Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41635072


#41635072
törölt tag

Húúú, hogy régen mennyit tököltem ezzel, de sosem jött össze.
Még 4-5 éve egyW810i-vel próbáltam megoldást találni pár fórumos kollégával, de az Istenért nem jött össze.
Ez az írás biztos sokaknak hasznos lesz. :K

(#2) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

jó cikk lett én is sokat szórakoztam annó vele
OSX alá nincs vmi módszer???

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#3) dnycs


dnycs
csendes tag

köszönöm uram :R :R :R

(#4) ViZion válasza dnycs (#3) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs mit igazán, én csak fordítottam, meg "gyakoroltam" kicsit, itt-ott belejavítva és a hibákra kerestem megoldást.
Sajnos a HTTPS nagy probléma, remélem itt rátalál vki hozzáértő, és ad tippet (esetleg megoldást :R ), és akkor miénk a világ(háló)
És köszönöm a türelmet, remélem sokaknak hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) ViZion válasza RepeatSector (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Ha van java MAC-en, akkor mennie kell szerintem.
Nem vagyok 100% biztos, de mac fórumokon ebben jobban tudnak segíteni. Ott a mappában a .java fileok, de hogy ebből lehet-e cmd helyett macre valamit, azt nem tudom.
A BlueSoleil helyett is van vmi mac-es, a lényeg, h a com port számát tudjad, amire csatlakozik. Win alatt is be lehet állítani a COM portot, de a progi megcsinálja, nem kell buherálni annyit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) Lenry


Lenry
félisten

no, ez egy igen hasznos dolog, jól fog jönni az E50-nek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) hodostamas válasza #41635072 (#1) üzenetére


hodostamas
addikt

itt van leírva pár megoldás :)

(#8) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Én sv3-on próbáltam de nem jött be. Kipróbálom hátha.
Grat és köszi.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#9) qqcqqc


qqcqqc
őstag

jó kis program ez, nekem ezt adták a bt kütyümhöz.
mondjuk én annak a funkciójának örültem, hogy kezeli sztereó headsetet.
laposon zenehallgatás és skype esetén ez nem rossz funkció.
haveromnak xp alatt tökéletesen működik, én win7 x64 használom, vista kompatibilitási módban szépen felment.

(#10) SWiNEBoY

Köszi az írást. :K

(#11) DiVaD


DiVaD
senior tag

Köszi az írást, igaz van WIFI az 5800-n de kitudja mit hoz az élet! :)
Anno W880i-n akartam ezt összehozni, de nem nagyon jött össze. :)
Nagy kérdés a hozzáértőkhöz:
Viszont anno BlueSoleil + Nokia headset-et akartam használni Skype/MSN alatt... na ez nagyon nem sikerült. :\ Anno feltettem a kérdést a Skype topicban de semmi válasz nem érkezett. Most már Win7 van, annyi a változás. Nem tud erre valaki egy jó leírást?
Felismerni felismerte párosítás is sikerült, de hiába választottam ki a vezérlőpultban a BT vonalat, akkor se volt semmi...a headset tudom, hogy működik, mert telóval néha-néha használom.

(#12) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Hello
183 as hibakóddal kidob a BlueSolel telepítő
Mi lehet a probléma?
win7/64bit

(#13) ViZion


ViZion
félisten

Fagyi: s60v3-ra találtam sok leírást, ott van gnubox, erre keress rá, azzal sokaknak ment, leírás talán még a nokiaprogramokon is van magyarul.

SWiNEBoY: köszönöm az olvasást :)

DiVaD: elvileg mennie kell. a fenti leírás alapján párosítsd, és mindent engedélyezz neki. Utána a main window-ban kattints duplán a headsetre, és sárga lesz az aktív szolgáltatások ikonja, utána próbáld rávenni, hogy a skype megtalálja. Lehet, h Driver kell hozzá. Hirtelen ezt találtam, remélem segít.

Denyel: Nálam, és másoknál is gond nélkül felment. Lehet, h a letöltött file sérült, vagy a telepítéskor vmi hiba lett. A telepített progit uninstalláld (a mappájában is van uninstall.exe elvileg), a BlueSoleil mappáját is töröld, a szolgáltatást, ha automatikusan indít valamit, azt előtte állítsd le (sajátgép-kezelés-szolgáltatások). Utána regclean, restart gép, és újra kell telepíteni, rendszergazda jogokkal. Jelezzél kérlek ha sikerült.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Hasznos írás, thx. :R

(#15) Kolondrum válasza Hopkins_001 (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Külön 64bites kell belőle, legalábbis amikor a 64bitet próbáltam akkor csak a külön 64bites telepítő ment fel. Amúgy éppen ezért nem 64bitet használok ma 4giga rammal. Egy progi elbukott a rostán.

(#16) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nálam az a probléma, hogy a BlueSoleil ablak teljesen máshogy néz ki, mint a képen.

A menüsorban csak Bluetooth és Help van. Accessibility-nél sincsenek olyan beállítások, amiket leírtál., bonding sincs. My bluetooth security se.

Biztos, hogy ezt a verziót használtad? :F

[ Szerkesztve ]

(#17) Kolondrum válasza aero. (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]
Én ezt látom. Te?

[ Szerkesztve ]

(#18) aero. válasza Kolondrum (#17) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ugyanez.

SymbianOS: de ebben a verzióban lehetetlen megcsinálni, amit a leírás kér. Akkor most szedjek régebbi verziót? Tisztára felidegesített már. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Kolondrum válasza aero. (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

A cikkben a régi verziós IVT van. A 6-os már úgy néz ki ahogy a képen látod. Igaz nekem csak a BT része kellett a net nem érdekes.

(#20) Hopkins_001 válasza ViZion (#13) üzenetére


Hopkins_001
tag

Egy régebbi BlueSolei-t leszedtem azt sikerült felrakni. Leírás szerint minden végig is csináltam,de nem működik a net.(n73) Na mindegy,azért köszi:)

(#21) Kolondrum válasza aero. (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

A cikkírót kéne megkérdezni h mit használt.

(#22) ViZion


ViZion
félisten

Nálam a BlueSoleil 2.7.0.8 van fent, w7 64 bit OS és XP alatt. A SymbianOS által linkelt képen újabb van.
Aero: Én a Hama BT-oldalról szedtem Bluesoleilt, ez a kütyühöz való. Itt az oldal. Az enyém alul van 00086515.

Amit az online leírásból megtudtam az újhoz:
A telefonon BT be, látható. PC-n jobb klikk a BT tray ikonon, Explore BT Places. Service indításhoz dupla katt a szolgáltatáson.

Ha nem megy így, akkor letöltöm az újat és megnézem (jövő héten), vagy a linkelt korábbival próbáld ki. A réginél W7-en meg kell szakítani az aktív kapcsolatot, mert néha BSOD lesz leálláskor, de egyébként nincs gond a régivel.

Denyel: az n73 oprendszere nem s60v5, így nem is működhet sajnos (köszi Nokia a sokféle egymással nem kompatibilis OS-t...). Gnuboxra keress rá, azthiszem az van rá, és a Hiisi helyet azt kell felraknod. Parancsolj.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) Hopkins_001 válasza ViZion (#22) üzenetére


Hopkins_001
tag

Felraktam ezt a Gnuboxr-ot,turorialok szerint elkezdtem beállítani,erre most nem engedi megnyitni a hozzáférési pontokat,letöröltem a progit,de úgy sem nyitja meg,nem nagyon akar ez nekem összejönni...

(#24) ViZion válasza Hopkins_001 (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Sajnos nincs v3 teló még a közelben sem, google-val keress rá, meg a nokiaprogramokon (fórumban linkek) is van leírás, és linkelt youtube videó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Ezaz!Végre tudok a kínai iPhone klónomon netezni :C :R
Márha működik sima javás telefonon :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi, ez jónak tűnik :R Végig csináltam mindent, de akad egy kis gondom.. A Pihatonttu.cmd-ben átírtam a portot, de mikor futtatnám, ezt írja ki: Windows cannot find 'javaw'. Make sure you typed the name correctly and then try again.

Ilyenkor mi van? Enélkül végig csináltam a dolgot, és így a telefon kapcsolódik a géphez, ha a telefonon netezni próbálok, mind a BT, mind a net ikonja azt jelzi, hogy megy, de közben mégsem. Mi lehet a gond?

Everybody lies.

(#27) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#26) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Változott a helyzet, az előbb use error volt, mert elfeledkeztem róla, hogy 64bit java nincs a gépen. Pótoltam, de továbbra sem jó. Most elindul, majd pár másodperc után ezt kapom:

Továbbra is várom az ötleteket :R

Everybody lies.

(#28) ViZion válasza Barthezz2 (#27) üzenetére


ViZion
félisten

hát, ha fel van telepítve a java, akkor nem lehet(ne) gond.
Ugye a csomagot kiszedted (az egészet) a tömörített mappából, és nem csak betallózva a zipben próbálod futtatni?
Minden legyen kiszedve a zipből, nem kell a C-n lennie, nálam fut másikról is. A hibaüzi szerint nem találja a progit. Esetleg antivírus falsra karanténba dugta, másra nem tudok gondolni. Remélem tudtam segíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ejj, nagyon szépen összeszedted. :K

Mit nem adtam volna tavaly ilyenkor, egy ilyen részletes leírásért. Se baj, összehoztam az N73-asomra, bár mocskosul sokat kínlódtam, vele. :W
De ezt kiküszöbölvén ma már egy Omnia2-nek vagyok a tulaja, így csak egy wifi routert kellett beszereznem. :K
De egyébként mindenkinek ajánlom a teknikát, jó az ha van otthon "ingyen" net a telón. :K

(#30) Barthezz2 válasza ViZion (#28) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Először nem volt, illetve volt, csak nem 64 bit, aztán pótoltam, utána jött ez a hiba. Kicsomagoltam mindent,megvolt minden, mégsem ment. Aztán most megoldódott. Eddig az asztalon voltak kint a cuccok, most fogtam, feltettem a C gyökérbe, és most már tökéletesen megy :C
Nem tudom, mi gondja volt eddig, de a lényeg, hogy végre megvan :) THX a leírást :R

Everybody lies.

(#31) ViZion válasza Barthezz2 (#30) üzenetére


ViZion
félisten

Az a gondja, h nem találta, mert az asztal a rendszerben nem c:/doc&settings/felh.név/asztal helyen van... M$-nél ez %systemroot%/doc&settings/username/desktop, vagy ilyesmi... néha a TC-sem látja az asztalt, főleg akkor van gond, ha vmi registry takarító progi üres elemnek nézi a felhasználói mappák helyét meghatározó kulcsokat. Pl. ATI driver telepítési hibák 99%-át ez adja... Örülök, h sikerült.

tzsolesz: Köszönöm. Bizony, a BT nem netezésre lett kitalálva, a wifi kategóriákkal kényelmesebb és gyorsabb. Én is wifis telót szerettem volna, de sokat nem netezek telefonon (egyébkent igen), így kompromisszum lett a vége.
Gondolom 1 év múlva már teljesen tárgytalan lesz a cikk,
mert lassan a WC-kefének is mindennek van IP címe... :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) Barthezz2 válasza ViZion (#31) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Korai volt az öröm.. Egyetlen egyszer sikerült csatlakoznom úgy, hogy a net is ment, azóta semmi. Szerintem a Bluesoleil lesz a ludas, úgyhogy most próbálkozok régebbi verziókkal. A gond csak az, hogy ha régebbit nézek, ami olyan amire a leírást csináltad, az meg attól félek nem megy win7 64-en..

Everybody lies.

(#33) ViZion válasza Barthezz2 (#32) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam is az van fent, w7 64 biten, szépen a 32 bites progik közé települ. Újabbal nem néztem mi lehet. Valami hibaüzi vagy egyéb ami segíthet, h mi az oka?
A portot jól adtad meg a Pihatonttu-nál? A szolgáltatások aktívak?
Ha elindítottad a BlueSoleilt, akkor indítsd el az Ovi suitot, hogy kapcsolódjon a telefon. Vagy a Bluesoleilben kattints a telóra, h a szolgáltatások menjenek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) Barthezz2 válasza ViZion (#33) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Elvileg minden jó. A telefon jelzi, hogy aktív a net, és a BT is az, de mégsem megy. Próbáltam több portal, tegnap toshiba BT progival, de azzal sem. Most hétvégén nincs rá időm, de majd még próbálkozom..

Everybody lies.

(#35) ViZion válasza Barthezz2 (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Párosítás rendben, a Bluesoleil filekezelővel eléred a telefont, látod a mappákat, stb.?
A Hiisi-ből nem a pirossal lépsz ki? Símán a fehér -menü- gombbal lépj ki, tehát a háttérben futkosson.
A Pihatonttu ablakban mi jelenik meg? Veszi a kéréseket, stb?
A telefonban menj a Hiisi-re, majd az opcióknál (amikor Hiisi Proxy i idling üzenettel fogad-azaz feladatra vár) setting, és a BT connectionnál check now elé pipa...
Hirtelen ennyi jut eszembe. Esetleg tűzfal vagy vmi ami megfogja a Pihatonttu-t kifelé a netre...? hmm. Nálam a PC-n a net meg van osztva, azaz mások is használhatják, ezt is beállítottad?
Majd jelentkezz, addig is MÚKODJ! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) ViZion válasza Barthezz2 (#34) üzenetére


ViZion
félisten

yah, eszembe jutott, hogy ha a fentiek jók, de nem megy:a hozzáférési pontnak ugye nincs neve? Csak a kapcsolatnak legyen neve.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) Barthezz2 válasza ViZion (#35) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Elnézést, hogy ilyen későn jelentkezem..

Kipróbáltam mindent, és még azon is túl, de csak nem akar összejönni. Őszintén szólva halvány fogalmam sincs, mi okozza a gondot :( Elméletben minden klappol, gyakorlatban meg nem.
Leszedtem az általad használt bluesoleil-t, azzal addig eljutottam, hogy a gyári böngésző már nyögvenyelősen ugyan, de vitte a netet, de azon kívül ás nem. Ezt is csak egyszer sikerült..
Ha nagyon ráérős leszek, lehet feldobok egy szűz rendszert, és megnézem azon, már csak azért is, mert érdekel a miértje annak, hogy most mért nem. Amúgy pedig szerintem hagyom a dolgot.. jövő hónapban netet váltok, és ahhoz már szándékozom egy wifi routert is venni, onnantól meg probléma megoldva(5530-am van).

Minden esetre köszönöm szépen a segítséged :R

Everybody lies.

(#38) Barthezz2 válasza ViZion (#35) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Velem van a gond ma, vagy a RIOS rakoncátlankodik :F Már a második eset ma, hogy akarom küldeni a hsz-t, de nem történik semmi. Visszalépek, és többször ráfrissítek az oldalra, hogy nem-e küldte el mégis, de semmi. Majd mikor nekikezdek elölről, és elküldöm, akkor meg dupla lesz mégis :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#39) ViZion válasza Barthezz2 (#38) üzenetére


ViZion
félisten

a wifi az wifi. Sokkal jobb lesz, mint a BT-on, az biztos. Ez csak szükségmegoldás 5230 tulajoknak. :)
További szép napot!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) Barthezz2 válasza ViZion (#39) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát igen :) Csak most nincs wifi-m, annyit meg nem netezek itthon telefonon, hogy csak emiatt vettem volna, így nekem is tökéletes megoldásnak látszott ez. Sajna nem jött össze..

Azért kösz mindent mégegyszer :R

Everybody lies.

(#41) Hunter2


Hunter2
addikt

kár hogy a BlueSoleil nem ingyenes, az me hogy egy bluetooth driverért pénzt kérnek egyszerűen felháborító. Rohadjanak meg. :W

(#42) Barthezz2 válasza Hunter2 (#41) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem ott akad ki a léc, hogy oké, kérjen, de ha nekem a gyári cucc is bluesoleil volt, akkor könyörgöm, egy win7 frissítést adjon már ingyen hozzá.. de nem, vegyem meg ha kell :W

Everybody lies.

(#43) ViZion válasza Hunter2 (#41) üzenetére


ViZion
félisten

A régi ingyenes, linkeltem a Hama oldalát, és az teljesen jó. W7 64 bit alatt is működik, csak leállítás előtt ki kell lépni, mert különben 10-ből 1× BSOD lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44) Barthezz2 válasza ViZion (#43) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ingyenes, csak pl velem közli, hogy nem regisztrált ezen verzió az én stick-emmel, ezért 5Mb only adatforgalom. Pedig mint mondtam, eleve bluesoleil-el kaptam én is, csak már nem ma vettem, így az xp-re jó egyedül.
Ez olyan dolog, mintha vennél egy 4xxx ati vga-t, még xp-vel, aztán váltasz win7-re, leszeded a legfrissebb ccc-t, az meg közli veled hogy 2D only.. :W

Everybody lies.

(#45) Hunter2 válasza Barthezz2 (#44) üzenetére


Hunter2
addikt

Miért az milyen hogy a HD képes Pinnacle tv tuner közli veled hogy ha HD-ben szeretnéd nézni az M1 M2-öt és hangot is szeretnél akkor ugyan vedd már meg a codeket 5-10 dollárért.

[ Szerkesztve ]

(#46) Barthezz2 válasza Hunter2 (#45) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát az is köcsögség szvsz..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47) ViZion válasza Hunter2 (#45) üzenetére


ViZion
félisten

Az ingyenes Pinnacle Videospinnél is venni kell a kodekeket... azokat, amik már egyébként telepítve is vannak, hiszen mindent lejátszik a gép... szal. igyen is van, meg nem is.:D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) Furkó_úr válasza ViZion (#47) üzenetére


Furkó_úr
tag

Tökéletesen működik :) Új 6.0-ás verziójú Bluesoleil-al nem jött össze, viszont a régi 2.7.0.8-assal igen!!!!!!!!

Akinek nem működik próbálja ki avval!!!

KÖSZÖNÖM a nagyszerű cikket :) :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#49) ViZion válasza Furkó_úr (#48) üzenetére


ViZion
félisten

:D örülök, h segíthettem!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) ViZion


ViZion
félisten

:)
UP!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.