Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

:R Szuper, nagyon jó. Noir Desir szól nálam, és túl vagyok két sörön, amit egy kurva jó dumálás alatt nyomtam le még az este egy kocsmában, így most le vagyok lazulva kellemesen. Szóval most ez az írás nagyon jól esett. Meg amúgy is.

we all deserve a bit of luck.

(#2) ollie válasza moma (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mégis mi estee jól neked benne? Mások nyomora?

***

(#3) Jofi81


Jofi81
őstag

Akkor tegnap egy busszal mentünk Budapestre... :)

(#4) divot


divot
veterán

''A kis gyíkok áttértek a need for speed carbonról a midtown madness kibeszélésére.''

A nagy gyík meg még a buszon is sorozatot akart bámulni...

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

De tényleg, mi volt rossz a gyerekek viselkedésében? Az, hogy játékokról beszélgettek? Mi még felnőttként is soxor azt tesszük. Vagy az, hogy rugdosták a szék hátulját? Minden gyerek ezt csinálja, és az ráadásul jó pont, hogy szót fogadtak apjuknak.
Vagy esetleg lemaradtam valamiről?

***

(#6) EQMontoya válasza divot (#4) üzenetére


EQMontoya
veterán

de a nagy gyik ezt fülhallgató használatával teszi, csendben, mások zavarása nélkül...

Same rules apply!

(#7) divot válasza EQMontoya (#6) üzenetére


divot
veterán

A te gyereked majd nyilván vigyázülésben, zárt szájjal fog felnőni.
Illetve rosszul fogalmazok: a te gyíkod majd nyivlán vigyázülésben, zárt szájjal fog felnőni.

(#8) SupaCow válasza divot (#4) üzenetére


SupaCow
tag

Valóban. geekság.De rengeteget utazok, valamikor dolgozom hazafelé valamikor filmezek. El kell ütni az időt. Valósznűleg a durva megfogalmazás bántó...
van ilyen.

f: @geboleather

(#9) lesaux


lesaux
veterán

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ezek kimaradtak a cikkből. ;]

(#10) divot válasza SupaCow (#8) üzenetére


divot
veterán

Semmi gond, de ha valaki durva megfogalmazásokat használ, akkor nyilván nem lepődik meg, ha aztán ezt visszakapja.

Egyébként Dunaújvárosba jártam főiskolára, így igencsak jól ismerem a járatot, rengeteget zötyögtem rajta. És voltak bosszantó emberek, de speciel két gyerekre, akik egymás között beszélgetnek a játékról, a legrosszabb pillanatomban se tudtam volna haragudni.

(#11) SupaCow válasza ollie (#5) üzenetére


SupaCow
tag

Utóla visszagondolva semmi rossz nem volt. Persze az adott helyzetben dühtő amikor felülsz a buszra és ahelyett, hogy nyugodtan utazhatnál hátulrol kapod a dobolást a hátadba. Idegesítő. Aki azt mondja, hogy őt uyan nem idegesti , annak nem hiszem el.

A játékról beszélgetésről egy szóval se írtam, hogy rossz ,viszont leírtam, úgy ahogy sikerül.
hiszen abban semmi érdekes nem lenne ha azt írnám.
- A mellettem ülö gyerekek autós játékokról beszélgettek. A mögöttem ülö kislány meg lökdöste a szék támláját. De nem idegestett inkább előredöltem, hogy ne érezzem

mennyivel unalmasabb. ;)

f: @geboleather

(#12) #53246592


#53246592
törölt tag

Nem lenne egyszerubb közelebb költözni illetve közelebbi munkahelyet keresni? :U

(#13) SupaCow válasza divot (#10) üzenetére


SupaCow
tag

Persze. Nem is vártam , hogy mindenkinek tetszik az írásom. valósznűleg ha most ülnék le megirni a sztoryt sokkal lágyabb lenne.

f: @geboleather

(#14) SupaCow válasza #53246592 (#12) üzenetére


SupaCow
tag

Közelebbi munkahely nem.
Felköltözés igen :). De még nem most.

f: @geboleather

(#15) divot válasza SupaCow (#13) üzenetére


divot
veterán

Én egyszer egy nagyon durva kollégiumi buli utáni délelőttön ültem föl a buszra, és azonnal bealudtam. És arra ébredtem, hogy mindjárt elájulok. Egy fekete, sokszoknyás néni ült közben mellém, a szoknyái betakartak, plusz betűzött a nap, volt vagy ötven fok, ehhez a másnaposság... Na az fincsi volt. :DDD
Mégsem írnám a néniről, hogy a vén kurva. Érted mire akadtunk ki?

(#16) Meta


Meta
tag

És min nézel filmet? :D Tudom, geek vagyok hogy ez érdekel... :DDD Én eddig mpx200-on jóbarátokat néztem, majd cseréltem iAudio X5-re, aztán ahogy meglett a noti már nem is zavartattam magam :DDD

(#17) SupaCow válasza Meta (#16) üzenetére


SupaCow
tag

ohh.
Eleinte én is mpx200on néztem. (még mindig az a telefonom van)
1 hónapja vettem notit és azóta elfoglalom magam azzal a buszon.

f: @geboleather

(#18) moma válasza ollie (#2) üzenetére


moma
őstag

Az, hogy jól van megírva és, hogy az írónak jó a szeme. Bár ez a kettő lehet nem is két dolog valójában.
Egyébként én semmi offenzívat nem érezek a történetben.

we all deserve a bit of luck.

(#19) ollie válasza moma (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Értem.

***

(#20) divot válasza moma (#18) üzenetére


divot
veterán

Nem bántásként, de a te gyerekedet (már ha van), boldog-boldogtalan gyíknak nevezi?

(#21) EQMontoya válasza divot (#7) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt nem mondtam,h ez nem igy van rednjén, de attól még zavaró tud lenni!
Avagy, Te, gyik, akit még soha egyetlen másik gyik sem zavart meg azzal, h zajos és rohangál, amikor csendre vágysz? Nehezen tudom elhinni :)

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#22) divot válasza EQMontoya (#21) üzenetére


divot
veterán

Dehogynem, a saját ''gyíkom'' mást se csinál. :)
Ennek ellenére sem nevezem gyíknak.
De ha találkozom egy gyíkkal, akkor is pontosan tudom, hogy nem ő, hanem a szülei a gyíkok.

(#23) moma válasza divot (#20) üzenetére


moma
őstag

Szerintem a sztoriban teljesen helyén van. Főszereplőnk adott hangulátában, nem tom mit vártál... (mellesleg a gyerekeket ott nem gyíkozta le, hozzájuk se szólt, pedig ők csesztették a székét. itt meg a sztoriban egyszerűen azt látthattuk, ahogy ő az eseményeket látta. nem tom mi a baj ezzel. elég vicc lenne, ha egy írónak csak pc terminusokat lehetne használni. meg is hallna az irodalom.)

we all deserve a bit of luck.

(#24) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Adonyi vagyok, állat hely :DDD Jah azt a sofőrt én is ''ismerem''.... :(

(#25) divot válasza moma (#23) üzenetére


divot
veterán

Szerintem is jól van megírva, teljesen át tudom élni azt a hangulatot, mert mint írtam, oda jártam (busszal) főiskolára.
Csak azt nem tetszett, hogy a valójában semmi rosszat nem művelő gyerekeről ilyen értelmetlen haraggal írt.

(#26) SupaCow válasza divot (#25) üzenetére


SupaCow
tag

ha fáradt az ember mindenkire haragszik :) akkoris utálod a melletted ülőt ha mind a 120 fogával mosolyog rád . nem lehet mindig kedvesnek és elnézőnek lenni.
majd biztos fogok olyat is irni ami mindenkinek a kedvére való.
Holnap este pl.. amikor ismét reggel dolgozó este home,

f: @geboleather

(#27) divot válasza SupaCow (#26) üzenetére


divot
veterán

Miért nem veszel egy kispolskit, vagy egy négyütemű Trabantot? Szerintem árban olcsóbban kijönnél, kényelmesebb, gyorsabb, utastárstalan, stb. :)

(#28) koxx válasza divot (#27) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor miről írna? :DDD

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#29) SupaCow válasza divot (#27) üzenetére


SupaCow
tag

A fene tudja lehet hogy igazad van.

Egyelőre a diák bérletnél semmi se olcsóbb :)

talán egyszer lesz egy autom és akkor nem irok semmiről. de addig semmi bajom a busszal csak néha az utastársakkal.

f: @geboleather

(#30) bambano válasza SupaCow (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A teljesárúnál szerencsés esetben már az egyszemélyes autózás is olcsóbb. Főleg, ha olyan helyen laksz, ami autó szempontjából szerencsés, tömegközlekedés szempontjából meg peches.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) divot válasza koxx (#28) üzenetére


divot
veterán

Micsoda?
Beül az autóba, és átvág a reggeli budapesti őrületen? Kimeríthetetlen téma.

(#33) Yutani válasza Kalandor (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez így van. Új autó, részletre, biztosítással, és havi 40e Ft benzinnel Csepel-Pomáz viszonylatban sem semmi, nemhogy Dújv-Bp viszonylatban...

#tarcsad

(#34) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Javaslatok a cikkírónak.
A tulajdonneveket nagy betűvel írjuk, a tagmondatokat vesszővel választjuk el, a címben nem rövidítünk és végül: kerüljük a vulgáris kifejezéseket.
Ennyi. :U

Samsung Galaxy A54

(#35) divot válasza Yutani (#33) üzenetére


divot
veterán

Én egy jó állapotú Kis-Polskit vagy 4ütemű Trabantot ajánlottam, ezeket 100ezer forinért meg lehet kapni, munkába járni ideális. :)

(#36) bambano válasza Kalandor (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Igyekeztem korrekt számítást végezni, nekem 75 forintra jött ki egy kilométer autózás fullosan. Viszont mivel melóhoz kell az autó, tehát maga a kocsi megvan, a biztosítást kifizettem, stb. stb. emiatt ha nem munkaügyben megyek vele, akkor nem nagy csalás más tarifával számolni.

De az én statisztikámat az is csorbítja, hogy még gyalog se tartana 20 percig kijutni az m3-asra (Debrecenből ingázom hetente Pestre, mindkét helyen a pálya vége mellett lakom), ezzel szemben a vonat eléréséhez sokat kellene városi tömegközlekednem és az is idő, pénz. És persze ha normális lennék, takarékosabb autóval közlekednék, de se normális, se takarékos nem vagyok :)

Mióta átadták az m35-öst, 1 óra 40 perc alatt nagyjából szabályosan oda lehet érni. A vonat régebben 2:20-at jött, mostanában, ha jól tudom (érdekli a fenét :))) 2:40-et megy, a Keletibe bebumlizni minimum 40 perc lenne, otthon hazabumlizni dettó. Úgyhogy 100 perc vs. 240 perc. A többit nem emlegetem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza Yutani (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Bp-Dujv. viszonylatban új kisautó részlettel, mindennel együtt 90 alatt megáll havonta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza #53246592 (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Vannak cégek, ahol felvételkor alkudozás folyik, hogy ki hány km mobilitást vállal és ezt utána beleírják a munkaszerződésbe. Ezen távolságon belül a cég bármikor áthelyezhet szemrebbenés nélkül. Ha a munkához képzés is szükséges és ezért tanulmányi szerződést kötnek a jelölttel, akkor bukta van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) moma válasza bambano (#36) üzenetére


moma
őstag

Viszont azért az autóban töltött idő gyakorlatilag halott, míg vonaton olvashatsz, nézhetsz filmet stb. Szóval ezt az időt akár le is vonhatod a teljes útidőből. Ráadásul városon belül, nem vagy terhére a többieknek sem... ja és biztonságosabb is!

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#40) Viktor0610 válasza moma (#39) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''Viszont azért az autóban töltött idő gyakorlatilag halott, ...'' - Mi van, ha én zenét hallgatok? :)

Samsung Galaxy A54

(#41) EQMontoya válasza divot (#22) üzenetére


EQMontoya
veterán

itt sztem a gyik megnevezés annyira nem lett sértésnek szánva, amennyire Te mások részére annak veszed. a többiben egyetértünk.

Viktor0610: igen, az különösen jó, főleg pl mobilról headset-el stereóban, akkor sokat hallassz a külvilágból :D

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#42) moma válasza moma (#39) üzenetére


moma
őstag

Hát ez jó kérdés :C valahogy ezt nem érzem levonhatónak :DDD nehéz megfogni, hogy miért, de szerintem az nem olyan dolog amit csinálsz, hanem csak olyan egyébb valami, olyan mintha mellesleg néznéd a tájat. nem egy task amit teljesíteni lehet, mert hiába hallgattam, ezzel még nem leszek túl rajta. nincs rajta az ember to do listjén, mint ami este kipipálható, hogy ma miket is tudtam le, míg egy film megnézése, egy könyv elolvasása rajta lehet. meg hát zenét máskor is lehet hallgatni, nem annyira problémás rá időt felszabadítani :D hát nem érzem, hogy sikerült volna elég egyértelmű határt szabni a kettő között, és megindokolni a dolgot, mindenesetre én teljesen szubjektíven, így érzem ;]

Még annyi jutott eszembe: hogy ha esetleg mégis csak beszámolható a zene, akkor is a lehetőségek tágasságát tekintve továbbra is előnyben van a vonat ebben az aspektusban.


[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#43) Yutani válasza divot (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem javaslok ingázásra elavult kisautót. Én 4 évig jártam Kispolszkival, és amikor tudtam, hogy napi 60 km-t fogok autózni, elkezdtem autót keresni. Végül Wagon R+ lett, újonnan, részletre.

Városban autózom, a Kispolák is megette a 7 litert (ez 8 alatt megáll télen-nyáron, légkondi, akármi), és összehasonlíthatatlanul magasabb komfortfokozaton autózom a Suzukiban.

#tarcsad

(#44) bambano válasza moma (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezzel szemben a vonaton töltött idő vagy halott, vagy nem, ha kaptál rendes ülőhelyet. Tehát 4 óra menetidőből 2:40 nem halott, 80 perc meg igen, mert a tömegközlekedés az mindenképpen az. 20 perc differencia a hasznosságban.

A busz szerintem semmivel sem biztonságosabb, mint a kocsi. Szóval a vonat nekem drága, több, mint kétszer annyi idő és kényelmetlen is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) tocsa válasza SupaCow (#29) üzenetére


tocsa
senior tag

Szerintem ne magyarázkodj. Ha jól látom, akkor te a karikírozás eszközét használod. Aminek a lényege pont abban áll, hogy az ember kisebb-nagyobb mértékben felnagyít bizonyos dolgokat. Amit karikírozni szeretne. Nem biztos, hogy valójában is ilyen erősen gondolkodik, csak így írja le, így adja ki magából. Ettől válik amúgy vicessé az írás.
Nekem legalábbis ez jött le az írásból, nemtom jól gondolom-e.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#46) norbiphu


norbiphu
senior tag

''Kíváncsi vagyok hogy a bal oldalamon ülö csaj mikor szol hogy vegyem ki a könyököm a veséjéből mert nem romantikus. Vagy hogy ne ismerkedjek. ''

:C
ez a sor ez nagyott ütött :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.