Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez az írás kicsit furi. Azt vágom, hogy a mostani helyzet éppen az, amit vázoltál, de ha megnézed a processzorok közelmúltbeli történelmét, akkor láthatod, hogy egyszer az egyik, másszor a másik kerekedik felül - és ez szerintem így van jól, ez hajtja előre a fejlődést a CPU-üzletágban. Nyilván a vázolt ütemterv sincs kőbe vésve, ha közben jön egy jobb 5let, egy új technológia és közben tudják implementálni a gyártósorokon, akkor megteszik.

Szerintem kár még temetni az AMD-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#2) rudi válasza sh4d0w (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, egyszer az egyik oldal, másszor a másik. Most az egyik oldalon ott az Intel régóta futó Core 2 családdal a múlt heti bejelentés pillanatától kezdve kapható új mobil platformmal. Küszöbön álló Bearlake-vel, hatalmas profittal. A másik oldalon meg ott az AMD még mindig csak papíron létező K10-zel, papíron létező mobil platformmal és üres zsebekkel. Ugyanez elmondható VGA-s vonalon is, ahol NV kész a teljes szériával (G80, G84, G86 mobil GPU-k) az AMD/ATI meg egyszem R600-zal és az NV is alaposan nyereséges évet azát, az ATI meg nem, sőt sokat vesztett a desktop és mobil piaci részesedéséből is. Itt aztán baromi kemény lesz talpra állni, de nem lehetetlen. Mint ahogyan ez az írás rámutat, a merészség az megvan hozzá, ha más (pénz, kézzel fogható termékek) nem is :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) ollie válasza sh4d0w (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig én is attól félek, hogy már késő az AMD-nek. És ha bekövetkezik amitől mindnyájan tartunk, ki leszünk szolgáltatva az Intel meg az Nvidia árpolitikájának. Mondom ezt úgy, hogy mindig is Intel párti voltam. Ráadásul magával ránthatja az ATI-t is, ami megint csak nagy csapás lenne.

***

(#4) ftc


ftc
nagyúr

K8 2000-ben már hírek voltak róla bemuatott példányokról..
Lett belőlle X2

volt egy project,de féluton kukázták ha jól emlékszem memória végett...

ezért késik K10 fél évet...

Ati helyzete....

voltak olyan kósza hírek,hogy befejezik majd a csúcs GPU tervezést.Kevés a profit rajta.IntVGA és alsó/közép kategóriában több a pénz kevesebb fejlesztés mellett....

Ne feledjünk egy tényt R600-nál

Lehet grafikus teljesítménye jelenleg nem a legjobb,de bődületes sámolási kapacitás rejlik a GPU-ban...renderfarmok,estrém számolások és ott több pénzt lehet leakasztani egy GPU-ról.

(#5) Alvin_ti4200 válasza ollie (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A nagyvállalati workstation és egyéb nem otthin felhasználásra készült gépeket szerintem nem igazán érintené az AMD hanyatlása abból a szempontból, hogy ők eddig is 4-500%-os többletet fizettek az asztali megoldásokhoz képest, pedig az előállítási és fejlesztési költségek ezt távolról sem indokolják, csakhát minden annyiba kerül amennyiért megveszik:) Inkább az asztali PC-ket veszélyezteti az AMD/ATI ''kihalásának'' szele, ennek oka természetesen a monopol piac veszélye (ennek egyetlen előnye lenne, talán lealssulna a fejlődés és a programozók normálisan optimalizált kódokat tudnának írni, mert jelenleg rohannak saját maguk után). Úgy néz ki, hogy a játékosabb kedvű felhasználók (ha nem változik a helyzet) kezdhetnek nézelődni a konzolpiacon:(

(#6) Alvin_ti4200 válasza ftc (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez most hülyén fog hangozni, amit mondok: ha a programozóknak lenne elég ideje, hogy optimalizálhassanak egy kódot, akkor nem lenne szükség csúcskategóriás GPU-kra. Csakhát mire befejezik egy adott játék fejlesztését már két generációval odébb vagyunk. Nem akarok tényleg konzolbuzinak látszani, mert nincsen egy darab sem itthon, csak nekem az a szemlélet sokkal jobban tetszik, mint az elmúlt 2-3 év a PC-s piacon. Megértem az ATI-t, hogy inkább középkategóriába fejlesztene, abban van ám a sok della. Integrált megoldásokat meg kár erőltetni, oda inkább különböző multimédiás feature-ök kellenének, az ilyenek, hogy DX10 tök felesleges.

(#7) ollie válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És milyen igazad van. :(

***

(#8) Frigo


Frigo
őstag

Álmodtam egy Punát magamnak... :DDD :))

Amúgy akkor lenne értelme ha már idén kiadnák ,sajna jövőre a Penrynnel felvértezett Sánta Józsát már nehezebb lesz legyőzni . :O

(#9) csatahajós


csatahajós
senior tag

Sziasztok,

igaz régóta AMD pártoló vagyok (noha az Intelnek is vannak jó pontjai nálam) és tény, hogy voltak már jobb formában, de azért még nagyon korai ennyire temetni őket. Azon siránkozni először, hogy mekkora ballépés volt az ATi-t megvenni aztán pár sorral később azt állítani, h mit töketlenkednek már a Puma-val kicsit furcsa nem gondolod? Pontosan azért vették meg az Ati-it hogy egyáltalán legyen in-house chipsetjük meg VGA-juk.

Meg azt írni, hogy az Intel vett két nagy levegőt és előrukkolt a c2d-vel megintcsak kicsit túlzás...ha jól tévedek elég sok időre volt szükségük (majd 2 év), hogy a K8-at lealázzák (és a hype-pal ellentétben ár/érték arányosan egy k8-as alapú AMD konfig még mindig nem olyan rossz választás...) akkor mit várunk az 5. akkor AMDtől reálisan? Főleg úgy hogy volt egy zsákutca fejlesztés más memo miatt (és ugye tudjuk, hogy a memó piacot az Intel diktálja, amit ők használnak az lesz a standard előbb utóbb).

Tény és való, hogy az AMD termék portfóliója nem olyan meggyőző, mint mondjuk egy éve. Az én érzésem szerint azonban ez csak egy átmeneti időszak , az Ati felvásárlása miatti gyengélkedés. De jön még kutyára kamion...

(#10) sh4d0w válasza rudi (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kár, hogy nem olvastad, avagy ha olvastad, akkor nem értelmezted, amit írtam, de akkor vázolom a mondanivalóm lényegét:

A PII-es korszakról nincs mit mondani (meg a korábbiakról sem), akkor egyértelműen az Intel volt fölényben - nem is lehetett másként, hiszen akkor még az AMD klóngyártó volt, semmi más (bár akkoriban is mindenből ők készítettek magasabb órajelű példányokat - 386 DX40, 483 133MHz, Pentium-kategória 550 MHz).

A P3-asoknál az intek eleinte fölényben volt, amíg meg nem jelentek elébb az Athlonok, később a Thunderbird-ök és a Duronok. Persze, a Tualatin-magos P3-ak még ma is ütnek rendesen, de itt már érezhető volt, hogy az AMD képes teljesítményben is felvenni a versenyt az Intellel. Aztán Athlon XP-k, amik eleinte csépelték a P IV-eket, azok csak a magasabb órajelű időkben voltak képesek eltángálni az AXP-ket - Intel fölény. Aztán amíg Chipzilla csücsült a babérjain, AMD megalkotta, majd piacra dobta a K8-at, amik visszaadták a sunnyvale-ieknek a teljesítménykoronát. Megjött a c2d, amikkel viszont már nem képesek felvenni a versenyt...

Itt tartunk ma, de azért világosan látszik, hogy egyszer itt, egyszer ott a ''korona''. Máskor is volt szar helyzetben az AMD, meg lesz is, ugyanúgy, ahogyan ez előfordult az Intellel (nem gazdaságilag, hanem teljesítményt tekintve), az nVidiával, vagy éppen az ATival is. Hullámzik a piac, de ettől még nem kell lefikázni senkit.

Hectorról egyébként csak annyit, hogy az ő vezetése alatt érte el az AMD a legnagyobb piaci részesedését, üzleti eredményeit stb. Igaz, most anyagilag szarul néz ki az AMD az ATi felvásárlásával, de mint említettem: ilyen volt korábban is, meg lesz még később is, egy teljesítménycsúcs után.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) ftc válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

ezt szoktam én is hangoztatni....

túl gyors a fejlesztési ciklus szoftveresek nem bírják a tempót.Anno még 3DFX idejében miért ment el egy 2 éves V3-n egy ujabb game? pont ezért mert nem volt ilyen rohanás....
a köv GPU generációk már DX11-k lesznek :U

Elég csa a STALKER-t megnézni hány DX-n keresztül irták :D

(#12) ollie válasza csatahajós (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért nagy különbség, hogy az Intel anyagilag soha nem állt olyan rosszul, mint most az AMD, valamint volt hova nyúlnia, mielőtt előhúzta a C2D-t a kalapból (Core Duo-ról gondolom már hallottál).

***

(#13) Oliverda válasza rudi (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi értesz azalatt hogy papíron létező?

Ha jól gondolom akkor azt hogy még nincs kereskedelmi forgalomban. :U

Azért enyhén cinikus ez az írás. Ami persze nem baj. Hector biztos jór röhögne rajta. :D

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) rudi válasza sh4d0w (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem meg ennyire gyenge helyzetben még nem volt az AMD. Ne csak a processzorok erőviszonyát nézd, hanem a gazdasági helyzetet is, mert az sokkal (sokkal-sokkal) fontosabb a jövőre nézve. Az Intel végig nyereséges volt at Athlon XP, Athlon 64 mellett is, de most az AMD pénzügyileg nagyon rosszul áll.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza csatahajós (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudod, azt a kamiont meg kell venni valami pénzből...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza ollie (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Vááá, valaki veszi az adásunkat :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza Oliverda (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Jól gondolod!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) villamos


villamos
őstag

Most én nem vagyok egy nagy szakértő, de talán az AMD pontosan ott rontotta el a dolgot, hogy beépítette a prociba a memóriavezérlőt... ami azzal jár, hogyha a memória változik akkor a procit is változtatni kell, viszont ha RAM -ot továbbra is a lapról vezéreljük, akkor azt talán úgy is meglehet tervezni, hogy lekezelje a másik RAM -ot is... Így viszont kénytelenek voltak foglalatot váltani, ami valjuk be sem nekünk, sem nekik nem annyira jó...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#19) sh4d0w válasza rudi (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igazából hány gazdaságilag nyereséges negyedéve volt az AMD-nek fennállása óta? Szerintem nem sok, de még mindig léteznek. Legvégső esetre még mindig ott a magántőke befektetése, amiről néhány hete mentek a találgatások, de én igazán azon sem lepődnék meg, ha az IBM is beszállna a buliba...

https://www.coreinfinity.tech

(#20) ollie válasza rudi (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem elég egyértelmű, csak egy kis objektivitás kell hozzá. Én speciel mindig is Intel párti voltam, de a Prescott korszakában senkinek sem ajánlottam az Intel procikat. Most viszont az AMD szerencsétlenkedésének nem örülök, mert ez mindenkinek rosszat ígér.

***

(#21) Oliverda válasza rudi (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

A K5 és a K6-2 idejében sokkal kilátástalanabb volt a helyzet. Persze nyilván nem volt ekkora mínusz, de most legalább vannak ígéretesnek mondható fejlesztések. Már van néhány nagy cég is az AMD mögött/mellett. Szerintem ennél már csak jobb lesz a helyzet. Persze nézőpont kérdése. Az olvasó könnyen befojásolható. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) ollie válasza sh4d0w (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerinted az AMD-ben mennyi állami tőke van most? :DDD

Azt meg nem hiszem, hogy alig volt nyeresége az AMD-nek. A tulajdonosok már régen másba csoportosították volna át a pénzüket.

***

(#23) rudi válasza sh4d0w (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

No, ez az! Ugye, magántőkebevonást meg felvásárlást nem akkor szoktak rebezsgetni, ha minden tökéletesen rendben van?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) sh4d0w válasza ollie (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne hidd el nekem, egy konkurrencia-oldalon mindig szerepelnek hírek a cégek negyedéves mutatóiról (olyan hardveres-szoftveres oldal).

rudi: én azt nem mondtam, hogy minden rendben, én azt mondtam, hogy volt már mélyen az AMD és még lesz is egy újabb csúcs után :) Egyébként meg nézd meg, anno a MS invesztált az Apple-be, mégis megtartotta az Apple az identitását, önállóságát. Teljesen analóg módon tökéletesen elképzelhetőnek tartom, hogy az AMD ugyanígy talpon marad tőkebevonással.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#25) rudi válasza Oliverda (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaj nemá! 10-12 évvel ezelőtt azért kicsit más volt még a PC-s világ és annak gazdasági jelentősége. Szerintem most nem ígéretekre (pl. papírpumára, ahogyan ez a logoutos szösszenet is írja), hanem pénzre van szükség, de majd meglátjuk. Bízzunk benne, hogy jó lesz az a K10.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) rudi válasza sh4d0w (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Én meg azt mondom, hogy most rettenetesen mélyen van az AMD. Jósolgatni meg nem fogok, csinálja akinek van hozzá kedve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) pink75


pink75
aktív tag

hm...ezekkel a pumákkal mindig csak a baj van...

xxx

(#28) joghurt válasza pink75 (#27) üzenetére


joghurt
addikt

''Most mi legyen, Fapuma?''

A tej élet, erő, egészség.

(#29) csatahajós válasza ollie (#12) üzenetére


csatahajós
senior tag

Persze, ez kétségtelen tény, hogy arányában az AMD nagyon rosszul áll, de azt se feledd, hogy az Intel többször akkora cég (5-6X), tehát nekik van miből visszaesni, az AMD meg éppen hogy kezdett megkapaszkodni.

Ami a volt mihez nyúlást illeti a K8 sem éppen a legalja kategória, amire alapozni lehet. Amúgy nem azért de a PH-s cikk szerint a c2d nek szinte több rokonsága van a PIII-mal mint a Core Duo-val, ami amúgy is főképpen csak notebookokban terjedt el. (Persze vitatkozhatnánk, hogy a K8is a K7 továbbfejlesztése stb. lényeg, hogy szerintem mind2 oldalon van hová visszanyúlni azért. És ha az Intelnek 1,5 évre volt szüksége a visszavágásra, akkor az AMD-nek is ''jogos'' ez az idő (kb ugye Karácsonyra várhatóak az új asztali procik).

Összegezve: kamion ide, kamion oda, a cash flow-t tekintve nem állnak valami jól, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nagyon rövid időn belül (fél év) ne változhatna drasztikusan a kép és szerintem fog is.

Remélem 2008 januárban már arról fogunk beszélni, hogy mit lép majd az Intel a K10-zel szemben (ja és nem a Penrynre gondolok, hanem egy native quad core-ra) ;] az nVidia meg az R650-nel és az R700-zal szemben


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#30) rudi válasza csatahajós (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

A Core 2 Duo és Core Duo között nagyon szoros a rokonság és tényleg a PIII-ra alapoznak. Aminek architektúrálisan szinte semmi köze hozzájuk az a NetBurst (presze, rengeteg olyan dolgot használnak a Core 2 Duoban, amit a Netburstös időkben találtak ki).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) Fiery válasza villamos (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Ez nem igazan stimmel, kulonosen annak fenyeben, hogy az Intel epp most fejleszti az elso integralt-memoriavezerlos + HyperTransport-koppintasos procijat is chipseteit...

(#32) Fiery válasza rudi (#30) üzenetére


Fiery
veterán

A PIII meg a PII-re alapoz, az meg a jo oreg Pentium Pro-ra :) Mar csak ezert sem allja meg a helyet az a felvetes, hogy a K10 azert nem lehet jo, mert a K8 (es kozvetve a K7) ''takolasa''.

(#33) Fiery válasza rudi (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor sem volt maskepp, akkor is kapitalizmus volt, mar akkor is a tavol-keleten keszult minden, es mar akkor is ugyanezek a cegek voltak piacon (najo, mondjuk a Cyrix, a Gravis meg a 3Dfx kivetelevel :D ). Legfeljebb az osszegek vegen egy nullaval kevesebb volt.

(#34) rudi válasza Fiery (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem azok a fárnya nullák csinálnak valamiből nagy bizniszt, amire többen és jobban összpontosítanak (befektetők, részvényesek stb.). A Pentium Prós hosszászólásodból egy szót sem érterk, pontosabban a szavakat értem, de amondanivalójukat nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) fLeSs válasza rudi (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Fiery válasza rudi (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Csak annyit akartam mondani, hogy a Core 2 gyokerei is boven a Pentium Pro-ig nyulnak vissza, tehat arrol nincs ertelme temazni, hogy a K10 azert lenne elhibazott lepes/otlet, mert a K8-on alapszik -- legalabbis az iromany nekem azt sugallta (pl. ''A K8 jól sikerült architektúra, sokat köszönhettek neki, de azért Hector, azt ti sem gondolhattátok komolyan, hogy a konkurenciátok ölbe tett kézzel szemléli, hogy szinte minden szegmensben beégetitek'') , hogy az iroja azon a velemenyen van, hogy a K10 csak egy takolas, ami nehezen hozhatja vissza az AMD-t az elmezonybe.

(#37) rudi válasza Fiery (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

A Pentium Prós részt értettem is, csak azt nem, hogyan jön ide a K10-es következtetés. Amit végkép nem értek, az, hogyan jön a blog bejegyzéshez a K10 ''leszólása''. Szerintem az írás arról szólt, hogy az AMD-nek nincs pénze, de ''papírpumát'' gyárt (értsd: masszívan PR-ezi a majd egyszer megjelenő dolgait). Ez meg ugye eléggé kontrasztos a most bevezetett, elindított új Intel mobil platform mellett.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Oliverda


Oliverda
félisten

''A konkurenciátok helyette vett egy mély levegőt, és továbblépett.'' - A konkurencia, akinek a hátába egy kétkezes kardot döftek a halál torkából küzdötte magát vissza. Szinte a semmiből, kemény kölcsönökből (mert pénze nyilván nem volt egy kanyi vas sem), pár hónap alatt szinte a nullából piacra dobta a választ. Szegény, hős konkurencia. Példaértékű eme nemes tett, szinte már lovagias. Sir Intel. :D

''Ez az, Hector, amire ti ott a napfényes Sunnyvale-ben minden jel szerint egyelőre képtelenek vagytok.'' - Egy ilyen kaliberű új termékek piacra dobása csak úgy egyik percről a másikra történik a számítástechnikában. 5 éves ovisok tervezik a processzorokat zsírkrétával, az óvónéni teszteli őket egy egész estén keresztül. Majd ha mindent rendben talál, már másnap mehet is a boltok polcaira a cucc.

''Bevallom attól félek Hector, hogy ti még a nyert helyzetet is képesek lesztek megfordítani.'' - Bevallom attól félek hogy a cikk írója nem különösebben ismeri az AMD eddigi történetét, vagy csak a bolondját járatja velünk. :) (remélem az utóbbi)

Hátha Hector is elolvassa. Alvászavarokra, rossz álmokra is tökéletes: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) izee


izee
senior tag

Pörgős a topic. Csak nem tudom mi hajtja. :F
1. Ennyi belelátással nemtom, mi értelme van 6 (vagy éppen 66)-féle jövőről vitatkozni. Úgy gondolom az AMD-nek és Intel-nek 1enként több tucat oka van arra, hogy ott tartanak most, ahol. Mi, földi halandók meg ismerünk belőle néhányat...váó. Ahhoz ,hogy vki ezt átlássa, vagy bennfenntesnek kell lennie, vagy legyen informatikus és még sokminden más, többek közt marketinges de egyszerre(!!) és persze művelje ezeket magas szinten. (najó, vagy áljon össze egy-egy ilyen szakértőből álló ''csapat'')
2. Ha ez lenne a vmilyen módon legsikeresebb IT portál a világon, akkor sem hinném, hogy sok hatást produkálna egy-egy ilyen forum a termelésre(és ellátásra). Értem én, ha vkinek ez a hobbija, vagy az élete, de sztem tök fölösleges erre itt időt pazarolni.

(Figyelem! Nagyfokú naívitás a következő szösszenetben!)
És egy kicsit én is(laikus fejemmel): Hiába volt az AMD-nek aranykora a k8, még mindig kishal maradt az Intel melett. Én nemigen hallottam (aztán tévedhetek...) 80-20-nál jobb arányról intel-AMD fronton, vagy ez még régen volt? (Ja, ez főleg pénzügyileg) Mennyi de mennyi ember nem volt (/van :)) )hajlnadó elismerni, hogy az AMD jobb volt mint az intel egyszer csak árban, másszor majd minden tekintetben. Erre csak annyit tudok mondani, nemtom honnan/kitől hallottam, ő is pont vmire fel hasonlításképp egy ilyet mondott: Nem azért vannak a legtöbben az OTP banknál, mert az a legjobb, hanem mert ő kezdte a legkorábban, és hiába, az emberek kevéssé bíznak vmi újban. Sztem pontosan ez a helyzet az AMD-vel is, nevezetesen, még mindig keveset küzdött ahhoz, hogy észrevegyék. És épp azért nehéz a dolga sztem, mert az intelnek nagyságrenddel nagyobb tőkéje van/volt(lesz :) ) és sztem csak emiatt érhette el az intel(hogy mi módon, azt nem tudom, de a pénznek mindenhol helye van :DDD ), hogy a rosszabb termékét is drágábban adhassa, de sikeresen. Sztem mivel az AMD az Intelhez képest kevéssé tőkeerős, csak egy kiút van a számára, hogy valóban nagyon jót dobjanak a piacra, és amikor ez megtörtént sztem az intelnek még csak akkor kezdte el szúrni az oldalát, mert ekkor vált volna valós ellenfelévé az AMD. Nyílván ezt nem hagyhatta, így ismétcsak sztem komoly pénzeket(vagy legalábbis erőfeszítéseket) fektetett be abból a célból, hogy ütőképes processzora legyen, a core 2-esek. Muszáj volt neki, mert ja ezt már mondtam...valódi veszély fenyegette. (ezzel azt akartam sugallni, hogy hiába az AMD erőfeszítései, az Intel-nek tekintettel a sok pénzére csak csettintenie kellett egyet, vagy akár házon belül egy kis korbácsolás még belefér :DD , és lám, kész a csodaproci, én legalábbis úgy gondolkozom, hogy akár a tudósok munkáját is meggyorsíthatja kellően sok pénz, vagy számukat megnövelheti ami ugyanahhoz vezethet, az optimális megoldáshoz.) Azegyetlen probléma, hogy ezt az intel sem játszhatja el sokszor, azaz legközelebb ha ilyen fordulna elő, talán már valóban küzdenie kellene az elsőségért. Jelenlegi helyzetben viszont ettől nem kell tartania. Az AMD most ciki helyzetben van, olcsóbban kell adnia a cuccait,mert nem olyan jók, de 1részt ehhez már hozzászokhatott:), másrészt ebben az árban viszont továbbra is versenyképes. Amúgy amikor nyeregben volt, sajna vele is elszaladt a ló és a legolcsóbb, akkor friss 939-es 3000+-okat nagyon sokáig stagnáltatta itteni kisker 29-30ezer környékén, később meg hirtelen nagy zuhanásba kezdett, pedig illő lett volna hamarabb, fokozatosan csökkenteni. Szóval 1 szó mint száz, sztem egyelőre(mivel nem nézek a jövőbe, fél év múlva már másképp is láthatom) az AMD nincs elveszve, és mindenképpen jobban járnánk, ha tényleg nem tenné, de ha egyszer valamikor nagyon bejönnének neki a dolgok, biztosak lehetünk, hogy nem a mi javunkat keresné, hanem az intel nyomdokaiba lépve igyekezne minél több pénzt kifacsarni belőlünk, mert mondjuk most is azt teszi, csak kevesebb a lehetősége.

Nemtom, feltűnt-e, én kb a socket A óta vagyok benne a vérkeringésben és egyértelműen AMD párti vagyok, mert ár/teljesítményben csaknem mindig jobbak voltak azóta. Ha meg éppen rosszabbak vagy egálban vannak(mint most, amikor kb ezek valamelyike áll fenn), akkor is többnyire olcsóbban kapni hozzá alaplapot sztem.

És végül: Szóval sztem fingunk sincs az egész helyzetről, azon kívűl, hogy az intel most fölényre tett szert és emellett még biztosan jóval vagyonosabb is, semmink nincs, csupán viszonylag könnyű eltalálni a jövőt ,mert igen vagy nem, vagy lesz még AMD vagy nem...ennyi. Bízni lehet, de többet tenni itt a forumban nem lehet. És akkor meg minek? De komolyan:)) Én magam még nem látom a haldoklást, 70-80%-ot adok, hogy nem(mostanában) fog kimúlni az AMD.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40) sh4d0w válasza izee (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A CPU-k tervezésénél és kivitelezésénél már nagyon közel járnak bizonyos fizikai határokhoz, ahol már nem lehet kompromisszumok nélkül növelni a teljesítményt.
Másrészt egy igen bonyolult szerkezet kitalálása, megtervezése, kivitelezése nem 5 perc; e két dologból adódóan hiába áll az intelnek rendelkezésére 5-6x annyi pénz, mint az AMD-nek, egy csettintésre pontosan nem fog történni semmi. Attól, hogy megemeli az adott tudósok fizetését mondjuk a duplájára, vagy felvesz még1x annyit, mint amennyi addig rendelkezésére állt, még nem jönnek új 5letek, a fizikális korlátok nem dőlnek le stb. A c2d-t sem most kezdték el tervezni és gyártani, hanem évekkel ezelőtt. Az, hogy mi, a pórnép mikor szerzünk tudomást róla, az egy dolog. Ne gondold, hogy fél év alatt meg lehet tervezni és le lehet gyártani annyi c2d-alapú CPU-t, amivel el lehet ársztani a piacot és vissza lehet szorítani az AMD-t. Ez hosszú folyamat és soha nincs biztosítva a siker - mint már korábban írtam, sem az intelnél, sem az AMD-nél, sem az nVidiánál, sem az ATi-nál.

https://www.coreinfinity.tech

(#41) izee válasza sh4d0w (#40) üzenetére


izee
senior tag

Eddig sem volt kompromisszummentes sztem...A fejlődés meg kötve hiszem, hogy megáll(itt), a tudósok megtalálják a kompromisszumokat, amivel tovább növelhető a teljesítmény, hisz ez a dolguk. Ez pedig sztem serkenthető némi pénzzel.
[''I]Attól, hogy megemeli az adott tudósok fizetését mondjuk a duplájára, vagy felvesz még1x annyit, mint amennyi addig rendelkezésére állt, még nem jönnek új 5letek''
Én pedig pontosan erre gondoltam...

A csettintéssel valójában nem az időtartamra akartam utalni, hogy hiphop és kész is az új proc, hanem arra hogy milyen könnnyű dolga van neki, ha több pénze van, mert sztem ennyi elég hozzá, h ''rövid'' úton, de legalábbis ''kényelmesen'' újra átvegye a vezetést. Amúgytényleg nem gondoltam bele, hogy nem fél év alatt születik egy proc, de ha belegondolok az Athlon XP korszak óta eltelt már némi idő.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#42) ftc válasza izee (#41) üzenetére


ftc
nagyúr

igen feszegessük a SI határait atomi szinten.A köv anyagok amik szóba jöhetnek sokkal drágábbak.Jeleneleg 30nm alatt járnak nem sokkal...és egyre lsabban fog haladni a miniatürizáció

(#43) sh4d0w válasza izee (#41) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Attól, hogy több az adott kutató/tudós/mérnök fizetése, meg a fizikális korlát nem lesz átléphető. Pl. ha 0.65-ös csíkszélességen nem elhanyagolható a szivárgási áram, akkor nem lesz elhanyagolható 0.35-ön sem, hiába több a tervezőcsoport minden egyes tagjának a fizetése. Megnézheted, hogy anno az intel mennyit küszködött ezzel a Netburst idején, a Prescottok valóságos kazánok - hiába jó a tervezés (ugye a Netburst-öt elméletileg képesnek tartották 10 GHz-es sebesség elérésére is), ha a fizika útját állja a további miniatürizálásnak. Nézd meg, hogy a c2d-k sem az órajelükkel nyertek teljesítménytöbbletet, hanem egyéb technikák alkalmazásával - mint ahogyan az A64-ek is. Abban persze semmi meglepő nincs, hogy a c2d-k jobbak, mivel pillanatnyilag ez a legutolsó piacra kiadott feljesztés.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#44) ollie


ollie
MODERÁTOR

Újabb kegyelemdöfés az 1 mega cache-es C2D-k megjelenése (E2-es sorozat) iszonyat olcsón. A core alapú cerkák meg már valszeg halottgyalázás lesz. :DDD

***

(#45) Oliverda válasza ollie (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezek mikor jönnek?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) csatahajós válasza ollie (#44) üzenetére


csatahajós
senior tag

Igen. Ezt én is figyeltem, hogy a rendkívül erős árverseny miatt gyakorlatilag az alsó, belépőszintű kategóriás procik értelmüket kezdik veszteni, illetőleg olyan nevetséges áron kell hogy adják őket ami szinte hallatlan (legalábbis az utóbbi pár évben biztos).
Ki venne 10-12k-ért Celeron-t, Sempront amikor pár ezressel többért ott van a 3600+ és az E2140, nagyságrendekkel komolyabb képességekkel....

Vagy lassan a cerkák is kezdhetik hazsnálni a c2d architektúrát :D

[Szerkesztve]

(#47) sh4d0w válasza csatahajós (#46) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mintha vhol teszteltek volna core-alapú Celerongyokat, de nem voltak elájulva a teljesítményétől... Ha megtalálom, linkelem.

[link]

Igen, valsz az intel akkor engedi a Celeroncsokat két maggal megjelenni, amikor a többi szegmensben már csak 4 magot, vagy többet árul. Hülye lenne konkurrenciát állítani magának, mint anno a Celeron300A-val tette...

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#48) bambano válasza rudi (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hát nem tudom... amikor tesztelgettem meg méregettem mindenféle cuccokat, akkor egyszer az intel volt jobb, máskor az intel, aztán megint az intel, még máskor az intel... Volt egy s939-es amd64 3200+, az olyan lassú volt, hogy el is adtam gyorsan. Pedig akkoriban az egyik leggyorsabb amd cucc volt.

Ha nem számítjuk azt a hatást, hogy az amd kicsit visszafogja az intel árait, tőlem már régen eltűnhettek volna a süllyesztőben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) bambano válasza rudi (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Attól a rengeteg netburstos időben kitalált cucctól jutottak el oda, hogy hatékonyságban a c2d akár 4-5%-kal is veri az 5 évvel ezelőtti p3-akat. Intel párti vagyok, de követtek el ők is sok baromságot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) izee válasza sh4d0w (#43) üzenetére


izee
senior tag

Én is azokról az egyéb technikákról beszélek(amikről amúgy fogalmam sincs, meg ti jobban látjátok mint én) Nyílvánvaló, hogy hogy a fejlődés nem áll meg. Ha a csíkszélességgel baj van, mert nem csökkenthető tovább? Hát ott egy másik út, amire kell a kutató/tudós/mérnök és a jelenlegi fizikális korlát nem korlát, mert nem abba az irányba halad a fejlődés.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.