Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) concret_hp


concret_hp
addikt

panaszkönyvet elkérni alap ilyenkor ;]
aztán nagy eséllyel egyből nekilátnak megcsinálni a cuccodat :) ha meg nem akkor írsz 1 kicsit aztán széles mosollyal visszaadod, hogy hát jólvanakkor ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem a kormányom ragadt be ma reggel erőteljesen. A gumifoltozást egyébként egyedül megcsinálom, gyorsabb úgy. ;)

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) D4rkm4n válasza concret_hp (#1) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Sokan mondták már nekem, hogy a panaskönyv is csak dísznek van. Olyanok mondták akik a szolgáltatóiparban dolgoznak. Engem az dühít, hogy ezekszerint az én pénzem nem ér neki annyit mint a csajé? :F

Sok helyen nagyon rossz üzletpolitikát folytatnak szerintem. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4) D4rkm4n válasza Obi-1 (#2) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én ügyetlen vagyok az ilyesmihez, meg türelemmel sem áldott meg annyira a Teremtő. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5) #53246592 válasza D4rkm4n (#4) üzenetére


#53246592
törölt tag

A foltozasnal egyszerubb kicserelni a belsöt. valoszinuleg olcsobb is mint szervizben javittatni, es nem is akkora ördöngösseg.

amugy mi ez a ''loreal mer megerdemlem''?

[Szerkesztve]

(#6) D4rkm4n válasza #53246592 (#5) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A válasz egyszerű: ironikus módon próbáltam meg rávilágítani arra a kérdésre, hogy vajon én vagyok-e hibás amiért más elbírálásban részesülök csak mert férfi vagyok és nem nő, s az irónia fokozása miatt gondoltam az ismert reklámszlogen felhasználására. Remélem azért ez érzékelhető a címből... :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Nyugi.

Ha majd nyáron a Balcsin szépen mosolyogsz a pultos kiscsajra, akkor a Te söröd fog megjönni előbb, nem pedig a szomszéd asztalnál ülő silicon-bigéé.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) 3psilon válasza Bog (#7) üzenetére


3psilon
aktív tag

Jaja.... :D

Amúgy nálunk is várni kell a helyi szervízben mert annyian vannak de a nagymellü néni nem kap sorelőnyt. Bár, ha megmondanám, hogy sürgős és fizetek akkor tuti megcsinálnák ;)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) Ferdzsoo válasza Bog (#7) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

No comment, mindamellet teljesen így van... :R
Ilyen az élet.... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#10) tildy válasza D4rkm4n (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Bringabelsőt cserélni nem tart sok ideig. Nemondd már, hogy ügyetlen vagy hozzá:U

Szegény nagymellű csajt sem irigylem... Egy f.sz volt a bringajavítós, fel kellett volna rúgni menten... Egyébként szvsz cseppet sem a csaj a hibás. Vannak még páran akik a farkuk után mennek:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Ősember


Ősember
őstag

''...s hogy megkíméljem a mégnagyobb leégéstől...'' - ezt meg miért? :F addig szivattam volna a srácot mig szusz van benne :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12) #53246592 válasza D4rkm4n (#6) üzenetére


#53246592
törölt tag

az ismert reklámszlogen

jaaa, nem nezek tv-t eleg regota, plane nem magyart, de igy mar ertem

(#13) cousin333 válasza #53246592 (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Ez a reklám is elég régi...:)

"We spared no expense"

(#14) Viszlát válasza tildy (#10) üzenetére


Viszlát
addikt

Szegény nagymellű csaj, gondolom mindent megtett, hogy ne tűnjenek fel a méretei. Sőt, nagy valószínűséggel ha nem lett volna 30 fok, még két garbót is húzott volna magára, nehogy bárkinek is feltűnjön mekkora is a melle...

OMG :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

''Ma azonban nagy volt a sor, így míg sorra nem kerültem az előttem álló felettéb szemrevaló hölgy által nyújtott panorámában gyönyörködtem.''
Gondolom ezzel a mentalitással az esélyegyenlőség jegyében a 120kg+-os lányokban is gyönyörködsz, meg a 60év+-osokban is ugye?
Meg mégis mit vártál a balhézás után? Hogy megcsinálják. Ilyen helyeken csak akkor érdemes balhézni, ha már nem akarsz semmit, mert simán beleköpnek belehugyoznak a levesbe, vagy jelen esetben mondjuk oldalcsipővel félig átvágják a fékbowdeneket.
Nem tudom hogy javítanak defektet keréklevétel nélkül, gondolom a katéterezés kicsit drága lenne, úgyhogy inkább belefújnak valamit, ami eltömi a lyukat, ha elég pici. Miért nem azt kérdezted meg, hogy nem ad-e el olyan sprayt, amivel magad is meg tudod csinálni. Meg vannak olyan érdekes dolgok is, mint szerszámok, tartalékbelső, amit az ember horhat magánál és akkor 15 perc alatt maga is megcsinálja az út szélén.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#16) lapa


lapa
veterán

bowden

egyébként a szervizes srác csak jót akart neked, szerette volna ha rászánod magad a projektre, így van lehetőséged a gyakorlásra. legközelebb, ha egy panorámás csajnak eldurran az út szélén a kereke, akkor a nap hőseként fekszel le aznap (esetleg vele), nem pedig beégve, hogy még egy biciklibelsőt se tudtál meggyógyítani.

annyira nem ördöngősség. kerék le - kerék teljesen leereszt - külső nem élessel egyik oldalt leszed - belső kivesz - kicsit felfúj (formája legyen) - vízzel teli mosdóban luk lokalizál - ragasztószettel felcsiszol - beken - vár - foltot rögzít - porral hanyagul beken - külsőt tüskemaradékok tekintetében ellenőriz - belső újraleereszt - visszatuszkol - külső visszapattint - kereket egyenesen visszarak - csavar jólmeghúz - fék ellenőriz - örül.

mindössze 18 elemi művelet, semmi extra.

út szélén villáskulcs és mosdó nélkül, de panoráma, tapasz és pumpa esetén ugyanez van, csak nem kell / tudod leszedni a belsőt, így csak kiszeded a keréken maradt külsőből, felfújod és (pl. arccal) megpróbálod belőni hol is a luk.

egyes hegyibringás versenyzők is úgy nyomják, hogy egy további leeresztett belsőt rögzítenek a villán-villákon már megfelelően átbújtatva. mikor beüt a mennykő kézzel feltépik a külsőt, valahogy eltépik az elhullott gumit és már rakják is be a másikat. utána co2-patronnal egy pillanat alatt felfújják és mehet tovább a móka.

(#17) mobal


mobal
MODERÁTOR

egyéébként jó volt a csaj? :D kép nincs? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18) niti válasza TheVeryGuest (#15) üzenetére


niti
aktív tag

Írta a fórumtárs, hogy neki tovább tart megcsinálni... És ha jól vettem ki a szavaiból, nem a lányt bántotta. Mér kell letolni???

(#19) Peet


Peet
senior tag

Pár gondolat az írásról:
- elösször is defekt miatt keróboltba vinni a bicót :U Mi ez valami spéci bicó? Ragasztás ha nagyon béna vagy akkor is kb 1 óra otthon, a gumi csere meg kb 10 perc. Mellesleg én úgy vagyok vele már nem is nagyon ragasztom 500Ft egy belső (5 gombóc fagyi és kész).
- a srác bunkó volt az tény, bár az hogy megnézi a csajokat még nem baj szerintem, az meg hogy kedvesebb egyéni problem, növessz nagy kerek ciciket :DDD
- nem tudom milyen defekted volt, de vannak defektgátló sprayk és szalagok, talán érdemes lenne kipróbálnod őket, ha sűrűn kapsz defektet arra amerre jársz.
- sajnos nekem is az a véleményem a keróboltokról itt Pesten, de azért vidéken is, hogy elég félválról állnak hozzád.
Egy rövid történet a közelmultból ami velem esett meg:
Fejünkbe vettük a haverokkal, hogy májusban megkerüljük a Balatont keróval, de mielőtt belevágtunk volna én úgy gondoltam kicsit rendbetetetem a bicót és veszek bele egy telót ami már régi vágyam volt. Mivel már ott volt a kerékfűzés, a telóbeépítés, amit azért inkább szakemberre bízok, gondoltam a gumicserét és a csomagtartó felszerelést is rájuk bízom Háááát kár volt, ugyanis annak ellenére, hogy a telóval együtt kb 70 ropit hagytam ott épp hogy csak foglalkoztak velem, két kerékpárlámpát vásárló között, továbbá elég trééé munkát végeztek, a csavarokat nem húzták meg, a vázat összekaristolták stb stb. A 70 ropiból kb 10-15 volt csak a munkadíj, persze rákérdeztem, van-e ennyi munka esetén kedvezmény erre az eladó csaj: ''Ezek nyomott árak!''. Jah meg a munka is nyomodt amit végeztek.... :(( Nem volt kedvem veszekedni velük, nem olyan hangulatban voltam éppen, hanem inkább próbáltam örülni a telónak és hazatekertem. Otthon persze visszaszereltem a hazafele majdnem leesett cuccokat és meghúztam a többit is. Többet az bizti, hogy csak olyan munka miatt viszem a boltba a kerómat amit én nem tudok elvégezni, és még egy csavart sem húzatok meg velük pluszba.
Jah kíváncsi lettem volna ha 1 milkárért vettem volna bicót akkor is ilyen flegmán bánnak-e velem, mert ha igen az tuti mérgembe olyat tettem volna, hogy ...... ;]

(#20) Gr3ddy


Gr3ddy
tag

Én se voltam tapasztalt kerékcseréből, de rávitt a kényszer és igen is megtanultam és nem bántam meg, kb amennyi idő alatt sorban álltál és elmentél a kéróboltig, addigra simán kicserélhetted volna a belsőt. De mondok egy okosabb dolgot, pótkerék, ráérsz otthon megjavítani a belsőt, én mindig hordok magamnál biciklis kistatyót és abban minden benne van ami kellhet, még pótbelsőt és minipumpát is.
Szép időt jó tekerést :R

win7 élményindex 7.3 :)

(#21) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

#19 Egyszerű MTB. Ha már megtehetem, hogy ne kelljen szórakoznom vele két órát, akkor miért ne éljek a lehetőséggel. (Mint ahogy írtam is: egyszer már vittem ebbe a boltba és tíz perc alatt megcsinálták.)

#20 Engem is rá fog vinni ma. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#22) D4rkm4n válasza mobal (#17) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A szememre (még) nem tudok háttértárat csatolni. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#23) Gr3ddy válasza D4rkm4n (#21) üzenetére


Gr3ddy
tag

Szia!

Ennyire belelkesedtél megmutatom én mit olvastam el [link] :R

win7 élményindex 7.3 :)

(#24) Peet válasza D4rkm4n (#22) üzenetére


Peet
senior tag

Pedig milyen jó is lenne. ;)
Én valahogy mindig akkor hagyom otthon a gépet amikor kellene. :((

(#25) D4rkm4n válasza Gr3ddy (#23) üzenetére


D4rkm4n
őstag

#23 Köszi, de azért fater lelkes segítségét nem mondhatom le. ;)

#24 Hát, ez bizony velem is így van. Amint jönne valami látványos... :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#26) twollah válasza tildy (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

En is a farkam utan szoktam menni.
Baj?
Szerintem nincs abban semmi rossz ha a ferfi ember iranyitasat neha atveszi a farka.

A bringabelsot meg en spec utalom cserelni, mert 10bol 3 esetben 100%, hogy kilukasztom visszarakas kozben.

(#27) #53246592 válasza twollah (#26) üzenetére


#53246592
törölt tag

Siman kezzel kell visszarakni, akkor nem lyukadhat ki.

(#28) #64791808 válasza concret_hp (#1) üzenetére


#64791808
törölt tag

aztán mire kéred el a panaszkönyvet... mit nyersz vele? ellenséget... a cél az, hogy megcsinálják, azt meg úgysem éred el vele.

Azt tapasztalom, hogy valahogy úgy az egész világ a baszás felé sodródik. Több esetben volt olyan, hogy sok pénzről (legyen elég ennyi) szóló tárgyalásra apámat sztriptízbárba hívták, mert ott könnyed a hangulat. Néhányan ezen meglepődnek, hogy ''hámééér, azzal miagááz?'' - erről beszélek.

A cikk is jó példája annak, mikor az üzleti partner meglát egy pinát, és onnan kezdve nem számít semmi. A fizetését meg úgyis megkapja... Áh, felesleges gépelgetnem, úgyis érti mindenki, akinek érteni kell.

szerk: twollah az nem baj, ha néha átveszi az ember irányítását a farka. Ennek megvan a helye és az ideje. A munkahely és a munkaidő viszont nem az. Ha viszont mégis, hát semmi gond, csak kijelentem, hogy az eladó srác nem ember, csak egy beszélni tudó ösztönlény, egy emlős állat. Az ember attól ember, hogy tud gondolkodni és disztingválni. Bár ahogy például reggelente elnézem a villamost, egy csapat ürestekintetű ösztönlényt látok. Lehet, hogy igazad van, és az a normális, ha az ember gondolata csak a baszás körül forog. Elvégre a hülyék egyből okosak lesznek, ha többen lesznek...

[Szerkesztve]

(#29) #43960832


#43960832
törölt tag

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de eszembe nem jutna szervizbe vinni a biciklimet gumifoltozás miatt. Eddig csak fogaskoszorú+kerék+lánccserére és egyszer kerékcentírozásra vittem be. Szerintem nem olyan bonyolult megfoltozni a gumit.

(#30) D4rkm4n válasza #64791808 (#28) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ahogy mondod. :R

Sajnos az üzletpolitika tényleg elállatiasodik: kiraknak egy bombajó bigét, a sok ösztönlény meg csak emiatt képes elverni egy rakás pénzt... Ez egy felől érthető, hiszen aki hülye, azt ki kell használni, másfelől pedig tényleg az általános erkölcsi lesüllyedést eredményezi.

twollah faterod véletlen nem a Kovinak dolgozik? ;) ;]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#31) koob


koob
senior tag

mennyibe kerül egy első V-fék felszerelése sima montira?

(#32) koob válasza koob (#31) üzenetére


koob
senior tag

u

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.