Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Johnny


Johnny
senior tag

LOL. Azért ugye te sem gondolod komolyan, hogy amit te ''eredetinek'' mondasz, az a ''józsin'' valóban az ?

(#2) Yushchenko válasza Johnny (#1) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jah, mint a Nike cipőm... Az meg 80Hrivnya volt... Eredeti :DD

(#3) D4rkm4n válasza Johnny (#1) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Dehogynem. Tényleg eredeti.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4) (Kolombusz) válasza D4rkm4n (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szeretnéd...

(#5) tildy válasza Johnny (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Lol azért azt te sem gondolod komolyan, hogy amit a boltban (hervis, auchan stb) eladnak neked az tényleg eredeti? (ugyanúgy át lehet vele b.szni az embert)

Amúgymeg azok után, hogy egy ismerősöm puma boltban vett puma cipője(~20E) fél év után kiszakadt normál használattól , és hiába volt garis , csesztek a fejére, hugom meg már kb egy éve hordja a ''kínai'' pumát, nos én inkább maradok csendben.....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) bolondember válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

pedig igaza van - ki lehet fogni nem gyengén eredeti cuccokat!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) degu válasza bolondember (#6) üzenetére


degu
senior tag

Todte hany *gyarto* van Kinaban? :F
...Haaat eloszor a bal-kettes dzsunka a Jangcen... :DDD ..azutan a jobb harmas...es todmilyen hosszu a Jangce? :DDD
En vettem a kinai piacon egy csukat /2500-ert/,es ot! eveg hordtam a meloba! :R Egyszeruen elnyuhetetlen volt! :C De vettem cipoboltba 22 rugoert egy borcipot,es fel evet sem birt! :( :W
Szoval a kinai piacon is ki lehet fogni igen jot is,meg gagyit is!A marka ma mar nem garancia! :O

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#8) 04ahgy válasza tildy (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is ezen a véleményen vagyok... Vettem már Auchanban ''bőr'' cipőt 13e-ért... Jól átb**ztak, hivatalosan... A józsin meg tényleg bőrt is vettem már, bagóért.
És szerintem degu-nak is igaza van...

Most látom csak: Tildy, te hölgy létedre nagyúr vagy... :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9) concret_hp válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


concret_hp
addikt

2005 ősszel vettem egy nike shox r4et józsin. milliméterre úgy néz ki mint a képeken, talp, betét, minden (még a doboz is :) ). 7600volt :U boltban akkor asszem 30k körül mozgott. igaz nme sokat használom, kb. 30-40 alkalommal futottam benne egy 5-6km-t de még semmi baja, a sarkán megjelent kis kopást leszámítva, ami azért van mert nem betonra van tervezve és azon is nyomultam vele párszor :( (késő este nincs nyitva a pálya :( )

szóval télleg vannak eredeti cuccok.

szerk: persze nagyon sok a hamis cucc, amit méterekről ki lehet szúrni. sőt ezek vannak többségben.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) adam182


adam182
csendes tag

gratulálok, remek hozzáállás
inkább megveszem X %-al drágábbam magyar vállalkozótól, vállalkozástól, mint hogy ezek a bevándorlók itttartózkodását támogassam
elszomorító, hogy az emberek inkább megveszik a cuccot a cigánytól, ha az 2 forinttal olcsóbb
ha nem így lenne, nem tartana itt a magyar gazdaság
csődbement az összes magyar ruhagyár, ellenben napról napra több az ''ázsiai''...nincs olyan utcai, ahol nincs ''''ázsia áruház''''...a magyar varrónők meg a mekibe lapátolják a sültkrumplit

csak egy szimbólikus sztori: az Örs környékén közlekedek naponta. 1-2 éve felépült egy vásárcsarnok. fő profiljának az östermelői árukat, magyar termékeket célozta meg. nem igazán ment az üzlet, elég sok volt a ki nem adott. egy idő után megvették a felső emelet nagy részét, és egy hatalamas kínai van a helyén. mindent elmond a magyar viszonyokról
a sárkány centerről már nem is szólnék......

persze, ilyenkor jön, hogy de van aki csak ott tud vásárolni anyagi okokból.
én sem vagyok nagyon eleresztve, de elvből nem vásárolok ilyen helyeken. inkább várok, hogy kifogjak valami akciót vagy leárazást. veszek egy normális minőségű cuccot, ami nem megy szét 3 mosás után, minthogy megvegyem azt a szemetet.

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#12) adam182 válasza Kalandor (#11) üzenetére


adam182
csendes tag

előfordulhat, de ez max néhány százalék sajnos

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#13) duracell89


duracell89
senior tag

Nem szeretnék okoskodni, vagy bármi, de szerintem néhány dolgot rosszul látsz.

''Ugyanis nincs ember aki megengedheti magának, hogy az aktuális divatnak megfelelő ruhadarabokat a méregdrága butikokban és plázákban vegye meg. ''
hűűű, de még mennyi ilyen van..

''Szeretném azt a tévhitet is szétoszlatni, miszerint itt csak ócska kínai $z@rt lehet kapni. Nagyon sok eredeti márkás cuccra lehet lelni.''
Szeretném szétoszlatni azt a tévhitet, h kínain találsz bármi eredetit.. vagy ha találsz, akkor kizárólag lopott lehet. Gondold át, h kinek érné meg eladni monnyuk 3ezerért egy 20ezres cipőt.. mondjuk a netto ár ötödéért.

(#14) duracell89


duracell89
senior tag

btw.: te vagy a freestylefocis Adam? :) Tarcsi Bálintot gondolom ismered. Egy suliba jártunk, focizgattunk is. Meg asszem találkoztam veled egy frísztájfoci találkozón hősök terén. :)

szerk.: adam182-nek szól ez a hsz, csak mellé nyomtam. :U

[Szerkesztve]

(#15) Hikvision


Hikvision
senior tag

2x vettem 2 féle Puma Cipőt, 2Különböző Puma márkaboltban,és fél év után szétment mind a kettő. És megfogadtam,h nem fogok mégegyszer kidobni 23K-t egy cipőért,amikor ugyanazt az ótvar minőséget esetleg féláron vagy még olcsóbban megkapom a piacon.És Attól nekem nemlesz jobb,h kidobok az ablakon cirka 13K többletet,h a magyar varrónők dolgozhassanak.(csak példa).Én is a két kezemmel keresem a kenyeremet és nekem ezeknél az elveknél többet számít,h esetleg egy cipővásár után még 2x tele tudjam tankolni a jó öreg ezerötöst :)

20 éve a PH-n.

(#16) adam182 válasza duracell89 (#14) üzenetére


adam182
csendes tag

igen, az vagyok és persze, hogy ismerem. ;) üdv

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#18) 04ahgy válasza Kalandor (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én úgy érzem, hogy nem a vásárlónak kell megvennie a drága, de rossz árut azért, hogy 'majd jobb lesz azután a pénzből, mert fejlődik a gazdaság'... Olyan ez, mint ami a MÁV ZRt-nél is folyik épp: ritkították évről-évre a vonatokat, lehetetlenebbé tették a menetrendet és az átszállásokat. És csodálkoztak, hogy nincs utas. Most csináltak a főbb vonalak jó részén frankó ütemes és elővárosi menetrendet. Vonat sokkal több van. Utas viszont nem az egyik napról a másikra terem. Majd kialakul a folyamat, mikor látják, hogy igen, pontosabbak a vonatok, mint előtte. Igen, mindig ugyanakkor indul a vonat, adott óra ugyanazon percében, és van normális átszállás. A jóval több vonatnak köszönhetően pedig kisebb a tömeg. Nap mint nap tapasztalom ezt. És elégedett vagyok.

A magyar ruhagyártók is, előbb szerintem produkáljanak minőséget, versenyképes áron. Ha már kialakult az elégedett vevőkör, akkor esetleg ők kissé többet is hajlandóak adni a minőségért.

Szintén olyan ez a dolog: AMD vs Intel... Mikor az Athlon 64 tarolt, akkor az AMD tarthatta magasan az árait, mert az Intel (P4) úgy volt szar, ahogy volt - melegedett, nem volt normális 64 bites kiterjesztése, és teljesítményben is elmaradt. A Celeronokról ne is beszéljünk! Hiába csökkentette az árait Intel bácsi, inkább többet adtak a vevők a minőségi AMD-ért.
Az AMD minősége - ha nem is romlott - megállt azon a szinten. Most Intel procit vesz a vevő, mert gyorsabb, fejlettebb, AMD-t aláz. Az AMD hiába adja olcsón a procijait...

Remélem ez a két (egy magyar, egy külföldi) hasonlat megfelelően érzékeltette a témában kialakított nézőpontomat. Mert ha csak egyedi eset lenne a dolog! De nem, többen is hoztuk a példát hogy, nagy ruhamárka ide, nagy ruhamárka oda: sok esetben bizony töredék áron ugyanaddig (sőt tovább) használom a ''bóvlit''. Ezek után elgondolkodtató, hogy mi is a bóvli...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) TheElf válasza adam182 (#10) üzenetére


TheElf
csendes tag

adam182: Úgy gondolom, ha a magyar varrónő azt mondja: ''csóri magyarnak jó a szarul megcsinált árú, drágán, így többet trécselek, hülye lennék dolgozni ennyiért'', akkor nekem nem kell őt támogatnom.

Akkor lesz jobb helyzetbe a gazdaság, hanem nem ''KGST'' alapon ez van ezt veheti a magyar a megélhetés forrása, hanem versenyképes árút termelnek versenyképes áron.

(#20) Shkiz0 válasza adam182 (#10) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Részben igazad van, részben nem értek veled egyet. Én is ha tehetem persze magyar terméket veszek. De pl egy Nike vagy adidas csukában megnézem hol veszel magyart. :)
Mellesleg anno még 2000-ben kaptam életem első eredeti(?) nike cipőjét amikor még álltalános 8. jártam. Az a cipő 3évet bírt ki ugy hogy szinte mindent abba csináltam. Egy helyen se szakadt el, csupán annyi volt a baja hogy ennél a tipusnál nem volt még levarva a talpa és egyik motorozásom során lecsuszott a lábam a motor berugókarjáról és levállt. Gari mivel már nem volt rajta elvittem egy cipészhez de kb 1 hónapot birt még utánna. Aztán ezen felbuzdulva mondom veszek egy másikat hisz 12K-ért 3évig használtam, akkor az uj is biztosan kitart addig. Ugyanabban boltban vettem de csalódásomra kb 1 évet birt. Szal Nike és Nike között is van különbség. De hogy a cikkiró is mondta osztom azt a véleményt hogy igenis van piacon is eredeti! Mikor még ment a határ biznisz, akkor sokat jártam ki Ukrajnába. Ott a Beregszászi piacon vettem egy fekete Puma cipöt 100 ''griveny'' körül. (akkor átszámitva 4500Ft körül volt). Nemsokkal rá voltam a Nyíyregyhái plázában megvenni egy bőr Yellow-t. Akkor nagy csodálkozásomra koppra ugyanaz a fekete puma cipő is megtalálható volt mint amit kint vettem. Megnéztem alaposan, és a legutolsó varrásig, cimkéig megegyezett azzal, azzal a különbséggel hogy a plázában 22K-ra volt kirakva. Mai napig megvan a puma cipőm, és semmi baja.

Bocs ha hosszú lett. :)

[Szerkesztve]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#21) tkazmer válasza tildy (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem csak auchan-ban és hervisben lehet vásárolni, van egy csomó más olyan bolt(elsősorban a túraboltokra gondolok most), ahol lehet kiváló minőségű holmikat venni. Igaz nem 2 fillér, de nekem pl a The North Face cipőm már 3 éve tartja magát, és egyetlen baja, hogy koszos, mert lusta vagyok letisztítani:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) aXXon válasza Kalandor (#22) üzenetére


aXXon
senior tag

Hajjaj és mennyit tesz ki a haszon.... Hidd el, képesek lennének rá, hogy ugyanazon az áron, ugyanazt, vagy jobb minőséget produkáljanak ;) és nem cask ilyen fehér holló számban menne ez. Az általad említett farmerok milyen szabásban vannak és milyen árfekvésűek? Éppen most akarok nadrágot venni és megtetszett a gondolat. Trapéz van?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#24) adam182 válasza 04ahgy (#18) üzenetére


adam182
csendes tag

ez mind szép és jó és igaz, de nehogy már a minőséggel érveljünk a józsefvárosi mellett. azért ez nonszensz. egy két különleges kivétel lehet, de azért többésében akkor is a bóvliról szól. ha meg eredeti és lopott...hát igazából az se szimpi..nem szeretem az ilyen alvilági meg bűnöző chefteket gazdagítani

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#25) divot válasza adam182 (#10) üzenetére


divot
veterán

Ugyanígy vagyok én is: nem vásárolok ilyen piacon, mivel tudom, hogy ebből egy árva garas sem kerül a közösbe.

(#26) aXXon válasza adam182 (#24) üzenetére


aXXon
senior tag

De hogy jön ide a Chieftek??? És miért bünöző?? :DDD :D :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#27) Hikvision válasza aXXon (#26) üzenetére


Hikvision
senior tag

:DD

20 éve a PH-n.

(#28) CallaoW


CallaoW
tag

A tigrist nem véletlenül nem szüntették meg már évek óta.

Elképesztő az a tiszta és mosott pénz egyaránt.ami ott átmegy. A 90 es évek közepétől,pont a tigris volt az egyik ok,ami miatt a hazai kisvállalkozok leszálló ágba jutottak.(A másik pedig a hol bal,hol jobb kormányunk intézkedései,de itt nem is folytatom...)

Nem véletlen,hogy rákényszerültek a kereskedők is a kinai cuccosra.

Ismerek olyan személy,akinek két nike üzlete volt és dugig megtömve hamisított cuccokkal,csak a cimke volt megcsináltattva.)

Ugyanez a helyzet a Keyo Parissal is...

És még sorolhatnám,tehát aki nem vásárol itt,mert nem jut a közösbe,az maximum a lelkiismeretét nyugtathatja,de garantálom,hogy át lesz b@szva,mert a nagykerek sem hülyék,ha tartani akarják a lépést a konkurenciával,vagy nővelni a bevételt,biztos,hogy ilyen finomságokhoz folyamodik.

Másrészt,úgyebár ez világviszonylatba lebontva is hasonló,Kinának(és Kelet -Ázsia) akkora másoló és ezáltal árlenyomó képességei vannak,a maga 1.5 milliárd népességével(magyarán minimális költséggel járó erőforrásaival),hogy lehetetlen versenyre kellni velük,korlátozni,pedig esélytelen..

De ez már egy másik történet..

(#29) D4rkm4n válasza adam182 (#10) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Csak úgy megsúgom, hogy ha valaki mondjuk melósruhának valót akar vásárolni, akkor ugyanazt a minőséget megkapja a józsefvárosin mint a munkavédelmi szaküzletekben.

Azt, hogy inkább a magyar terméket veszed meg, igencsak becsülöm. Én is így tennék. Vennék én Tisza cipőt, csak nincs rá 30k-m!

Szóval nem pár forint különbségről van szó... :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#30) Face8814 válasza Kalandor (#22) üzenetére


Face8814
őstag

a Bank Dance Hallban persze nem lehet vele megjelenni, mert a tisztelt energy-saxoo-d&g fiatalok (akik verejtékes munkával vették ruháikat) kinevetnének, de így jártam

A d&g-ben járó fiatalok 99,99% józsefvárosi d&g-ben jár. Azon egyszerű oknál kifolyólag, hogy egy eredeti pl d&g ing 50-100k-tól indul. A trendibb aktuális kollekcióból való darab, pedig inkább a jóval efölötti árkategóriát képviseli. Elhiheted, hogy apuci nem feltétlen fog 100k-t adni a fiának egy felsőre.
A saxoo márka egyébként magyar termék. Nem egy nagy ''vaszisztdasz'', ráadásul minden 2. tuti józsefvárosi hamisítvány. Tudok olyan hivatalos saxoo boltról, ahol ugyanúgy megtalálható a józsefvárosi kamu is mint az eredeti. ( régiónkban több munkát még nem látott, putriban élő, sötéten pigmentált lakos kedvenc viselete )
Ezek tükrében lehet, hogy a te farid dupla annyiba került és 10* tartósabb, mint a fent említett márkák darabjai. Szégyenkezésre semmi ok! Még e téren sem!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#31) D4rkm4n válasza Face8814 (#30) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ahogy mondod... :R

Bár a Tank Dance Hall megérdemelne egy külön könyvet... Ami tudomásom szerint ott megy... No Comment... :(((

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#32) Face8814 válasza D4rkm4n (#31) üzenetére


Face8814
őstag

Erről mesélhetnél. Kíváncsivá tettél! Jöhet privibe is!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#33) lajo


lajo
senior tag

Az lehet hogy egy darab eredeti cucc sincs a piacon, azért tűnik annak mert már a boltban is a szart adják. A legjobb példa a farmer, nagy választék persze van ami iszonyat gagyi, jó minőség nem látni 50 méterről h kínaistb sztem nézzétek meg érdemes. Ja és a jobb minőségű cuccok nem is kínaiak hanem a török áru a jó. 5 ezerből megvan egy jó farmer, volt már olyan hogy boltban ugyanazt láttam 20 felett, vagy ha nem ugyanaz volt megér annyit?

[Szerkesztve]

(#34) nolika


nolika
aktív tag

De ismerek olyat, h egy váci varroda(magyar)csinált dolgokat az Adidas és Nike márkaboltoknak! Oda jártam sokszor vásárolni, és kb 4 éves pólóim vígan virítanak, bár egy kicsit fakók :DD .De ezek a ruhadarabok, amik ott készültek, márkajelvénnyel adták, csak azokat a pótcímkéket nem adták rá...De nagyon jó minőségűek, a pólóim 80%-a NEM EREDETI!hanem onnan származnak
Nagyon jó minőségűek, olyanok, mintha márkásak lennének, mégis az ötödébe került... :R
Anyám ha megy, mindig mondom neki h kéne 1-2 póló, meg felső, és fiatalos, hisz márkaboltok szokták felvásárolni. és a varrodának elismerés! 5 éve vettünk először onnan cuccot, az első darabok még mindig a ruhásszekrényemben van :)

(#35) nolika válasza D4rkm4n (#31) üzenetére


nolika
aktív tag

Erre énis kivi lennék!
mod: írj egy írást róla!:)


[Szerkesztve]

(#36) ch4os.prof


ch4os.prof
csendes tag

Szerencsés helyzetben vagyok aban a tekintetben h Sopronban lakom közel a határ. Nem tudom hányan ismeritek a Fertő felső csücskén elhelyezkedö Parndorfi outlettet. A hétvégén sikerült ujra kijutnom oda.

Évente csak egy két elkalommal megyünk mert hogy benzin pénz stb... viszont ki lehet fogni nagyon jo dolgokat.

Szeptembertöl BPen tanulok és igy van lehetőségem mindenfelé mászkálni nem rég ugy döntötem meglesem a GL és Premier outlett-et. Hát mit ne mondjak jó nagy csalodás volt. Premier outlet hasonlít az osztrákhoz, de árakban meg sem közelíti a szokásos magyar butikos akciók:

csináljunk ''nagy'' leárazást:

ez a cucc le lesz árazva 70% jó irjuk át az eredeti árat plusz 10000-el vagy 5000el vagy 40000el és abbol vonjunk 70%ot.
Persze nem rosz árak amik vannak de semmit nem vennék mert sokallom.

Most kinn sikerült rábukkanom a Pumában egy cipellőre Go Motor 24H 120eurorol ( kb 36000ft) volt leárazva persze gondolom ez se a normális ár... de nem is az a lényeg hanem h 20euroért adták ( kb 5100ft)

Amikor haza jöttünk meglestem neten h hol mennyiért árulják és igy télleg megérte.

Szerencsés dolog a határ melett lakni az ország bármely pontján mindenhol vannak a túl oldalon nagyon jo dolgok.

Egyébként a magyar outlettek és az osztrák otlett felhozatala nagyjábol megegyezik ( jo magyaré joval gyérebb), megtudtam nézegetni unazokat a polókat pulcsikat össze hasonlitásként.. és elszomórító nem hiszem el h a magyar árakhoz képest tudják ennyivel olcsobban adni, pedig tuti a beszerzési ár nem különbözik annyira.

Persze javitsatok ki ha tévedek de azért nem hiszem h nagyon különbözne:)

(#37) Szabtom válasza Kalandor (#22) üzenetére


Szabtom
senior tag

külkereskedelmi mérleg, ilyesmi nem tudom, hogy mond-e neked vmit.

Ez hogy jön ide? :)

A témához csak annyit, hogy lefogadom, hogy sok esetben a kínai gyárból majdnem közvetlenül a józsefvárosira eljut ugyanabból a cipőből néhány doboz, mint amiből raklapnyit küldenek hajóval legálisan. Szóval simán elhiszem, hogy a minőség ugyanolyan a márkaboltban, mint a nyolckerben (magyarul, nem éri meg a 30k-t a cipő).

A magyar varrónők problémájáról: egész európában majdnem behalt a textilipar a kínaiak miatt, szóval lesz itt még csihi-puhi EU-bizottság vs Kínai Pártfőtitkár szintjén (dömpingviták sokasága van folyamatban, az EU regionális ágazati problémaként kezeli az ügyet).

(#38) tkazmer válasza ch4os.prof (#36) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, ezek az outletek azért elég jók. És(én úgy vettem észre), hogy ott azért valószínűleg eredeti(vagy legalábbis jó minőségű) holmikat árulnak.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39) D4rkm4n válasza nolika (#35) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Pontosan mire vagy kiváncsi?

Közkívánatra természetesen szívesen írok. :U :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#40) nolika válasza D4rkm4n (#39) üzenetére


nolika
aktív tag

Mondtad h inkább ne is beszéljünk róla...
De beszélj, mert csak tanulni lehetne belőle! Vagy gondolom van 1 véleményed, vagy tapasztalatod, amire már 2-en kivik vagyunk :B

(#41) concret_hp válasza ch4os.prof (#36) üzenetére


concret_hp
addikt

outlet témához:
premier outletben 1 normális boltot találtam, adidasékat. vettem már jópár pólót ott, 2-2,5Kért, a 2,5K-sak ilyen gombosnyakú, galléros jó anyagú cuccok (nemtom az ilyen szakszavakat :U) ugyan olyat, csak nem adidas, hanem műegyetem felirattal pl. 4Kért láttam bme ajándékboltban. egyedül egy ilyen full sima pólóval van annyi hogy kibolyhosodott, de szerintem az is azért mert full igénytelen mosógéppel van mosva :( meg már vagy 25-30 mosáson tuti túlvan. Ezek van amelyik kínai, van amelyik török. (mondjuk a török télleg mintha kicsi jobban bírná, de kicsit más az anyaga is)
mondjuk igaz, hogy ki kell fogni, mert azért ott se minden éri meg (nekem legalábbis)

na mindegy nem szaporítom a szót, szóval a lényeg, hogy az összes outletben ahol jártam eddig, az adidas volt normális (ja meg egyébként a boráros téren vagy 1 adidas outlet, ott is lehet jó cuccokat kifogni.) de a nagy átlag elég szörnyű :(

na még 1 rövid dolgot idecsatolok:
akartam venni sima egyszínű kék farmert. kb. 10 üzletben sehol semmi. na ki premier outletbe. ott is benéztem vagy 5 boltba. 1ben lett volna, 14Kért full elbaszott szabású ( vagy a combomra nem jött fel, vagy 10centivel hosszabb volt mint kéne ( sza'l ilyen 40 kilós keménygyerekeknek való)) meg 16Kért ami ''kicsit koptatott'' jóvan mondom kapjátok be :( :O

D4rkm4n: a nép éhezik a sok szaftos sztorira ;] :DDD

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43) D4rkm4n válasza nolika (#40) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nos a Tank Dance Hall-ban még nem jártam, személyes tapasztalatom tehát nincs. Csak hallomásból ismerem és ez alapján alakítottam ki a saját véleményemet.

Maga a TDH egy budapesti szórakozóhely, egy diszkó. A lényeg azonban abban rejlik, hogy ide nem az érett gondolkodású felnőttek járnak szórakozni, hanem 12-16 éves kamaszok (bár ez a szó túl megtisztelő rájuk nézve) akiket nem a kultúrált időtöltés, a tánc motivál, hanem a drogok, a piálás, és persze a szex.

Nem egy ismerősömtől hallottam, hogy 12 éves ''diszkóringyók'' (bocsánat a vulgáris kifejezésért) játszák az érett nőt. Persze az erősebb nem sem marad ki a buliból.
Olyan 14 éves kisfiúk jelentik a ''hölgyeknek'' a társaságot, akiket apuci rendesen kitöm zsetonnal és emiatt már úgy érzik, hogy övék a világ.

Summa summarum: A hely nem más, mint egy ótvarnagy kupleráj, a drogdílerek mekkája, ahol felelősségtudat nélküli hülyegyerekek játszák az eszüket, pörögnek a diszkódrogoktól és kefélnek ''orrba szájba''.


SZVSZ

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#44) nolika válasza D4rkm4n (#43) üzenetére


nolika
aktív tag

Nah, ehhez énis hozzászólnék...
Volt 1 csaj. Nevezetesen msn-re felvett, dumáltunk, csak később esett le h igazán ki is ő...egy 12 éves kiscsaj aki velem akart összejönni(hülye leszek 16 éves fejemmel egy 12 éves csitrivel leállni :((( )Szal eltaperoltam...
Na de volt 1 buli, ahol 2 haverommal kikezdett. Az egyiket be is cserkézte, rendesen ment minden...
Szal ennyit, osztom a véleményt, nagyon egyetértek.Hiába vagyok ugyanaz a korosztály, inni nem szoktam csak úgy...Sőt, egyáltalán nem is szoktam!(és plafon még áll és állni is fog :B )
Specko azért kérdeztem, mert 1x el akartam oda menni, csak kiviből...De azért még nem bátorkalankodok. :DD

(#45) tomazin válasza adam182 (#10) üzenetére


tomazin
veterán

inkább várok, hogy kifogjak valami akciót vagy leárazást. veszek egy normális minőségű cuccot, ami nem megy szét 3 mosás után, minthogy megvegyem azt a szemetet.
mert az ugye magyar?..ne nevetess

amugy meg magyar ruhát szvsz nem nagyon hord senki,mert nincs piaca,nem éri meg a kinai mellett csinálni,és nem fog (sajnos) az emberek nagy érsze úgy gondolkozni,hogy megveszem a magyart 2k-val drágábban...evvan :(

(#46) tomazin válasza tkazmer (#38) üzenetére


tomazin
veterán

én vettem 27k-ért egy dzsekit,de sajnos már az összes zsebe lyukas egy fél év használattól.Amúgy sok olyan cuccot látok ott,amit boltban nem láttam soha :U

(#47) ollie válasza 04ahgy (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig itthon csak a magyar vásárlókon múlik, hogy hogyan fog a magyar gazdaság fejlődni. Minél több magyar árut veszünk, annál jobban fejlődik a gazdaság, annál több munkahely lesz, stb.

Egyébként meg olvass el egy közgazdasági könyvet, ha nem hiszed el.

***

(#48) Petek válasza Kalandor (#42) üzenetére


Petek
tag

Azért marad itthon is a kinai áruért kifizetett pénzből. Pl az a rész amit a vámosok kapnak :C , hogy bejöhessen a hamisított márkajelzésű cucc az országba, és akkor a többi hivatalról aki szemet huny a forgalmazásuk felett ne is beszéljünk. A számlával eladott termékek ( akár magyar, akár külföldi ) soha nem fognak tudni versenyezni a feketepiaci áruval akármilyen jó minőségűek, még ha önköltségi áron adják is őket.
Egy példa: Anyámnak van egy üzlete, ahol egy világhírű német cég lábbelieit is árulja többek között. A legolcsóbb cipő nettó nagyker ára is több mint 10K forint. Aki tudja hogy ez mit jelent, annak nem kell magyarázni, hogy miért nem lehet ilyenből eredetit venni a piacon 3K-ért ( hacsak nem lopott, de annak a megvétele már bűnügyi kategória

In vino veritas

(#49) D4rkm4n válasza ollie (#47) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A baj csak az, hogy azok a gyárak, amikben a ''magyar gazdaság dübörög'' azok mind-mind külföldi kézben vannak. Ergo ha a sok lelkes nacionalista (valamilyen szintem a magyar termékek preferálása is hungarizmus) pénze szépen kivándorol az országból.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#50) Solad


Solad
őstag

[kép]

amugy en is kimegyek sok esetben inkabb a piacra (foleg miota a 15+K -s diesel farmer egy het alatt szetszakadt. Elotte, es azota sem vagyok hajlando ilyen merteku osszeget kiadni ruhadarabra mert boltbol van.)


mod: a vasalos dolgokrol nem esett szo a cikkben. amikor az arus megkerdi hogy milyen marka legyen, majd hatramegy, kihozza az arut, es meg forro ;]

[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.