Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Várom a véleményeket az írásról, és esetleg a tapasztalatokat a Gigabyte GZ-X2 (vagy Cooler Master Elite 330) házról! :R :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2) Racecam válasza FireKeeper (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szándékosan, kivételesen nem privátban írom meg amit mondanék Neked.

Az első a címálasztás. Nagyon sokan esnek abba a hibába, hogy a címben akarnak mindent leírni. Ebből hosszú, két soros címek születnek, ami nem a legszerencsésebb.
Sokkal többet ér egy rövid, de csattanós cím ami egy kicsit titokzatos, talán egy kicsit rejtélyes, mindenesetre sokaknak felkelti a figyelmét az írás elolvasára.

A másik gyakori ''hiba'' a képek hiánya. Egy írás sokkal élvezetesebb, ha a szöveg tagoltságán kívül, képekkel is feldobjuk. Nem csak olvashatóbb, hanem első ránézésre is sokkal érdekesebb.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) twollah


twollah
nagyúr

A kepek nagyon buntetnek.
Milyen effektet engedtel rajuk a Photoshopban?

(#4) FireKeeper válasza twollah (#3) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

semmi effekt, a mobilom ilyen képeket csinál, ha már csak egy kicsivel is kevesebb fényt kap :( csak sajn nem tudtam digitgépet szülni, mert az enyém bedöglött...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) FireKeeper válasza Racecam (#2) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szia
köszi a jó tanácsokat! :R
a címet majd igyekszem átkölteni.
a képeket eredetileg nem linknek akartam megcsinálni, hanem képként, csak nálam nem jelentek meg :F nem tudom, itt számít a képek mérete? mármint le lesznek kicsinyítve? lehet az volt a gond, h túl nagyok voltak. majd igyekszem emészthetőbbé tenni az egészet.
mod: a címet át is írtam, így jobb?? :F
mod2: már egy képet is kerestem a neten, majd igyekszem jobb minőségűeket csinálni a saját példányomról, és kicserélem ezeket a tényleg elég silányakat :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6) weihe


weihe
tag

Jó az írásod, csak két apró észrevétel (nem is az íráshoz kapcsolódóan, sőt, az egyik csak egy kérdés):
1. kicsit több fényt adhattál volna a fotózáshoz, mert így tényleg nagyon szemcsések, néhol bemozdultak a képek.
2. a procihűtő direkt van fordítva beszerelve ?

Amúgy tetszik, informatív és kicsi !

[Szerkesztve]

(#7) FireKeeper válasza weihe (#6) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a képek cserélése folyamatban lesz, csak szereznem kell egy normális gépet.
a procihűtő meg szerintem jó irányba néz, elöl beszívja levegőt, hátul meg kitolja a hátsó 12 cm-es házventi. jó az úgy :)
am kösz :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) weihe válasza FireKeeper (#7) üzenetére


weihe
tag

Hm, akkor ok, én úgy emlékeztem, hogy ezek a prociventik az ellenkező irányba fújnak (bordától elfelé), de persze lehet, hogy nem.

(#9) weihe válasza weihe (#8) üzenetére


weihe
tag

Csak nem bírtam ki, leszedtem a ház oldalát, és tényleg, te írtad jól :R

[Szerkesztve]

(#10) FireKeeper válasza weihe (#9) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

néha a vízhűtéseknél szokott lenni, hogy a venti átszívja bordán a levegőt, meg az asus silent square-nél van középen a venti, és az egyik oldalról szív, a másikra meg fúj. de a legtöbb ilyen lapra merőlegesen fújó hűtő így működik mint ez.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#11) eastsider válasza weihe (#8) üzenetére


eastsider
nagyúr

fellehet fordítva szerelni h az egész bordát megfordítod

(#12) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Szerintem a meghajtók rögzítésére szolgáló akrámik undorítóan néznek ki, még jó hogy nem plexis a ház, ezért mindegy is.
Jó kis ház ennyi pénzért.
A bővítőkártyák helyeit ki kell törni vagy csavarral vannak rögzítve a fedlapok?

"Csak úgy mondom"

(#13) FireKeeper válasza Csapi007 (#12) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ki kell őket törni, jó is hogy mondtad, azokról nem is írtam semmit, majd ha lesz időm, pótolom

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) weihe válasza eastsider (#11) üzenetére


weihe
tag

Igen, tudom, hogy 180 fokonként elforgatható, csak azt nem tudtam, hogy merre megy a ventijéből a levegő..

(#15) Necc válasza weihe (#14) üzenetére


Necc
addikt

Kis logika... ha a procihűtő fordítva működne akkor a gépházon belül rekedne a levegő ami nem éppen szerencsés, én is ezt a bakit követtem el, és hónapokig nem értettem, hogy a gépház közepe mitől kályha, és miért nem megy alacsony időzítésen a memóri (igen, kapott az is az ''áldásból'' :D ) ráadásul a DVD íróba betolt lemezek kivétel után olyan forróak voltak, hogy nem bírtam őket megfogni :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#16) weihe válasza Necc (#15) üzenetére


weihe
tag

A vicc az, hogy nálam is jól volt felrakva, egyszerűen rosszul emlékeztem. Hát van ilyen, szenilis kezdek lenni..

(#17) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

a képek mint látható folyamatosan frissülnek, majd ha sikerül szereznem egy digitgépet, az összeset lecserélem jobb minőségűre :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18) himi007 válasza FireKeeper (#1) üzenetére


himi007
csendes tag

Szia! Én is ilyen házat szeretnék, 450W-os Chieftec táppal! Halk ez a táp? köszi

himi007

(#19) FireKeeper válasza himi007 (#18) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem is 450W-os chieftec van delta béllel, jó halk.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20) pajinka


pajinka
tag

Most vettem - nem kis mértékben a cikk hatására - ugyanennek dísztelenebb testvérét, a GZ-X1-et. Van néhány apró különbség: nem 2 db venti volt beszerelve, csak 1 ( a dobozon kívül is jelzik, hogy ez egyentis változat - abban a rovatban van pipa ). A márkája a címke szerint nem Glacialtech SilentBlade, hanem Everflow F121115SL. A tiéd biztosan Silentblade, vagy csak a kilenc lapátból gondoltad?

A 350W-os gyári táp Delta, 2 db 12V-os ága van, külön-külön 12 ill. 15 amper leadására képesek, az együttes max. teljesítmény 19A.

Kipróbálni még nem volt lehetőség, mert csak a jövő héten veszem meg a belevalókat, de eddig nagyon meg vagyok elégedve - minőségi érzetet kelt, minta másik két GB ház, ami megfordult a kezem közt. Szerelés után majd megírom a tapasztalatokat.

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#21) FireKeeper válasza pajinka (#20) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

megnézni nem néztem, a lapátok száma és formája egy az egyben silentblade, de ha lesz időm, kiműtök egyet és megnézem.
amúgy grat a házadhoz :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) ChromeX


ChromeX
addikt

hi milyen ennek a háznak a hűtése? halk?

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#23) FireKeeper válasza ChromeX (#22) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem teljesen jó, halk, bár ez szubjektív. két 12-es venti van benne, plusz én raktam bele egy 8asat oldalra +táp+cpu+vga hűtő.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) mcs válasza FireKeeper (#1) üzenetére


mcs
veterán

Nekem is ilyen házam van.

Tetszik a szolid formavilága, meg az a széles kék led az elején. Szóval a küllemre ötöst adok, és a burkolat anyaga is kifogástalan. Kisebb hibái ettől függetlenül vannak, hmm, mivel is kezdjem... :F :DDD

A meghajtórögzítő műanyag pöcköket, meg hátul a kártyarögzítő lapkát inkább ki kellett volna hagyni, még ha csicsásan is mutatnak. A pöckökkel küszködni kell egy picit, hogy kijöjjenek, emellett még porladnak is. A dvd-író pl. rezgett, hiszen nem is rögzítették teljesen jól, így inkább csavarokkal oldottam meg. A hátsó rögzítőlapot meg az Audigy miatt szedtem ki, mert a nyákja túlzottan is útban állt, és nem tudtam visszahajlítani a helyére. Ide is jöhettek a csavarok. És ami a házventillátorokat illeti (ugyebár Evercool, olcsó kategória)...hát az egyik, és tippem szerint az elülsőre rájön időnként az öt perc, és traktorosdit játszik.

Komoly bajom nincs a házzal, mert jól szellőzik, küllemre gyönyörű, és kellemes érzés végigsimítani rajta a tenyeremet, de azért az általam leírt dolgokra több figyelmet is fordíthattak volna a kedves tervezők. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Imu


Imu
csendes tag

Üdv!

Nekem is ilyen házam van, viszont nagyon zavar az előlapon világító kék csík. Valaki meg tudná mondani, hogy hogy lehetne kikapcsolni?

előre is köszi

(#26) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Milyen venti van benne végülis?
Evercool vagy Everflow vagy tényleg SilentBlade?

(#27) Egonoge


Egonoge
csendes tag

Én ezen kis cikk alapján vettem meg a házat és nem is csalódtam benne! :)
Kössz!

(#28) FireKeeper válasza Imu (#25) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

van egy molex toldó, amire két vékony kábel csatlakozik, az egyik fehér a másik zöld, ezt nem kell bekötni sehova.

zeorsdfd: az enyémben biztos hogy silentblade van, de lehet hogy a későbbi/korábbi szériákban más.

szerk: a képeket nemsokára újracsinálom, és feltöltöm imageshack.us-ra!

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#29) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

A képeket frissítettem, elérhetőek kis- és nagy felbontásban is!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30) picur220


picur220
veterán

Lenne egy kérdésem az íróhoz:
Az előlapi csatiktól nálam két kábel jön, amik az audiocsatikkal vannak kapcsolatban: egy sárga és egy fekete AC 97 felirattal. Te melyiket dugtad az alaplapra (v hangkarira?)
Nekem a zAC97 van rajta, de nem mennek az előlapi hangcsatik...:(

[ Szerkesztve ]

(#31) jookomak válasza picur220 (#30) üzenetére


jookomak
őstag

amennyiben olyan alaplapod van, akkor a hd audio végű csatit kell rádugni, nem az ac97-et.

(#32) picur220 válasza jookomak (#31) üzenetére


picur220
veterán

rádugtam, és működik. Köszi az infót!:D

(#33) kpal


kpal
veterán

Tetszenek ezek a Giga házak én gondolkodok ilyesmiben. Tetszet a kis ismertető :R .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.