Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Itt van az első adag kiterjesztés, amiket használok. Sajnos nem fért a cikk bele egy írásba. Bárkinek kérdése van, jöhet nyugodtan. Szívesen fogadom mások által használt kiterjesztéseket is, hátha van, ami nekem is jól jöhet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Lehet, hogy váltani fogok? :U A cikk király, majd leszedegetem :R

(#3) Mákos7észta válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Nagyon jó cikk! Párat le is szedek a rókámhoz, kicsit vérfrissítek. A fasterfoxot már kézileg megcsináltam :D De a letöltésvezérlő, időjárás jelző, és az ADblock nagyon tetszik :R Minden elismerésem!

üdv.
Mákos7észta

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#4) Dottore


Dottore
addikt

nem rossz.

viszont itt van két kiterjesztés amik nélkül gyakorlatilag nem lehet élni. fejlesztőknek webes embereknek, stb. kötelező.

web developer:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/60

firebug:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1843

az aging tabs pedig a füleket képes eltérő színnel megjeleníteni, ezzel segítve a tájékozódást:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3542

(#5) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

flash blokkoló, letöltés vezérlő és az időjárás előrejelző nagyon jól jön! :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#6) PazsitZ válasza Winner_hun (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Volt már hasonló cikk, de nem árt összefoglalni azoknak akik maguktól lusták lennének összeválogatni ezeket a hasznos kis ext.-eket. És szerintem ha alapból nem is váltana valaki ezekkel felvértezve az FF üti az IE-t szvsz. :U

Jó írás, várjuk a folytatást :C

mod: Akkor sztornó ;)

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#7) Gergello


Gergello
addikt

Hasznos cikk! Egy részét én is használom.

(#8) Winner_hun válasza PazsitZ (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

A második rész végén ott lesznek a kapcsolódó cikkek:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Neck válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Neck
veterán

Az AdBlock Plus-hoz itt van egy pár külső szűrő, ajánlom az Ajnasz's List, és a HuFilter szűrőket, sok magyar oldal meg van csinálva benne.

[link]

Az Adblock Plus Filter Uploader plugin viszont egyszerű usereknek felesleges, csak azoknak hasznos, akik szűrőket szerkesztenek az AdBlock Plushoz.

Egyébként az írásod nagyon jó, :R , 3-4 Plugint felraktam belőle!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Én még ajánlanám a del.icio.us bookmarks kiterjesztést ([link]). Én ezzel cseréltem le a FF könyvjelzősdijét, sokkal jobban használható. Egy gombbal hozzáadható az aktuális cím a del.icio.us könyvjelzőinkhez, címkézhető, kereshető, rendezhető.

Szintén hasznos a Stylish ([link]) nevű kiterjesztés, ezzel saját magunk (vagy mások) által készített stíluslapokat rendelhetünk egy-egy weboldalhoz, saját ízlésünkhöz szabva annak kinézetét.

G-mail használóknak pedig a Better GMail nevű kiterjesztést érdemes lehet kipróbálni ([link]).

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#11) ftc


ftc
nagyúr

ezek küzül csak a Down them all-t használom egy ideje....az időjárás előrejelző khm...nálam megbukott

(#12) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Jó kis gyűjtés. Elég sokat tudok belőle hasznosítani. :R

(#13) Winner_hun válasza ftc (#11) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valóban, néha csinál érdekes dolgokat:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) Winner_hun válasza Neck (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nem tudtam, kiegészítem, thx (nem használom amúgy ilyen előre megírt szűrőket)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) Syl


Syl
nagyúr

Szuper összeállítás!
Nem tudom, a következő részben szerepelni fog-e, de azért ideírom. Szerintem a firefox legfontosabb (elsősorban biztonsági) kiterjesztése, a noscript.
http://noscript.net/
Ezzel 100%-os biztonságban lehet netezni és még a flashblockra sincs szükség.
Érdemes szemügyre venni!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én meg ajánlom a FlashBlock helyett a NoScript [link] kiterjesztést. A mellett, hogy minden Flash-t automatikusan blokkol, minden scriptet is. Site-onként lehet mindent engedélyezni vagy tíltani, csak úgy, mint a FlashBlock-nál. És biztonságosabb is, mert a script-eket is tíltja.

És gratulálok a cikkhez! :)

mod: Syl megelőzött. :DDD

[Szerkesztve]

***

(#17) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egyszer fent volt, de valamitért leszedtem, azóta nem próbáltam (talán pont a script tiltása miatt, furcsa dolgokat művelt, aztán nem vacakoltam vele)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

''...reklámokat CSAK elrejti, de letölti...'' - ezt hogyan lehet beállítani? PH!-ra így használnám...

https://www.coreinfinity.tech

(#19) Winner_hun válasza sh4d0w (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Nimrod


Nimrod
addikt

A Fasterfox érdekesnek tűnik, de... észrevettem, hogy ha sokáig nyitva van az FF akkor lezabálja a gépet. Ezen tud segíteni? :F

(#21) ollie válasza Winner_hun (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán azért volt furcsa, mert nem futottak a scriptek. De pont ez a lényege.

***

(#22) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

nagyon hasznos írás, az én kedvenc plug inem egyébként egy helyesrásellenörző, sokat segít abban, hogy a forum hszeim/emaileim miatt kevesebben és kevesebbet tépjék a halyukat. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) sh4d0w válasza Winner_hun (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi, úgy látom az Adblock Plus-ban ilyen nincs...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Winner_hun válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Winner_hun
félisten

Melyik verziót tetted fel?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25) Winner_hun válasza Winner_hun (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most nézem csak, hogy amit betettem adblockhoz linket az 0.7xx verzió, az enyém meg 0.5xxx, de ennek a linkjét még nem találtam sehol sem, de rajta vagyok az ügyön

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

jó az írás, a időjárás plugint fel is tettem, köszi :R

(#27) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Az a FoxiTunes nagyon jó kis progi, tényleg a legismertebb lejátszókat ismeri, még a Foobar-t is! Marha egyszerűen lehet vele dalszövegeket keresni vele! Én főként ezért imádom. (Hasonló opciót csak a Cowon playerében láttam)

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#28) Frenky89


Frenky89
őstag

Auto Copy-nál van valami györsbillentyű arra, hogy a kijelölt szöveget (linket) új lapon nyissa meg?

(#29) Ajnasz


Ajnasz
csendes tag

További adblock listákért ajánlom még: [link]

(#30) lajo


lajo
senior tag

Szép kis gyüjtemény! :R
Én idokep.hu-s kiegészítőt használok, az kicsit egyszerűbb.
Most megyek párat kipróbálni.

(#31) Winner_hun válasza lajo (#30) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az merre található? Talán még jobb is, mint amit leírtam

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) sh4d0w válasza Winner_hun (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

0.7.5.1

Az időképes kieg. meg a www.idokep.hu oldalon van a letöltések között (ami jobbra fent van a főoldalon).

[link]

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#33) lajo válasza Winner_hun (#31) üzenetére


lajo
senior tag

Nem hiszem hogy jobb de nekem nem kell, hogy annyi mindent tudjon, + én szoktam figyelni az oldalt és elég jól be szokott jönni amit írnak és a térképek is nagyon jók.

(#34) tozo86


tozo86
tag

nagyon jó cikk! várom a folytatást! :R

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#35) Protezis


Protezis
őstag

Annyit fuznek hozza, hogy a ColorZilla sajnos nem mukodik linuxon, pedig regen sokat hasznaltam :(

(#36) lajo


lajo
senior tag

Jut eszembe ez [link] szerintetek ér valamit?
(Google Web Accelerator)

(#37) ernold


ernold
csendes tag

Jók amiket leírtál :)
Én ezeket haszálom még:
a flashgothoz orbit downloader
cooliris previews[ L]https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2207[/L]
add ons sidebarbar [link]
showcase [link]

minden elismerésem :R :C

sqs

(#38) Nimrod válasza Dare2Live (#22) üzenetére


Nimrod
addikt

Azt kell mondjam, hogy a helyesírásellenőrző sokkal butácskább a Word-höz képest. :(

(#39) #61666560


#61666560
törölt tag

a noscript az elso amikor firefoxot telepitek a masodik az adblock plus es a harmadik meg a customizegoogle ennyi...

(#40) Thrawn


Thrawn
félisten

Nagyon jó lett! Folytatást akarok! :R :)

mod: BOINC fanatikusoknak: [link] ;)

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#41) KRi2


KRi2
aktív tag

Adblock Plus-hoz ajánlom az ''Element hiding helpert''.
Realtime tudsz bármit kivágni egy oldalból ,és mutatja hogy milyen lesz belőle. A hirdetések doboza helyén nemcsak szürke doboz lesz szürke hirdetés felirattal ,hanem az egészet ellehet tünteni. Egész reklámoszlopokat el lehet tüntetni. Táblákat ,képet ,mindent...

||| | || ||||| | ||| ||

(#42) Syl válasza Frenky89 (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahhoz nem kell auto copy. A kijelölt szöveget egérre szimplán kihúzod a lapok közé (kis kék nyilacska mutatja) és kész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) 3aTi3 válasza Syl (#15) üzenetére


3aTi3
tag

én is próbáltam a noscriptet, de nekem nem jött be. nemcsak a káros scripteket tiltja, hanem az oldal működéséhez létfontosságúakat is.
pl. a ph! cikkeknél a legördülő menü is javascript, amiben lehet a cikk részei között navigálni. először csak hülyén kattingattam, de nem történt semmi, majd rájöttem h a progi blokkolta. persze ezt egyszerűen be lehet tenni a kivételek közé, ez csak egy példa volt arra, h szerintem kényelmetlen annak, aki nem ugyanazokat a honlapokat nézi mindig, hanem esetleg újakra téved. nem tudod, h kéne kinéznie, működnie, és ha vmi nem jó, az lesz az első h az adott oldalra letiltod a noscriptet, így meg nem sok értelme van a programnak.

ez az én tapasztalatom. sztem kényelmetlen, mert nemcsak a tanulási időszakban szívsz vele, hanem ha új oldalra tévedsz, utána is.


furcsa h még senki nem említette a mouse gesture addonokat. egyetlen hátránya, h nagyon hozzászoksz, és más firefoxban is hülyén húzogatod az egeret :)
(pl. a https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/39 segítségével a böngésző alapfunkcióit lehet elővni az egér bizonyos mozgatásával, bárhol is van a kurzor . pl. lap bezárása, másik lapra ugrás, előre/hátra lépés a historyban. egy próbát szvsz mindenkinek megér!

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#44) moma


moma
őstag

Klassz cikk! Pont én is gondolkodtam egy ff-es íráson, de akkor őszre tolom :D

we all deserve a bit of luck.

(#45) Daneey


Daneey
tag

Amiket használok még:

Linkification -- az oldalon található sima http-vel kezdődő szövegeket alakítja át linkekké, nagyon hasznos tud lenni, főleg fórumokon (pl PH!-n, egy-egy emberkének az aláírásában is csak egy link van, ha érdekel, csak rákattintok, azt' tölti is be.) Megj.: sok ilyen pure linket tartalmazó oldal böngészése lassú lehet!

IE Tab -- ha vmelyik oldal nem jól vagy egyáltalán nem jelenik meg, akkor egy kattintással válthatsz IE-re. Nagyon hasznos, van egy listája is, amit ha bővítesz, akkor azok az oldalak automatikusan IE-ben nyílik meg. (Nem egy külön IE ablakban, hanem abban, amiben eredetileg volt, mert csak a render-engine-t változtatja.)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#46) Winner_hun válasza Daneey (#45) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mind a kettőt én is rendszeresen használom, linkification-hoz csak annyit, hogy nem csak a http-s linket teszi kattinthatóvá, hanem a www-set is és (ha jól emlékszek) a www nélkülivel is boldogul + mail, ftp és képcímekkel is:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47) Laslow


Laslow
senior tag

1. Mouser Gestures nélkül már nem lennék el (egy apró mozdulat csak a lapozás, az oldalak frisstése, bezárása)

2. Adblock Plus nélkül sem lennék meg. Olyan szép minden reklámok nélkül! (Igaz, ingerszegényebb is így egy oldal, lehet, hogy rákattintanék valami bannerre, ha látnám és megtetszene.)

3. Volt egy bővítmény a FF-hoz, amivel teljes weboldalakat lehetett egyetlen fájlként lementeni, pl. .mht formátumban, ahogy az IE is csinálja. Arra jó, ha pl. kényelmesen haza akarsz vinni a munkahelyedről egy weboldalt mindenestül (nem csak szöveg, hanem pl. képek is), de sajna nem találom ezt a plugint, eltűnt.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#48) Sil válasza Winner_hun (#25) üzenetére


Sil
senior tag

Az két külön kiterjesztés. Én is a 0.5.x-et használom ( [link] ), ez jobban bejön nekem, és mintha a másiknak lenne némi memóriagondja.

(#49) Sil válasza Daneey (#45) üzenetére


Sil
senior tag

Na ezért használok én a Linkification helyett sima Text/plain-t. Nem alakítja át a linkeket, így nem lassít (a jobb egérgombos menüből lehet vele megnyitni az ilyen linkeket).

(#50) Frenky89 válasza Syl (#42) üzenetére


Frenky89
őstag

Jéé tényleg! :C Thx! :R Mindig tanul az ember valami okosat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.