Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z00li


z00li
senior tag

Múlt héten volt szerencsém egy ilyen előfizetéshez. Első körben csak simán a laptop s*ggébe dugtam a modemet, ott csak edge-el ment. Mikor hosszabbítóval kivezettem, akkor már jó lett a sebessége. Érdekes volt. Ennyire érzékeny lenne? :F

Köszi a cikket! :R

(#2) Killing válasza z00li (#1) üzenetére


Killing
addikt

Elvittem egy vályogházba, kb 2 km-re Szegedtől ahol éppen hogy van HSDPA lefedettség, és csak EDGE-vel ment, hosszabbítóval kiraktam az ablakba és ment HSDPA-val. :D A pannonak szerintem nem a legjobb a lefedettsége.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Vodanet, lassítás után, szintén Szeged, minden vétel maximumon, HSDPA.

6250Ft/hó. :(

[ Szerkesztve ]

(#4) z00li válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


z00li
senior tag

Elég sovány! :( Egyenlőre túl drága és korlátolt a mobilnet. Majd ha mindenütt lesz rendes lefedettség, és lesznek korlátlan csomagok értelmes árakon, akkor el lehet gondolkodni rajta. Addig meg marad a madzagos megoldás.

(#5) Killing válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


Killing
addikt

Én még örülnék ha ezt is lassítanák, de ha elérem a forgalmi keretet akkor fizetek mint a katonatiszt. :U
Ezt is csak arra használom hogy ha pl.: egy 50 megás mellékletet kell elküldeni akkor ne 256k-val menjen fel. Ilyen alkalmi használatra tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6) Lars


Lars
őstag

Szerintem ez mobilnetnek teljesen normális, amit produkált.
Én az ország másik végén élek, T-s mobilnetet próbáltunk, és hasonló számokat kaptunk.
Mondjuk emlékeim szerint a ping eredmények nem voltak ennyire magasak, mert elvetemült módon kipróbáltam egy kis multis lövöldözésre is a cuccot.
Szóval ha ingyen volt, akkor megérte. 1 GB-nek én is örülnék az otthoni mellé, kiegészítésnek, utazáshoz simán jó lenne.
Köszönöm a tesztet :R

(#7) Killing válasza Lars (#6) üzenetére


Killing
addikt

Engem az zavar hogy nagyon ingadozó, van amikor 1 megánál is kevesebbet mérek, máskor meg 3 megánál is többet. :Y
De mintha hallottam volna hogy a HSDPA-ra a T-mobile 2 megabit/s letöltési sebességet garantál.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) Lars válasza Killing (#7) üzenetére


Lars
őstag

Nos igen, ez áll pontosan a honpaljukon "A hazai mobilszolgáltatók közül kizárólag a T-Mobile vállal a szélessávú (3G/HSDPA/HSUPA) internetszolgáltatásra garantált le és feltöltési sebességként 2 Mbps és 800 kbps értékeket vonatkozó általános szerződési feltételeiben."
A t-is tud olyat, hogy pl az utca felőli szobában (innen rálátok remekül a toronyra is ) 6-7 Mbit akár, viszont ha hátra viszem a hátsó szobába, akkor 1-2 Mbit. Ja, és nem bunkerben lakom :B
Egyékbént az 1 Mbit még nem is olyan tragikus, csak a drótos után lomha.
Anno volt nekem EDGE is, hú de jó volt úgy honlapokat nézni. Egyszerűen minden lassú volt :)

(#9) k_laci válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


k_laci
tag

pedig 30/10-nek kéne lenni.. :( ez Miskolc. :DD

[link]

( bocsi, nem tudtam kihagyni :D )

[ Szerkesztve ]

(#10) nonoka74


nonoka74
tag

én ma kaptam egy ilyen net&go-t,holnap ki is próbálom! :K

(#11) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Nekem Pannonos ill. Vodás netem van, de messze nem teljesítenek ilyen jól: 0,5/0,3Mb-tel mennek gyakorlatilag mindenütt. Egy nokia 6120-som van, az 3,6Mb-et tud elméletileg.
Most akkor mi van? Miért nem megy rendesen?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12) Cucuska2


Cucuska2
őstag

a Net&Go manager ugyanúgy néz ki mint a T-mobile Web n Walk manager csak zöldbe ;]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#13) nonoka74 válasza Cucuska2 (#12) üzenetére


nonoka74
tag

egész délelőtt azon gondolkodtam honnan ismerős N&G manager!T-mobil!köszi Cucuska2! :DD

(#14) Killing válasza Cucuska2 (#12) üzenetére


Killing
addikt

Ez az eredeti Huawei program, csak más témával...
[link]
[link]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15) eszgé100 válasza Killing (#14) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem is most jár le a hűség, remélem engem is megkeresnek egy ilyen ajánlattal. privibe megsúgod, hogy mennyit fizetsz erre a csomagra?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#16) harfox válasza piadex2 (#11) üzenetére


harfox
csendes tag

Véletlenül nem bluetooth-tal kötöd össze a gépet és a telefont?

(#17) HXY


HXY
addikt

Akinek van ADSL előfizetése, az havi 1000 Ft-ért igényelheti.
Szerintem megéri. Persze csak ha van laptop is.

(#18) csibor válasza eszgé100 (#15) üzenetére


csibor
őstag

Szerintem nem feltétlenül kéne privibe,mert a honlapon csak az 1m van kin.

(#19) zizitompi


zizitompi
csendes tag

Sziasztok!
Én is vettem egy ilyen Invitel Net&Go előfizetést, huaweie1750-nel. Még nincs aktíválva, de a modemet kipróbáltam. Két asztali gépen (XP pro és Vista 64) működik, de a lenovo laptopon, amelyen szintén XP pro van nem indul el a modem, felismeri a modemet, de nem tudja telepíteni hozzá a drivert. Újra telepítettem az XP-t, de így sem jó. Tud valaki valami tanácsot?
Előre is köszi.

(#20) hamyka válasza z00li (#1) üzenetére


hamyka
senior tag

Sziasztok :)

Jó kis cikk, köszönjük szépen :)

Igen sajna az a baj hogy mindent horror áron akarnak az emberre sózni, és aki esetleg nem ért hozzá rá is sózzák hogy ohh hát ez nagyonjó, ennél jobbat keresve se talál.........

Nagyon csábító a mobil net de csupán azért mert nem kell kábelezni, nem kell esetleg a szomszédnak könyörögni hogy engedje meg hogy az ö portáján keresztül mehessen az a kábel........

Szerintem a mobil net annak való, aki esetleg nem netezik annyit, vagy csak ismerkedik vele....

De én azt üzenem a kezdő felhasználóknak hogyha feléje van olyan szolgáltató hogy baráti áron ad vezetékes netet, inkább azt próbálja meg.... csak hát ugye minimum 1 év hűség idő vállalása szükséges....

Sajna az invitel még mindig drága, 1 megabitet akar eladni kb: 5000 ft-ért, de javítson ki valaki ha tévedek.....

ennyi lefele a sebessége, felfele meg olyan gyatra hogy kár szót vesztegetni rá........

Sajnos vagy nem sajnos ,,kicsit,, értek hozzá........

a thomnál kicsit jobb a helyzet, 6000 ft-ért ad 5 megabites netet, lefele ennyi a sebessége, felfele viszont itt is gyatra a sebesség...........

Ahogy most leírtam az árakat az invitel és a t-home esetében csak a net ára, semmi nincs mellé.... sajna mindkét szolgáltató azt csinálja hogy csak telefon és kábeltévé mellé olcsobb a net.... valamenyire olcsóbban adja, de nem enged valami baromi sokat....

Szerintem az Optanet idáig a legjobb itt vidéken, jó tudom vannak jobb szolgáltatok is de ahol én lakom nincs erre hálózatuk és internetből csak a mobilnetjüket tudnám használni....

Nagyon szomorú ez hogy mindent drágán akarnak eladni.....

Jah jut eszembe!!

A vodafonnál van olyan hogy 2500 ft-ért adnak 1 gb adat forgalmat, ez is mobilnet ha jól tudom..... valami hetijegy néven fut, asszem nincs hűségidö rá...

Mondja a csajszi hogy hol akarom használni....

Mondom neki hogy hol akarom használni, erre közli hogy nem müködne a szolgáltatás, erre én: nem is baj hogy nem működik, nekem így nagyon drága... a gatyám is rámenne, és otthagytam a csajszit........

Szal egyenlöre marad a kábeles net, vagy ahogy ti hívjátok: madzagos net :D :)

U i: Az optanet olyan hogy ha van kábeltévéd a net mellé ha nincs akkor is annyi a net....

Szerintem a t-home és a invitel hülyíti az embereket a sok kedvezménnyel, szerintem egyik sem igaz.... csak rá mondja hogy add rá kedvezményt.....

Természetesen egyik szolgáltatóra sem mondom azt hogy nem jóh, mert ha valakinél csak t-home vagy invitel van, még mindig jobb mintha mobilnetet használna, csak ezek drágábbak szerintem........

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#21) Killing válasza hamyka (#20) üzenetére


Killing
addikt

2,5 év alatt nálam is fordult a kocka, most már nem Invitel van hanem 80/25-ös Digi, Telefonnal (3,75 Ft/perc a vezetékes, 25 Ft/perc a mobil), a legnagyobb TV csomaggal HBO maxpakot is beleértve plusz 1 GB mobilnet és így kijön havi 10k alatt, beleértve a telefon percdíját is! :Y

Az invitelnél a telefon számlával+4 megás nettel+1GB mobilnet trióval több mint 13k volt a számla!

(Itt jegyezném meg hogy egy olyan cikkhez szóltál hozzá amihez 2,5 éve senki sem, de azért köszönöm, elvégre csak én írtam a cikket. :DDD )

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22) hamyka


hamyka
senior tag

Szióka!!

Aha értelek, de jelenleg itt ahol lakom Optanet/T-home/Invitel van.....

T-home-tól azért jöttem el mert drágább volt.....

emez olcsóbb csak hát ugye macerás átjutni hozzájuk.... (Optanetre gondolok)

te írtad a cikket?? bocsi, nem is láttam :D :D

Minden jót és üdv: Hamyka

ui: Állitolag van itten invitel is de nem igazán érdekel mert drága, oké értem én hogy mindenki az olcsot keresi de nem biztos hogy át tud menni ahhoz a szolgáltatohoz, ha csak a szomszéd nem egyezik bele hogy az ö portáján keresztül mehet a kábel....

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#23) hamyka


hamyka
senior tag

Fűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű

ez a topik döglött? :D

Én azt szeretném tudni hogy valakinek van-e ez a inviteles mobilnet :D

Jelenleg ők a legjobbak lassítás után, persze ha megvan a 384 kilobit :D persze korlátlan, de legalább használható....... a videó az nagyon akad rajta??

Ha van valakinek ilyen inviteles mobilnetje kérem keressen meg privátban :D

ha a sebesség a lényeg: akkor telenor ( amit annyira szerettek xxxddd) csak vegyél hozzá adat forgalmat :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#24) repvez


repvez
addikt

Valaki fel tudna világositani,hogy mi lehet a probléma,ha van netkapcsolat ,de mégsem akarnak megjelenni és frissülni az oldalak,vagy csak percek mulva és akkor is hiányosan?
Az inviteltől kapott mobilstickkel használnám egy thoshiba L750k laptopon win7 64biten IE11 és chrome alatt is ez a helyzet.
Csak tudnám mire verik a mellüket ezek a mobilszolgáltatok,hogy 4G LTE meg hypernet, ha nem képesek legalább EDGE sebességet mindenhol stabilan szolgáltatni.
Itt vagyok az egyik átjátszó toronytól légvonalba 5kmre és már semmi nincs.Mit lehetne tenni,hogy jobb legyen? Mert a statisztika szerint van forgalom 0-200kbitig ,de mégsem tölti be a lapokat

(#25) repvez


repvez
addikt

tudna valaki addni egy linket vagy tanácsot, hogy hogyan tudnám a csatlakozázt stabilabbá tenni a net&go nál?
Mert még elég régi huawei stickel használom és nem tudom, hogy a win10 hez mennyire jó,mert mostanában hiába van meg a térerő nem akar az invitel hálozatra kapcsolodni.És talán van hozzá ujabb win 10hez való program amit tudnék használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.