Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Harcom

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Kitartás! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Vamp


Vamp
senior tag

Hasonló. Egyik kamugép ''haverom'' magyarázott egyszer. Megkérdeztem tőle, miért ilyen hangos a vincsesztere? Erre azt mondja azért, mert a barátnőjének az apukája elvitte egyszer a cégéhez, és ott beleraktak még egy tárcsát. Nah nekem sem kellett több. Elkezdtem kérdezősködni. Aham, igen, és az elektronikát hogy módosították? Hogyan kalibrálták újra a fejmozgató motort? Steril környezetet hogyan teremtettek? Stb stb... Persze mindenre az volt a válasz, hogy kérdezzem a faterját. Megkérdeztem a csaja faterját, naná hogy ő csak annyit csinált, hogy hozott neki egy új vinyót.

A másik. Mondja a gyerek bejelentkezéskor a gépére, hogy ma milyen nap van? Mondom miért? Mert írt egy olyan programot, ami minden nap más jelszót állít be a windowsnak. Mondanom sem kell, másnap ugyanaz volt a jelszava.


Apró dolgok ezek, szánalmas hallgatni az ilyeneket. Ha már zsigerből hazudik valaki, miért nem feddhetetlenül teszi? Messzi ívből kerülöm az ilyen barmokat, illetve előtte finoman elküldöm a jó édes nőági feljebbvalójába.

(#3) Blaise


Blaise
veterán

Das ist dein Kampf ! :D

(#5) D4rkm4n válasza Kalandor (#4) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Számítógépgyár.

Tudod nem mindegy, hogy el tudja-e olvasni, hogy ''Electrosensitive devices'' vagy hogy ''Do not push with fork blades!'' netán azt, hogy ''Fragile''.

Igen, megértem, hogy dühíti, de ezért nem engem kellene utálni. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7) paramedic


paramedic
aktív tag

Szent Imre :U

(#8) D4rkm4n válasza Kalandor (#6) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igaz. Csak ugye mi van akkor ha áthelyezik és újabb, ismeretlen táblák jönnek? ;)

Egyébként engem is dühítene, ha egy diák többet keresne nálam. :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9) Maestro85 válasza D4rkm4n (#8) üzenetére


Maestro85
tag

Ahoj! egy újabb Ciszter diák! én Pécsre jártam a Ciszterci Rend Nagy Lajos gimnáziumba. Büszke vagyok rá a mai napig. nekünk is ez a címerünk. Ha vizsgázni megyek az egyetemre még mindig a sulis nyakkendőt húzom fel, annyira tetszik. na jó..meg nem igen van másik!
és..töredelmesen bevallom eddig én se tudtam, h mi van a címerben valahogy sose mondta el nekünk senki. legalább ezt is megtudtam végre :D

szerk: ez kimaradt, de amúgy részvétem az ilyen emberekhez!!!! :) türelem..türelem...

[Szerkesztve]

(#10) VladimirR válasza D4rkm4n (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Csak ugye mi van akkor ha áthelyezik és újabb, ismeretlen táblák jönnek?''
asszem erre van az a szo, hogy betanitott munkas

(#11) parandroid válasza D4rkm4n (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Magyarországi üzemben MINDEN figyelmeztető és információs táblának magyarul is kint kell lennie, függetlenül attól, hogy milyen nemzetiségű a cég. Ez egyrészt munkavédelmi előírás, aminek a be nem tartása súlyos összegekbe kerül, másrészt a cég saját jól felfogott érdeke.

Másrészt: betanított munkásnak semmilyen nyelvtudással nem kell rendelkeznie. Mivel te is betanított munkásként dolgozol, ezért a te képesítésed, végzettséged sem oszt vagy szoroz a bérezésed kérdésében. A hangsúly valószínűleg inkább azon van, hogy utánad nem kell járulékokat és pótlékokat fizetnie a cégnek, sőt még talán valami kedvezményt is kap utánad (gondolom ideiglenes munkavállalói kiskönyvvel dolgozol).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) lesaux válasza paramedic (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Gondolom, itt a fehérvári suliról van szó, az István, és volt J. A.
Mellesleg mi az Imrében szoktunk focizni.
Cisztercita, haj, hová lett a vaj? ;]

(#13) tkazmer


tkazmer
addikt

Ma elkapott egy bkv ellenőr, és annyit nem tudott, hogy az incze és a zsombor közül melyik lehet a keresztnév...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) RexpecT


RexpecT
addikt

Énegy kenyérgyárba dolgozok(diákmunka).Mostanában az lett a szokás, hogy akit lehet kirugnak és helyette diákmunkásokat alkalmaznak.Azért ez sincs valahogy jól....

(#15) D4rkm4n válasza parandroid (#11) üzenetére


D4rkm4n
őstag

#11 Kinn kellene lennie magyar nyelven is. De nincs. Az a munkáltató, aki diákokat alkalmaz nem fizet járulékokat, s adómentes is (X összeg alatt). Tehát valóban megéri.

#10 Ezért lett eme írás vélemény, nem pedig ''fika''. Tehát abban, amit írtál egyetértünk.

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#16) D4rkm4n válasza RexpecT (#14) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ebben a gyárban is ez megy. Kiszórják az állandó dolgozókat és ameddig lehet, diákokat alkalmaznak. Sajnos... Azért ezt sem engedném meg.

Az általános azonban az, hogy a diákok addig helyettesítik a dolgozót amíg az szabadságon van.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17) parandroid válasza D4rkm4n (#15) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Kinn kellene lennie magyar nyelven is. De nincs.''

Kötelező munkavédelmi feliatok kint kell legyenek, ellenkező esetben szép nagyot fog valaki kaszálni munkavédelmi ellenőrzéskor. Ha pedig a munkautasításokat, minőségügyi figyelmeztetéseket nem teszik ki magyarul, akkor meg magukra vessenek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) D4rkm4n válasza parandroid (#17) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hidd el nem fognak minden kartondobozra magyar nyelven írni. Sajnos. Az, hogy ki kap büntetést, engem nem érint. Ez van.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#19) Pyton


Pyton
aktív tag

Jótanács: ilyen helyzetben (diákmunkás VS állandós, vagy rendes munkahely) a mennyit keresel kérdésre csak ennyit kell válaszolni: amennyit Te/Ön.
(Ezt a tanácsot még a Főkertnél eltöltött 1 hónap első napján mondta nekem az egyik legnormálisabb ''kollega'')

(#20) 3psilon válasza Viszlát (#1) üzenetére


3psilon
aktív tag

''Harcom
....''

''Kitartás!''

Bocs. :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Harcom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.