Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Remek iras!
Ugyan frugalware-t hasznalok, es igy nemigen ismerem a Fedorat, hatarozottan tetszett. Meg ilyeneket! ;)

(#2) Vladi válasza 7 (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm az elismerést. Való igaz, hogy kishazánkban rendkívül kicsi a felhasználótábora. Ez talán a kevés magyar nyelvű dokumentációnak köszönhető.
[Értsd: nulla] Igyekszem majd. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) Protezis válasza Vladi (#2) üzenetére


Protezis
őstag

Regen probaltam - keveske linux ismeretekkel - es nem volt tul felhasznalobarat.
(ntfs-rol akartam mp3-at hallgatni, felvilagositottak, hogy sem az ntfs, sem az mp3 nem tamogatott, legalabbis alapbol nem)
Mennyire felhasznalobarat a legujabb verzio? Mennyivel bonyolultabb a .rpm hasznalata, mint mondjuk debian alapu disztroknal az apt-get, illetve dpkg?

mod: vagy nagyon eloreszaladtam? :B

[Szerkesztve]

(#4) Vladi válasza Protezis (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit előreszaladtál. :DDD
Alapból valóban nem támogatott, de roppant könnyű megoldani mindkettőt. Kb 3-4 parancsról van szó. ;)
Amúgy szerintem elég bartátságos. Mondjuk az alap csomagkezelő a yum, de tetszés szerint használható benne rpm és apt-get is. Ha ahhoz vagy szokva. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Zygy


Zygy
csendes tag

Nagyon jó írás!!! Még több ilyen kell!!
Félig meg is kedveltem a Fedora-t. :D Még egy és lehet ki is próbálom. Anno Suse 9.2-vel indítottam, hát az rpm csomagokkal nemkevés kört kellett futni hogy ez+az meglegyen. Úgy tűnik azóta sokat fejlődött a dolog. De az is lehet, hogy én voltam nagyon kezdő. :DDD

Éppen fontolgattam egy ubuntu vs. hp nx7300 cikk írását, de látom külön külön mindkető van, meg még ez a linuxos cikk is jónak ígérkezik. Szal várok vele, nehogy versenybe kerüljek :DDD.

[Szerkesztve]

Az áram alatt lévõ alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#6) 7 válasza Protezis (#3) üzenetére


7
addikt

Regebben meg nem volt valami rozsas az ntfs-tamogatas, mert a Microsoft nem akart segiteni a Linuxosoknak azzal, hogy ad nekik barminemu infot, hogy megirhassak a modulokat az ntfs kezelesehez.

(#7) Syl


Syl
nagyúr

Ekkor születtek meg az első telepítést és konfigurálást megkönnyítő disztribúciók.

98-ban találkoztam először Linux-szal (red hat, ha jól emlékszem) és abban bizony a partícionálást cilinder és szektorszámokkal kellett végezni. Ezt nem nevezném telepítést megkönnyítő disztribúciónak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Zygy: Külön-külön van, egybe még nincs, úgyhogy: hajrá! :DD

ntfs: ma már van biztonságos, teljes értékű megoldás. Kimazsolázták a fejlesztők. Úgy mint a fat esetében, csak egy kicsit tovább tartott. Ráadásul pont egy magyar fejlesző járt ebben az élen: [link]

Syl : Na most képzeld el, milyen lehetett a disztrók előtt a telepítés. :DDD
0.1 előtt - úgy tudom - minix nélkül fel sem lehetett telepíteni. De ez az őskör, illetve a középkor. Nézz meg egy mai telepítőt, pl: Fedora LiveCD. Még nagyanyám is elboldogulna vele. :D

[Szerkesztve]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) burgatshow válasza Vladi (#8) üzenetére


burgatshow
veterán

Bizony bizony, Szakacsits Szabolcs. :)

(#10) Pulsar


Pulsar
veterán

Szuper kis írás, köszi. :R
És már várom a fedora 7-et. Már elég rég óta fedorát használok, és nagyon nagyon jó kis disztribúció.

[Szerkesztve]

(#11) bbazsy


bbazsy
őstag

várjuk a folytatást, én nagyon.

redhattel kezdtem, aztán fedora 3(?) is volt már fent, most egyetem megint rákényszerít a linuxra, fedora az esélyes, ha nem tudom elkerülni a guit...

kérdés: giga ramhoz swap partíció kell még? ntfs támogatás alapból benne van?

..

(#12) nukewar


nukewar
tag

Nagyon jó! Még írhatnál sok szépet és jót fedoráról.
Még mindig használom, de a videódriver telepítést azóta sem erőltettem :D

(#13) Vladi válasza nukewar (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Emlékszem ám! :DDD Ne aggódj, lesz majd szó arról is. A következő rész a telepítésről szól. Csak még várni kell a ''címlap időre.''

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) PaleeCa válasza Vladi (#2) üzenetére


PaleeCa
csendes tag

Hello!

Azért nincs minden veszve dokumentáció ügyben. Létezik egy RedHat Teljes Referencia című könyv, ami teljesen használható a Fedorához is. És magyar!

Üdv: Pali

Üdv: Palee

(#15) Vladi válasza PaleeCa (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Erre gondolsz szerintem. Ha megvan az a könyv írhatnál róla pár szót véleménynek. Én is gondolkodtam rajta. Csak éppen marha drága ahhoz képest, hogy az mind le van írva a neten. Angolul.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) moma válasza Vladi (#15) üzenetére


moma
őstag

1206 oldal? wtf? :Y
szerk: itt egy másik is: [link] ez meg a másik véglet terjedelmileg :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#17) Vladi válasza moma (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem véletlenül teljes referencia. :))
118 oldal. Borítóval? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) SNY21


SNY21
csendes tag

Az 1 giga ram éppen hogy elég, ott még nem használ lapozófájlt.
a könyv pedig tényleg frankó, (megvettem) szinte minden benne van--
még több is, mint kellene ( ;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.