Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes kérdéseket feszegető, ugyanakkor egyoldalú az írás.
Feltesz egy rakás kérdést, amelyek nagy részét fordítva is lehetne, azonban azt mégis elfelejti megtenni.

Az atomfegyverek kérdése meg azért alighanem elég világos: akik most rendelkeznek ilyen típusú fegyverekkel, azok csak elrettentésül használják - ugyanúgy, ahogyan az a hidegháború idején is volt, ráadásul kétlem, hogy a jelenlegi tulajdonosok közül bárki is be merné vetni. Arról én nem vagyok meggyőződve, hogy Irán valóban akar-e nukleáris fegyvert készíteni, de hogy fundamentalisták kezébe ilyet nem adnék, az biztos. Anno a Peacemaker c. filmben hangzott el egy mondat (vagy a Rettegés Arénájában?): ''Nem attól félek, akinek tíz atombombája van; attól, akinek csak egy van...''

Persze, azon nincs vita, hogy az USA hazahúzhatná a belét a Közel-Keletről, mert bombázókkal nem lehet demokráciát exportálni...

https://www.coreinfinity.tech

(#2) Viszlát válasza sh4d0w (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Rettegés Arénájában mondtam Morgan Freeman.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Jó anyag. mármint amit az írója szív...

Az pedig, aki ilyen általánosításokat le mer írni: ''Az európaiak kedvenc sportja évszázadokon át a zsidók gyilkolása volt.'' az gebedjen meg.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) finest válasza bambano (#3) üzenetére


finest
őstag

''Jó anyag. mármint amit az írója szív...''
LOL, jó duma.
Amúgy sikerült kiválasztanod a legkisebb információtartalmú, a téma szempontjából legkevésbé releváns mondatot. Nem akarom megvédeni az írót, nem feladatom, de túlzás nélkül elmondható, h a zsidókat Európa szerte utálták és üldözték a középkor óta. Ez tény.
(A témába nem mennék bele, de biztos hamar találsz anyagot a neten a középkori zsidóperekről, üldözésekről.)
És talán magyarázat arra is, h most miért követi el Izarel azt a sok gazságot a palesztinok ellen, amit tesz. Szóval ezen a mondaton különösebben rugózni felesleges!

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) finest válasza sh4d0w (#1) üzenetére


finest
őstag

Az a helyzet, h akinek most több mint tíz atombombája van, az mások megzsarolására, megfélemlítésére használja. Na most Iránnak még egy sincs, Iraknak nem is volt, más tömegpusztító fegyvere sem, akkor kitől kell félni?

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) sh4d0w válasza finest (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt kissé másképp interpretálnám; akinek tíz van, annak nem tanácsos nekimenni. Azt viszont nem kultiválnám, ha fundamentalisták kezébe kerülne tömegpusztító fegyver, mert az izraeli, afganisztáni és iraki példák mutatják, hogy ők nem elsősorban katonák ellen viselnek háborút, hanem civilek ellen. Irakban most ugyan nem találtak tömegpusztító fegyvert, de korábban volt rá példa, hogy kurdok ellen sem, valamint az iraki-iráni háborúban sem haboztak bevetni.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) finest válasza sh4d0w (#6) üzenetére


finest
őstag

Van igazság abban, amit írsz. Tegnap elkezdtem néznia Harcosok szövetsége c. filmet. Én feltételezem, h a civilek elleni merényletek mögött olyan erők hatása áll, mint amivel a film egyik főhősét kergete a dél-kóreai hadsereg (ti. a tisztogatás) az északiak oldalára.
A cikkből én azt emelném ki, h a sok szenvedés a közel-keleten már annyi sok és mély fájdalmat okozott, h végtelen sora van a fundamentalista merénylők utánpótlásának.
Ezen kívül pedig a palesztin, izraeli, afgán ''ellenállók'' nem tudnak nyílt harcban fellépni sem Izrael, sem az USA hadseregei ellen, így maradnak a gerilla akciók, a merényletek, amivel megint csak tovább méllyülnek a sebek, újabb és újabb elkeseredett merénylőket kitermelve mindkét oldalon.
Ugyanakkor nem szabad elsikalni a felett a tény felett sem, h Irakban nem voltak tömegpusztító fegyverek, h Izrael palesztin területeken ''háborúzik'', néha berepül Szíriába is lövöldözni. Szóval működik egy állam szintű terrorizmus is.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) bambano válasza finest (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azzal, hogy lefordítottad és közzétetted a cikkét, közösséget vállalsz vele. Tehát te is azok közé tartozol az író mellett, akik engem ebben a cikkben leantiszemitáztak.

Ezt ismételten kikérem magamnak és ismételten kérem a korrekcióját.

Az pedig nem tény, hogy a zsidókat teljes Európa üldözte, hanem tévedés. Az európaiak egy része üldözte (akik lehet, hogy területileg eloszlottak teljes Európára), de ez akkor is egy súlyos és sértő általánosítás volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Crystalheart válasza finest (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Nem akarom megvédeni az írót, nem feladatom, de túlzás nélkül elmondható, h a zsidókat Európa szerte utálták és üldözték a középkor óta. Ez tény.''

Abszolute nem tény, velük szemben pl. éppen Magyarország (ugye, mert eleve soknemzetiségű ország volt) egészen a náci megszállásig Európa egyik legtoleránsabb államának számított. Ezért (is) menekült egy csomó zsidó Magyarországra a háború alatt...

(#10) sh4d0w válasza finest (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Értem a véleményed, sőt, néhány ponttal egyet is értek, de a terror- és gerillaakciók célpontjai soha nem lehetnek civilek (mint ahogyan a bombázóké sem). Van ott elég katona ahhoz, hogy lehessen válogatni közöttük, nem pedig civileket felrobbantani.

Izrael helyzete meg nagyon különleges - meglátásom szerint. Tulajdonképpen a zsidók semmi mást nem akarnak, mint egy saját államot. Ezt az államot pedig - ha már egyszer létrehozták - megvédik, akárhányan is támadnak rájuk. Ez bebizonyosodott a hatnapos háborúban is, meg a Ióm Kippur-iban is. Valószínűleg Irán belátta, hogy másképpen nem tudják maguk alá gyűrni Izraelt, csak tömegpusztító fegyverrel (szerintem egyébként kevesebb macera lenne feketén vmelyik ruszki tengeralattjáróról venni egyet). Namármost, hogy ezt Izrael és az őt támogató USA nem nézi ölbe tett kézzel - szerintem érthető, még ha a módszerek nem feltétlenül elfogadhatóak. Libanonról meg annyit, hogy amíg ottani területekről bombázzák Izraelt, igazán számolhatnának vele, hogy Izrael visszaüt.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) #11666432 válasza sh4d0w (#10) üzenetére


#11666432
törölt tag

Izrael már megkapta az ''államát'', tehát nem értem miért kell még háborúznia. Mondjuk ezt nem háborúnak, hanem emberirtásnak nevezném.

(#12) sh4d0w válasza #11666432 (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, pontosan ez a baj. Mindig mindenki vitatja a szomszédok közül Izreal területi integritását és ennek néha fegyverekkel adnak nyomatékot...

https://www.coreinfinity.tech

(#13) #11666432 válasza sh4d0w (#12) üzenetére


#11666432
törölt tag

Hát igen, mert egy erőszakkal létrehozott állam.

De ha valaki civileket, gyerekeket öl, óvodákat bombáz, az nem elítélendő?

(#14) finest válasza bambano (#8) üzenetére


finest
őstag

Figyelj, miattam azt gondolsz, rólam meg a cikk írójáról, amit akarsz! Azért ajánlanám, h tanulj meg olvasni, mert pont ezt leszűrni a cikkből...hát...
Mivel az eredeti cikk linkje meg van adva, ajánlanám, h a további problémáiddal keresd a cikk szerzőjét!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) finest válasza Crystalheart (#9) üzenetére


finest
őstag

Nem kívánom felvenni ezt a fonalat a beszélgetésben, mert nem tartozika cikk mondanivalójához. Magyarországot felhozni rossz példa, mert mi voltunk a kivétel Európában. És/De Magyarország toleraniciájáról annyit, h a zsidótörvényeket messze a nácik előtt (nem a náci megszállás előtt) elsőnek vezette be. Frissítsd az infóidat erről, ha úgy gondolod, emrt most csak félinformációkkal dobálózol. (No offence :R ).

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) finest válasza sh4d0w (#12) üzenetére


finest
őstag

Izrael módszereiről ajánlom figyelmetekbe ezt a linket: [link] Ezeket a cikkeket is egy zsidó származású fickó írta, még mielőtt valaki antiszemitizmussal gyanusítana, mert a legmesszebb áll tőlem. A leányzó és a szörnyeteg kifejezetten elszomorító történet.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17) #11666432 válasza finest (#16) üzenetére


#11666432
törölt tag

Igen, nagyon jó a link, nekem is már megvan egy ideje.

(#18) #47053824 válasza finest (#16) üzenetére


#47053824
törölt tag

Néhány hete megjelent az egyik ''szélsőjobboldali'' portálon a Talmud néhány részlete. Azt elolvasva választ kapsz néhány kérdésre, kik is Ők valójában.
Te pedig készülj fel, mert hamarosan antiszemita jelzőket fogsz kapni, majd jön néhány turbó moderátor és törlik az írásod. (persze drog meg b@zi topic az lehet)

(#19) moma válasza bambano (#8) üzenetére


moma
őstag

''Azzal, hogy lefordítottad és közzétetted a cikkét, közösséget vállalsz vele.''

Azért ez vicc... miért ne fordíthatná le csak azért mert érdekesnek tartja a kérdést amiről szól pl, vagy lehetne hozni további indokokat is (ettől függetlenül lehet szimpatizál az íróval, de ezt nem tudhatjuk).

Másrészt meg a zsidókat tényleg eléggé szivatták folyamatosan már a középkortól európában. nem lehetett pl földtulajdonuk, elkellett hagyniuk az országot ha nem keresztelkedtek ki stb. (nyilván nem egyszerre mindenhol voltak ezek, de össz képre ez jellemző). szerk: ha meg csak a pontosság miatt aggódsz, ez nyilván nem egy tudományos elemzés, hanem egy pamflet jellegű írás.

finest: kitartást a fordításhoz :R

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#20) finest válasza #47053824 (#18) üzenetére


finest
őstag

Nem félek attól, h az írás sértő lenne vagy politikailag inkorrekt. Felesleges túl sokat belemagyaráznia szövegbe. Itt nem a zsidókat mint etnikumot kritzálják, a szövegben is benne van, h sok zsidószármazásút elborzaszt a jelenlegi politika. Az eddig megjelent írások a blogban talán egy kivétellel mind zsidó szátrmazású gondolkodóktól vannak.(!) Vajon ők antiszemita zsidók? (De nem csak a palesztinokat eldózeroló izraeliek a hibásak, a szövegben az a kérdés is benne van, h nincs-e oylan palesztin, aki elitélné a fundamentalista őrületet? Vajon a világ süket és antiszemitizmust kiáltva eltereli a figyelmet a valós problémáról?
Én nem olvastam a Talmudot, nem is érdekel, h mit írnak benne. A jobb oldal nagy hibája, h ők is ellenségképek készítésével töltik az idejüket. (A bal oldaliaknál ez nem meglepő, az oszd meg és uralkodj módszerét tökéletesen alkalmazzák a magyar társadalomban.) Így reneszánsza van nálunk a zsidózásnak és ez szomorú és mérhetetlenül untat ráadásul.
Szerintem azt kellen megérteni, h lehet etnikumtól függetlenül, egyszerűen csak egyéni meggyőződés mentén is politizálni. A helyi PH!olitika (tegnap feltettem a kérdést, h olvasta-e valaki a nol-on Lengyel László cikkét, elég érdekesnek találtam, mégcsak válaszra sem méltattak.) topikot pont ezért nem olvasom már (tegnap feltettem a kérdést, h olvasta-e valaki a nol-on Lengyel László cikkét, elég érdekesnek találtam, mégcsak válaszra sem méltattak csak egymást szapulják), mindenki csak definíciókban tud gondolkodni, folyton megbéllyegezzük egymást, aki nem jobbos, az komcsi és így tovább. Ez őrület. A cikk pont azt mondja, h nem csak egy választás van, nem fekete-fehér a világ. Nem eszmékről, nem etnikumokról, emberéletekről van szó.
Ami meg az én szerepemet illeti, bambanő még abban a középkori rendszerben gondolkodik, amelyben a rossz hírek futárjait kivégezték. Én nem tudok felelősséget válalni a fordított cikk tartalmáért, azért az írója tartozik felelősséggel. Az én felelősségem, h a lehető legpontosabban visszaadjam magyarul. Nem ismerem Galeano-t, amit leírt, bár erős hangvételű, tulajdonképpen helytálló, már mint abból a szempontból, h abba kell hagyni az esztelen mészárlást és fegyverkezést. És ebben a tekintetben egyetértek vele és ennyit vállalok is az ő véleményéből.


[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#21) Crystalheart válasza finest (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, akkor menjen offban :D A cikknek csak jók a mellékszálak, lazán azért kapcsolódik is a témához. Mellékesen mondom, én is inkább csak simán beszélgetek, mintsem vitázok :)

Persze nem feledkeztem meg a zsidótörvényekről, 12. osztály nekem csak tavaly volt :) Viszont holmi házassági korlátozások és a numerus clausus háborús helyzetben (és pláne olyan viszonyok közt) azt hiszem, nem nevezhetők durvának, miközben a németek már halomra gyilkolják őket másutt. (Annyira felszabadító érzés, hogy Logouton ilyen kijelentések után nem esik nekem 2-3 holokauszttagadó vagy neonáci egyed :DDD) Sőt, talán én is meglépem volna Trianon felülvizsgálatának érdekében.

Bár azt nem tudom, mennyire voltunk mi totál kivételek, nem ástam bele magam jobban, mint ahogy a törikönyv és a tanár elmondta.

(#22) Crystalheart válasza finest (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, szerintem aki a mai helyzet alapján kollektíven elítéli a zsidókat, az szimplán hülye... Ilyen alapon elítélhetnénk magunkat is néhanapján a kormányunk alapján. Én ezt nem is vettem volna le a cikkből

Szeretnek Talmudokat dobálni a szélről, de ez olyan kb., mintha az ószövetségi brutalitások alapján nekiállnánk keresztényeket üldözni. :D Nem szeretem, mikor így általánosítanak.

A mai Izrael vezetése viszont szerinem is sok hibát követ el, szinte nem is látni, hogy békére törekednének. Igazság szerint kétoldalról tolják a kocsit, nagyon halvány a megegyezés esélye, olyan kulturális különbségek vannak, és részben mindkét oldalnak van némi igaza... Összetett probléma ez.

(#23) finest válasza Crystalheart (#21) üzenetére


finest
őstag

Te, a numerus clausust 1920-ban vezették be, akkoriban nem volt háborús helyzet, a nácik Németországban csak álmodoztak a hatalomról. Aztán az elsőt '38-ban, a másodikat '39-ben. Élenjártunk benne, hidd el.
Van valami a hozzászólásodban, ami miatt mégis reflektálnék erre a mellékszálra. Miszerint ''háborús helyzetben (és pláne olyan viszonyok közt) azt hiszem, nem nevezhetők durvának'' (ti. a zsidótörvények). Nem tudom beszélgettetek-e töri/filozófia/társadalom ismeret órán az emberi jogokról. Az angolban ezeket a jogokat az unalienable, elidegeníthetetlen jelzővel szokták illetni, a magyar és a német nyelvben szimplán emberi jogoknak, Menschenrechtének nevezik őket, pedig nem lényegtelen az angolban használt jelző. Ezek a jogok ugyanis mindenkit, minden helyzetben megillet(né)nek. -Hogy miként veszik őket a világon semmibe, arról sok oldalt meg lehetne tölteni, de ezt helyettünk rendszeresen teszi az Amnesty International.- Ezekre az ember nem azzal formál jogot, h valamilyen etnikumhoz, valláshoz, párthoz tartozik, hanem egyszerűen azzal, h embernek született, így nem elfogadható érv, h van oylan helyzet, amikor egy-egy népcsoport büntetése, emberi jogainak korlátozása megengedhető. (Ráadásul ez az érved a magyar viszonyokra vonatkoztatva nem helytálló, mert még a komoly háborús helyzetet megelőzően életbeléptették, ugye 1942-ig mind a négyet.) Implicit talán pont erre vonatkozik a fenti cikk üzenete, emberek vagyunk mindannyian.
Végezetül nézd meg az aláírásomat! Magyarra úgy fordítanám: Ne lőj, a földid vagyok!


[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) moma válasza finest (#23) üzenetére


moma
őstag

Ez az emberi jogokra való hivatkozás, azért ebben a formában nem biztos, hogy sokat ér, mert pl egy náci, aki éppen gázkamrát barkácsol, nyilván épp azt fogja tagadni, hogy lennének ilyen jogok, vagy hogy, épp azok azok amiket te mondasz, vagy leginkább azt, hogy univerzálisak volnának (értsd: pl csak minden igaz szívű emberre érvényesek, de ő biztosan tudja, hogy akiktől épp megszabadítani készül, azok nem ilyenek). És akkor te mit tudsz mondasz?

we all deserve a bit of luck.

(#25) finest válasza moma (#24) üzenetére


finest
őstag

Azt hogy isten minden embert a saját képére egyenlőnek teremtett. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) Crystalheart válasza finest (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''I. zsidótörvény (1938.): még vallási alapon állt, 20%-ban maximálta az üzleti és kereskedelmi alkalmazottak, valamint a különböző értelmiségi pályák izraelita vallású tagjainak a számát. Német nyomásra.
II. zsidótörvény (1939.): már faji alapon, iparban és kereskedelemben 12%-os, értelmiségi pályákon 6%-os, állami alkalmazottak körében pedig 0%-os kvótát állapított meg
Emellett: egyéb intézkedések, pl. zsidó-nem zsidó házasodás korlátozása stb.''

Jegyzetemből bemásolva :D Namost a numerus clausus egyedi eset, szokás Ejrópa első zsidótörvényének mondani. Különös, hogy Németországban pl. ma is érvényben van egy ilyesféle rendelet. Arról néha megfeledkeznek, hogy ''Trianon'' akkor már megtörtént, és Németroszág volt az egyedüli hatalom, ahol esélyt láthatott a magyar kormányzat a területek visszaszerzésére. Érthető volt, hogy ilyen rendeleteket hoztak, emberi jogok ide vagy oda - élen kellett járni, mert pl. Románia is rendesen tepert. (Ráadásul mai formájukba csak a II. VH után dolgozták ki ezeket a felvilágosodás korából eredő jogokat, addig minden ország elég szabadosan vette figyelembe és senki nem nagyon ellenőrizte. Pl. Trianon.) A területek visszaszerzését követően a törvények megtartását csak német nyomás indokolta volna - ha egyáltalán -, de amennyi gazdasági előnyt jelentett volna az elcsatolt területek visszaszerzése, jóval több haszna lett volna belőle szinte minden polgárnak. Nem is szólva arról, hogy pl Észak-Erdély vagy a Vajdaság visszacsatolásával a magyarság aránya csökkent az össznépességhez képest, és ez a felsőoktatási hallgatók megoszlásában is mutatkozott attól függően, mennyien akartak pl. románok magyar és német egyetemeken tanulni. A Trianon előtti Magyarország lakosságának pedig csak nagyjából 55%-a volt magyar nemzetiségű, a végcél pedig nyilvánvalóan az lehetett, hogy minél több területet szerezzenek vissza. A törvény szerintem sokkal inkább a későbbi, várható többnemzetiségűséget célozta meg, nehogy túl sok ''nem magyar anyanyelvű'' tartozzon az érteliségbe; persze hatással volt a zsidóságra is, onnantól fogva harmadannyi zsidó tanult felsőoktatásban, mint előtte. (De tanultak! És a kitűnőnek bizonyult, elég nemzetközi oktatási rendszer megelőlegezett ''pár'' hazai származású találmányt, többek közt zsidó származású magyaroktól is.)

Az egész, két világháború közötti politikánkat ez a gondoltat határozta meg, és nem más - Trianon. Jól elfuserálták már húsz évvel korábban az antanték, mikor ilyen háborúgeneráló intézkedésekhez folyamodtak.

Szélső-szélsőjobbos idióták, mint Szálasi, meg újonnan szinte mindenhol vannak, csak a lehetőségre várnak. Sajnos akkor a megszállás miatt adódott a helyzet. Tehát abszolút nem akarom védeni az ilyeneket, de megpróbálom a dolgokat objektíven szemlélni. Pedig történelemben nincsenek abszolút igazságok, csak tények. :)

[Szerkesztve]

(#27) finest válasza Crystalheart (#26) üzenetére


finest
őstag

Hát, az emberi jogok története sokkal messzebbre nyúlik vissza nacionalizmus történeténél, ami véleményem szerint a legszomorúbb irányba vitte el egész Európa történetét. Az emberi jogoknak csak a modern kori történetet figyelembe véve, az amerikai Bill of Rights-t például 1791-ben ratifikálták. De hogy a németeknél maradjunk az 1919-es un. weimári alkotmány már tartalmazta az alapvető jogokat és kötelességeket.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) morzsa


morzsa
aktív tag

Egyszer már felvetettem(persze jól lehülyéztek a pholitikában), hogy ha a zsidó népnek jár Izrael, mert a saját ''legendárium''ukban az egy szent föld, stb. ... akkor a magyar népnek pedig jár Nagy Lajos király birodalma, vagy akár Corvin Mátyásé, nem? Én csak annyi különbséget látok, hogy Izrael mellett áll a fél világ, a média, minket meg csak lábtörlőnek használnak a nagyhatalmak. Szomorú azzal szembesülni,hogy a 60 éve (két emberöltő!) történt szörnyűségek árát egy akkor még tervbe sem vett nemzedéknek kell megfizetni nap, mint nap.
A középkorban azért üldözték a zsidókat, mert nem voltak hajlandóak behódolni az alsóbbrendű uralkodó vallásnak. Ugyanígy üldöztek mindenkit, aki a keresztény egyház gyarapodásának útjában állt. Ráadásul, úgy gondolom, hogy a zsidókkal ugyanaz a helyzet, mint akár a cigányokkal (nem, nem roma (=ember), hanem cigány), a buzikkal. A kirakat miatt utálja őket, aki egyáltalán veszi erre a fáradságot. A kirakat: a kissebség kissebsége, aki állandóan hangsúlyozza, hogy különb vagyok, különb elbánást várok, mert zsidó, buzi, stb. ... vagyok. Cigányok. Még mindig a kirakat: lopok, csalok, hazudok. Nincs munkám, mégis fél kiló fuksz lóg rajtam. A segélyemet el ne felejsd!!

A csendes többség pont senkit nem zavar. Nem őket utálják a gyűlölködők.

https://linktr.ee/wbteam21

(#29) Crystalheart válasza finest (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondhatni, az egy dolog :D Mint írtam, senki nem ellenőrizte. Amíg nincs nemzetközi ellenőrzés, addig ott hágják át a szabályokat, ahol tudják; egészen más értékrend volt akkor. Demokratikus úton választottak maguknak jogtipró diktátort... :\ Kb. mint az, hogy hiába volt a komcsi rendszerű Mo.-nak alkotmánya, ha maga a párt semmibe vette. Ma már nemzetközi felhördüléshullám megy végig a fél világon, ha akármi ilyesmi van. (Komcsikat kivéve, az más világ még mindig.) Érdekes, hogy kivéve Izrael mai viselt dolgait, mert többnyire csak maximum a köznép háborodik föl... Én mondjuk gazdasági és stratégiai szempontokat látok: USA-nak érdeke, hogy a Közel-Keleten ne legyen túl nagy stabilitás, mert még a káoszban is irtó gazdagok. A közvetett megoldás pedig mindig megfontolandó. Lehet, helyükben ugyanígy kommandírozna majdnem mindenki.

(#30) Crystalheart válasza morzsa (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos nem is tudom, azért Izrael témája más tészta, és nem feltétlenül összekapcsolandó a mai kormányukkal. Mégiscsak egy ókori kultúráról van szó, és egy világvallás gyökereiről is. Izrael pedig, mint tartomány, elég sokáig létezett.

Bár másik oldalról ilyen jogon Törökország majdnem úgy, ahogy van, megszűnhetne, állítsuk vissza Bizáncot :D Hehe, elég abszurd. Bár Izraelben talán nem is annyira területi alapon megy a háborúsdi, mint inkább a kulturális különbségből fakadóan. Ha egyik népnek sem lenne és nem is lehetne ott országa, akkor is gyaknák egymást. :S

[Szerkesztve]

(#31) finest


finest
őstag

Az utóbbi néhány hsz-re már nem reagálnék. Találtam egy jó cikket a rasszizmmus és a háború összefonódásáról, nemsokára lefordítom, talán közelebb kerülünk általa a probléma megértéséhez. Addig is a türelmeteket kérem!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32) sh4d0w válasza finest (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

csatarij: mint már korábban kifejtettem, semmilyen háború célpontjai nem lehetnek civilek és ez mindenkire vonatkozik, kivétel nélkül, de ha ennek ellenkezőjét állítottam, hívd fel ráa a figyelmemet, lécci.

finest: az általad linkelt oldalon lévő történetek ugyanolyan egyoldalúak, mint a fordított cikked. Megtalálhatóak rajta bizonyos rémtettek, amiket az egyik háborúzó fél elkövetett, de a másik oldalé nem. Ha pedig valaki állandóan ilyeneket linkelget, fordít és idéz, számítson arra, hogy szélsőségesnek fogják nevezni. Persze távol álljon ez tőlem, de ne lepődj meg rajta, ha más megteszi.

A legnagyobb baj a Közel-Kelettel az, hogy mindkét oldalon (zsidó és arab) van egy vékony, ám vezetői pozícióban lévő réteg, akik egyformán fanatikusok és kompromisszumra nem képesek. Nekik kellene elhúzniuk a hatalomból, hamarabb jobbra fordulhatna a helyzet, lásd még Jichak Rabin. Ő nem ilyen volt, törekedett arra, hogy megférjenek arabok és zsidók egymás mellett, ezért is kellett eltávolítani. Az új elnök sokkal radikálisabb irányvonalat követett, most sokkal rosszabb a helyzet, mint Rabin ideje előtt.

https://www.coreinfinity.tech

(#33) finest válasza sh4d0w (#32) üzenetére


finest
őstag

Sajnos a világ ilyen egyoldalú, már ha egyoldalúság kritizálni a világ legerősebb hatalmait. Szerintem a nyugati média egyoldalú. Kíváncsi lennék, h Rachel Corrie szülei tudnak-e objektíven nyilatkozni arról, h a lányukat szabályosan eldózerolták és a bulldózer soförjét meg sem büntették? Az objeltivitást nem egy-egy cikken belül kell keresni. (Bár itt egész konkrétan benne van az arabok kritikája és a nyugati világ süketségének elítélése is, ennyiből egy cikken belül is megvan az objektivitás.) De az objektivitást elsősorban magunkban kell kialakítani a cikkek olvasása által. Erre megint nem akarok több szót fecsérelni, az információkat ki-ki szedje össze onnan, ahonnan akarja, aztán rakja össze belőlük azt, amit ő igaznak, objektívnek gondol. Remélem, akik engem olvasnak, nem csak innen szerzik ismereteiket a világpolitikáról! Emberek, olvassatok más oldalakat is, ha nem tennétek! Nekem nem célom senkit sem meggyőzni a fordítások igazságáról, még csak meg sem kíséreltem az eddigi cikkek topikjaiban sem. Olvassátok el a bloghoz írt bevezetőmet, ott azt hiszem elég értelmesen elmagyarázom, miért készítem ezeket a fordításokat.

Nem tudom olvastad-e a cikkek íróinak neveit, mind híres, elismert szaktekintély a saját területén. Keress rá a nevekre, ha nem hiszed. (Chomsky korunk egyik legnagyobb nyelvésze, Weissbrot elismert közgazdász, Ramonet világszerte ismert újságíró, Galeáno író, műveit számos nyelvre lefordították -köztük magyarra is- és sorolhatnám a többi szerzőt is), ezeket az embereket szélsőségesnek nevezni butaság. Érdemes megnézni a fordítások elején, h a cikkek mely újságokban jelentek meg eredetileg (Le Monde, New York Times, International Business Times etc.), szóval nem valami magánterjesztésű, nem is kispéldányszámú, esetleg kurucinfó szintű magánkiadások.

A többiben egyetértünk.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) moma válasza sh4d0w (#32) üzenetére


moma
őstag

Még a legelső cikknél én is az egyoldalúságot kifogásoltam, de végül is beletörődtem és szerintem vitaindítónak is jók ezek a cikkek. Meg végülis így, hogy ezek vállaltan egy nézőpontot tükröznek, nem biztos, hogy olyan rossz, hogy nem váltogat ide oda az álláspontok között, hanem a saját szemszögét fejti csak ki. Azán lehet támadni.

Főleg azért tetszik ez a blog, mert ad egy kis kitekintést a világra, hogy hogy látják máshol mások. A metazinon kívül nem is ismerek más hazai kezdeményezést (bár az utóbbi az szemle jellegű, nem fordítások vannak).

we all deserve a bit of luck.

(#35) finest válasza moma (#34) üzenetére


finest
őstag

Kösz moma! A cikkeket a Zmag-ról veszem, ott ez a világszemlélet dívik. Én a bevezetőben leírtam, h a Zmag kifejezetten baloldali fórum. (Érdekes, h sokan szélső jobbos beállítódásra asszociálnak a cikkek kapcsán, szimplán mert kritizálják időnként Izraelt vagy az IMF-et. Furcsa mód vonzza is a topik az ilyen beállítódású embereket. Pedig pont itt szó nincs erről. Legfeljebb arról van szó, h a cikkekben megjelenő világszemlélet sehogy sem illik a magyar politikai palettára főleg bal oldalon nem, pedig én ezt tekintem valódi baloldali mentalitásnak. És ezért is fordítok időnként le néhányat gondolatébresztőül.)
Amúgy biztos vagyok benne, h ezeknek a cikkeknek megvannak a kritikái jobb oldali gondolkodóktól. Biztos, h sokan válaszolnak ezekre a gondolatokra, cikkekre, csak én azokat nem olvasom. Ha valaki megkeresi ezeket, szívesen elolvasom vagy megjelölöm a blogban az ''egyensúly'' kedvéért a linket, ahol ezen vélemények kritikái megtalálhatók. De én magam nem állok neki keresgélni őket, nem azért mert szélsőségesen baolodali vagyok, hanem azért, mert a világpolitika tekintetében meggyőződésem, h újat csak balról fogunk hallani.
Másrészről nem itt, hanem a Zmagon jelennének meg ezek a cikkek, ha lenne pár ember, aki segédkezne a fordításban, de egyedül nem tudok a Zmaggal lépést tartani, viszont ez is benne van a bevezetőben.
Egyébként a bloggal kapcsolatos minden problémára, felvetésre, vélt hiányosságra, kérdésre választ ad a bevezető, csak azt nem olvassa senki...


“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#36) bullseye válasza #47053824 (#18) üzenetére


bullseye
addikt

Ha ez a TV2-tomketke féle iromány, akkor azért inkább úgy fogalmaznék, hogy a Talmud egyes elemeinek szándékos félrefordítása és kiforgatása alapján írott, tulképp irodalmi mű, mely szórakoztató, és, főként azoknak akik szerint "ŐK" vannak az ágy alatt is, ám hitelességében verseng a híes/hírhedt jegyzőkönyvvel. Akik írták és lelkesen terjesztik, azt sem tudják igazán mi is a Talmud. Sajnos ennek bizonyságára hiteles magyar fordítás nincs, mert az első próbálkozás a 30-as évek végén esett... azóta lehet, hogy rossz ómennek számít.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) bullseye válasza finest (#35) üzenetére


bullseye
addikt

Most olvasgattam valami okosságot, hogy baloldalonazért mindíg is nagy divat volt, a... hát nehéz elmagyarázni hol a határ Izrael kritikája, az anticionizmus (ami szerintem totál baroimság, és sajá, perverz értelmet nyert az idk során) az antijudaizmus és az antiszemitizmus között, annak aki
1, kívülálló
2, érintett bármelyik oldalon :)

szóval valszeg az imperialista zsidók , mint imperilaisták utálata alapította a baloldali antiszemitizmust, de antiszemitizmus lett, ahogy az illik. szép csendben, melegben elvan most is, ahogy mindíg is elvolt. (Sokat segít neki a régi szép MSZMP módszer felújítása, hogy nagyobb áremelések, vagy kormánybalhék előtt gyorsan megvédik a zsidókat a rájuk leső naaaaagy veszedelmektől. Így van miről beszélni a lényeg helyett.)

tulképp érdekes gondolatébresztők ezek, legtöbbjük keményen alávág Izraelnek, helyenként leheletnyit azért zsidóknak is (ezért mondom, hogy nehéz tartani a határvonalakat). legtöbbször bántóan leegyszerűsítve (egyoldalúsítva) a dolgokat, holott ami ott folyik azt nem igazán láthatja át (meglepetés!)
1, Aki nincs a közepében (mert nem érzi a közvetlen hangulatot, érzelmet, motívációkat)
2, Aki a közepén van (mert csak azt érzi, és nem nagyon látja át globálisan a konfliktust)

de egy apró gondolat ébredt bennem. Izraelben zsidók szopatják a saját kormányukat, azon arabok érdekében, akiknek - a helyi közvéleménykutatások szerint - nagyrésze nem bánná kifejezetten Izrael összeolmlását, és az összes létező zsidó halálát, kisebb része pedíg aktívan elő is segíti ezt. USÁban lassan iparág a 911 összesküvéselmélet és a megszállt országok felaszabdításáért való média-küzdelem. Készülnek szépen a filmek a szegény üldözött arabokról és a patrióta arabokról (24 már át is esett a ló túloldalára kissé), közben állandó téma a katonák, vagy kihallgatók kegyetlensége, a katonákat sokan megvetik, sokan meg csak lenézik. lehet, hoyg ez fura, sőt, kissé perverz, de EZ a demokrácia, ettől erős a demokrácia. Sokan félreértelmezik gyengeségnek, mert valóban, demokráciában nem kap az államfő 99,9-100% szavazatot, és nyilt utcán is lehet anyázni. És lehet - egyesek szerint biztos... - hogy ezért fogja az Iszlám bekebelezni egész Európát (vagy legalábbis megpróbálni ezt). De szerintem - egy idő után - ugyanezért nem fogja magát hagyni Európa. Mert hozzászoktunk, hogy szabadon beszélhetünk, sőt időnként dönthetünk is. Ezt is jelentik ezek a cikket, filmek, egyebek.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38) finest válasza bullseye (#37) üzenetére


finest
őstag

A bal oldal zsidóellenessége az én szememben nevetséges gondolat, nem tom hol olvastad. Szerintem a bal oldal minidg is vonzotta a zsidó embereket. Elég csak Mo-t például venni, de így volt ez Nyugaton is. Az imperialista zsidók, akiket manapság neokonzervatívoknak szokás nevezni csak kis százaléka az összes zsidó nemzetiségűnek. Rájuk lehetne haragúdni, na de nem minden neokon zsidó.
Az apró gondolatot sem tudom igazán hova tenni. Szerintem a kormány szivatja az embereket, egyedül az ortodoxok szoktak olyan elvetemültek lenni, h direkt kiprovokálják az állami közbelépést, ha ezt érted az embereken, akár egyet is érthetünk. De ezt leszámítva azért az izraeli politika rendesen odateszi magát a problémák előidézésében, tulajdonképpen erről szólt a cikk, a kollektív büntetés az izraeli politika része. És ezt nem az emberek csinálják.
A demokrácia valóban attól erős, h folyamatos harcot jelent az emberi jogok megvédése érdekében az elnyomó államhatalommal, a kiegészítésre szoruló törvényekkel, az elavult társadalmi szabályokkal szemben. Európa (és az USA) gyengesége a határtalan liberalizmus és minden bizonnyal a nyugati világot el is fogja veszejteni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) bullseye válasza finest (#38) üzenetére


bullseye
addikt

A bal oldal szerintem nem annyira vonzotta a zsidókat, csak megtűrte, szemben a nemzetivel - na ez is okoz vonzalmat, szó se róla. Persze lehet játszani azt is, hoyg definiáljuk mi a bal oldal? Sztálin, Rákosi, Kádár, Brezsnyev és az ő remek államformáik, mai állítólagos balos tolvajkonszern, vagy csak a húdenagy népért való már már nemesien szociális érzékenység - meg max. némi USAundor.

Az apró gondolatom lehet, hogy nem értetted, de nem kellett volna ellőni rá a kommunikét, hogy "Az izraeli politika és az izraeli politikusok a palesztín nép elnyomásában, az izraeli nép ellenében elnyomásilag, egyedüli problémaforrás a békés, toleráns arab világban" :)
Azért azt sejthetted volna, hogy nem erről írok.

Aztat próbáltam mondani, hogy az, hogy zsidók tűntetnek Izraelben a kormány ellen, meg írnak ellene sokat okosan, az nem csak azt jelenti, hogy 100% bizonyíték, hogy Izrael bűnös mindenben, mert lám zsidók is szidják. Az azt is jelenti, hogy lehet szidni a kormányt, nem rabolják el vagy végzik ki érte az egész családot.

A kollektív bűntetés rész nem érdekel, ugyanúgy az egyik oldal középszélsőséges nézete (a másik oldalra való minimális kitekintés igény nélkül), mint az USA-muszlim közeledéspárti újságíró, aki szomorkodik, hogy izraelben az iskolákban az arabokról némileg hátrányos képet rögzítenek a diákokban... bárkinek joga van ilyet írni, mert demokráciában élünk... bárkinek joga van ilyet népszerüsíteni is offkorz. Te ráadásul legalább felvállalod, hogy szándékosan vagy egyoldalú. De ebben max a felvállalás az érdem, azt ugye tudod - a szándékos részrehajlás nem annyira.

Viszont érdekelne néhány link, ami nem USA/Izrael/globalizáció témakörű, hanem mondjuk Dél-Amerikával foglalkozik, és az ottani erőszakszervezetekkel, vagy Kínával...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40) finest válasza bullseye (#39) üzenetére


finest
őstag

Nyilván félreértettelek az előzőekben.
Nem vagyok egyoldalú, még akkor sem, ha ez a blog annak tűnik. A sokoldalúságot hirdetem azzal, h ilyen cikkek fordítását másoknak is elérhetővé teszem. ;) A fordításokat nem azért csinálom, h valakinél, bárkinél érdemeket szerezzek, saját szórakoztatásomra és mások épülésére teszem.
Nem érzem magamat szándékosan részrehajlónak. A saját véleményemet legfeljebb a cikkek hozzászólásaiban fejtem ki, a fordítások nem az én véleményemet tükrözik. :F Azok mások véleményei, amiket én megfontolandónak tartok.
Nem képzelem Izraelt 100%-ig bűnösnek, nem tudom, h honnan veszed? Azt azért sajnálom, h Te valami generál megoldásra vágysz, amikor ennek a cikknek a lényege, h Gázában kollektíven büntetnek meg embereket. Itt nem nagy általánosságban van szó jogról és jogtalanságról, hanem egy konkrét példát vehetünk szemügyre. Ez a jogtalanság, akkor sem lenne helyes, ha történetesen a világ egy másik részén történne.
A zmag.org-on is, de az upsidedownworld.org-on kifejezetten sok dél-amerikáról és kínáról szóló cikket találhatsz.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.