Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Felettébb kevésnek találom az X7S Antutu számait, mmondjuk ez nem mérvadó, de ez első körben szemet szúrt.

az X8 már jobban teljesít kicsit, de hardveresen mindkettőtől több "számot" várnék.

Amúgy korrekt írás, részleteibe most merülök el :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) rdt89


rdt89
addikt

Nagyon tetszett a két telefon és a teszt is. :) Mtk6592-es processzrokkal felszerelt telefonok, mind-mind jól el lettek találva, szinte kivétel nélkül. :)

(#3) Vincent45


Vincent45
tag

Soha többet nem vennék már "márkás" telefont mert nagyon elégedett vagyok a mostani Kingzone K1-essel is. :)

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Komoly cucc ez az X8, még a képek is jobbnak tűnnek az átlag kínai telók fotóinál (bár elég kicsiben lettek betéve a tesztbe). Egyedül a formavilág kérdéses, mert bár szép a cucc, szerintem egy az egyben Sony Z design. Ez engem nem zavarna, másokat viszont, lehet, hogy igen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) halkow


halkow
őstag

85-100k ért már inkább xiaomit-t vettem volna a helyedben

5" on full hd 441ppi

5,7" on ugyanez 386 ppi

Alcatel onetouch idol2s the king

(#6) Luck Dragon válasza halkow (#5) üzenetére

De nem szeretheti mindenki a Xiaomit :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) halkow válasza Luck Dragon (#6) üzenetére


halkow
őstag

Biztos exkluzív egyedi telenfonra vágyott ami csak neki van a környezetében :)

Így már érthető de tényleg annyi alternatíva van ha esetleg Kínából rendelünk meizu, oppo, lenovo, mondjuk meizut nem igen rendelnek az emberek valamiért

Alcatel onetouch idol2s the king

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Illetve az sem helytálló, hogy MIUI alapokra építkezik .

X8: Ez színtiszta AOSP alapú Android, méghozzá MIUI ikonkészlettel, nem több :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Luck Dragon válasza halkow (#7) üzenetére

Meizu annyira ezért nem közismert, lehet mi tudunk róla de amúgy nem az, és nincs is olyan jó mint az általad felsorolt többi gyártó, személy szerint én a O+O-ra szavaznék vagy egy MI4-re. (Az ottani árakra gondolok). Nem a Wayteq és az Extreme Digitál áraira.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) DemonDani


DemonDani
addikt

Ne haragudj, de mielőtt cikket írsz az alapokat olvasd át. Ez mi pl:

(480PPI, a gyártó weboldala 443PPI-t említ,

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11) halkow válasza Graphics (#8) üzenetére


halkow
őstag

Én már ezen meg se lepődtem elvégre is noname telefonról beszélünk inkább miui féle ui mint a holo ui

Alcatel onetouch idol2s the king

(#12) Tetran


Tetran
csendes tag

Nemrosszbol, de ma este összetudtam hasonlítani egy s5el. Alapvető alkalmazasok such as Chrome messenger Facebook névjegyzék könyv telefon. Némelyik előbb némelyik 2 tized másodpercet kestek megnyitásával. Arról nem is beszélve hogy 1 méter tavolsagrol részletgazdagabb élesebb képet készített mint az s5. Antutu programra verok elmehetnek a busba. X8 kit katon ellenfélre talál némelyik csucskeszulek ellen. Azt elismerem hogy nappal szebb képeket készít az s5, de éjszaka az x8 felül múlta. Mellesleg az x8 előlapi kameraja fergeteges.

Elnézést a nyelvehelyessegi hibákért, telefonról írtam és fél 5 van.

(#13) Kékes525


Kékes525
félisten

A kínai termékek egy része már nem bóvli kategória.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) ΞΔGLΞ válasza Vincent45 (#3) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szép készülék.
Mennyi volt mire hozzád került?

(#15) Dominó85 válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


Dominó85
veterán

A Meizu számomra egy "olcsó Xiaomi koppintás" És nem külsőre, hanem ha a Xiaomi kijön az Mi4-vel, akkor a Meizu máris jön az Mx4-vel... szánalmas másolós kis köcsög cég, ráadásul mindig 2 lépéssel minőségben a Xiaomi mögött járnak. Ez személyes vélemény illik tiszteletben tartani (írom ezt azoknak, akik előszeretettel ugranak az ilyen HSZ-ekre)

* Péter - 06302461862 *

(#16) Graphics válasza Dominó85 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azert eros igy. Mivel eleg sok ido kifejleszteni egy adott modellt.

Te pedig reszrehajlo vagy :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Sosem értettem ezt a 180°-os betekintési szöget. Ha tényleg ilyen szögből néznék rá (mármint a szemköztihez képest pont 90° eltéréssel bármilyen irányból), akkor nem is látnám a képet. Na mindegy, csak eszembe jutott. :D Amúgy szép és jó telefon és a cikk is tetszett.

(#18) citkar válasza Csapoati (#4) üzenetére


citkar
addikt

Már az X7-é is jobb volt az átlagos kínai telókénál...másfél éve. Az Iocean jó, csak tavaly még eleinte sok gyenge GPS-szel jött ki (mint sok más gyártónál), más érdemi hibájuk nem volt, kellemes minőséget nyújtanak.
X8 mini-t hiányolom, illettve a hamarosan megjelenő X8 mini pro-t, na lehet az lesz a következő, amit rendelek, meglátom mik lesznek a tapasztalatok. Az X8-t majdnem megrendeltem, de a mérete visszatartott, pedig nagyon jó "kis" telefon.

(#5) halkow:

Az is alternatíva, de az X8 külseje sokat dob a latba (sőt az X7-é is), valószínűleg a dizájn miatt adják ennyiért.

(#9) Luck Dragon:

Hát nem biztos, hogy sokkal, vagy akár érdemileg elmaradt a Meizu a Xiaomi mögött, csak kevésbé reklámozott. Sajnos nekem se volt Meizum, de ha lesz a szeptemberi csúcsmobiljából két sim-es (vagy pletykák szerint lehet az előzőt is ki adhatja 6595-tel, szeptember 2-ám kiderül, elvileg 3 készüléket mutat be) talán jövőre kipróbálom.

(#15) Dominó85 :

Szerintem egyáltalán nem hasonlít a meizu MX3-ja a Xiaomi Mi3-jára.
Nem is értem, hogy lett koppintás, annyira különböznek. Még a Meizun Flyme van, a Xiaomin MIUI, ráadásul a Meizu mindig adott a hangzásra: jó hangszórók (Sennheiser fülessel jön az MX4 talán) és Wolfson audio chip, ami sokaknak bizony a Meizu felé dönti a mérleget.

[ Szerkesztve ]

(#19) Graphics válasza citkar (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek a Xiaomi-Meizu hasonlításnál, hogy nincs neki alapja.

Mindössze max a számozás lehet hasonló, de hogy totál más irány mindkettő.. Az fix.

Neki Xiaomi-ja van, ennyi :D

@Dominó85: Azért ezt fejtsd ki bővebben , miben rejlik a másolás, mit értesz ez alatt, mert ez így tényleg erős túlzás... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) citkar válasza Graphics (#19) üzenetére


citkar
addikt

Mindkettő próbál jót csinálni, ami mindkettőnek sikerül is.
Mindkettőnél a csúcskategóriás dual SIM-es készülékeket hiányolom és nem a számítási teljesítményre értem, hanem gyakorlatilag minden másra, ha kijönne a Meizu MX3 MT6595-tel és dual SIM-mel, bizony elgondolkodnék rajta (hát, ha az MX4 jönne így ki, de talán az előző valószínűbb...mindegy, ez is csak pletyka, majd kiderül), sok zenét hallgatok a telefonon és ugyan nem vagyok annyira audiofil, de azért ha egymás után meghallgatok egy Sennheiser hangszórót és egy átlagost, amik mögött megfelelő audio chip van...hát érezni a különbséget, csak az ára miatt nincs annyi Sennheiser cuccom.

Mondjuk hozzáteszem, semmi bajom a Xiaomival, sőt, hogy elhagytam a Sony fülesem, Xiaomit rendeltem, kipróbálom milyen...no meg akciós volt, 10 USD körül :)

[ Szerkesztve ]

(#21) TRIvidore


TRIvidore
tag

Sziasztok!
Mindenekelôtt szeretnèm megköszönni az èszrevèteleket, èpítô kritikàkat.
Igyekszem minden felmerült kèrdèsre vàlaszolni.
@Dulee: Az Antutu szàmain elôször magam is meglepôdtem, de szerencsère a mindennapi hasznàlat soràn annak a +3-5000pontnak nem èreztem hiànyàt :)
@Csapoati: a kis kèpek èszrevètel jogos, jelenleg nyaralok, ha hazaèrtem megosztok majd egy Picasa galèriàt, addig úgy is születni fog mèg pàr ígèretes alkotás X8-al.
@halkow: Az Antutu àltal adott dpi-t vettem koràbban alapul, mint kèsôbb (publikàlàs utàn) kiderült hiba volt. Az általad írt 386ppi reàlis. Köszönöm, hogy szóltàl.
@DemonDani: Szerintem alapos voltam ezzela kijelentèssel. A 480at az Antutu 4 kamuzta, a 433-at lesd csak meg:
http://www.iocean.cc/X7_S.html
@mflex: sajna a vàm+àfa kombó jàtszott. :( x7s: 85k, x8: 90k.
@Sing1ep1ayer: ez a betekintèsi szög duma tènyleg bullshit, de az a durva h az OGS panelnek hála kb tènyleg megfelel a valóságnak.

Never say no to...@##%%£...Panda

(#22) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Kár hogy az egyedi formaterv kapcsán a doogee-t is sikerült megemlíteni a cikkben, mert - bár eddíg valóban nagyon klassz készülékházakkal rukkoltak elő- de az új telójuk gyakorlatilag o+o kívülről :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#23) citkar válasza TRIvidore (#21) üzenetére


citkar
addikt

Honnan rendelted?
Az X8-t 270 USD körül látni, az mindennel együtt megközelítőleg 81 ezer...vagy valamit elszámoltam?

(#22) aytukabozs:

Hát nehéz új formával előrukkolni, az X7 az Oppo másolata lett, de jól sikerült.
Attól tartottam, hogy nem tudják majd folytatni új, kellően tetszetős készülékkel, de az X8 meglepően szép és jó lett...sajnos nagy is :)

[ Szerkesztve ]

(#24) TRIvidore


TRIvidore
tag

Sajna lejàrt a szerkesztèsi idô:
*PPI: 443 (legalàbbis a gyàrtó szerint, X7s esetèben)
Amit mèg fontosnak tartok megemlíteni, hogy mindkèt SIM 3G/HSPA-s valóban, így egy netes kàrtya mehet be nyugodtan a màsodik foglalatba, hogy ne hulljon ki az EDGE-tôl a hajunk. :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#25) gghrtz


gghrtz
őstag

Nekem sima X7-em volt, és anyaminőségre, kamerára, és a hangra nem volt panaszom, valamint FHD kijelző 1 éve még állleejtős kategória volt. (Főleg 50k-ért ÁFA nélkül). Egyedüli panaszom, csak arra lehetett, hogy a telefon annyira vékony volt, hogy egy kis nyomás is már (akár elől, akár hátul), a kijelzőnek nem nagyon tetszett, de a kemény tokjával ezt lehetett ellensúlyozni. Biztos jó lehet ez az X8 is, de ez már brutál nagy.

(#26) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek cikk és szakmai összefoglaló. Egyszerűen nincs olyan dolog, amit hianyolnék belőle, mert mindenre kaptam választ. Gratulálok. :C Öröm volt olvasni.

"nincs rá lezsóidő"

(#27) Dominó85 válasza Graphics (#16) üzenetére


Dominó85
veterán

Részrehajló vagyok ez tény. ;]
Inkább nem írom le miért tartom többre a Xiaomit, mert flamewar kezdődne... Sajnos itt a fórumon sokan nem tisztelik a saját véleményeket és álláspontokat. :R

* Péter - 06302461862 *

(#28) gghrtz válasza sing1ep1ayer (#17) üzenetére


gghrtz
őstag

Ezért írnak mindenhol 178°-ot. ;)

(#29) Vincent45 válasza ΞΔGLΞ (#14) üzenetére


Vincent45
tag

Igen elég szép és ugye fémből van amiről egy-két mai "csúcskészülék" csak álmodik :D Én 75-ért jutottam hozzá,innen rendeltem az apróról. :K

(#30) DemonDani válasza TRIvidore (#24) üzenetére


DemonDani
addikt

Az a probléma, hogy nem tudod mi ez a PPI azok alapján, ahogy írsz róla. Meg sem lett volna szabad említened azt a 480-at, ha tudnád miről van szó. Ez egy kiszámolható érték a felbontásból és a képátlóból, ami egyébként valójában 441 (vagy 3, ez már mindegy, nem ez a lényeg). Vannak erre onlinek kalkulátorok is, amik kiszámolják a pixelsűrűséget.

Afelett hogy 480, simán át kellett volna siklanod, hibás értékeket mindig is írtak ki ezek a bencsmárkok.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#31) LordX válasza Graphics (#1) üzenetére


LordX
veterán

Reálisak azok a számok. Nyolcmagosnak nyolcmagos a proci, de Cortex A7-es nyolcmagos.

(#32) Graphics válasza LordX (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom, volt ilyenem több gyártótól, de ennél többeet produkáltak :)

Cortex-A7-es én ezért csak áldom az eget, mert kiválóan skálázódik, és jó a teljesítmény is. Na meg az akksit se harapja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) TRIvidore


TRIvidore
tag

@citkar: Hosszas gondolkodás után végül ebayrôl. Tokot ès fóliát mind2höz kaptam, ugyan free shipping volt, de frankon be volt csomagolva (tracking mûködött), s semmi sem hiányzott. Az X7s-t 3000mAh-s akksival rendeltem bumperrel. Most már tèny olcsobb lenne (az x8), mikor rendeltem ritka szar volt a forint (mintha általában jo volna :D)
@petipetya: Nagyon szèpen köszi, az elsô tesztem, de igyekeztem :)
@DemonDani: èpp ellenkezôleg, fordított pszichologia. A 480 valoban blôdsèg, ezzel az Antutu egy hibájára kívántam rávilágítani, csupán az X8nál lemaradt a valid èrtèk, melyet idôközben potoltak. (386ppi). Szerintem a cikk többi rèsze azèrt van olyan szakmai, h nem csattogos lepkèt tologatok szabadidômben :), ettôl mèg igazat adok Neked, lehettem volna körültekintôbb. Maybe next time :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#34) d@vee


d@vee
őstag

A cikk jó :)
OFF: Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem már a f*szom is kivan ezzel a sok kínai miújsággal...A rakat teszt meg minden...Nem tudom miért nem lehet idehaza is kapni ezeket valamelyik forgalmazónál, hasonlóan alacsony áron. Pedig behoznák, picit ráraknának az árra és eladják, mindenki jól jár.

Ja

(#35) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Egyre növekedik a kínai gyártók szerepe hazánkban :)

Üdv. Johnny

(#36) Fike


Fike
csendes tag

Jók ezek a telcsik, de csak olcsóbban érné meg szerintem. Itthoni gsm boltokban LG Nexus 5 már 90k alatt kapható, ami azért egyértelműen jobb.

(#37) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

A tesóm vett egy oneplus one-t, ami keresztbe lenyeli ezt a foshalmazt, ráadásul ugyan ennyibe kerül!
Mi a szarért kell félrevezetni, rábeszélni ilyen ócskaságokra a jónépet? :W
A Nexus-vonalról meg ne is beszéljünk...

(#38) gghrtz válasza horvathkrisz (#37) üzenetére


gghrtz
őstag

Jézusom ba____, így nyilatkozni valamiről, miközben még csak soha nem is láttad...

[ Szerkesztve ]

(#39) horvathkrisz válasza gghrtz (#38) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Elég volt a videó. Laggos, kínai fos, drágáért. Szerintem meg: nem ajánlott.

(#40) trance89 válasza gghrtz (#38) üzenetére


trance89
őstag

aki már valaha is fogott a kezében egy nexus készüléket (kimondott jó áron hozzá lehet jutni) az tudja jól hogy az ilyen kínai fosadékok nagy ívben kerülendők, főleg ennyi pénzért
ha már kínai telefon akkor csakis kizárólag miui, az összes többi vicc

[ Szerkesztve ]

(#41) novinyul válasza horvathkrisz (#39) üzenetére


novinyul
veterán

Na ne már :((( Ez te sem gondoltad komolyan,nagy marhaság volt amit leírtál :N

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#42) aytukabozs válasza trance89 (#40) üzenetére


aytukabozs
addikt

A miui az az oprendszer (vagy ok legyen UI), a gyártót xiaominak hívják.

Tehát akkor Lenovo, Huawei meg a Nubiák is mind szarok, jól értem? :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43) d@vee válasza aytukabozs (#42) üzenetére


d@vee
őstag

Huawei-m volt 3 évig...nem éppen szar az összes kínai telcsi

Ja

(#44) norbert1998


norbert1998
veterán

megkérdezhetem milyen akg volt az, amit rádugtál?

merevlemezt meg ne a kapacitás alapján tégy rájuk. a fogyasztásuk a lényeg :K

(#45) Graphics válasza horvathkrisz (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Őőő, szerintem sicc... Röviden tömören..

Beszélsz valamiről , ami nem is volt a kezedben... Fain, mintha én kritizálnám a kaviárt... mikor még nem ettem...

Sajnálatos, hogy csak ennyi fórumozási képesség jutott.
Tesód vett egy O+O ennyiért? Hol, kíváncsi lennék rá.. Avass be, lenne pár vevőm ennyiért...

Lövésed sincs a kínai telefonokról akkor ne alkoss róluk véleményt... aktuális troll poziciót megnyerted...

@trance89: Neked volt a kezedben kínai telefon? :U vagy Te is puff-piff?

Gyerekek... Megfordult nálam kb két-három tucat típus. De azt nem mondanám, hogy szarok lennének..

Az hogy Ti még nem fogtatok, és használtatok normálisat, és csak messziről nézitek a kínai telefonokat, arról ne mi tehessünk már....

Nektek nincs rá igényetek, de nem szarok. Ezt így kategorikusan kijelenteni nettó fa..ság..

Verem a fejem a falba, amikor ilyen beszűkült fórumozókkal hoz össze a topic szombat estére....

@novinyul: Üdv :D :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Graphics válasza horvathkrisz (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te se épp mobil szakmai topicban szedted meg magad a hozzászólásokkal...

Javaslom ha nem akarsz ilyen marhaságokat írni, akkor nézz be a dual-sim topicba, meg esetleg javaslom ezeket a címszavakat.

Lenovo
Huawei
Xiaomi
Meizo
Oppo
ThL
TCL - Alcatel

Ja és nem azzal van baj, hogy bedurrantasz egy ilyet, hanem, hogy kínai fosozol... :) Bár nem lepődök meg...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Hű, de sok korlátolt ember van itt a fórumon! Kész csoda, hogy megtanultak gépelni.
Én is rendeltem már kínai telefont közvetlenül Kínából (egy Lenovo-t pontos tip. nem számít), bár az igaz, a munkatársam megbízásából. Eddig minden oké vele, egyébként semmivel nem rosszabb mint a kategóriatársak, csak jóval olcsóbb volt.
Hozzá kell tegyem, a kínai ipar erősítését nem tartom jó ötletnek, így is eléggé erősek már.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#48) Graphics válasza Sza_Sa (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én meg hazabeszélnék a Lenovo-val.

Nekem pl az X8 eszméletlenül tetszik, talán az utóbbi időszak legjobban megkapó telefonja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Fitzgerald válasza Dominó85 (#15) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy a Meizu már akkor okostelefonokat gyártott, amikor a Xiaomi-s srácok még javában a kerítésemet dobálták kaviccsal. Olvass már utána kicsit a dolgoknak egy-egy ilyen rant előtt. A másolós téma meg már 7 éve is unalmas volt, akkor ugye éppen az LG másolta az Apple-t. Vagy inkább fordítva? :D Hagyjuk már ezt az egészet...

[ Szerkesztve ]

(#50) Graphics válasza Fitzgerald (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben most tényleg nagy igazság volt.

A Meizu 2003-as a Xiaomi 2010-es szóval nah... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.