Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benczeb


benczeb
aktív tag

Hi, Nekem tetszik a cikk. Így, hogy 2 idegen nyelven beszélsz, kb. milyen fizetésekre lehet számítani. Pofátlan dolog ilyet kérdezni, azonban mégis kíváncsivá tesz. Szervereket is támogatsz? b

[Szerkesztve]

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jesz, jessszzz... Ezentúl bolondembert fogjuk hívni, ha gond van. ;]

***

(#3) corlagon


corlagon
senior tag

A mi SD-nk Indiaban van, ki lehet jonni veluk, bar a nyelvtudasuk nem egetrengeto. Elotte valahol Irorszagban volt, na az tiszta horror, neha mar a bekoszonesnel is csak pislogtam h miva' :)

(#4) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó a cikk.
Kérném módosítani a szervíz szavakat szervizre -a topik címét már javítottam. ;)

Samsung Galaxy A54

(#5) Szőrös 


Szőrös 
veterán

nna akkor felteszem a mancsom :DDD igaz ''csak'' ékes magyar nyelvterületen .

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#6) doc


doc
nagyúr

csupasz pisztoly? :)
jó cikk, grat!
szerintem szívesen olvasnánk jó kis munkahelyi sztorikat is

(#7) Szaszati


Szaszati
tag

Huhú, hát ez nagyon tetszett! Nem lehet rossz egy service-deskesnek, egy ideje már én is foglalkozom a gondolattal, de hát egyelőre egyetem, utána majd talán. Egyébként még tényleg jöhetne pár sztori, a mulatságos fajtából, el tudom képzelni milyen jókat tud kérdezni a ''mezei júzer'' :D
Az idézet akár South Park is lehet, ott elég sokszor elhangzik.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#8) tildy


tildy
nagyúr

Mint anno több évig helpdesk dispatcher és operátor, kijelenthetem, hogy a service -deskelés tök ugyanaz mitn a helpdesk. Ráasádul utóbbi érthetőbb is.
A helpdesk nemcsak lepattintja a problémákat és tovább p, hanem meg is oldja jó részét.
Jahmés ha már írsz róla:
a service desk nem foglalkozás, hanem egy program neve: Hp openview service desk a teljes neve, amely arra hivatott , hogy benne userproblémákta , új eszközt, új emebrt, satöbbi regisztrááljon az IT. Hozzárendelhetők emberekhez eszközök és alkalmazások.

Nekem havi 150-200 service desk logom volt (ennyit zártam én le, azaz ennyit oldottam emg) és ezen felül még kb uyganennyi volt, maelyet megfelelő személyeknek assignooltam. Szóval maradjunk annyiban, kőkemény helpdesk meló a service desk-es meló , és aki mást állít én annak nem hiszek. (5 évig helpdeskeztem, egy internetszolgáltatónál, és egy logisztikai cégnél l, tudom miről beszélek. )

Jahm és én megutáltam: agyi munka szinte nulla, hiszen te csaka pitiáner dolgokat oldod meg, hiszen a probklémásabbakat, nem hozzád tartózóakt úgyis assignolod a rendzsergazdának , alkalmazás adminnak, külföldi HD-nek, satöbbi.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) tildy


tildy
nagyúr

[kép]
Pár magyarázat:
Ez egy service call, azaz probléma, ami megoldásra vár.
Due today, tehát még ma meg kell csinálni.
A logot az IT services Bu küldte , elérhetőségei a caller menüpontban.
A hp001serverrel van problémájuk , méghozzá az egyik vinyó beadta az unalmast .A deadline az , mikorra meg kelloldania problémát. Nincs még kiassignolva emebrhez, és még nem foglalkotztak ezzel a problémával.


2 évig használtam, nem rossz program, emailen is lehet küldeni rá problémát... Csak sokat kell vele bíbelődni, ezt beállítani,azt beállítani, prioritás, egyebek. Ráadásul ebből van a teljesítményértékelés is sok helyen. Namármost választhatsz:
minden telefonos és egyéb megkeresést felveszel bele, de akkor emgoldani nem nagyon marad időd, vagy csinálod rendesen a munkád, de akkor beregisztrálni nem tudod a problémát. Egyet tudok: jó pár évig látni se szeretném. És nem amiatt mert rossz program.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) shev7 válasza tildy (#8) üzenetére


shev7
veterán

''Jahm és én megutáltam: agyi munka szinte nulla, hiszen te csaka pitiáner dolgokat oldod meg, hiszen a probklémásabbakat, nem hozzád tartózóakt úgyis assignolod a rendzsergazdának , alkalmazás adminnak, külföldi HD-nek, satöbbi.''

Akkor lehet megsem ugyan az a ketto ;)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11) Szőrös  válasza tildy (#8) üzenetére


Szőrös 
veterán

kézcsókom ITIL mond valamit magácskának ? :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#12) tildy válasza shev7 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

De számomra ugyanaz.

Ugyanaz a program, ugyanúgy te is oldasz meg problémákat. Az már egyéni szocproblém, hogy nekem a kisujjamban van egy adott problémát megoldani (mint ahogyna a rendszergazdának is kisujjában van usergrouphoz rendelni valakit, vagy csoportjogosultságokat beállítani) , amit meg megtudnék, de észjáratós munka, az meg nem az én hatáskörömbe tartozik, és muszáj továbbadnoma megfelelő személynek.

Szóval maradjunk annyiban, hogy egy és ugyanaz a kettő , legalábbis nekem az összes munkahelyen egyet jelentett , és az már csak az én bajom, hogy nekem agyuilag kevés ez a meló.
Őszinte leszek: az utóbbi két év servicedeskelése-helpdeskezése alatt szellemileg ingencsak leépültem. Még szerencse, hogy az egyik alkalmazás menedzselését, üzemeltetését hozzámrendelték, abban legalább volt kihívás.
-----------------------------------
torz on borz: nem igazán. Most hallom először.

Bár wikin van róla cikk: [link]
Itt azt írják :Service desk : This function is the single point of contact between users and IT Service Management.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) tildy


tildy
nagyúr

Ez pl. alap helpdeskes munka '' nálam: kétségbeesett néni hív, h gebasz van a nyomtatójával, illetve eltűnt a bácsi felmeppelt hálózati meghajtója, két különböző nyelven)''
Hiszen: leellenörződ azt , hogy a nyomtató elérhető-e, be van-e kapcsolva, neadjisten kifogyott belőle a tinta (merthogy általában a userek csak annyit képesek mondani, hogy nem jó a nyomtató, de hgoy konkrétan mia baja azt ritkán) , megnézed ha hálózati , van e hálózati kapcsolata, netalántán IP-t ellenőrzől, elérhetőséget, satöbbi.

Felmappelt hálózati meghajtó: létezik-e, van e jogosultsága az illetőnek, elérhetőe-e a gép, és a többi.
Szal ez tök alap heldpesk meló.
Persze van ahol külön veszik így: heldesk dispatcher : ő csak felveszi a problémát, és kevesebbet old meg, és helpdesk -operátor , amelyik rohangál userhez , meg ilyenek.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Szőrös  válasza tildy (#12) üzenetére


Szőrös 
veterán

pontosan. az SM része az SD. így mint ''foglalkozás'' megállja a helyét bár tény és való a HP SD-t is így híjják ( lehet nem véletlenül :DDD ). Ja és HD bizony nem mindenhol ugyan olyan. van ahol biza tényleg csak hibajegy rögzítés és továbbítás megy aztán hali.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#15) tildy válasza Szőrös  (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont nagyon sok helyen a helpdesk nemcsak diszpécseri funkciót lát el. Sőt eddig aháyn cégnél dolgoztam (Interware,Pannon, Siemens, DHL ) mindeggyiknél a helpdeskes az volt, aki közvetlenül segít a usernek ha valami gondja van, a user a háttérben dolgozókkal nem tartja a kapcsolatot . (És nemcsak a telót veszi fel, és adja tovább a problémát)
Már a neve is HELP-DESK. Nem véletlenül.

Azt , amiről ti beszéltek mint helpdesk , leginkább technikai call-centeresnek lehetne hívni :U

Egyébként igazad van tévedtem . Bár én még így sem igazán mondanám külön foglalkozásnak, hanem inkább egy rétegnek, egy csoportnak .

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) TompapaTM válasza tildy (#15) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Na, még egy ex-DHL-es... :O

(#17) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

@Tildy: igen van a HP cucc, egy ideje a KRAFTnál mint human exchange interface is dolgozom (Peregrine ->HP Service Desk), én annyira nem szeretem, nekem az SC a kedvencem...

@sztorikat még magozok!


@Viktor: sry, olyan konzekvensem használtm, majd javítom...

@Tildy again: nekem mondjuk a szerződésemben is Service Desk Agent van, és az ITIL szerint is úgy van (Help Desk kontra Service Desk) ahogy én tudtam (pontosabban onnan vettem)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#18) tildy válasza bolondember (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Itthon szerintem nem a wikipediás megfogalmazást értik többségében helpdesk alatt. De ki tudja, akár tévedhetek is. Mint írtam én eddig nem atpasztaltam lényegi ''szétválasztást'' az eddigi munkahelyeimen. Sőt a legtöbb hirdetést is általáabn így adják fel, miközben arról a melóról van szó, amilyet az angol wiki szerinti servicedeskes csinál:
[link][link]

Tompapa: mert?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) yash


yash
senior tag

ez itt nem a prohardver.HU? ;] mert ez a sok idegen szó... jóhogy senki nem tudja, ki mit csesz el, ha azt se tudja, mit csinál :D

(#20) bolondember válasza tildy (#18) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én a saját (illetve a régi magentás) ITIL-t tudom felhozni, azok alapján mondtam, h mi micsoda (information and technology infrastructural library)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21) bolondember válasza yash (#19) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

de.
HU.

csak ezekre sokszor nincs más kifejezés - a rószaszínek a szerződésembe azt írták, h ''szervizpult asszisztens''... :F wtf, mi?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, én most jelentkeztem helpdeskesnek a munkahelyemen, ott pl. nincs ennyire éles határvonal. A helpdeskeseknek is elég sok olyan teendőjük van, amit sok más helyen a sevicedesk csinál, de hát ez gondolom cégfüggő.

Aztán lehet drukkolni hogy felvegyenek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) jerry311


jerry311
nagyúr

''E for Spain''???

Ilyet egy indiai sosem mond. E for Elephant.

(UI: mellesleg ez E for Spain-ben sincs hiba, hiszen a spanyolországhoz 'E' betű tartozik az autós országjelelések közt :DDD)

(#24) bolondember válasza jerry311 (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

most hazugnak nevezel? :DDD :((

hidd el, h mondják. én magam is hallottam, akik az inidánokkal beszélnek naponta, kétnaponta hallják..

amúgy Efor Spain azaz E->Espanga...

[Szerkesztve]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) tildy válasza bolondember (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké értem én, csak ne csodálkozz, ha valaki kisujjból lehelpdeskezi ;) ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) menpee


menpee
aktív tag

Hehe, hogy mennyi IT Crowd-os arc mászkál erre! :C

- Hello, IT. Próbálta már újraindítani?
- Próbálta már beindítani?

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#27) bolondember válasza tildy (#25) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ááá, az elmúlt 2,5 évben már kurv@ra megszoktam... de nem adom fel, kijavítom őket... :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) biker válasza menpee (#26) üzenetére


biker
nagyúr

6 rész it crowd megvan, létezik belőle több is? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29) biker


biker
nagyúr

sokszor érzem azt, hogy milyen jó is az ilyen meló, de nagyon hamar kibukok, mikor olyannal hív ismerősöm, hogy pl avast frissítés: mit nyomjak? mit, b+, tovább, tovább, igen, kész.
ez a jelszócserés kb ilyen lehetett...

de nálunk pl laptopok vannak az irodában.
felhív a titkárnő, egyszercsak kikapcsolt.
nézegetem, már szedném szét, mikor eszembe jut valami, bemászok az asztal alá, hát nem ki van kapcsolva a kapcsolós elosztó, és lemerült az akku? :(

(ja, nem HD-s vagyok, csak kéznél vagyok a cégnél mindíg :) )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) he7edik.


he7edik.
addikt

A hardver boltosoknak van topikjuk a Help/Service Desk miért nincs?
Kellene egy :D

Égő szöveg a flém vázon

(#31) menpee válasza biker (#28) üzenetére


menpee
aktív tag

Ja indult a 2. évad, ez úgy tűnik, teljes lesz, mivel már 4 rész kész. És eléggé durvák, olyan szolidan sírvaröhögős néhány jelenet. :C

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#32) tildy válasza bolondember (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne javítsd, ki, nekik is igazuk van : [link]
ha jól értem része a service desknek ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) moma


moma
őstag

Egyébként a fórumokban való segítségnyújtás valami igen-igen hasolónak tűnik, mint ez a service desk-es dolog. Lehet felvételinél kérhetnék az ember posztjait :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#34) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

MOric? akkro edes???:- ))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35) koob


koob
senior tag

Ha már Lo(tus)No(tes):
hogy lehet lementeni olvasható-szerkeeszthető formátumba (text, word...) az összes levelet?

(#36) bolondember válasza neduddki (#34) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az bezony... :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#37) koob válasza koob (#35) üzenetére


koob
senior tag

bolondember help! :)

(#38) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

a fizetés érdekelne engem is, ilyesmi állásokat is nézegettem. kezdőként mennyit lehet keresni vele?
köszi választ.

(#39) jerry311 válasza bolondember (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát, nekem még nem mondott gangeszparti csak 'E for Elephant' meg 'I like India' (ja, persze szeretem India. :DDD). 'E for Spain' eddig kimaradt az elmúlt több mint 1.5 évben. :))

(#40) biker válasza jerry311 (#39) üzenetére


biker
nagyúr

volt egy jó youtube-os video
amcsikat kérdeztek utcán, mondjon egy országot ''jú'' kezdőbetűvel (gy. k. ''U'')

volt ott ukrajna, yugoslavia, uk, minden, és 0db usa :)
ja, de volt asszem utah, csak az nem ország :D

szóval bármi lehet...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41) jerry311 válasza biker (#40) üzenetére


jerry311
nagyúr

Persze, bármi megtörténhet. Előbb utóbb a gangeszpartiak is rászoknak majd a vörösboros marhapörköltre. :DDD
Egyébként volt benne USA. De azt nem a járókelő mondta ki, hanem a riporter kérdezett rá, hogy mi lenne ha a saját országát az USA-t mondaná... :))
Na mindegy, addig jó amíg ilyen hülyék. Addig megélhetek a hülyeségükből.

(#42) bolondember válasza koob (#37) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én nem tudok róla, h lenne ilyen lehetőség (az nem azt jelenti term. h nincs is), holnap rákérdezek a benti SME-s arcoknál...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#43) tildy válasza f_sanyee (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

180-200E bruttótól kezdődik általában.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) f_sanyee válasza tildy (#43) üzenetére


f_sanyee
senior tag

köszi a választ.

(#45) bolondember válasza f_sanyee (#38) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

cégtől függ.
Tildy a nagy átlagot jól eltalálta...

én (eddigi tapasznyalataim alapján azt mondom, h 150-250k.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46) Szőrös  válasza koob (#35) üzenetére


Szőrös 
veterán

esetleg file->export ? 6.5-nél müxik :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#47) DarkByte válasza menpee (#26) üzenetére


DarkByte
addikt

Dettó ez jutott eszembe. :D
És a második évad egyébként tényleg sokkal őrültebb mint az első. Az 5. rész 2 napos ha jól emlékszem. :U

[Szerkesztve]

(#48) TompapaTM válasza bolondember (#45) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nem nagy zsozsó....

(#49) #16741888


#16741888
törölt tag

Jó a cikk:D, a dolog pikantériája hogy magamra ismertem, az említett osztrák magenta cégnek vagyok most még felelőse KV:DDD, kicsi a világ.

Elég durva felismerés volt, jééé ez az én csoportomról beszél.:DDD a Pszicho csaj, már opsman.:DDD

(#50) koob válasza bolondember (#42) üzenetére


koob
senior tag

tudtak valamit mondani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.