Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lev258


lev258
veterán

"saját mérőautókkal"
Ez mit akar jelenteni?
Az Ookla a sarokban amúgy nem arra utal, hogy ez egy átkozmetikázott speedtest.net? Egyébként persze hasznos ez, mivel magyar és szolgáltatófüggetlen, csak hát vannak kérdések.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2) Borosz


Borosz
senior tag

B+. Regisztrálni a méréshez..!? Ez még egy remek lehetőség egy újabb adatbázis felépítésére. Zseniális ötlet. :W

(#3) szecska24 válasza Borosz (#2) üzenetére


szecska24
tag

Nem szükséges regisztrálni a méréshez....

(#4) dkun


dkun
csendes tag

"A mérések a felhasználó számítógépe vagy okostelefonja és a BIX-ben (Budapest Internet Exchange) elhelyezett mérőszerver között történnek."
Valszeg ennyiben különbözik a speedtest.net-től, ott ugyanis magán mérőszerverek az elérhetőek.

Mérőautó:
"A mobilinternet-szolgáltatások hardveres mérése mérőautókba telepített mérőeszközökkel történik, az ország egész területére kiterjedő útvonal-regisztrációs eljárással."

Forrás: http://szelessav.net/

(#5) Lauda válasza lev258 (#1) üzenetére


Lauda
félisten

A linkre kattintva megtalalod:

A mérőautók folyamatosan járják az országot, menet közben mérik a le- és feltöltési sebességet, a késleltetési időt (válaszidőt). Feltérképezik a rádiófrekvenciás lefedettséget (térerő), ellenőrzik a hálózatsemlegességet az egyes szolgáltatók mobilhálózatain.

(#2) Borosz

[ Szerkesztve ]

(#6) S e t h válasza Borosz (#2) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem kell b+.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7) anulu


anulu
félisten

"tudatosabban választhatnak internetszolgáltatót"

választanék én, ha lenne más nálunk... :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) lev258 válasza Lauda (#5) üzenetére


lev258
veterán

Köszi, nálam a mobilnet és a szélessáv külön kategória, azért nem jött össze a két dolog a fejemben. :)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) zoo8800


zoo8800
veterán

Zavart érzek az erőben, be se tölt a mérőoldal. A főoldalig még oké...

rip and tear, until it is done

(#10) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Elég puritán a felülete :DDD

(#11) copass válasza lugosi (#10) üzenetére


copass
veterán

dettó!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) Lauda válasza zoo8800 (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Kicsi a savszeljuk. :DDD :DDD

(#13) copass válasza Lauda (#12) üzenetére


copass
veterán

ilyen domain-el azért ez gáz!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) Petyyyyy válasza lugosi (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyelőre szinte minden menüpontra ilyeneket bír mondani, úgyhogy hagyjuk is. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#15) Lauda válasza copass (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Most jo megint.

;]

(#16) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag


Nekem ez bőven elég ;] :P ;]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#17) #79335424


#79335424
törölt tag

Mit ellenőriznek a mobilhálózaton? Pont az általuk kitalált, teljesíthetetlen feltételek miatt, az összes szolgáltatónál nulla a garantált sávszélesség. Sztem mérőautó nélkül is kijelenthető, hogy ezt bárhol, bármikor tudják teljesíteni.

(#18) Dolby válasza #79335424 (#17) üzenetére


Dolby
senior tag

Talán pont az a lényeg, hogy feltérképezzék a ténylegesen várható sebességeket, és ezzel kicsit könnyebb legyen belőni, hogy várhatóan mit kapsz a pénzedért.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#19) gerii válasza Kinsiinoo (#16) üzenetére


gerii
addikt

A tizedének is örülnék most :O

Az oldalban az lesz a jó, ha városszinten meg lehet nézni a különböző szolgáltatók mit nyújtanak, remélem nem csak a nagyvárosokat adják ki.

Közben bejött a térképes nézet, a bejárt útvonalakon a 3 szolgáltató le-feltöltést, és lefedettséget lehet nézni ~50 méterenként, színnel is jelölve van az érték, szóval jó lesz ez :R

[ Szerkesztve ]

(#20) #79335424 válasza Dolby (#18) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. Nem tudom, hogy ezek a járművek mióta járják az utakat, de, ha úgy van, ahogy írod, akkor a fogyasztók számára egy haszna lenne. Egy hiteles, szolgáltató és frekvenciabontásos, lefedettségi térkép, a mért sávszélességi adatokkal. Te tudsz ilyenről, vagy mi csak fizethetjük, hogy járkál a mérőautó?

[ Szerkesztve ]

(#21) Kinsiinoo válasza gerii (#19) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

;] ;] 500Mbps-os üvegszálas digi netem van :P

Nyugi majd arra is lesz jobb :K

Samsung S23 Ultra 12/512

(#22) atike


atike
nagyúr

Nem mintha nem létezne egy tucat ingyenes oldal... :) Vagy épp még több...

Tudatos választás? Na ja. Választom azt, aki ki is építi... Nem mintha dömping lenne. :(((

(#23) kymera


kymera
senior tag

Amúgy egy ilyen oldalt (csak nem ilyen gagyi formában) már rég össze kellett volna állítania az NMHH-nak.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#24) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

iperf szerver lesz?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#25) daninet válasza atike (#22) üzenetére


daninet
veterán

Ha neked drótosból nem is, de mobilból 3 választásod is van.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#26) copass válasza Lauda (#15) üzenetére


copass
veterán

ó már oldalra se megy fel!:D egyre jobb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27) atike válasza daninet (#25) üzenetére


atike
nagyúr

Na az aztán választás lenne.... :U

(#28) Lauda válasza copass (#26) üzenetére


Lauda
félisten

(I)Frissítés: Úgy tűnik, az új sebességmérő oldal nem bírja a nagy érdeklődést, mivel a tudósítások megjelenése után a tervezhető nagy roham miatt jelenleg (10:47) nem elérhető.(/I)

Nesze szelessav.net. :DDD

(#29) Kékes525 válasza Borosz (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem kell regisztrálni, csak ha naplózni is akarod az adatokat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) kerekfej


kerekfej
addikt

speedtest.net egy kattintás csak

(#31) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

LOL, minőségi sitebuild :D
(Safari 8.0.7 alatt dobja.)

"Nem támogatott böngésző

Sajnos az Ön böngészőjét oldalunk nem támogatja vagy a böngészője nem alkalmas a Javascript (Jquery) futtatására!

Elnézést kérünk az okozott kényelmetlenségért!

Kérjük, használjon másik böngészőt és/vagy ellenőrizze, hogy böngészője alkalmas e Javascript futatására.

Oldalunk a következő böngészőket támogatja: Internet Explorer 11 vagy újabb, Firefox 16.x vagy újabb, Google Chrome 22.x vagy újabb, Opera 12.x vagy újabb, Safari 5.1.x vagy újabb.

Töltsön le és telepítsen friss verziót: Firefox, Safari, Chrome, Opera. Internet Explorer."

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#32) DFlash


DFlash
tag

Olyan szuper ez az oldal, meg se jelenik. ;]

(#33) Pete55555


Pete55555
addikt

Frissítés: Úgy tűnik, az új sebességmérő oldal nem bírja a nagy érdeklődést, mivel a tudósítások megjelenése után a tervezhető nagy roham miatt jelenleg (10:47) nem elérhető.

Jól indul :DD - biztos nem volt jó sebességmérő oldal, és rossz szolgáltatót választottak :U

...Szeretem leracsniztatni...

(#34) Syl


Syl
nagyúr

Ez egy ilyen "szokásos magyar sikertörténet" :U Ugye tompikának nincs ehhez köze?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) copass


copass
veterán

digi mérése ez legalább megy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) Dolby válasza #79335424 (#20) üzenetére


Dolby
senior tag

A mérőautók szolgáltatónként 3g és 4g sebességeket és válaszidőt mérnek, ezeket térképen és grafikonokon is lehet követni. Sokat még nem láttam az oldal sebessége miatt, de szerintem nem elvetendő kezdeményezés (ha tudnak valamit kezdeni a weboldallal :-D).

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#37) macman507


macman507
aktív tag

Olyannyira "szélessáv" az a "net", hogy még mindig nem elérhető :D
Pedig nem százezrek szabadultak rá az oldalra, max pár ezren, ami semmiség kéne, hogy legyen egy ilyen oldalnak.

Közben bejött pár próbálkozás után, elég gagyi design, úgy kell keresni, hogy hol is lehet mérni.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38) Lauda válasza macman507 (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Cikkezi rengeteg oldal, szoval nem kizart, hogy tobbszazezren ostromoljak szerencsetlent.

(#39) apatyas


apatyas
Korrektor

"elmaradnak a szolgáltatók által hirdetett maximális értékektől"
Kit érdekel.. a hirdetett maximális értékért nem lehet verni az asztalt, csak a garantáltért, ha szerencsénk van. :(
Vagy esetleg, pont ezen a részen akarnak elérni jobb körülményeket?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#40) Cifu


Cifu
nagyúr

No comment

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) Beri78


Beri78
őstag

jaj - vajon mikor fog menni újra? Már nagyon mérnék ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#42) Zotya84 válasza Cifu (#40) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor nem csak én kaptam ezt... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#43) Cathfaern válasza apatyas (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha jól tudom a maximális értéknek is van jelentősége. A garantált arra vonatkozik, hogy azt bármikor el kell érnie, de a maximális sem egy elméleti dolog csak, bizonyos körülmények között azt is kell tudnia produkálnia. Feltételezem pont erre szolgálna az igényelhető kütyü, hogy az napi többször is méri az internetkapcsolat sebességét, és ha sose közelíti meg a maximálist (pl. 20mbites neted van, de több heti mérés után is csak 10mbit a legnagyobb amit mérni tudsz), akkor jó esélyed van a panasztételre.
De majd nálam hozzáértőbb kijavít ha tévednék.

(#44) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hatalmas csapatmunka lehetett a UPC-s sebességmérő lemásolásában. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45) copass válasza Cathfaern (#43) üzenetére


copass
veterán

csak a garantáltat kell tartania, jogügyileg.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#46) zed juron


zed juron
aktív tag

Nekem a háttérben állandóan megy a Netmeter nevű ügyes kis progi, az 100% biztonsággal mutatja éppen mi a sebesség fel és le. Ajánlom mindenkinek.

(#47) Borosz válasza S e t h (#6) üzenetére


Borosz
senior tag

Ez nekem így csak "B+"-os, nem "A+"-os szolgáltatás. ;)
De egyébként beleverik az arcodba megfelelő méretben, hogy regisztrálj, mert az milyen szuper lesz neked. Jobbra, kicsivel pedig azt, hogy mérj. Ha adatokat akarnak gyűjteni, ne tereljenek, hanem írják le, hogy mi a céljuk vele. Ne rejtsék egy - vélemyénem szerint - gusztustalan marketingernyő alá, amivel a végén tényleg elhiszed, hogy ez mennyire jó is lesz neked.

JA és persze az sem semmi, ahogyan telepakolják az oldalt csillivilli animációkkal. Minek..? Egy ilyen oldalra? Magánvélemény persze ez is.

[ Szerkesztve ]

(#48) tomazin válasza tomcsi23 (#44) üzenetére


tomazin
veterán

Nem sikerült még betölteni az oldalt, de miért meglepő az, hogy nem elborult módon egy használható szoftver licencet vettek meg nmhhék?

(#49) DFlash


DFlash
tag

A főoldal viszonylag gyorsan bejön a mérés már töltős.. :DDD

(#50) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Melyik az a Magyarországon szolgáltató cég, amelyik ezt a mérést elfogadja validként?
Amennyire én tudom, az összes szolgáltató csak az általa javasolt mérést tekinti relevánsnak, tehát ezt ugyanúgy kiröhögi, mint a speedtest.net-et.

Vagyis azon túlmenően, hogy a fogyasztót képen röhögi a szolgáltató, még az NMHH-nak sincs egyszerű dolga, ha szankcionálni akar, mert támadható a mért eredmény.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.