Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bnss


bnss
veterán

Így elsőként csak ajánlani tudom én is, sokat hallgatom! :)

/Én is rövid és tömör voltam :R!/

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2) szasza_xp válasza bnss (#1) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Mondjuk annyit tennék még, hozzá, hogy nem csak erre jó a last.fm, hanem hasonló zenei izlésű emberekkel hoz össze, amúgy a zenei izlésedet, nagyon be tudja lőni, ha egy kicsit hallgatsz a saját gépedről zenét,s arra próbál hasonszőrűt találni, nekem eddig bejött :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#3) geree@bl válasza szasza_xp (#2) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Ilyen oldal már régóta van: www.pandora.com .
Amúgy az ötlet jó, de nem mindenki szeret mindig azonos típusú zenét hallgatni.
Én pl szeretem keverni a stílusokat, hogy egyszer az egyiket, utánna meg a másikat hallgatom, na erre ezek nem jók, mivel a hasonló zenéket adja ki.
Persze az ötletl jó. :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#4) HERR Z


HERR Z
veterán

di.fm
nekem ez vált be, netes rádók közül, sok stílus

(#5) Balinov


Balinov
félisten

Divot :R :R :R :R

köszönöm!szépen!nagyon!

végre nem kell a 96kbites mp3 streamekkel a di.fm-ről szüttyögni!

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) Balinov válasza HERR Z (#4) üzenetére


Balinov
félisten

Herr Herr Z,nem tudsz véletlen megoldást a free 96kbit mp3 vs premium acc problémára? :U :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

a pandora és a last.fm nem teljes ugyanaz, van köztük különbség, pl. a már emlegetett közösségi funkciók, de más is

sajnos a last.fm lefedettsége még nem teljes (pedig már jó ideje működik), még elég sok előadó van akiktől még mutatóban sincs fent anyag hallgatásra

a last.fm egyébként a Skype extrái közt is szerepel, beépülő modulként

(#8) tildy válasza Balinov (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor ezert szakadozik mint allat... :( :(
igen akad, mint allat. 1 megas netem van, nulla letoltes mellette...

En nem winamppal jatszom, hanem a weboldalon megy a zene.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Balinov válasza tildy (#8) üzenetére


Balinov
félisten

szakadozik? :U nálam tök folyamatos a lejátszás 96kbites mp3 stream esetén...winamp 5.30-al lejátszva. vagy nem erre gondoltál,tildy?

jó lenne vmi okosságot találni az előfizetésen kívül a premium-ra,mégiscsak 192kbit az a 192kbit,és nem 96k...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) Balinov válasza tildy (#8) üzenetére


Balinov
félisten

én a gyári win-es playával a Last.fm for windows-zal (1.1.3.0)-val tolom,most kaptam le.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) róland


róland
veterán

Kb. 5-6 éve elromlott a Walkman-em, azóta csak rádiót hallgatok. Új autóban is hioába van CD-s fejegység, csak a rádió szól.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12) bozont


bozont
veterán

Király, nagyon tetszik :C Rögtön Kajiura Yuki-val kezdtem, kíváncsi voltam mit talál, de eddig bejött. :DD

(#13) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

jah, a di.fm volt az alap, aztán soma.fm már egy ideje, meg blogmusik.net, ha az own 60+ giga mellé kéne még zenye. :DDD

peace.
orchestra.. :R

cantante di sampietrini

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Bejövős a dolog, thx. Jarre-ra tolt egy Vangelist meg egy Kitaro-t. :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én meg kíváncsi voltam, hogy mi az, ami a Bonanza Banzai-ra hasonlít... nekiállta lejáccani a Meggyújtom a pipám c. szerzeményt a Besh O Drom-tól...

https://www.coreinfinity.tech

(#16) divot


divot
veterán

Népzenében nem túl erős a cucc, de az dícsérendő, hogy ismeri a Ghymest, a Muzsikást, Sebestyén Mártát, a Besh o' dromot.

De hát még csikó az egész, majd ha a magyar felhasználók aktivizálják magukat, akkor uralni fogjuk az online folklórt. :)

(#17) divot válasza sh4d0w (#15) üzenetére


divot
veterán

Mert nyilván csak annyi támpont volt, hogy valami magyart keressen.

(#18) #54715584 válasza divot (#17) üzenetére


#54715584
törölt tag

jody wisternoffra kidobta matthew dekayt :Y
nagyon durva :D koszonom :R
csak melohelyen vagyok es nem indul el :(((

(#19) REDeath


REDeath
őstag

minden szám 30 seces?

ja és nekem ha beírom az előadót, akkor nem is megy :(
azt írja: we had an error connecting :(((

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#20) villamos


villamos
őstag

Teljes terjedelmű számok vannak rajta, és rengetegféle. Van egy kis progija, azt kell letölteni, regisztrálod magad (csak egy pillanatnyilag élő ímél kell neki), és indulhat is a zene...
Rálehet keresni előadóra, és zenei stílusra is. Ha az éppen aktuális dal valamiért nem tetszik, akkor ki lehet bannolni, és nem fogja többet játszani. Ennek az ellenkezője is él, ha az épp játszott dalt szereted, akkor bedobhatod a kedvencek közé, és azt néha megismétli neked.

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) REDeath


REDeath
őstag

hmm és csak a saját szoftverével lehet lejátszani a zenét? más progikkal nem leht? (winamp és jet audio? )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#22) #97544192


#97544192
törölt tag

Én az internetes rádiók közül a just.fm-et szoktam hallgatni, de azt se sokszor. :) Néha találok rajta nagyon jó zenéket, de van, amikor épp bekapcsolom, és egy nagy ... megy. :P
Azért mindenkinek ajánlom, sztem király: [link] :)

[Szerkesztve]

(#23) ollie válasza REDeath (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vannak pluginek a legtöbb ismertebb lejátszóhoz, de még nem tudtam működésre bírni őket. :(

***

(#24) RexpecT


RexpecT
addikt

Az nagyon király.... !!

(#25) harry


harry
veterán

A Pandora is ilyen: [link]
most nézem írták már - csak a linkeket figyeltem :B
Amúgy szerintem nem rossz ötlet, könnyebb megismerni más előadókat egy műfajon belül, nekem tetszik.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26) cousin333


cousin333
addikt

Egy konkrét műfajhoz (a filmzenékhez): Streaming Soundtracks: [link]. Itt mondjuk kétségkívül elég nagy a változatosság, de ha regisztrálsz, akkor bizonyos időközönként te is kérhetsz egy számot. Elég sok van :). Egy adott szám 8 napon belül biztos nem hangzik el mégegyszer...

Más műfajhoz meg (ez csak egy sima netrádió): smoothjazz.com

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#27) rankesz válasza ollie (#23) üzenetére


rankesz
veterán

Jah, nem lenne rossz ha valaki felhomályosítana hogy miként lehet működésre bírni a szolgáltatást Winamp meg foobar alá...

(#28) peba0706


peba0706
csendes tag

Fúúú én eddig is használtam, de csak scrobbling-ra.
De ha leszeded a szoftvert, nagyon jól használható.
Már az lenne hab a tortán, ha fel is lehetne venni valahogy számokat.
Márpedig szerintem KELL lennie megoldásnak, hiszen itt cicereg a gépemene a zene, valahogy csak le lehet menteni : )


Max ha máshogy nem, valami output felvevő proggal. De az nem olyan kényelmes.

(#29) Ősember


Ősember
őstag

ez marha jo :C nagyon tetszik, végre egy ujabb hasznos irás :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#30) villamos válasza rankesz (#27) üzenetére


villamos
őstag

Vannak pluginek a lejátszókra, de ezek ha jól tudom arra valók, hogy megvizsgálja, hogy épp milyen zenét hallgatsz velük, és azokat hozzáadja a lastfm -es profilodhoz. Zenét halgatni a saját progijával lehet.

amúgy tudtommal létezik olyan szoftver, ami képes rögzíteni a hangkártya által kiadott hangokat, így adott esetben egy webrádió adása rögzíthető...

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31) Latissimus Dorsi válasza sh4d0w (#15) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

If you like Ákos, you might also like:

* Bonanza Banzai
* Akos
* Tankcsapda
* Akosh
* EDDA művek
* Bëlga

De pl. a Sonata Arcticára nyomta a fincsi kis power metal bandákat szépen :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#32) divot válasza Latissimus Dorsi (#31) üzenetére


divot
veterán

Mert az ilyen kevesek által ismert zenéknél a származási hely a legerősebb összekötő kapocs.

(#33) Ősember


Ősember
őstag

létezik az, hogy ez a program blokkolja az msn-em és nem tudok bejelentkezni miatta? :F no meg mi az, hogy folyton a skype-ra akar telepedni? :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#34) villamos


villamos
őstag

Nem tudom hogy mi az a skype, de az Msn-t nekem nem blokkolja a progi.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#35) Balinov válasza villamos (#34) üzenetére


Balinov
félisten

jelentem, msn live plus nálam is OK

azt nem tudjátok ,hogy bbc radio1-nél van-e trükk,hogy ne az alacsonyabb bitrate-ü streamet kelljen hallgatni? úgy rémlik,hogy inland engedi a 96kbit-nél nagyobb bitratet csak. vhogy át kéne verni,proxy vajh működhet vala?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36) Ősember


Ősember
őstag

köszönöm :R akkor valoszinü csak véletlen egybeesés, hogy az msn meghalt :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#37) divot válasza Ősember (#36) üzenetére


divot
veterán

Letöltöttem a winamp plugint.
Használni ugyan nem tudom, de ha elindítom a winampot, akkor elindul a last.fm is. Hogy a bánatba kell ezt kiírtani?

(#38) Ősember válasza divot (#37) üzenetére


Ősember
őstag

nem tudom, de a winamppal nekem si folyton szorakozik :F ezen eddig csak a delete segitett, néztem reinstallnál hogy mi a helyzet, esetleg ott meg lehet-e szütetni a gondot, de nem jöttem rá :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#39) ollie válasza divot (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LoL, szerintem keresd meg a dll-t valahol a winamp pluginjei között, és írmagját is írtsd ki.

***

(#40) divot válasza ollie (#39) üzenetére


divot
veterán

Kezdem megszokni, végül is csak megkeresi a lemezt meg az előadót, hogy informáljon. Tegye. :)

(#41) Sianis


Sianis
addikt

Hali!

Tudom, hogy én vagyok a láma. :)

Szóval én keresgélek keresgélek, de csak 30 mp-es bemutatókat ad. Ellenben a User-ektől tudok hallgatni.

1. Olyat nem lehet hallgatni rendesen amit én akarok?
2. Én is tolhatok fel zenét valahogy?

Köszi

Sianis

(#42) Sianis válasza Sianis (#41) üzenetére


Sianis
addikt

1 -re megtaláltam a választ! :)

(#43) #56474624 válasza divot (#32) üzenetére


#56474624
törölt tag

Üdv!

Remélem, te tudod rá a választ, mert eddig nem sikerült rájönnöm. Kicsit talán OFF lesz a kérdés, de azért a last-fm-mel kapcsolatban.

Szóval az igazság az, hogy keresgéltem a szomszédaim között, de én valami oknál fogva nem szereplek náluk szomszédként, aztán megnéztem a barátaimnál is, de ott ugyanez a helyzet.
A többi szomszédom ellenben kölcsönösen szomszédja egymásnak.
Hogy van ez most akkor? :U

(#44) Elbandi


Elbandi
aktív tag

a lastfm adatbazisa ugy bovul, hogy hallgatod a kedvenc zened winamppal/masik lejatszokkal, akkor a beepulo plugin bekodolja a mp3at, es ''feltolti'' a lastfm-nek. a tobbiek meg azt hallgatjak amit te/tobbiek feltoltottek.

(#45) ollie válasza Elbandi (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezen én csodálkoznék, ugyanis a törvény tíltja a zene feltöltést.

***

(#46) sphad válasza peba0706 (#28) üzenetére


sphad
csendes tag

mit jelent az, hogy 'scrobbling' ? :U

(#47) jasszer


jasszer
senior tag

Én csak a scrobbling funkciót használom Winamp plugin-nel. A gondom a köv.:

Ha egy track nem a hagyományos módon van elnevezve nem ismeri fel, mindig bele szoktam írni az album rövidítését az előadó nevébe, pl.:
(De-phazz - DL - Free Drift => A Daily Llama c. albumon van a szám)

Van vmi mód arra h ezt kiküszöbölje az ember az mp3tag átírása nélkül? :F

Sphad: ''Scrobbling a song means that when you listen to it, the name of the song is sent to Last.fm and added to your music profile.''

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#48) gyertyamarto


gyertyamarto
csendes tag

Nekem az a bajom vele,hogy ha véget ér egy szám a programban;utána serceg,recseg az adás,csak a szám címe,képe látszik.ilyenkor "Skip"-re nyomok és a következő jó:Pehát minden második számot hallhatom csak.Mi lehet a gond?

(#49) Dubfire81


Dubfire81
csendes tag

http://www.origo.hu/techbazis/20121213-kivonul-magyarorszagrol-a-lastfm.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.