Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kozmate


kozmate
tag

''zzzbbzz'' ezen öt percig nevettem :D

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Szokásosan király :D A kajás részen, mikor gondoltad, h megkínálod a melletted levőt, hülyét kaptam a röhögéstől :D

(#3) SupaCow


SupaCow
tag

valamelyik admin midig kiveszi a közérdekű írások közül? vagy szerény elmém szenilis?

f: @geboleather

(#4) KrAt válasza SupaCow (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Ez ottvan ;)

(#5) SupaCow


SupaCow
tag

közben megoldódott a probléma. A főoldalon marad.

f: @geboleather

(#6) Meta


Meta
tag

Ha a krumplit (vagy csak egy részét :DDD ) rásózod a banyára, akkor a szendvics megmaradt volna neked :D ''oszd meg és uralkodj''

(#7) Vamp


Vamp
senior tag

Érdekes írás:D

Én alapvetően türelmes vagyok a nyugdíjasokkal (és úgy általában az emberekkel), azonban megesett néhány komolyabb incidens a közelmúltban, ami mosolyt csalt az orcámra.

Stadionokat mindenki ismeri, itt aztán kiváltképp igazak a magyarokat illető súlyos sztereotípiák. Nézzünk ebből egyet, a buszra történő felszállás módját.

Jómagyar ember nem lát jól. Tapasztalataim szerint ha 60-on felül van, egyáltalán nem lát. Számolni sem tud. Mire gondolok? Várunk, várakozunk a gyöngyösi buszra. Ahogy nő a tömeg, az emberkék egyre inkább egy félkört alakítanak ki a becsült felszállási zóna körül, bebiztosítandó a mielőbbi felszállást s az ülőhelyet. Bár még nem találkoztam álló nénivel a kérdéses járaton, bizony nem átallanak igénybe venni becses tárgyaikat a ''rendcsináláshoz''.

Többnyire 75%-os kihasználtsággal indulnak ezek a buszok, a jófajta, magyar, magukat nyilván csak közlekedési huszárnak nevező idős elemek azonban a felszálló népek számát meg sem próbálják összevetni az ülőhelyszámmal. Így történik, hogy 10 ember is ugyanúgy tolakszik, mintha 100-an lennénk 80 ülőhelyre.
Egy kedves eset. Alaposan benne voltam a sűrűjében. Mellettem egy fiatal úr állt, mögötte az említett huszár (tegyük hozzá, hogy néni létére elég mély hangja volt, biztos benne volt már a 70-ben). Amint megindult a felszállási procedúra, arra lettem figyelmes, hogy az említett hölgy esernyőjét minduntalan az előtte álló srác ánuszába nyomja, aki, egyfajta védekező reakcióként az őelőtte várakozó emberkét taszigálja, mire az megfordul, és illedelmesen megkérdezi, hogy mégis mit vétett, amiért ilyen gorombán kell vele bánni. Idézem: ''Elmondanád b*zme, miért lökdösődöl?'' (Hirtelen hatalmas csend, szerintem a sofőr is csuklott egyet). Erre a gyerek'' Nem lökdösődnék, ha ez az idős k*rva nem pucolná ki a s*ggemet az esernyőjével''! (Erre még nagyobb csend lett, komolyan azt lehetett hallani, ahogy a mellettem álló idült alkesz csávónak az alkohol átdiffundál a hyppocampusába).
Mindezek után mit ad isten megszűnt a toszogatás. Természetesen mindenkinek jutott hely.

Ennyit a híres türelemjátékokól, amiket odaát a Stadionoknál nap mint nap játszanak.


A buszon történő kajálásról annyit, hogy diszkréten nyugodtan kajáljál, a nyanyák meg egyenek ahol tudnak:D

(#8) SupaCow válasza Vamp (#7) üzenetére


SupaCow
tag

A felszállós félkört itthon szinte mindenhol tapasztalni.
Én mikor megérkezem a felszállási zónába mindig összeszámolom az embereket, és ha nem szükséges akkor nem állok be a tömegbe.

Persze van , hogy vezércselt kell alkalmazni, amennyiben az utasok száma meghaladja az ülőhelyek számát.
Ha harcolok az ülőhelyért , akkor nem nézek rá senkire. mert Történt már olyan, hogy törtettem előre rendületlenül, és magam elé engedtem egy kedves mosolygós lányt. A drágaság le is ült az utolsó helyre.

f: @geboleather

(#9) MobilosFeca válasza SupaCow (#8) üzenetére


MobilosFeca
tag

Te észrevetted már hogy Battánál a Pest felé menő járaton az emberek mindig sorban állnak? De komolyan! Egyszerűen hihetetlen! Persze Dunaújváros felé már félkör van... ebbe én is segítettem pár évvel ezelőtt amíg Battára jártam suliba :D, Nekem is vannak érdekes történeteim buszokról meg öreg nyanyákról, de én közel se tudnám így elmesélni szal :R

(#10) 3psilon


3psilon
aktív tag

Komolyan, a hozzászólásokkal együtt ez a leghumorosabb írás, amit eddig olvastam a logout-on! :)

Minden elismerésem! :R

(bár megjegyzem, én hazafele a villamoson teljesen gátlástalanul kapom elő a sonkásszendvicset, és eszem meg kb. 10 perc alatt! Igaz, ez csak BKV, és ugye délután nincsenek mindenféle ''népek''. [csak egyszer ült mellém két elég nemtúlmegbízhatónaktűnő csávó, akik mindenáron beszélgetni kívántak velem, meg hogy ''vegyem már elő a telefonomat, hogy beírhassam a számukat'';]
Nameg a WHOPPER(R) tényleg elég nyálcsorgató, nem is rossz ötlet, elővenni, majd kivenni belőle a paradicsomkarikát, elmajszolni, megnyalni mind a 10 ujjunkat, végül a többi részét is szép kéjesen elfogyasztani.)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#11) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Egy, vagy két hete amikor vártam a ''harmincasra'' (Pécsiek előnyben) kiszúrtem egy idős nénit. Ősz haj, ilyen hajkosár a fején, barna kabát, szokásos. Amin valahogy megakadt a szemem az az volt, hogy azt a kerekes kosarat? nem is tudom minek nevezik, talán talcsika lenne a jó szó, nem maga mögött húzta, hanem tolta. Busz be, néni támad, talicska neki az ajtónak, szerencsétlenek leszállók meg néztek, hogy akkor most mi van? Néni felkészülhetett erre, mivel mereven nézte az előtte levő taligát, nem emelte fel a fejét, hogy megnézze, van-e leszálló. Nem is tudom hogyan jutottak le a népek azon az ajtón. Mintha az egyik srác akrobatákat megszégyenítő mozdulattal átugrotta volna a taligát, de a többire nem emlékszem, vitt a tömeg. : ))

Kajálni nem szeretek buszon, mondjuk hozzáteszem naponta max 1 vagy 2 alkalommal eszek, de azt is du 4 vagy 5 óra fele amikor már home vagyok, na meg este 11kor. ^^

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#12) moma


moma
őstag

:DDD Azért mókás, hogy a bloggolásnak az lett a vége, hogy most már az üres buszokkal is csak a baj van :C

we all deserve a bit of luck.

(#13) gLes


gLes
őstag

Hát én a helyedben azért nem hagynám, hogy kihűljön az a szendvics meg a krumpli, az csak melegen jó, a többiek meg csorgassák a nyálukat, ne érdekeljen, ha eszel, akkor csak Te vagy meg a Kaja, minden más megszűnik körülötted, bízz bennem, próbáld ki :R

(#14) SupaCow


SupaCow
tag

igen igen... a bloggolás megköveteli, hogy éber legyek, mindeneseményt lássak. ki is találtam , hogy a busz hátsó részére orientálódom mindig, így nem maradok le semmiről. :)

a szendvicset többet nem hagyom kihüllni :) . nem jó hidegen.

holnap megint dolgozó. hamarosan új sztory. mert mindig történik valami

f: @geboleather

(#15) Rossi válasza Agostino (#11) üzenetére


Rossi
addikt

Jó öreg 30-as. Több sztorim is lenne... De inkább arra reagálnék amit írtál. Ilyen esetben én sem szoktam tudomást venni a nénikékről és elindulok lefelé. Aztán szabadon eldöntheti hogy odébbáll, vagy letolom... Legutóbb már az állóhelyen kellett vitázni, amikor hétfőn reggel a Corvinussal megérkeztem a heti cuccokkal megrakodva...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#16) tocsa válasza gLes (#13) üzenetére


tocsa
senior tag

Milyen igaz! Ilyenkor csak Te vagy és a Kaja! Korog is a gyomrom. Este mindig gátlástalanul eszek a buszon, ha edzésről hazafele jövök, mert ilyenkor farkaséhes vagyok. Különben is: nem dobok el semmit és nem hagyok semmilyen zacskót vagy ilyesmit a buszon, nem szennyezek be semmit vele. Mondjuk hamburgerrel lehetne szennyezni ha kijön a szósza, én a saját szendvicseimet eszem, azok nem veszélyesek ilyen szempontból.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#17) moma


moma
őstag

Na mi újság, már nem utazgatsz? ;]

we all deserve a bit of luck.

(#18) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok!

Én is dunaújvárosi vagyok és havonta párszor én is megyek pestre, pl.: Tegnap :)

Mindig igyekszek kifogni egy szekszárdi vagy pécsről jövő buszt, mert az gyors.
Vagy max kimegyek a béketérre és akkor tuti, hogy lesz ülőhelyem a buszon.. :)

Üdv Gonosz! :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.