Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Én hagytam el! 112ezer 500 ft, plusz egy arany bankkártya 5 millával :)
Viccet félretéve, dicséretre méltó a sok sok erőfeszités, amit tettél az ügy érdekében, emberségből és becsületből szin 5ös, csakhát kicsit naiv vagy, és túl optimista.
Nemmondom, hogy ha fényképes, igazolványos, lakcimkártyás pénztárcát találok, akkor nem kutatom fel a tulajt, de igy, néhány szétszóródott, ha jólértem kiscimletü pénz, meg egy blokk ismeretében?... reménytelen. Ráadásul a nagy segitőkészségben még kárt is okoztál magadnak. Megérte?
Le a kalappal, meg minden, csakhát mint a példa is mutatja, nem célszerü ennyire jószivünek lenni. Egy tescó előtt percenként 100 ember fordul meg, villamos, busz indul, kocsival is lehetett... szvsz igy járt, majd máskor vigyáz a pénzére. A blokk meg nem mérvadó, én pl el sem szoktam venni, vagy ha a kezembe nyomják, eldobom. Én már otthon nem bogarászom, hogy a 87 tételböl melyiknél vágtak át 5 ft-al, hótmindegy.

Én egyszer 5ezer ft-ot találtam. Még Szegeden, a cégtöl mentem kajálni, mikor látom, valami furcsa szinü papir a fübe - felkapom, hát egy összehajtogatott 5ezres. Wouw. Körbenéztem, sehol senki. Sztem mikor észrevette, már rég nem emlékezett, hogy hol hagyta el, és valószinü nemis hiányzik neki annyira, ha egy ropogós 5kilóst igy simán elhagy, kiránt a zsebéböl. Mindig csodáltam azokat az embereket, akik zsebböl maréknyi papirpénzt kapnak elö a fagyizónál, és pörgetik, mig az ezreshez nem érnek. Ezek hogy? Többszázezer ft van némelyiknél, tárca nélkül, csipesz nélkül, csak úgy marékra. Ennyi pénze lenne az embereknek? Most énis vegyem fel hó elején a fizut, azt hetekig zsebben hordjam, hogy a pénztárnál pörgethessem?
Szvsz az ilyen meg is érdemli, hogy elszórja a felét.

Érdekes, én pénztárcából még sosem hagytam el 1 ft-ot sem, sőt, a tárcámat se, pedig benne van minden, 2 visa kártya, személyi, forgalmi, búvárigazolvány, adó, tbkártya, stb.

Summárum, le a kalappal a becsületességed előtt, csak máskor ''okosabban'' :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) Xantomas válasza Andie (#1) üzenetére


Xantomas
őstag

Ha csak kis címletű pénzek lennének, hagytam volna a francba. Egy jobb minőségű, új garnitúra kereket tudnék venni, duplafalú felnivel a pénzből. Nem írom le mennyi, nem hencegni akarok. Attól függetlenül szombat óta, hogy a bringás topicba postoltam, jött pár vicces levél, meg pár találgatás.
Blokkot meg én is az első kukába vágom ki.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3) ladybug


ladybug
őstag

Nagyon becsüllek. Manapság a becsületesség ritka tulajdonság.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4) -conrad- válasza Xantomas (#2) üzenetére


-conrad-
addikt

Szerintem vedd meg azt a cuccot belőle magadnak, és kész. Te megpróbáltad amit lehet, az egy dolog, hogy nem sikerült a tulajdonossal összeakadni.

Ladybug: Tényleg ritka. Ha őszintén belegondolok, én sem mentem volna utána, örültem volna a szerencsémnek.

[Szerkesztve]

(#5) adalbert1


adalbert1
veterán

2-szer ment.

[Szerkesztve]

(#6) adalbert1


adalbert1
veterán

Az írás végére: nekem is lopták már el a pénztárcám még általánosban, tudtam is hogy ki volt mikor egyszer megláttam nála, csak az a kibaszott alkoholista osztályfőnöknője meg még őt védte. :((
Én is hagytam már el kp-t, pedig pénztárcában tartom mindig... Valószínű valahol kirántottam, soha nem lett meg... :(
Anyám is mesélte, hogy hagyott el még nagyon kiskoromban egy 500-ast (azért 20-23 éve sokkal nagyobb pénz volt, mint most). Tudta is, hogy hol rántotta ki a pénztárcájából, de persze senki nem találta meg ott... Remélem gyógyszerre költötte a becsületes megtaláló.
Haverom egyszer a pénztárcáját felejtette egy telefonfülkében. Mire visszament (kb. negyed óra - 20 perc), már sehol nem volt a tárcája. Később meglett, a megtaláló bedobta az egyik közeli hát postaládájába, természetesen a benne lévő 30k nélkül.

Éppen ezek az esetek miatt neked big respect hogy ennyi mindent megpróbáltál. :R

(#7) lesaux


lesaux
veterán

Tényleg becsüllek, de ennyit az egész nem ért. Ha valaki észreveszi, hogy eltűnt x forintja, nem fog visszamenni a Tescóba, hogy leadta-e valaki. Plusz a bringádban is okoztál pár forint kárt.
Viszont legalább van pénz a javításra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.