA-nak, igazából luxus cikk, szerintem ez tény. Meg lennék nélküle is, és sok más nélkül is. De akkor talán ''csak'' egy más igazi szenvedélyemnek hódolnék.. akkor ide nem is érnék :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#41) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Én kb. 2 éve használok PDA-t (többnyire nálam van a mobil mellett), azóta kiváltotta a naptáramat és jegyzettömbömet. Nevessetek ki, de -számomra- kiválóan helyettesíti még az áruházi bevásárló-cetliket is - ráadásul az újabb bev.listák összeállítása is könnyebb, ha el vannak mentve a régebbiek, hisz sok az ismétlődő tétel. Műszaki cikkek vásárlása előtt is készítek hely/ár listát, így a boltokat járva jobban átlátom, mi hol olcsóbb.

Nem volt gyenge az októberi zavargások idején külföldi projektút során egy WiFi-hotspotos kocsmában az Indexről megtudni a fejleményeket s az érdeklődő külföldiekkel rögtön megosztani - azért így egyszerűbb/olcsóbb, mint az otthoniakkal SMS-ben/telefonbeszámolóval.

Persze a GPS+navi is spórolt már meg értékes félórákat és benzint ismeretlen utakon, ill. külföldön...

Szerintem felesleges nagyon érvelni a PDA ellen. Ez is csak egy eszköz; akinek van, az tudja, hogy neki mire jó, akinek nincs és sosem próbálta huzamosabb ideig használni, az pedig ne próbálja megmagyarázni, hogy miért is nem jó vagy miért nincs rá szükség. Akinek pedig nincs, de érdeklődik iránta, az a mániákus PDA-sok megfelelő fórumán ;) minden infót megtalál (ill. megkérdezhet), ami egy esetleges vásárlás előtt érdemes megtudnia.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#42) Yushchenko válasza Alukard (#28) üzenetére


Yushchenko
őstag

Komolyan mi az a nagyon hasznos dolog, ami rajta van, és kell neked? :DDD
Egy okostelefonba minden benne van ami kell... szöveget szerkeszteni, táblázatot kezelni meg nem hiszem hogy azon kéne ;]
Ammm sok értelme nincs notit hoznotok, hogy gémeljetek, az otthon sokkal kényelmesebb.

(#43) Yushchenko válasza jerry311 (#27) üzenetére


Yushchenko
őstag

igaz, igaz, de annyit veszít is a funkciójából szerintem :U Mind1, akinek tetszik az vegye :R Számomra semmit nem ér :U
mod: lol, csak én telefonálok mobillal? :DDD

[Szerkesztve]

(#44) BloodRay válasza amargo (#40) üzenetére


BloodRay
veterán

''Ha utazok megtudom nézni autós térképen is, max jó óráink lesznek, miközben valamerre bolyongunk'' -> Jah! És emailt sem küldesz mert ott a postagalamb, max megdöglik út közben. :DDD
Luxuscikk... Egy okostelefon nem olcsóbb mint egy pda. :P

Peet210 -> ''Üzemidő.Egy laptom mennyit bír ki akkuról?Kb. 3 óra, akkor azt hiszem, hogy egy pda sem szégyenkezhet (kivételek ezalól a pda+gsm).''
Már miért lenne kivétel egy pda-+ gsm? :F Simán kibír pár napot, úgy mint egy multimédiás telefon. És egy laptopnál minenképpen sokkal többet messze a konnektortól. :)

Yushchenko -> ''Komolyan mi az a nagyon hasznos dolog, ami rajta van, és kell neked?
Egy okostelefonba minden benne van ami kell...''
Bocs, hogy Alukard helyett is írok, de az igaz, hogy egy okostelefon is tudja majdnem azt amit egy pda, de azért pdf-t nagyon kényelmes lehet azon nézegetni, esetleg powerpointot. ;] Hogy a telefonos filmnézésről ne is beszéljünk! :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#45) Yushchenko válasza BloodRay (#44) üzenetére


Yushchenko
őstag

Én kérek elnézést. Akinek létfontosságú hogy pdf-et vagy filmet nézegessen otthonán, vagy munkahelyén kívül, és nincs nála noti, az vegyen csak pda-t :DDD megéri :C Akkor ezek csak nekem nem annyira létfontosságúak, mint másoknak :DDD
mod:

Jah! És emailt sem küldesz mert ott a postagalamb, max megdöglik út közben.
okostelefonnal lazán küldesz e-mailt

Luxuscikk... Egy okostelefon nem olcsóbb mint egy pda.
de telefonra mindenkinek szüksége van manapság, és mindig magunknál van. A PDA egy plussz elektronikai cucc, lassan már ki se fogunk látszani belőlük. Ha valaki használja rendesen, annak jó, de pl én is vettem anno, és csak egy plusz probléma volt, nem sokat értem vele.Amm látom csak nekem van olyan igényem, hogy ne lógjon le rólam mindenféle szar, és a zsebembe is elférjenek a létfontosságú cuccaim.

[Szerkesztve]

(#46) Yushchenko válasza Yushchenko (#45) üzenetére


Yushchenko
őstag

húúú ez nem sikerült magyarra, sorry :U

(#47) Peet210 válasza Zoltán (#39) üzenetére


Peet210
őstag

Nyugodtan lehet oda is menteni, mert ez egy hard reset esetén sem felejti el a benne tárolt adatokat és vissza lehet onnan állítan az oda mentett biztonsági mentést.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#48) rdi válasza Yushchenko (#45) üzenetére


rdi
veterán

pedig, ahogy írtam is, a pda (vagy pna)még nagyon jó lehet kesselésre is :))

persze mert ez a ROM nem az a ROM :D

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#49) Alukard válasza Yushchenko (#45) üzenetére


Alukard
senior tag

Pont ezt szerettem a korábbi PDAmba, nem lógott rajtam minden sz*r, hanem ott volt a zsebembe és ment róla film, mp3, könyvet olvastam, sulis anyagot néztem/ állítottam össze, neteztem, fényképezgettem, maileztem.... szóval gyilkoltam egész nap. És nem lógott rajtam 80 000 kütyü mint ami 1eseken szokott (sz*r teló, mellé 1 digi kam, meg 1 tecsós mp3 nyíró, a gyürük urqa összes kötet, meg még fél könyvtár a hátadon....), nem 3, nem 4 eszköz, hanem 1, de minden funkciót ellát, igaz ha feladja akkor annyi, de nem kell bázisugrani vele. Ja és jóval hasznosabb és jobban kezelhetőbb mint 1 ''okos'' telefon....

Ami viszont tény, hogy ez egy személy függő dolog, hogy ki mennyire/hogy tudja kihasználni az adott PDA képességeit, és szintén embere válogatja hogy kinek tetszik ez a megoldás. Neked nem jött be, ez van ÍJ, ahogy nálunk mondani szokás, de ettől függetlenül nem kell bizonygatni, hogy maga az ötlet is életképtelen.
Ha életképtelen 5leteken akarsz rágódni akkor támadd az UMPC-ket.

Luxuscikk?
Sztem nem, akinek kell az megveszi (persze 1 józan határon belül), ha az ember megerölteti magát akkor nagyon gyorsan össze tudja spórolni rá a pénzt.


Amúgy meg nincs asztali gépem, csak notim, szóval tök mind1, hogy holvan :DDD

https://blackfyre.ninja

(#50) Yushchenko válasza Alukard (#49) üzenetére


Yushchenko
őstag

notin jáccani :R

Ez van, ezek szerint igénytelen vagyok [kép]

Ha életképtelen 5leteken akarsz rágódni akkor támadd az UMPC-ket.
nem támadok én semmit, csak elmondtam a véleményem, hogy nekem az okostelefon bőven sok. Van benne cam, ha valami fontosat kéne lefényképeznem :DDD , tok mailt küldeni, jobb esetbe tom használni a puskát, kivéve ha jön Dr. genya, és leesik a földre a mobil :(( Ha meg netezni van kedvem, vagy hatalmas szükségem van valamire, azt tom előre, és berakom a táskámba a notit... nekem nem 7kg :DDD

Amm jól értem, hogy le akarod cserélni a mobilodat PDA-ra? :Y

Na a mondanivalóm lényege még1x :DDD
Szerintem ha az ember jó minőségbe akar az ember zenét hallgatni, vesz egy nem teszkós mp3 lejátszót. Ha normális képet akar csinálni, az csak digicammal megy, persze jó ha van mobilba is cam, de az csak muszájból jó. PDA jó hogyha kéznél van, de nem fogja 100%-osan ellátni egy PC funkcióit, de ha ez nektek jó, ti dolgotok, nem a meggyőzésről szól ez, csak a véleményét mondja el mindenki :P
ps: szerintem telefonálni is szar PDA-val :(
ps2: sorry, hogy nemtok gépelni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.