Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Szerintem ez mindenhogy drága. Legalább is nekem nem ér ennyit egy telefon. :( Ettől függetlenül jó lett a cikk! :R

(#102) capulet75


capulet75
addikt

Nektek mi bajotok van úgy általában kollektive?Akármi hír kijön, mindjárt egymásnak esik mindenki.Gratulálok.Ezért tartunk ahol tartunk.És ez nem politika. :((

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#103) Gengi válasza StLui (#100) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem igazán a tönkre tevésről van szó és nem is arról ,hogy egy telefon előfizetés fog a nyomorba dönteni. Ez csak egy pillére annak az emberi faktornak ,ami ahhoz vezet.

Illetve én végig amellett érvelek igazából ,hogy tényleg helyesen számolt a kolléga és aki így számítja jól is teszi. Az autónál és a lakásnál is ugyan ez a faktor van.

De jó leállok erről a témáról.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#104) StLui válasza Gengi (#103) üzenetére


StLui
veterán

Aki megvesz egy ilyen vagy hasonló telefont és használ hozzá egy dominó kártyát annak semmi szüksége ezekre a telefonokra, innentől értelmetlen az érvelésetek a havi előfizetési díj beleszámítására egy telefon vételárába, ha esetleg nem mondja fel hanem tovább használja a 2 év után akkor meg milliókba fog kerülni a telefon? Én egy 6300-át használok, és havi 10 a számlám évek óta, bele sem gondolok milyen drága telefonom van.
Autónál is benzint hozzáadod, meg a pályadíjjat a vételárhoz, ja és az adókra ott is egy évre elkötelezed magad, sőt benzinre is, mert csak arra veszed hogy használd !?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#105) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Érdekes cikk, bár én is azok közé tartozom, akik nem számolnák bele a telefon árába a havidíjat. Mindenképp a használat felől közelíteném meg a kérdést.

Én a következőt gondolnám végig, azok helyében akik most gondolkodnak rajta:
-Kihasználnám az iPhone 4-et? -> telefonáláson tulmutató funkciókban, netezés, gps, különböző programok, zenét hallgatni, stb.
-Ha igen, mennyit beszélek havi szinten? ->Havi szintű beszéd/sms alapján belőném a csomagot. Ami csomag havidíja biztos drágább lesz, mint amennyit dominosként vagy más díjcsomagban az ember fizetett, mert netet is tartalmaz! Amit ha megvennél más csomag mellé ugyanúgy plusz 1-2ezer ft lenne havonta.
-1 v. 2 év hűség? -> ha valaki nem sokat vált telefont, és stabilan tudja fizetni a havidíjat, az vegye két évre. Ha valakinek minidg az új kell, 1 évre, mert jövőre ha jön az iphone 5 akkor újra tud telefont venni hűséggel, és a régit el tudja adni. Így kvázi egy upgradet tolhat.

Az utolsó természetesen az, hogy van-e rá pénze az embernek.

Amit nem tennék: Nem vennék dominosan, csakis előfizetéssel, mert Domino mellett, hogy kihasználja az ember a telefon adta lehetőségeket havi szinten egy ikon200-as díjra számolhat, mert netezés dominon sokba kerül csak úgy, plusz csomaggal mellé meg megint drágább.

Illetve egy javaslat: Szerintem ikon200-as csomag helyett érdemesebb Médiamánia S-el venni a telefont. Igaz "csupán" 50 sms, és 500mb benne a net, ellenben sms-t bármely hálózatba lehet küldeni! Míg egy ikonos elküld egy sms-t a havidíjhoz hozzászámolják. Továbbá gyakorlati kihasználhatóságot figyelembe véve az 500mb teljesen elég. Illetve ha valaki több sms-t ír, az a havidíjból levonódik, nem egyből hozzáadódik. Plusz még egy pont a médiamánia mellett, hogy mostmár iphoneon is lehet nézni a mobil tv-t! Így 10 óra mobil tv is a csomag részét képezi!
Érdemes átgondolni.

(#106) Gengi válasza StLui (#104) üzenetére


Gengi
senior tag

Haha!! Te vagy az én emberem :).

Autónál a benzin nincs is megkötve. Nincs olyan ,hogy havi X forintért kapsz egy teli tankot majd hó végén ,ha nem használod el mind vissza kell adnod a megmaradt benzint ,hogy aztán hó elején újra teli tankolják.

Nem arról szól a játék ,hogy az előfizetés rossz dolog én is jó pár éve használom. Hanem arról ,hogy addig nem lesz a tied a telefon ,amíg a le nem perkálod a két évet. Amit ,ha esik ha fúj ha nem 2 éven át le kell raknod az asztalra. Lehet ,hogy olcsóbban veszed meg. Lehet ,hogy 2 éven át vagy több hűségidő nélkül használat szarabb rosszabb (hiszen többet kell fizetni) ,de a jog ,hogy szabadon választhatsz ,ha kell ,mennyit ér?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#107) StLui válasza Gengi (#106) üzenetére


StLui
veterán

nem vagyok én a te embered
azért értem én amit mondani akarsz (benzin-2év hűség), de ez csak egy telefondíj se több se kevesebb, aki dominót bír el azt vállal, aki ikon600-at azt 2 év mulva sem fogja aggasztani, kivéve h..lyegyerek aki villogni akar és aláír bármit, de ez az ő baja, nem tartottak kést a torkához, hogy aláírja és 20 féle lehetősége volt-van. Felhívtak inviteltől, adnak 1000Ft/hó kedvezményt ha 1 évet aláírok, aláírtam mert tudom hogy 1 év múlva is lesz tel-net előfizetésem, ennyi.
mondom, nem a te vagy az én szívátültetésem kockázatáról beszélgetünk hanem egy telefon előfizetés 2 évre törénő vállalásáról, ha neked pedig ez ekkora kockázat akkor nyilván nem vállalsz ilyet és ennyi, ezen nincs mit rugózni, attól még nem a telefon ára a havidíj, csak van akinek szüksége van egy ekkora telefoncsomagra van akinek nincs, annak sincs akinek nincs pénze rá, és nekem sincs mert csak telefonálok rajta, nem írok sms-t és nem netezek vele, ezért van 6300-ás nokiám

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108) BiP válasza StLui (#104) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahogy az autónál megnézed mennyit fogyaszt, milyen az alkatrészellátottság, mennyire drágák stb. itt is érdemes megnézni, hogy milyen kötelező költségekkel jár. (milyen előfizetés, részlet, hány év,stb)
Nyilván nem ez az összeadott összeg a döntő, de érdemes ezt is kiszámolni, ez is 1 paraméter a döntés meghozalatakor.
#100: nekem 7éve ugyanaz az előfizum van, 5éve lejárt a hűség. Szerencsére nem kellett váltogatnom, bevált. Azóta akár 3x is vehettem volna új telót 2-2 évre, sosem volt jó teló, hogy lekössem magam. Jó így szabadon, pedig tudom, hogy nem fogok váltani... :(

(#107) : nyilván, mindenki [aki iphone-t vesz előfizuval] felnőtt ember, azt csinál, amit akar, gondolkodjon és/vagy viselje a következményeit. De hát ezt bármire rá lehetne húzni. A cikk csak kifejtette a döntés egyik szeletét.

[ Szerkesztve ]

(#109) Gengi válasza BiP (#108) üzenetére


Gengi
senior tag

Ezzel én is így voltam 4-5 évig. Pedig még az élőfizum se volt jó. Aztán jött egy kihagyhatatlan ajánlat és ráharaptam. Ezeddig fizethettem de mostantól fizetnem kell az előfizetést.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#110) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Én a 3G-met ikon400-al vettem kb 28.000-ért, de nekem simán megérte így.Mobil internet nekem mindenképp kell, igaz a havi adat forgalmam nem szokott több lenni 100-200MB-nál, de jó az ha több van így nem érhet kellemetlen meglepetés. A hívásaim szinte mindíg 200 perc felett vannak sőt többször volt,h a 400-at is túlléptem, tehát az ikon 200-at átlagban 100%-osan kihasználnám, így ennek az árát - ami 5000Ft - nem számolhatom a telefon árába,hiszen mindenképp kifizetném, ha iPhone-om van, ha nem. Ha a maradék 5000Ftal számolom a teló árát - ami még mindgíg több a valóságnál - 24 hónapra, akkor kijön 150.000.- ft. Nem mondom,h ez kevés de 2 éves "hitelre" nem vészes. Ha most iPhone4-et vennék ugyanígy ikon 400-al (vagy mediamania L-el) venném...de nem fogok.(Fujj-fujj mocskos iTunes de utállak, hamarosan megszabadulok tőled! :D )

Üdv, Balázs

(#111) ^Clown válasza marositech (#39) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:W

Apple fanboyoktól ments meg Uram minket!

A képregény ütős, köszi, jót röhögtem! A cikk egy picit valóban ferdít, mert sok szolgáltatás benne van az előfizetői díjban. Viszont jópár hsz. rávilágít a szomorú tényre, hogy legatyásodott csóró emberek álmai netovábbja az iPhone, mert az a menő. Minden realitást félretéve megveszi 30K-ért, utána 2 év alatt több százezret kifizet, miközben ő maga, vagy a családja nélkülözik. Ide jutottunk, persze ez nem (csak) az Apple hibája.

Amúgy lesz valamikor olyan lehetőség, hogy függetlenül meg lehessen venni az iPhone-t? Vagy ez így jó az Apple-nek, hogy rabláncra köti a népet?

[ Szerkesztve ]

(#112) BiP válasza Gengi (#109) üzenetére


BiP
nagyúr

A pannonos galaxy s tényleg az volt - amíg volt. Ha nem a régi előfizu_mellé_ vetted, hanem tudod ezzel helyettesíteni a régit, és most nem kettőt tartasz, akkor ne vedd kényszernek. Vagy fogd fel úgy, hogy részletet fizetsz (és még így is bőven megérte 80ért), és emellé még kapsz 180 ingyen percet :)

(#111) ^Clown: melyik hsz-ek világítottak rá?

Függetlenül: most is megteheted, hogy megveszed dominóval, 20e-ért meg függetleníti neked a T. Tök ugyanaz.
Amúgy meg a másik 2 szolgáltatónál is meg fog jelenni hamarosan a készülék, lehet választani, úgyhogy apple-nek édesmindegy. A szolgáltató köt rabláncra, nem az apple.
(utóbbi csak a józan gondolkodásodat szipkázza el tőleg ;] ;] )

[ Szerkesztve ]

(#113) Alpi


Alpi
tag

A cikk nagyon jó! Le a kalappal a szerző előtt, hogy így végigrágta magát rajta.

Egy dolgot viszont megjegyeznék. (Nyilván a cikk írója csak az Ikon csomagokat vizsgálta.)

Igenis kapható 200.000Ft- alatt iPhone 4 hivatalosan a T-Mobile-nál.

De előtte érdemes megnézni ezt: T-Mobile iPhone 4 árlista

A 16GB-os iPhone 4 úgy a legolcsóbb, ha a díjcsomagra nem vállalsz hűségidőt. Sőt így még részletre is el lehet hozni.

2 éves szerződésre így a kezdőrészlet 39.970 Ft-, valamint 12 hónapon keresztül a kamatmentes törlesztőrészlet 8.585 Ft-, azaz 103.020 Ft-, összesen tehát 142.990 Ft-. És a csavar itt jön, bár igaz, hogy kell egy aranykártya hozzá! Meg kell szépen venni Aranykártyás Mobilinternet RelaxNet M díjcsomagra, melynek a havidíja 1.990 Ft-. Ez 24 hónapon keresztül 47.760 Ft-.

A havidíj és a törlesztő részlet tehát együttesen 47.760 Ft- + 142.990 Ft-, összesen 190.750 Ft-.

Nézhetjük az ECO díjcsomaggal is, úgy még olcsóbb. 24 x 1.850 Ft-, összesen 44.400 Ft-.
Így a törlesztővel együtt 44.440 Ft- + 142.990 Ft-, összesen: 187.430 Ft-.

Szóval ez a legolcsóbb. Persze ezt el lehet játszani a 32GB-os verzióval is. Hangsúlyozom nem az írást szeretném ezzel lehúzni, csak érdemes ezt az opciót is figyelembe venni annak, aki iPhone 4-et vásárolna a későbbiekben.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#114) AkosL


AkosL
aktív tag

Aki tényleg megteheti, hogy ilyen kategóriájú telefont vegyen, soha nem fogja így végigszámolni.

(#115) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Érdekes cikk, segít eligazodni ebben a rendszerben! :))

Szerintetek vajon meddig lesz még kapható a 3GS a T-mobilenál?

when the sun shines, we'll shine together

(#116) Alex91 válasza mexicanraven (#115) üzenetére


Alex91
félisten

Amig nem jon az iPhone 5? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#117) Kolondrum


Kolondrum
félisten

SE T610 valaki talán emlékszik. Otársam megvette előfizura a legelején, nem felejtem el, hogy 210e volt a vége kiszámoltuk. A teló már nem volt meg, de még fizette! Most mit mondjak hogy hülye volt?

(#118) mexicanraven válasza Alex91 (#116) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Hááth, az jó lenne! Egyébként csak azért érdekel, mert novemberben venni szeretnék egy 3GS-t előfizuval és féltem, hogy ez a nagy Iphone 4 mizéria elég hamar kikoptatja a raktárakból! :) Akkor azt mondod nincs mitől félnem?:) (mondjuk ha ésszerűen gondolkodom akkor 1 hónap alatt nem fogyhat el az összes, de az ember vmit szeretne akkor fél a efféle dolgoktól :B )

when the sun shines, we'll shine together

(#119) Alex91 válasza mexicanraven (#118) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel a most kaphato a 8 GB-os, es ezt aruljak az USA-ban is folyamatosan... Mert azt csinaljak, hogy az uj ala pozicionaljak a regit (mondjuk itt is "butitva", mert levettek a memot 8 GB-ra.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#120) mexicanraven válasza Alex91 (#119) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Őszínte köszönet az információért! :R :R Mostmár megnyugodtam!
Nekem mellesleg a 8GB pont elég! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#121) Jhonny06 válasza Gengi (#96) üzenetére


Jhonny06
veterán

De könyörgöm, azt értsd már meg, hogy bármilyen telefont veszel, ezek a költségek ott vannak. És a cikkben gyk ezek miatt a költségek miatt lett drágának titulálva az iPhone. Most komolyan, ezt olyan nehéz felfogni? Ez nem a telefon ára, hiába adod el a lelked a szolgáltatónak, hiába nem tudsz kiszállni belőle (ezek amúgy fentebb leírtam rövidebben, elég egyértelmű), semmi köze hozzá. Ha egy bármilyen más felső kategóriás okos telefont választasz mellé, akkor is ennyi lesz. Az, hogy ki melyiket tudja kihasználni vagy ki nem használni, megint egy más témakör és semmi köze az egészhez.

Alapvetően nincs semmi baj ezzel a számítási móddal, csak azzal, ahogy átvezetitek egy teljesen más témára, hozzáteszem, teljesen helytelenül.

[ Szerkesztve ]

(#122) tildy válasza Jhonny06 (#94) üzenetére


tildy
nagyúr

Az iphone 4 mellett sem kell szégyenkeznie a desire kijelzőjének, bár az iphoné tényleg jobb.
Viszont az általam fejlesztett weboldalt desiren és iphone 3gsen tudtam kipróbálni.Ez utóbbin viszont ritka ronda volt a kép, miközben a desire-n gyönyörű.

Az ikon 600 áráért meg... Itt kb egy db 30 fontos csomag td annyit, mint az ikon 600, feleannyi árért. Telefon ugyanúgy 30E ft mellé.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#123) sly54


sly54
tag

Sziasztok.Nem tudja vki,hogy jelenleg hol kapható i4 Budapesten? :

(#124) Jhonny06 válasza Kolondrum (#117) üzenetére


Jhonny06
veterán

Most mit mondjak, hogy még mindig nem érted, hogy nem a telefon került annyiba, hanem a szolgáltatás? Más telefonnal is használhatta tovább. Sőt, ha veszel egy iPhone 4-et, a kutyát nem érdekli, hogy azzal használod-e a SIM-kártyádat (nyilván, ha már megvetted, de ez csak egy példa), amíg fizeted.

sly54: Argep.hu-ba beírod és kész. Amúgy T-Mobile.

[ Szerkesztve ]

(#125) Alex91 válasza Jhonny06 (#124) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor most mennyi a telo ara? 30 vagy 143k? A csomagtol nem lehet fuggetleniteni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#126) Gengi válasza Jhonny06 (#121) üzenetére


Gengi
senior tag

De könyörgöm azt értsd meg ,hogy mit írtam le! A szerződés kötés pillanatában azt írod alá ,hogy ennyi összeget fogsz a telefonnal együtt felvállalni! Teljesen mindegy ,hogy milyen készülék ez a telefon hozadéka. Teljesen mindegy mit csomagolnak neked hozzá. Lehetne az liba , kacsa, vagy 100 kiló tészta. Neked ezeket a költségeket kötelezően kell már fizetni. Elhasználod jól jártál vele. Mint írtam ez egy addíciós költség. Ha ezt havonta teszed meg hűség nélkül az egy másik kategória. A választás jogod megmarad és a váltás jogod. Ez pedig a telefon és a telefon hozott ára. Nem a telefon értékét fogod növelni vele ,hanem a telefonnal járó "Fix" kiadásokat.

Te azt vallod ,hogy ezeket így is úgy is kifizetném hiszen ez csak egy szolgáltatás. Igen ez így magában helytálló ,de az a tény amit írtam semmiképp nem megkerülendő. Vissza dolgozhatod az árát. Ha teljes mértékben kihasználod. Nem az 5000 Ft-s Ikon 200-al van a bajom ,hanem a nagyobb kategóriákkal. Amik tipikusan arra mennek ,hogy minél több pénzt tudjanak leszedni rólad. Sokat telefonálsz Minek neked 4 giga adatfogalom? Azért kell hogy benne legyen ,hogy 4 giga adatfogalom ,hogy te ne érezd magad pancsernak és elmondhasd voltaképp jól is jártál.

Veszel egy körtét 10 Forintért, 2 már 19 ,3-at már 27 Ft-ért... Jól jársz vele ,ha megeszed. Hiszen darabra 9 Ft-ért vetted meg a 10 forintos körtét ,de ha nem eszed meg megrohad. De legalább jól járt veled a termelő....

Vegyed hitelre? Vedd meg! Hitelre veszed van rajta némi kamat legyen az 10%. 100 000 Ftért veszed meg a készüléket ? Nem ! 110 000 Ft-ért. Itt is kapsz szolgáltatást ,hogy megvehetted. A telefon értéke mennyi? 100 000 Ft.

Igen mint látod megértettem ,hogy te mire utalsz ,de kéretik azt is értelmezni és legalább 1 másodpercet rászánni ,hogy én mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#127) tsimora


tsimora
tag

Az a gond ezzel az árelemzéssel, hogy elfelejtette az árakat azonos futamidőre hozni. Pedig az az életszerűbb, és módszertanilag is korrektebb. Hiszen senki nem fogja az egyéves hűségidő lejárta után egy nappal fiókba tenni az iPhone-t, mert vagy tovább használja vagy újat vesz, jellemzően magasabb összegért.

Ha minden költséget azonos, pl. 24 hónapos időtávra vetítjük ki, teljesen más következtetésre lehet jutni, nevezetesen a papírforma szerintire. Tehát akit nem zavar a hűségidő, mert a folytonosság híve, akkor minden esetben a hosszabb hűséggel jobb minden konstrukció.

 <- Alma vagy Ablak?

(#128) Kolondrum válasza Jhonny06 (#124) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem a szolgáltatás nem kell. Azért sem vennék szolgáltatótól telót. Amúgy azzal együtt oké a dolog. Mondjuk rá. Az a fél milla túl sok.

(#129) hatala


hatala
tag

A cikknek egy lényeges mondata van, hogy léttezik fontosabb is mint azzal foglalkozni, ki hogy mennyiért vesz telefont. :P
Túl sok időnk megy el, a semmi megvitatására...

(#130) themebuilder válasza hatala (#129) üzenetére


themebuilder
senior tag

Teljesen egyetértek veled. :K

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#131) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Engem csak az érdekelne ezzel kapcsolatban, h az Iphone-t csak Ikon csomagban lehet megvásárolni, vagy pl Médiamániával vagy Eco-val is? Ára akkor változik ha igen?

(#132) t-bali3 válasza Gengi (#58) üzenetére


t-bali3
senior tag

Kérlek írd meg, hogy melyik szolgáltatónál és ilyen tarifacsomaggal vetted meg a Galaxy S-t ennyiért, mert én sehol sem találom...

(#133) BiP válasza zolikaDB (#131) üzenetére


BiP
nagyúr

#113-ban linkelték az árlistát. Ha azt megnézed, van egy 'egyéb díjcsomagokkal' szekció. Innentől a szövegértelmezésedre bízom :))

(#132) t-bali3: Pannonnál volt 1-2 hétig, de már nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#134) t-bali3 válasza BiP (#133) üzenetére


t-bali3
senior tag

Értem, köszi! Egész jó ajánlat lehetett...csak nem értem miért tartott mindösszesen 1-2 hétig :(

[ Szerkesztve ]

(#135) Gengi válasza t-bali3 (#134) üzenetére


Gengi
senior tag

A beszerzett árú nem lehetett olyan kevés inkább a kereslet volt túl nagy. Így az akciót sem tudták volna fenntartani tovább. De a Telenor megmutatta ,hogy bizony így is megéri eladni egy drága készüléket. (Az akció előtt egy nappal a telenor vezetője úgy nyilatkozott ,hogy márpedig ők nem fognak belemenni egy olyan üzletbe ,ami a cég számára bukta is lehet.) Innentől kezdve az ,aki azzal érvel ,hogy azért drága a készülék mert lopják szimplán be van etetve. Ha egyszer megérte megéri többször is. (csak a kapzsiság POWAAA)

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#136) zolikaDB válasza BiP (#133) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#137) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

(#138) Deviance válasza capulet75 (#50) üzenetére


Deviance
tag

En mar vettem iPhone 4-et a T-Mobilenal (1. napon) es szerintem megeri, mert ugyis kellet az elofizetes es ikon 200ba olcsobban kijovok mint a Vodafone-al mert 3000ft csak az egy 1gb-os internet tehat kevesebbet fizetek az elofizetesre es azt a kicsi penzt meg inkabb az iphone 4 reszletfizetesere forditom :))

(#139) acsa77


acsa77
tag

Azért a díjcsomagoktól ne essetek hasra. Pont ezt használják ki a szolgáltatók. A hasonló árkategóriájú díjcsomagok (5000/10000Ft) pl. Ausztriában vagy USA-ban is drámaian több szolgáltatást tartalmaznak.

Az IPhone4 ára pedig sajnos azért olyan magas, mert a potenciális okostelefon-vásárlók között túl nagy a túlkompenzálók ill. túlzottan rajongók aránya. Azaz kicsit torz a keresleti görbe. Ehhez lövik be a kínálatit... Mindenki jobban járna (Apple, szolgáltató, rajongók, átlagos vevők), ha a rajongók visszavennének viselkedésükből, és nem alakítanának ki torz image-et a Mac termékekről.

(#140) gordn


gordn
tag

Esetleg KSh-s inflációs adatokkal(és GKI-s előrejelzéssel a következő 1-2évre)lehetett volna bővíteni... :U (csak vicc volt)
Jó a cikk,tanulságos.
Külföldi árakkal lehetett volna a kedves olvasókat bombázni..pl.UK/D.
Köszönöm.

(#141) Straw válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Straw
senior tag

Én a HTC Desire-t még az elején a bevezetés napjától számított 1-2 napon belül függetlenül is olcsóbban vettem mint az iPhone4 Ikon 200-as ára. Ha így nézzük hogy ahoz még mindig lehet egy hasonlóan jó tarifacsomagot venni esetleg más szolgáltatónál is, akár, akkor nem értem mitől drága a HTC.

42

(#142) Drenadar válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen, igen.
Én a hűségidőtől sokkal inkább azért tartok, mert elkötelezem magam valami mellett. És ha az nem nyújtja azt a minőséget amit elvárna az ember? Vagy ha pár hónap és lenne valami ami jobban megérné?

(#143) Xero


Xero
nagyúr

Nem olvastam végig a commenteket de röviden reagálok:
Több mint 2 éve használok iphone-t ikon400-al. A közeljövőben tervezem a 3g-4-es cserét. Átnéztem kicsit a tarifákat és arra jutottam, hogy egy ikon400-médiamánia L cserével jobban jár az ember. Az sms-eket szinte sohasem használtam hálózaton belül, így számomra jobban megéri a másik csomag. :)

(#144) bubi92


bubi92
őstag

túl nagy a hype meg a marketing az apple termékek körül, nagyon felvan tornázva alapból az áruk és erre még ráteszi a szolgáltató a hasznát.

(#145) duby


duby
csendes tag

a kérdés az lenne, hogy a független(nem szolgáltatónál vett) Iphone 4-en is lehet internetezni(pl. facebook, google, youtube) vagy csak a szolgáltatónál vettnél?

köszi :)

(#146) sly54


sly54
tag

Szia mindenkinek!Tudna vki segíteni,hogy kikapcsolt állapotban miért nem ébreszt az i4?(ez az első iphonom) Előre is köszi

(#147) joey04 válasza sly54 (#146) üzenetére


joey04
titán

Mert nem tud :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#148) sly54 válasza joey04 (#147) üzenetére


sly54
tag

Köszi, ez egy nagyon értelmes válasz.A nokiától pedig ne nagyon ájulj el mert egy kalap sz....

(#149) joey04 válasza sly54 (#148) üzenetére


joey04
titán

Most nem értelek... Tényleg nem tud!
Nem tud neked senki segíteni, mert nincs rá megoldás. Ennyi.

A nokiától pedig ne nagyon ájulj el mert egy kalap sz....
lol, iPhone 4-em van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#151) andben


andben
csendes tag

1 dologgal vitatkoznék! V nagyon benéztem, mert vmire nem figyeltem! :)

Én iPhone4 16G-t vettem és az ikon 200 12hónap vs 24 hónap között töprengtem!
143ezer vs118ezer + havi 5 mindkettő!

Lehet h a végösszeg a 12 hónaposnál alacsonyabb! De utána úgyis újra befizetnék egy előfizetéses netre nem? Nekem 2 évig tuti kell az internet (az egyetem kb. addig tart)!

Az 1Gigás ikon200 nekem pont jó, mert a fél gigás relax, ami lehet h kevesebb, mint havi 5k kevés nekem! Jött is egy sms szűk 1 hónap után h lejárt az akciós 500Mb! Tehát pont kevés!

Magyarul úgyis elköltenék 12 hónap után havi 5k-t minimum előfizetésre, akkor meg miért nem jobb ha még ezt a vételi csomagban teszem meg és 24 hónapos-t veszek!

(Amúgy a havi 200perc telefon is elég nekem kb! De ez más tészta!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.