Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) feka007


feka007
nagyúr

Gratulálok az íráshoz :R Játszani jó :C

(#2) Andie


Andie
őstag

Hü, nagyon izgalmas cikk. Bár csak a felét értettem, azért a lényeg átjött még az én kocka fejembe is. Mostmár legalább tudományosan is ''sejtem'', hogy mi jáccódik le a háttérben. :)
Egyébként Te birsz valami orvosi végzettséggel, vagy csak érdekel a téma?

És milyen igaz, amiket irtál a feltétlen reflexekröl, meg a paráról!
Soha nem felejtem el, legmélyebb benyomást a Thief 1-2 tette rám. Aki ismeri, tudja, hogy nem lehet csak éjszaka játszani, mert nappali világosságnál semmit nem látni a pályából - hisz ott is éjszaka van. És egyedülálló módon (azóta mondjuk megjelent néhány koppincs) főszerepet kap a fény-árnyék. Ha árnyékban vagy, tényleg nem látnak az ellenfelek, plusz fontos szerepe van a hangoknak is (pl kövön lépkedés, stb)
Na ez az a játék, ami felpumpálja az ember idegeit keményen :D Percekig lapulni egy láda mögött a sötét sarokban, miközben hallgatod, hogy közeledik az őr, mormog magában, léptei kopognak... előkészited az ólmos botot, majd mikor elsétál melletted, az árnyékból előlépve fejbevágod, majd bevonszolod a sarokba...
Nem is ezzel van a gond. A játék szerves része a körülötted lévő valós világ. A sötét szoba, szomszéd szobában horkoló szülők / feleség / bnö, stb, a lágy szellö , ami a nyitott ablakon néha belibben, a bevilágitó hold az ablakodon, a fülhallgató a fejeden, és a játék. Engem teljesen beszippant ez a játék a mai napig. Nem lehet leülni 5 percet játszani, úgymond ''gyakni'' egyet. Ehhez minimum 2 óra kell, és akkor csak 1 pályát tudtál le - no nem a mérete miatt, quake-style végigmennél rajta 3 perc alatt. De ez nem quake. Itt lopakodni kell, árnyékról árnyékra, lehető legtöbbször elkerülni a konfliktust, legjobb ha észre sem vesznek.
No aki nem ismeri a játékot, ettöl ugyan nem érzi át a hangulatot, de hogy a lényegre térjek : egy ilyen alkalommal majdnem meghaltam. Nem a játékban. Valójában is :)
Éjfél elmúlt, a ház csendes, mindenki alszik. Andie belövi a Thief2-öt, épp az élőhalottas pálya van soron. Down in the Bonehoard. Remek.
Elindulok, fal mellett kúszok, be a sötét folyosóra, bánya mélyére. Távolról már zombik hörgése hallatszik. Eloltok egy fáklyát, igy a folyosó sötétbe borul. Kikerülök egy halottat, ami felett legyek zümmögnek, majd egy sarokhoz érek. Az élöhalottak a sarkon túl iszonyatos hörgéssel és jajjgatással vannak, siratják elvesztett lelküket. Ám ők őrzik Quintus kürtjét, ezért jöttem. Szinarany kürt, ékkövekkel kirakva.
Tovább osonok, és kikémlelek a sarkon. Látszólag sehol senki. De valahol itt téblábol egy, mert nagyon közelről liheg. Ezekkel nem jó összefutni, mert leütni nem lehet őket, lenyilazni sem, kard szinte hatástalan, egyedül a szenteltviz használ - de ez meg nem volt éppen Tony-nak, a feketecikk kereskedőnek tegnap...
Mély lélegzetet veszek, hogy minnél gyorsabb át tudjak osonni a következö kiszögellésig, ami kb 8 méterre van tőlem, de ki tudja kibe botlok közben? Gyorsnak kell lennem... Na.. most.. pedig itt hörög valahol, a saroknál, úristen, bele fogok futni...

... és ebben a pillanatban becsapta a huzat a kisablakot a szobámban!!!
Gyerekek, én máig nem emléxem, mit csináltam, de nyilván hangos voltam, mert öcsém átjött a szomszédból, hogy miatököm van. Valszleg kiabálhattam is, de az biztos, hogy felugrottam, lesöpörtem az egeret, billentyüzetet az asztalról, felborult a pohár, a monitor majdnem leeset a megbillenö asztalról. Sztem akkor kezdtem őszülni. A szivrohamtól csak az mentett meg, hogy túl fiatal voltam, bár lehet, hogy a bal billentyüm azóta vacakol.
Percekig nem tértem magamhoz, izzadtam, remegtem, és aznap éjszaka már nemigazán tudtam elaludni. Máig nem felejtem el. Senkinek nem kivánom.
A doom-os, hátadmögött-megjelenö-szörny-szindróma sehol nincs ehhez. Arra számitasz, benne van a pakliban, tudod, hogy lesz, csak max azt nem, hogy mikor és hol. Ez viszont olyan váratlanul ért, és olyan felfokozott állapotban, hogy igy még azóta sem ijedtem meg semmitöl, és sztem nemis nagyon fogok.

Na csak ezt akartam megosztani :) Egyébként pár hete már irtam egy komplett logout cikket a Thiefröl és a fenti dolgokról, kicsit részletesebben bemutatva a játékot, csak aztán a motor kidobott 404-re, és el is veszett az egész munka. No majd egyszer újra beirom, ha gondoljátok :)

Mindenesetre köszi a cikket! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3) bLL^


bLL^
senior tag

Megint nagyon jól bemutattad a biosz oldalt grat. :)

Fokozott idegi hatás alatt a kéz izzad, ugyanakkor hideg. Sok esetben alakulhat ki akár még remegés is.

Ha csak a háromból 2 valósul meg, a hideg kéz+remegés (online, fontos meccsen, az elején) az csak szimplán az idegesség miatt történik?

Ha már régóta (1-2 éve) játszik az ember ugyanazzal a játékkal akkor az adrenalintermelés teljesen megszünhet és végülis így már biológiai függőségről nem is lehet beszélni?

(#4) D4rkm4n válasza Andie (#2) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Idén érettségizem. :)

Agrár pályára készülök. (Állattenyésztő mérnökire. Igen, van ilyen is. :DDD )

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5) D4rkm4n válasza bLL^ (#3) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én úgy vettem észre, hogy a kéz hidegségét az izgalom váltja ki. De csak számítógépes élményhez kapcsolódott ez a tünet nálam. Pl. mikor először síeltem, akkor alig kaptam levegőt annyira elszorult a torkom. :DDD Tehát a kérdésedre a válasz: igen. :)

A függőséget mint olyat biológiai szempontból csak a szervezetbe bevitt anyagokkal lehet elérni. (Koffein, nikotin...)

Szóval ha valaki valamilyen játék rabjává válik, úgymond függő lesz, akkor az inkább viselkedésbeli változás.
Ha valakinél ''függőség'' is alakul ki egy játékkal kapcsolatban, egy idő után úgyis megunja a játékot. De ez már inkább etológia... :)

Ha esetleg van itt egy pszichológiai beállítottságú olvasó, akkor megkérném, hogy írjon egy hasonló szösszenetet ebben a témában. ;) :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#6) DArchAngel válasza Andie (#2) üzenetére


DArchAngel
tag

Én is megtapasztaltam egyszer-kétszer ilyen érzést.
Egyszer például szerepjátszottunk. Kinnt sötét, nyári este honolt, olyan tíz óra fele járhatott az idő. Mivel csendes környéken lakom, most sem zavart minket senki. A kalandmester épen valami izgalmas jelenetet mesélt. Ekkor valami kaparászát hallottunk az erkélyről. A negyediken lakom...
Csak a szél, lebegtet valamit...
Fél perc múlva... Kaparászás... az ablakpárkány felől... mi a nyavaja az?
Egy pillantra megint belénk állt az ideg...
Na mondom, megnézem... Nekiállok feltápászkodni (a szőnyegen ültem)
HUPP! Valami landolt a szúnyoghálón. Anyád! Négy karmos mancs fogta a szúnyoghálót!
Ha van nálam valami, hozzávágom. Egy másodpercre piszkosul beparáztunk...
Csak a szomszéd macskája volt az, átmászott a másik erkélyről :DDD

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#7) concret_hp


concret_hp
addikt

Hogy mit is várunk egy jó játéktól? Adrenalint!

szvsz nem feltétlenül :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8) D4rkm4n válasza concret_hp (#7) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hanem? :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9) ftc


ftc
nagyúr

Én elég sokat foglalkoztam gamekkal eddig.A fordulat olyan 2 éve következett be.

Én inkább stratégiára voltam kihegyezve és ott is a hosszu háborukra kerültem az 5 perc alatt nyerek meccseket.Semmi élvezetet nem láttam benne
Hiába fejlődik az ember ,de a külvilágot elzárja maga elől.Azt veszi észre,hogy egyre jobban rabja lesz az egésznek és semmi más nem érdekli.Hiába lesz jobb a gondolkozása ,jó döntés képessége netán gyors reakciója nem ér el vele semmit sem....

Én eljutottam egy olyan pontra,hogy bekapcsoltam a gamet és csak ültem éjféil is és semmi mást nem csináltam egész nap...De jött egy szerencsésnek mondható fordulat....vettem egy drága VGA-t és nem ment rajta minden full de néha még medium grafon sem..És itt lett vége az egésznek....az utolsó normál játék amit láttam az a Gothic 3 volt és az is azért mert érdekelt mi lesz a sorozat befejezése.Ez is lekerült a gépemről....

Sztem minden ember életében jn egy fordulópont és elszakad a virtuális világtól...inkább éli a saját életét.

(#10) D4rkm4n válasza ftc (#9) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Teljes mértékben egyet értek veled.

Íme egy érdekes cikk a függőségről: [link]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#11) ALI_G


ALI_G
veterán

az utolsó nagy bekezdésen el is képzeltem.

Mellesleg már egy topicban leírtam, hogy nekem volt olyan, hogy unalmasabb előadáson félálomban az agyam CS-zett :DDD illetőleg én játszottam, az agyam meg generálta a pályát, az ellenségeket meg mindent :DDD Persze mikor meghaltam, akkor felriadtam :D

(#12) D4rkm4n válasza ALI_G (#11) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Na nekem ehhez mondjuk tényleg sokat kellene innom. (Ironikus, hogy épp most léptem ki a CS-ből miután másfél-két órát játszottam bátyámmal és utesómmal.) :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#13) [Vazz]


[Vazz]
tag

Nekem a kéz hidegségét leginkább a szobámban lévő hideg okozza. Pl télen délelőttönként mikor a lakás egy kicsit le van hülve, de ha megvan a kellemes 22 fok akkor nincs ilyen problémám 3-4 óra fps után sem. Egyébként valóban fel tudja pörgetni az embert egy-két izgalams kör pláne mikor egyedülmaradsz 4 vagy 6 ellenfél ellen és ráadásul meg is nyered, még annak ellenére is, hogy én a nyugodtabb játékosok közé tartozom.
Függőség! Egyszer lanparti után mentünk gyalogosan a közeli zenés-táncos ojjektumba levezetni a feszültséget, és az egyik kerítés tetejénél kibukkanó fejet véltem felfedezni, még jó hogy nem volt nállam mp44 mert már reflexből erősen zoomoltam az ipsére. :)) Megesik az ilyen :)

(#14) D4rkm4n válasza [Vazz] (#13) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Na ha már ennyire belejöttünk a mesélésbe:

Info teremmel szemben van egy könyvtár, aminek apró, lőrésszerű ablaka van. Amint megláttam, rögtön arra gondoltam, hogy előnyös lőállás lenn. :D

Hát igen. Who's the geek? :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#15) Bondi


Bondi
csendes tag

Ez a biológiai okfejtés nekem is inkább a ''bolhából elefántot'' kategória, úgymond. :D (Rosszindulat nélkül.)
A pszichológiai függőséget szerintem minden kemény játékos megismeri, nem olyan meglepőek ezek a felsorolt tünetek. Ahogy visszaemlékszem, nekem a Super Mario Bros. 3-mal volt az első olyan élményem (igen, még a jó öreg NES-en), hogy nekifutásból egy álló napig nyomtuk, és éjszaka folyton csak arról álmodtam, hogy azzal játszom. Az egész ilyen nyűgös lázálom volt, félig ébren, félig álomban.
Hasonló élményem volt, amikor életemben először dolgoztam műszakban, ráadásul 12 órában, és álmomban sem tudtam tőle szabadulni. A túlhajszoltság belőlem többé-kevésbé mindig valami hasonlót hoz ki. Volt már olyan is, hogy reggel hatkor felébredtem a vekkerre, és ahogy szoktam, hipersebességgel nyúltam oda, hogy leállítsam, mert utálom a hangját - aztán rájöttem, hogy épp szombat van és szabadnapos vagyok, meg se szólalt... Szóval érdekes dolgok ezek, biztos mindenki össze tudna szedni ilyenekből egy-egy csokorral.
No, megyek vissza Stalkerezni... :DDD

(#16) Bondi válasza [Vazz] (#13) üzenetére


Bondi
csendes tag

Mi meg a hosszabb Quake2 lanpartik után épphogy csak always run módban nem futottunk háttal. :)

(#17) Solad válasza D4rkm4n (#14) üzenetére


Solad
őstag

menj el lanra. biztos hogy embert nem latsz a folyoso kozepen kozlekedni ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#18) Lortech


Lortech
addikt

Én tegnap újságot olvastam (rendes papírost), valamit kerestem, de nem találtam, erre egyszercsak bemozdult a kezem, hogy most megnyomom a ctrl + f -et, már az ujjam is felvette a pozíciót. Kissé hülyén éreztem magam utána.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#19) Zoli329


Zoli329
addikt

Alien vs. Predator. Na igen. Én még az 1-et nyomtam de hihetetlen hangulata volt, erősen bekebelezett a játék főleg emberekkel. Nagy élmény volt, persze este.

(#20) Gergello válasza bLL^ (#3) üzenetére


Gergello
addikt

Te véletlen nem inf-es voltál cod2-ben?
Amúgy ez a része engem is érdekel. Fps játékosoknál ez a hideg kéz szerintem gyakran bejátszik, nálam tétnélküli meccseken 30fokban is fázik a kezem. Idegességnek nem tudnám be 3 éve játszom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.