Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

muhaha. Sávszélesség takarékoskodás tonline módra :D. Ilyenkor érné meg egy próbapert rájuk nyomni, csak lehet túl sok hajszál megőszülésével járna az a pár kisajtolt forint

(#2) ollie válasza JoeYi (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért is? Nem garantálják a max sávszélességet (és ez a szerződésben is benne van), ezért értelmetlen a per. Hacsak nem akarod elveszteni...

***

(#3) joghurt válasza JoeYi (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Ha figyelmesen olvasnál, a T-Online nem szerepel ebben a játszmában. A T-Com (mint a drót szolgáltatója) biztosít trágya adatátviteli közeget a haverrel konkurens internet-szolgáltató számára.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) #64791808 válasza ollie (#2) üzenetére


#64791808
törölt tag

Így van testvérem, először is dögöljön meg minden ADSL használó! Mocskos kapitalisták!

Aztán meg ez magyarország, itt úgyis annak van igaza, aki csal :)

Édes istenem!

(#5) joghurt válasza ollie (#2) üzenetére


joghurt
addikt

A sávszélesség kérdése más témakör. Bár kultúráltabb országokban már beindult a gépezet, hogy ne lehessen azzal a sávszélességgel reklámozni a csomagot, amit még laborban sem biztos, hogy tudnának biztosítani - a valóságban meg csak a töredékét. Legyen mondjuk az, hogy a 8 megás csomagnál legalább a 4 megát garantálniuk kell, vagy hasonló.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) toth_janika válasza joghurt (#5) üzenetére


toth_janika
őstag

Muhhhaha! :DDD Ezt te sem gondolod komolyan! :DDD Mutass 1 olyan szolgáltatót, aki GARANTÁL sávszélességet! :DDD
Jaj majd elfelejtettem!
Biztosítható a 8M! [link]
Sztem ha megnézed, minél távolabb vagy egy DSLAM-tól annál lassabb a letöltési sebességed! :DDD Ez minden ''kultúrált'' országban így van!

[Szerkesztve]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#7) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egyelőre itt a minimum garantált sávszél kb. az isdn sebessége... holott 2-4-8 megára fizet elő a nyúzer. egy lehetséges maximumra, amit vagy elér, vagy az esetek többségében nem. amíg a garantált minimum nem fog közelíteni egy kicsit ahoz, amire előfizetett a t. ügyfél, addig itt rablás lesz.

(#8) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Erről nekem az jut az eszembe, amikor nálunk bevezették a télány ADSL-t. A sebesség nagyon nem volt ok. Ügyfélszolgálat felhív...jön a sablon szöveg...messze a központ. A csajnak felsoroltam Fehérváron az összes központot és modntam neki, hogy az egyik egy utcával mellettünk van. A csaj köpni-nyelni nem tudott. Egyébként a jelerősítő/zajszűrő (vagy mifene volt a rossz. Cseréje után minden ok. :DD

(#9) toth_janika válasza ngabor2 (#7) üzenetére


toth_janika
őstag

Nana! Ezzel vitatkoznék! :DDD
MAXIMUM ''2-4-8 megára fizet elő a nyúzer.'' Ne felejtsük ezt a kicsi Maximum szót! :DDD Nem 2-4-8 megára fizetsz elő! :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#10) h-yle válasza toth_janika (#9) üzenetére


h-yle
addikt

BIztosan csak az érzésért fizet, nem is akar ilyen sebességgel netezni...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) 7 válasza ngabor2 (#7) üzenetére


7
addikt

Igazabol rendeletet kellene hozni valahogy ugy, hogy a minimum garantalt ertekek a szolgaltato altal kinalt eggyel kisebb csomagnak a felso regiojaban legyenek.

pl.: Adott egy 4, 8, illetve 12 Mbit maximalis sebessegu net. Ekkor a minimum ertekek legyenek mondjuk 1, 3, illetve 7 Mbit, ne pedig 1 Mbit mindenhol.
Igy kisebb esely volna a vasarlo megtevesztesere, kevesebbszer tajekoztatnak felre az ugyfelet a lakhelyen elerheto maximalis savszelrol, tovabba a minimum garantalt sebessegek is tukroznek valamilyen szinten azt, amire elofizet a joember. De ez egyelore csak alom.

(#12) 7 válasza ngabor2 (#7) üzenetére


7
addikt

Tripla a csodas net miatt, bocsanat

[Szerkesztve]

(#13) 7 válasza ngabor2 (#7) üzenetére


7
addikt

Tripla a csodas net miatt, bocsanat

[Szerkesztve]

(#14) joghurt válasza toth_janika (#6) üzenetére


joghurt
addikt

- Hozzászólásom épp arról szólt, hogy a jelenlegi gyakorlat szerint nincsen ilyen szolgáltató, de a nálunk boldogabb országokban legalább rúgdalják a seggüket, hogy a valóban elérhetőhöz közelebbi értékeket reklámozzanak. És ne olyan számokat, amikre esélyed sincs.
Indítok mindjárt internet-szolgáltatást terabites sávszélességgel, fillérekért. Persze a terabit elérésének feltétele, hogy az elektronok a fénysebességnél gyorsabban közlekedjenek. Hogy ezt a te drótod nem tudja? Jajjdekár.

- A kép nem tudom, hogyan jön ide. Szerintem itt mindenki tisztában van vele, hogy a központtól távolodva csökken a sávszélesség.

Amiről én írtam, az az, hogy ugyanazzal a központtal, ugyanazon a dróton, ugyanolyan messze a központtól másfélszer nagyobb sávszélesség volt elérhető egy rendes modemmel.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) joghurt válasza 7 (#11) üzenetére


joghurt
addikt

A ''Vállalt célérték'' táblázat szerint a 12 megás csomaghoz jelenleg 768k a bevállalt minimum. 4 megásnál meg fél mega alatti. Tipikusan egy nagyságrend a különbség a reklámozott és a vállalt érték között.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) bullseye


bullseye
addikt

épp akartam ajánlani a pantelt, mert a 24max-ra előre szóltak, hogy az nem lesz soha 24, csak 8-12. viszont 6Mb alatt kérheted, hogy rakjanak át a kisebb csomagba (asszem 6 vagy 8 Mb). Ja, és 10-11 körül jön...
csak úgy tűnik megette őket az invitel, és sehol nem találom ezt a csomagot már - az egyébként szánalmas és átláthatatlan - oldalukon. szerencsére a sebesség még 11Mbit.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17) ollie válasza h-yle (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a demokrácia, a lehetőséged meg van... :DDD

***

(#18) Wise


Wise
tag

nekem többször is cseréltek modemet mert vmiért nem szeretnek nálam és eddig még mindig újat kaptam pedig én piros szolgáltató fogyasztója volnék a sávszélességemről amit kapok a 4 helyett jobb ha nem is beszélek... :(((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#19) sgery


sgery
őstag

na, ''röviden'' elmondom velem mit csinálnak a kedves adsl szolgálatók és az összekötői.
4éve fizettem elő datanetnél náluk voltam kb 3évet, az utolsó 1szenvedés volt, nem volt olyan hét hogy ne hívtam volna őket hogy nem megy a net, lassú vagy egyéb gond. persze meg nem csinálták mindig szar volt. ok átmentem 1éve a tvnethez, a problémák folytatódtak. hozzájuk egy 3,5mbit-es szerződéssel mentem, ez meg is volt, sőt adsl emeléskor 4,5re emelkedett. hurrá. de hát még mindig szakadozott a net, hetente min 1napot nem ment stb.. a sok reklamációért pinkék levették 1mbire a sebességet. nem vagyok olyan aki ennyiben hagyja a dolgokat addig reklamáltam hívogattam amíg hirtelen újra 4,5mbit lett. a probléma maradt még mindig szakadt, nem ment.. pinkék megint azt választották hogy 2mbit-re letették a vonalat. a probléma marad, míg a sok hivogatásra egyik nap megjelent egy cédula az ajtón hogy ottjárt a szerelő. hm, még jó hogy szólnak, mind1 másnap visszajött és átkötötte a kinti bekötést, hirtelen tiszta lett a vonal és már nem szakadozott (tehát 3,5év után jut el az ember oda hogy ki is menjenek hozzá). No, de a sebesség maradt, és azóta se tették feljebb pedig hetelnte hívom őket, írok nekik Nhh-val meg fogyasztóvédelemmel riogatok meg minden. ja, és az utolsó bejelentésre a tcom annyi választ adott hogy a 386-os min.-t teljesítik addig ők leszarják a dolgot. ennyit pinkékről. hozzáteszem, amikor szolgálatót váltottam (ugye szünetmentesen) akkor pinkék elbasztak megint valamint és a szünetmentes lett 3hét szünettel. ha nem hívom őket napi 2x és nem fogok ki a végén egy főnököt akkor lett volna több hónap is.. szóval még 1hónap és viszlát adsl, soha többé! most fizettem elő vodanetre, 1,5mbit és 5e ft, míg tvnetnél a 2mbit 11e. reális, mi? és még hozzáteszem végül, hogy a 2.kerben lakok rózsadombon gazdakékkal körülvéve (én csóró lenni:( ) és nehogy már itt ne legyen adsl2, ip-tv és max 2mbit legyen? ok másnak 4,5. nincs aki megfizetné a gyorsabbat? nem értem..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#20) dragonfx


dragonfx
veterán

sajna bármennyire nem tetszik az adsl-eseknek, de az elmúlt időszakban megfordult a piaci sorrend, a legjobb választás manapság a chello, az új kábelrendszerrel mint a beton olyna stabil, korlátlan, 10mbit, és nem 128k-s feltöltés ami manapság már egy röhej.....szóval go to chello...de azért gyorsan kopp kopp kopp ;)

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21) JoeYi


JoeYi
őstag

nekem egyébként kábelnetem van az otthoni házunkban, ami egy közepes faluban van. Magán vállalkozónál lehetett előfizetni, 2mbit a legkisebb, és ez mindig ennyi, kivéve ha vihar van, és lehal a kapcsolat :) Miért nagydolog ez nekem? Mert a t-com és a chello is kijelentette anno, hogy ha meggörbülök akkor is max vonalkapcsolt 56kbittel szenvedhetek csak (3 éve kb), és undorító volt, hogy 10e -forintot fizettem. Ennyiért egy Chellos asszem már igaen izmos csomagra tudott benevezni, és én csak álmodozhattam, hogy a Szombathelytől 4km-re lévő faluban ilyen egyszer legyen.

Lett. Nem chello, de 2mbit. Pont jó. 6500ft, (bekötés után félévig nem is kelett fizetni, mert tesztüzem volt), ennyi kell a boldogsághoz. Persze a bekötés harmadnapján t-com csörrent az akkor még bekötött vonalas telón, hogy milyen jó lenne nekem ha szerződnék hozzá. No thx, elég ha az szív akinek nincs más lehetősége.

ui.: egyszer előfordult, hogy elszállt a net, este 8 körül. Felhívtam a srácot aki az egész dolgot kiépítette, és zokszó nélkül segített a hiba javításában, lecsekkolta, hogy a switcek mind működnek, és nálam lehet a baj. Nálam volt, másnap már a kukában pihent a régi router.

(#22) golyani


golyani
addikt

nekem el va npukkanva a D-link 360R modembe 3 kondi úgyhogy kb 1-1,5-el jön a net. :(((
elméletileg ma visszaviszem, de nme tom hogy alakul még a napom.

dragonfx: nálunk cask az a baaaaaaaaaaaaaj h nincs cselló.

[Szerkesztve]

(#23) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Helló. Olvasom a hozzászólásokat és nem bírom megállni hogy ne osszam meg én is a tapasztalataimat.
Tehát Erdély (ami a csúnya Romániában van :) ): jelenleg 2 Mbites ADSL-em van ami ideális esetben ugye 256 KByte/s kellene legyen. Ez nálam 210, max 220 Kbyte/s körül alakul. Ez durván 85 %. Nem a legjobb, de nekem bőven megteszi, főleg azért a kb ~3.000 forintos havidíjért... És ez a sebesség állandó, és csak nagyon-nagyon ritkán bomlik a kapcsolat.
Ahogy olvasom nálatok több pénzért adnak kevesebbet, javítsatok ki ha tévednék.

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#24) bejmuller


bejmuller
aktív tag

jah és az lemaradt hogy ez, a Romániában régebben egyetlen vonalas telefonszolgátató saját ADSL szolgáltatása

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#25) Gabás válasza bejmuller (#23) üzenetére


Gabás
addikt

nem, ''nálunk'' több pénzér többet kapunk:)

(#26) joghurt válasza bejmuller (#23) üzenetére


joghurt
addikt

A 2 megabitet byte-ra átszámolva nekem sehogyan sem jön ki 250-nél több. És akkor ne feledkezzünk meg a TCP/IP csomagolásról és egyéb overhead-ekről. Én az elvárható sávszélességet (byte/sec-ben) durván a névleges bit/sec tizedével szoktam saccolni, Az meg nálad bőven megvan.

Kérted, kijavítalak: Budapesten a szerencsés helyen lakók akár 20/20 megabitet kapnak havi 5k-ért, és 10/10-et 3k-ért. Ebből nekem főleg a felmenő sávszélesség számít brutálisnak.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) sgery


sgery
őstag

hát, nekem havi 11.000Ft az internet és ezért kapok most 2mbit-et (ugye a 4,5helyett) szerintem tök reális, még az etiópok is 4mbit-et kapnának ezért:D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#28) bullseye válasza joghurt (#26) üzenetére


bullseye
addikt

mennyire szerencsés helyen kell ehhez lakni? mert ez a feltöltési sáv nem semmi.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29) bambano válasza toth_janika (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Minden szolgáltató ad garantált sávszélességet, ha kéred, csak az nem annyiba kerül.

Amikor a cselló indult broadband néven, akkor 12 rugó volt 320kbit/sec broadband nem garantált és 860 rugó volt 64k garantált. Olyan 1.8 misi körül megkaphattad volna a 320 garantáltat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) joghurt válasza bullseye (#28) üzenetére


joghurt
addikt

''a X., XIII., XV. és a XIX. kerület egyes területein''
10/10: 2500, 15/15: 3500, 20/20: 4500

A tej élet, erő, egészség.

(#31) tkazmer válasza #64791808 (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

Aztán meg ez magyarország, itt úgyis annak van igaza, aki csal
nem egészen, inkább más számít csalásnak a te értékrendedben, és más a köztársaság törvényeiben.



Pereskedni felesleges lenne, mert annyit úgysem fizetnének, hogy megérje(max annyit, amennyi a modemcsere után kifzetett hónapoknál a te csomagod ára, és a megkapott sávszélességhez legközelebb álló csomag ára között van, tehát max néhány ezer, esetleg 10e forintot, amennyiből az ügyvéded nem jön ki)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) intelfan


intelfan
aktív tag

halkan jegyzem meg hogy az én szolgáltatóm igen korrekt, megnevezni nem fogom, DSL szolgáltató, nem vagyok bp-i úgyhogy szerencsés vagyok hogy ez a pesti szolgáltató a városunkban elérhető mert:
-mióta náluk van netem szinte alig van üzemszünet
-az ügyfélszolgálat gyors és ügyfélorientált
-nem zavarja őket hogy routerrel 4 gépen megy a net
- stabil sávszélesség 8mbit/512 es csomag):
-folyamatosan 7mbit fölötti letöltési sávszél
-folyamatosan 300kbit fölötti feltöltési sávszélesség

a csomagért 9100 et fizetek havonta bruttó, ez már a hurokátkötéses net, sajnálatos módon az ip teló és ip tv nálunk még nem elérhető de elvileg az év végére ígérik

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#33) tkazmer válasza intelfan (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

én megnevezem, velünk az euroweb szintén nagyon rendes, legalábbis eddig egyszer volt csak ''kimaradás'', az is csak azért, mert reseteltem a routert, és elfelejtettem visszaállítani a nethozzáféréshez szükséges kódokat:) A net nagyjából stabil, azonban van egy furcsa szokása, ha csörög a telefon, néha megszakad.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) dr42


dr42
tag

én most költöztem pestre (12.ker), és 2007-ben sikerült egy olyan házat találnom, ahol nincs más, mint a T. szomszédban can chello, pár utcával arébb van digi, pantel, datanet, bármi. nálam semmi. fizethetek a 21. században egy 4/0,25-ös netért kb 11 ezer forintot. viszont lesz 3300éert egy telóm, ami nagyon fontos nekem.
myagarország. köszönik a pénzt, én meg dögöljek meg a 20k-s feltöltéssel.

(#35) yerico válasza joghurt (#26) üzenetére


yerico
senior tag

Osszad el a 2048-at 8-cal és láss csodát! Amúgy 2 Mbit = 2048Kbit = 2097152 bit = 262144 Byte = 256 KByte = 0.25 MByte

(#36) Lortech válasza yerico (#35) üzenetére


Lortech
addikt

1000 a váltószám amúgy, tehát 2000 kbit és 250kbyte. Ha elolvasod még egyszer, mit írt joghurt, akkor rájösz, hogy ő képben van.

Thank you to god for making me an atheist

(#37) joghurt válasza yerico (#35) üzenetére


joghurt
addikt

Az aláírásodhoz: Értelmes kérdésre is... :P

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.