Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

Az egér mit bír? FPS-t toltál vele?

A vegyé' te is állati :DD

(#2) cousin333


cousin333
addikt

Az OEM dobozra nem volt olyasmi írva, hogy ''not to sold separately''? ;]

A LED-ek gondolom spórolás, és energiamegtakarítás miatt hiányoznak. Az extra gomboknak meg az iTouch nevű Logitech driver csoda telepítése, és konfigurálás után működnie kellene...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3) Zotya84 válasza cousin333 (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Ha OEMnek vette, akkor biztosan. Eztet így meg sem vehette volna, az a szép az egészben. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) 3psilon válasza Zotya84 (#3) üzenetére


3psilon
aktív tag

Miért, úgyanúgy kapni OEM Windowst, DVD meghajtókat stb. :)

Amúgy jó teszt, mindenre kiterjedő, objektív. Ezteccikesnekem. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#5) Peet210


Peet210
őstag

Jó teszt grat.Én is egy hasonló billt ütögetek épp.Pontosabban egy Cordless Desktop EX110-est[link] és nagyon meg vagyok elégedve vel.Az eltolt billentyűk és a hosszú Del. elsőnek kicsit furcsa de már teljesen hozzászoktam.Egy hagyományos kiosztás bill-nél rövidebb még a oldalsó extra gombokkal együtt is(ami nekem kellett is).Az egér és adóvevő kb ugyan az.Az egérnél a görgö körüli rész szürke ennyi.A hiányzó ledek az adón megjelennek tehát az enyémen sincs magán a bill-en a 3 led de ott van az adóvevőn.
Igényesen kivitelezett billentyűzet én eddig nagyon meg vagyok elégedve vele.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#6) Shim válasza ALI_G (#1) üzenetére


Shim
őstag

Pörgős, hentelős fps-t nem toltam, nyugodalmasabb középkori fps-t viszont igen (Mount&Blade) :) Fallout Tactics, Warhammer 40K DoW, C&C Generals, stb. Ezekben bírta a strapát, semmi gond nem volt vele.

cousin333:
Nem volt ráírva semmi ilyesmi :P

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#7) #97544192


#97544192
törölt tag

Jó teszt, a képek nem rosszak, az uccsó kép pedig haláli!!! :D :D
Grat. ;)

(#8) lorcsi


lorcsi
veterán

faszán összeszerkesztetted ezt az írást :C

nekem is fekete bill egér kombóm van, én azt nem szeretem benne hogy a por nagyon hamar meglátszik rajta. majdcsak egy fél éve minden gépezést azzal kezdek hogy letörölöm.

(#9) lajo


lajo
senior tag

Tök jó lett!

(#10) DarkByte


DarkByte
addikt

Jó teszt! Az utolsó képnél fogtam a hasam ;]
Bár a billentyűzet kialakítása tetszik, nem hiszem hogy rádiósba adnám a fejemet. Nem hiszem hogy örülnék ha cserélgetni kellene az elemet. Max, ha pl. valami dokkolóba lehetne tenni és magától töltené az elemeket mikor nem használom (ez pedig sajnos biztosan nem az alsó kategória privilégiuma).
A média gombokat én pedig igenis aktívan használom. Winamp-ot már lassan azok nélkül el sem tudom képzelni.. ez nem szép tőlük :(((

(#11) Daweee


Daweee
őstag

Hogy tudtál leamortizálni egy billentyűzetet? :Y Nekem már sok éve jól működik egy teljesen natúr klasszikus 105 gombos bill. Pedig nem keveset gépelek... mindezt karöltve egy low-end gagyi samsung egérrel, amit ha kicsit gyorsabban morgatok a kelleténél, magyarul enyhén megrántom, rögtön elkezd össze-vissza cikázni a kurzor :((( mióta ez az egér van, le is szoktam az FPS-ekről :((( anya meg nem enged razer-t venni :D

[Szerkesztve]

(#12) Trak válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Trak
addikt

Az utóbbi időben a Logitech ilyen csomagolásban szállítja az OEM billentyűzeteket. Így érkezik tőlük a nagykerekbe.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#13) Shim válasza Daweee (#11) üzenetére


Shim
őstag

Látszik, hogy még nem használtál tartósan Geniust :)
Játék meg nem a razernél, vagy 518-nál kezdődik.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#14) gLes válasza Daweee (#11) üzenetére


gLes
őstag

Én szétCSéztem egyszer a space-t egy régebbi gagyi billentyűzetemen, de azóta már volt sok másik :U Nálam is mindig fő szempont volt, hogy minél inkább klasszikus legyen a kiosztás...

Majd lehet, hogy írok is a mostani bill.-emről, ami persze nem wireless és sokkal egyszerűbb, amolyan paródiája lenne ennek ;]

(#15) Cloud


Cloud
tag

Minden elismerésem, elég fasza minitesztet hoztál össze.

Billentyűzetben hasonló az ízlésünk (normál kiosztás, semmi fölösleges gagyi cucc ...), bár nekem a vezetékekkel alapvetően semmi gondom.
Én a következőre fogom rábeszélni magam :D ----> [link]

Mondjuk az ára az nem túl baráti, de a 'modding' kategóriában azért nem rossz.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#16) TomiFiu


TomiFiu
tag

Hát nemtudom kinek mi a baja a Genius cuccokkal, de nekem a hangfalaim is azok és gyönyörűen szólnak. Az egerem is az NetScrool 10 gombos és FPS alatt is nagyon jó.
Ez az egér azért is nagyon jó, mert a hangerő gombok hüvelyújjal könyen elérhető, ha szükség lenne a hangerő váltásra a negy vérengzések közepette :)
A billentyűzetem meg egy Trust amit már egygétszer megcsapkodtam idegileg feszűlt állapotban és az is jó.

Na az igaz, a Joystick-ok is Genius és annak a markolata kettévált egy manőverben és azóta izlésesen összeragasztva csodálatosan és pontosan működik...

(#17) 3psilon


3psilon
aktív tag

A Genius tényleg nem olyan rossz. A hangfalaink legalább 5 évesek, és tök jól szólnak.
Meg a Genius ''alap'' bill. is jól ment több évig, amíg öcsém egy nagy adag ''neménvoltam'' kólával nyakon nem öntötte. Akkor vettünk egy másik ugyanolyat :)

Az egerem meg Raptor-Gaming M1, gondolom senki se ismeri... a lényeg, hogy kicsi, könnyű, és marha pontos. Esetleg írhatok ide egy pár sort róla majdan. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#18) cucka


cucka
addikt

jó kis teszt, nekem egy ehhez hasonló logitech ex 110 desktopom van.

- azért van az egérben nagy elem, mert az sokat fogyaszt, ha mozgatod, akkor másodpercenként mondjuk 100-szor küld jelet a vevő egységnek, plusz folyamatosan világít benne a led. azért van kicsi elem a billentyűzeben, mert így laposabbra tudták tervezni és az keveset fogyaszt (csak gombnyomásnál kell küldjön jelet ugyebár..)
- az általad említett 2 méteres hatótávot az enyém simát túlteljesíti, szemre olyan 4-5 méterről még működik. ezt vásárlás után próbáltam, vagyis új elemekkel. sok értelme nincs egyébként, mert 5 méterről amúgy sem látom, hogy mit ír a képernyőn :)
- az egér nálam is szarul van összerakva, lötyög a teteje, majd ''megjavítom'', egyelőre megvagyok vele így :)
- ''Mivel az elem töltöttségéről egyedül egy rengeteg memóriát használó program értesítene'' - nálam ez a rengeteg memória 5.5 megabájt, szóval nem kell tőle megijedni.
- a billentyű marha jó, az idióta home-del-stb. kiosztást pedig kezdem megszokni

[Szerkesztve]

(#19) Shim válasza cucka (#18) üzenetére


Shim
őstag

Köszönöm mindenkinek az elismeréseket :)

Otthon megnézem ezt a ''laposra tudták tervezni'' dolgot, elképzelhető, hogy így van.
Nálam 15 megára is felkúszott, de nem ez a lényeg. 1.5Gb memória mellett nem igazán érzem meg, de egy ilyen kis hangyányi progit megírhattak volna jobban is. Ez elvi kérdés ;)

3psilon:
A Genius hangfalakban nagyon jó, billentyűzetekben tré. Nem mondom, hogy minden második tönkremegy, de (számomra legalábbis) túl nagy a hibás darabok aránya. Be lehet nézni Genius topikokba, ''öröm'' nézni a sok hsz-t, amiben részletezik, hogyan kezd el kopni a felirat a betűkről egy hónapon belül – egy ötezer forint feletti darabnál.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#20) Shim válasza Shim (#19) üzenetére


Shim
őstag

No csekkoltam. Ha ebbe nem fér bele egy pár mm-el nagyobb AA elem, akkor megeszem a nem létező kalapom :) Egyszerű tervezői butaságra tippelek, hátsó szándékot nem tudok felfedezni a dologban.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#21) 3psilon válasza Shim (#19) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nekem sosem kopott, sosem akadt ki, sosem volt baja. :D
Namindegy.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#22) plömplöm


plömplöm
őstag

tegye fel a kezét, aki látott már cordless billentyűzetben caps-scroll-num LEDeket

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#23) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Nálam a ledek a vevőn vannak, a töltöttséget pedig a szoftver tudja megmutatni az egérét és a bill-ét is.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#24) bwoay


bwoay
nagyúr

nekem ilyenem van [link]
UltraX néven fut a combo, mondjuk a Logitech oldalán nem találtam meg,
ez nem is lepett meg.

9900 Ft volt a Fukarban. A tesztben szereplő billentyűzethez képest vannak előnyei:
notebook design, vagyis teljesen lapos és halk billentyűk, és maga a klaviatúra is ''slim''.
kapott pár audio vezérlő gombot (hangerő, léptetés, némítás, play/stop),
plusz az F billentyűknek van másodlagos, programozható funkciójuk,
alkalmazások indítását lehet rájuk definiálni, stb.

egér: asszimmetrikus, jobbkezes. hüvelykujjnál két léptetőgomb,
a görgő pedig két irányba billenthető is.

Capslock/numlock állapota a vevőegységen levő LED-ek által követhető figyelemmel,
csakúgy, mint a töltöttség: egy piros LED villan ki, ha merülnek az elemek,
innentől számítva én még 3 napig használtam az egeret (mert természetesen az merült le).
A billentyűzet még mindig a gyárilag mellékelt AAA Energizerekkel megy
november közepe óta.
Rálátással egész jó a hatótáv, erős árnyékolással kb 2 méter.
Teljes mértékben elégedett vagyok vele.

PS:
Játékra nem használom a PC-t, ilyen irányú tapasztalataim nincsenek.

fokk, ez kimaradt:
a telepítés elsőre nálam sem ment simán, valamiért kellett egy drótos billentyűzet.
Aztán jött az, hogy én w2k-t használok, de a mellékelt driver csak XP-vel van jóban.
Neten rákeresve sem találtam megfelelő drivert, végül a logitech oldaláról
az mx518, vagy mittomén melyik egérhez tartozó setpoint 3.10 w2k verzióját
lerántva gond nélkül elindult, a program helyesen ismerte fel,
mutatta a töltöttséget, stb. de setpoint nélkül is ragyogóan használható,
mint azt demonstrálom most is.

[Szerkesztve]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25) Baboon


Baboon
senior tag

Nah most vettem én is egy ilyet.
Jó kis cucc ez ennyiért főleg. Egere nekem mind1 van egy logitceh mx1000-em
A shift és az enter kicsit hangos de elviselhető.
Megéri az árát!

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#26) perempe


perempe
addikt

Azt nem tudom, hogy a kakaóbiztosnak mi az angol megfelelője: itthon egy hazai beszerzést indokoltak vele. (Óvodai számítógép szoftverrel: 300db. x 1millió.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#27) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én most kaptam egy Deluxe 660-at, folyamatban van a tesztelése.
Első ránézésre a különbség a billentyűzeten mutatkozik meg, a jobb alsó Win gomb helyett egy FN billentyű található, mellyel lehet apró trükköket csinálni (pl. hangerőszabályzás).

<< Heimdal >>

(#28) Riska.91


Riska.91
tag

szevasztok
valaki használja ez a logitech billlenytűzetet?
Cordless Desktop Delux 660
mert jó lenne róla valami vélemény.

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#29) rptr válasza Riska.91 (#28) üzenetére


rptr
csendes tag

ITT csak jokat irnak rola.

(#30) lpmorpheus válasza rptr (#29) üzenetére


lpmorpheus
csendes tag

Érdekes, bár a cikk írójának sikerült lebeszélnie róla, mert 2 méternél távolabbról is szeretném alkalmanként használni. :( Amit pedig az egérről írt, az végképp elvette a kedvemet. :O

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Life_on_Our_Planet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.