Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

sorry, megjelenés után még módosítanom kellett, mert lemaradt a segédlet, és egy elírást is javítottam az elején.
jöhet a fika ;]

ui.: ha valakinek megvan az a kép jobb minőségben, akkor pls küldje el az adatlapomban megadott mail címre, vagy egy linket szúrjon be ide a fórumba.

[Szerkesztve]

(#2) vzozo válasza ALI_G (#1) üzenetére


vzozo
senior tag

Hát, ez még mindig nagyon gyengus, muszáj ezzel a témával foglalkoznod? Egyszerűen szar amit írsz, inkább én mondom ezt neked, mint majd a tanár... Maga az egész anyag pongyolán van fogalmazva, csak néhányat emelnék ki a necces vagy éppen tökéletesen hibás eszmefuttatásodból.

Titkos kulcsú algoritmusok? Miért, a PKI-nál a privát kulcs nem titkos? Ráadásul ez micsoda? ''Nem is olyan régen még a „szimmetrikus” kulcsú algoritmusok voltak divatban.'' Mert ma már senki sem használ szimmetrikusat, mi? LOL.

Az AES-nek a DES-hez pedig annyi köze van, hogy mindkettő szimmetrikus kulcsú blokkrejtjelező. Az AES állítólagos 1 bájtos attribútumát pedig nem tudom mire vélni, maga az algoritmus 128 bites blokkokkal dolgozik.

A nyilvános kulcsú módszernél írod, hogy az algoritmust nyilvánosságra hozzák. Valójában mind a szimmetrikus, mind az aszimmetrikus módszereknél illik nyilvánosságra hozni, lásd a Kerckhoff-elvet.

Hitelességvizsgálat? A hitelességvizsgálat az tipikusan egy digitális aláírás, amiről te írsz az a partnerhitelesítés. A DH pedig nem egy rossz algoritmus, csakhogy MiM támadással simán kicselezhető, tehát erre nem bíznám az életemet.

Sajnos nagyon látszik, hogy nem értesz a kriptográfiához, az alapösszefüggések nincsenek meg... Azzal pedig, hogy összemásolsz ezt-azt... Hát, nem fog túl színvonalas mű keletkezni.

(#3) ALI_G válasza vzozo (#2) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha már elkezdtem, akkor befejezem, mert nem látom szarnak, a tanár elfogadta az SZÉ-t, bár kétlem, hogy teljesen elolvasott volna akár egyet is.

''Nem is olyan régen még a „szimmetrikus” kulcsú algoritmusok voltak divatban.''
nem mondtam, hogy nem használnak ma sem olyat, csak, hogy régen többnyire szimmetrikusat használtak titkosításra és ma már magában nem vagy kevésbé. Kombinálva, vagy átdolgozva. Evvel mi a baj?!

Az AES azért is került így, ilyen formában oda, az 1 byte-ot pedig Tanembaum írta, nem én találtam ki.

hitelességvizsgálat. nyilván nem teljes, aki akar olvasson utána. Ez inkább ismertető, mint specifikus leírás.

Tudom, hogy nem értek hozzá, nem fél év kell hozzá és nem is a Tanembaum könyv, de nekem meg ezekszerint a tanárnak is elég.

[Szerkesztve]

(#4) concret_hp


concret_hp
addikt

nem akarlak megbántani, de ez is olyan szakmaiatlan, mint az előző volt :U
a nyilvános kulcsú titkosítás leírásán pl egyszerűen sírni kell :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5) vzozo válasza ALI_G (#3) üzenetére


vzozo
senior tag

''régen többnyire szimmetrikusat használtak titkosításra és ma már magában nem vagy kevésbé. Kombinálva, vagy átdolgozva. Evvel mi a baj?!''

Ez egyszerűen nem igaz. Egyébként mit értesz kombinálás és átdolgozás alatt?

''Az AES azért is került így, ilyen formában oda, az 1 byte-ot pedig Tanembaum írta, nem én találtam ki.''

Attól még nem ment fel, googleba bepötyögve kapásból kidobja az algoritmus leírását.

''Ez inkább ismertető, mint specifikus leírás.''

Mindig is tudtuk, hogy a SZIF (most már egyetemnek hívják, lol) egy gyenge felsőoktatás intézmény - ha pedig egy ilyenszínvonalú anyagot elfogadnak, az szintén az iskolát minősíti.

Ehh, inkább nem is folytatom. Ha szerinted ez így jó, akkor váljék egészségedre.

(#6) g0a válasza ALI_G (#3) üzenetére


g0a
csendes tag

nem Tanembaum hanem Tanenbaum :)) szerintem ez 1 nagyon jo konyv persze ha a Halozatok konyvrol beszelunk... vagy a szamitogep architekturakrol...szerintem vmit felreertelmeztel :) nekem anno volt ''adatvedelem'' tantargyam abban ezek eleg jol elvoltak magyarazva. mindenesetre aki felszeretnek hasznalni ezt a cikket 1 tanulmanyhoz az felejtse el :)

[Szerkesztve]

(#7) ALI_G válasza g0a (#6) üzenetére


ALI_G
veterán

elírtam a nevét :B Sose tudom leírni karácsonyfa nevét pontosan, ezért is copy-ztam a cikk alján az előzőből...:)
Természetesen a számítógéphálózatok könyvet használtam, nem az architektúrát (SZAR :D).

Azért még felteszem a maradékot, legyen mit fikázni. :U

(#8) g0a válasza ALI_G (#7) üzenetére


g0a
csendes tag

hajra hurra! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.