Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SLYM


SLYM
veterán

nagyon érdekes teszt. köszi. a fogalmazás minősége pedig simán lenyom egy átlag indexet cikket (sajnos) ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) Hannibhál válasza SLYM (#1) üzenetére


Hannibhál
őstag

Ez a hozzászólás már feldobta a napom köszi :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#3) guftabi96


guftabi96
addikt

Szerintem szerencsésebb lett volna azonos játékokban egymás mellé tenni az eredményeket.
PL: XY játék:

és akkor min avg max
és mindhárom fölött egy kék (intel) és egy piros (amd) oszlop.
Szerintem így jobban összevethetőek az eredmények.

Egyébként gratula a cikkhez. Este alaposabban is átolvasom. :)

#KeepFightingMichael

(#4) schawo


schawo
titán

Csak a bolond tart rendet, a zseni uralkodik a káoszon. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) gtamate2


gtamate2
veterán

Szerintem is kicsit meríts a külföldi tesztekből és legközelebb úgy oldd meg. Az a baj hogy így nem nagyon lehet átlátni közben hogy mennyit gyorsult mivel csak a végén térsz rá.
Tehát egy játék adott beállításait külön grafikonra és oda tedd a különböző processzorok alatt mért fps-eket, úgy egyből lehetne látni hogy mennyit változott egyes játékok alatt.

*Sn0w

(#6) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Én csak átlapoztam az összesítőhöz, nekem elég is volt megtudnom, hogy mér jópár évig nem kell a 2500K-val aggódnom. No nem mintha játszanék bármivel is. :K

(#7) patches


patches
újonc

Remek lett a cikk és elég tárgyilagos is.
Csak én egyet nem értek. Minek összehasonlítani ezt a két procit?
Használt árak:
860K 9000-15000ft
2500K 35000-38000ft
Értelmetlen e két proci között a teljesítmény különbséget firtatni ugyan úgy ahogy a prohardver-en szereplő cikkek minőségét összevetni az index-en található borzalmakéval... :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Dexar007


Dexar007
veterán

Kicsit zavarosak nekem a grafikonok.. :F

Itt egy i5 2500k vs 4790K teszt.: [link]

Szoval nem,nem erdemes cserelni.

Give me your cum,bull!

(#9) haddent válasza SLYM (#1) üzenetére


haddent
addikt

Mintha az index cikk jelentene valamit. Egy utolsó szar szennylap :C
De egyetértek, ez a cikk minőségi lett, és tanulságos. Az a baj itt egyébként szerintem, hogy 4 mag áll a 4 mag ellen. Core 2 core összehasonlításban a büdös életben nem lesz ellenfele az intelnek, viszont ma már nem ritka a 8+ mag kihasználása. Szóval szerintem az egész képet nézve, ez egy kis része kiragadva annak :R

Dexar007 majd az új API -k ;) ja várj, sose készülnek el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Shing válasza patches (#7) üzenetére


Shing
őstag

Miért ne? Szerintem érdekes ilyen teszteket is látni.

(#11) mmdms


mmdms
addikt

Ha valaki játszani is akar újabb játékokkal, már nem alternatíva az fm2. Az új játékok szinte mindegyike ha nem is végig, de helyenként olyan pocilimites, hogy teljesen megöli a játékélményt(10-20 fps között fut). Mindegy milyen beállításon használom. Ez azért bosszantó egy picit. Megvárom még a csodaapikat, hátha valamit gyorsulnak, de ha érdemi különbség nem lesz cserélek én is kékre. Vagy konzolra.

Gyanúsan keveset gyorsult amúgy az amd proci, az NB órajelét is megpiszkáltad? Anélkül húzhatod akármeddig a magokat, sose kapsz arányaiban hasonló gyorsulást.

patches: Nem szoktál véletlen coduo-zni hentesen?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#12) Madara-san


Madara-san
tag

Jó cikk lett, szerintem a 2500k még simán elfogadható. Amúgy lehet én vagyok túl konzolos, de nekem simán játszható lenne az a Witcher 25-30 FPS-el ;)

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#13) DanielLong


DanielLong
senior tag

Gratu a cikkhez, de szerintem akkor lenne igazán mérvadó, ha még legalább 3 másik játékot is tudnál tesztelni(persze gondolom te sem vagy időmilliomos és számodra pont ez a 3 cím volt fontos).
A végén az összegző grafikon nagyon hasznos (hatalmas piros pont) viszont külön-külön a játékoknál én is inkább egy grafikonon ábrázoltam volna a két procit a könnyebb összevetés érdekében. Árban sajnos tényleg óriási a különbség... egyszerűen még mindig sokallom a Sandy Bridge-ekre a pénzt, hisz harmadannyiból lehet kapni Phenom II X4-et.

(#14) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Köszönöm szépen a hozzászólásokat,észrevételeket! Igyekszem most vmennyire válaszolni telóról.
3 dolgot akartam kideríteni a cikkel mégpedig: egy 860k szintű proci mire elég; hol tart a mai alsókategória a ,,felsőtől"; s h egy jobb proci mennyi pluszt képes hozni egy közép/alsó vgaval.

Igen, az NB-t nem piszkáltam, alapon volt.

Igen,hatalmas az árkülönbség,teljesen más kategória de anno egy f1 es autót is versenyeztettek egy vadászrepülőgéppel ;] de viccet félretéve ez a két procim volt s ezért tudtam ezt a kettőt összehasonlítani s gondoltam hátha mást is érdekel h mi az eredmény

Sajnos tényleg nem vok időmilliomos, már szeptemberben megakartam írni de a fránya egyetem:)lett volna am több játék is de behalt az alaplapom+tápom s most kb januárig/februárig csak a laptopom van:(

A grafikonokra vonatkozó észrevételeket köszönöm, legközelebb igyekszem erre figyelni :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#15) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Régóta szerettem volna ezeket a procikat egy tesztben látni. Köszi. :R

[iTX-or-GtfO!]

(#16) dhstyle válasza Nirvanus (#15) üzenetére


dhstyle
tag

megnéztem volna egy ilyen tesztet egy fx6100 / 6300al is.. nekem fx 6100am van , megcibálva 4,2 ghz-ra kemény 18 ezerért vettem dobozosan hűtővel 1 év garival hp.-n és egy 7970 szintre húzott 7950et nagyon szépen kihajt.. egyedül azokban a játékokban van relatív kevés FPSem amik nem igazán skálázódnak a "6" magra.. de ottis bőven 60 fps fölött teljesít.. a tuning nagyon jó hatással van ezekre és meglepően jól bírják..
pl gta 5 ultrán fut 45-55 fpsel a Battlefront béta mind2 mapon beton stabil 60-70 fps és frankón minden kivmaxolva , witcher 3 is full maxon (hairworks kivéve) 30-35 fps stabilan , szépen.. nemigazán találtam még olyan játékot ami nagyon térdrekényszerítette volna a 6100at.. esetleg olyanok amik igencsak Nvidiara lettek írva dehát az meg nem a CPU hibája :)

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy rövid story az AMD-vel kapcsolatban, ami egy friss tapasztalatból fakad (ami bosszant, de jó vége lett):

Évek óta játszok a Rift-el (az MMO-val nem az Occulussal). A CPU-m 6 magos Phenom II 1090T, ami ha már nem is csúcs, de azért elvárható tőle egy bizonyos szint..még ha nem is Intel gyártmány.

A játékban sajnos nagyon sokszor előfordultak amolyan grafikai fps esések, spike-ok, gyakori töltőképernyők, sőt ability lag is. A fura az volt, hogy máskor meg viszonylag elég szépen szaladt. Arra gondoltam, hogy a GTX-460 768MB a szűk keresztmetszet, és fórumokon sűrűn okolták az AMD procit is.

Pár napja rászántam az összeget és vettem egy GTX-950 2GB OC kártyát, amitől vártam a csodát. Full HD-ban nem kellett volna hogy gond legyen, de ugyanúgy maradt a bosszantó fps hullámzás és hasonlók és már csak a CPU lehetett a ludas. (persze szépen futott ultra grafikán is, de megmaradtak a fps droppok)

Mellékszál, de fontos: A Logitech G600-as egeremhez "járt" egy iOS app, amit fel is tettem az iPadomra. Ebben az egyik widget amolyan rendszerinformációs képernyő. Mutatja a CPU hőmérsékletét, órajelét, a hat mag terhelését külön és mellé a GPU mag, videoengine terhelését, órajelét, hőmérsékletét, memória kihasználtságát. A lényeg hogy játék közben futtattam és egyik pillanatban kicsit leesett az állam. Instázás közben a legnagyobb harc közepén a 3,2GHz-es órajelet szépen levette 800MHz-re és azzal le is esett az FPS-em olyan 50-60 környékéről 11-re. Mikor visszatette, akkor jó volt.

Ok, net "felcsap" Cool and Quiet...hogy lehet kiiktatni...BIOS-ra tippeltem. Biztos ott is lehet, de azért először benéztem a viszonylag frissen telepített Windows 10 motorházába és meglepődve tapasztaltam, hogy a default energiaséma az "Energiatakarékos". Áttettem "teljesítménycentrikusra", amivel az órajel marad stabilan 3,2GHz és azóta mintha egy másik géppel játszanék.

Ennyit arról, hogy az AMD CPU nem jó a Rift-re, meg úgy a játékra. Akinek ilyen problémája van, érdemes megnéznie a Windows beállítását. Nem tudom, hogy mi alapján dönti el a gép, hogy játék közben is takarékoskodni akar, de ne tegye. Lehet hogy Intel prociknál is ezt csinálja?

A gép nálam csak játékra van, vagyis nem zavar hogy folyamatosan magas órajelen jár, ráadásul van rajta egy szép nagy hűtő, amit fúj egy másik szép nagy házventi is és 40-50 fok felé nem megy.

Persze ha nem játék fut épp rajta, jobb az "energiatakarékos" séma a pénztárcának...

Ja és lehet hogy nem kell azonnal videokártyát cserélni, mert lehet hogy nem az a szűk keresztmetszet, sőt talán nem is a CPU, csak egy beállítás.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) waithEard válasza Shing (#10) üzenetére


waithEard
őstag

+1 :K Én is szeretem az ilyen összevetéseket. (is)
A cikk jó kezdés, de valóban, ahogy többen írták, a grafikonok megoldásán van még mit csiszolni. Én bevallom elvesztettem a fonalat.... :B
Köszi.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#19) nemlehet


nemlehet
őstag

Mondjuk azért ezt az i5 minden folyamatosabb és még a fű is zöldebb kijelentést egy kicsit szemöldökráncolva fogadom. (jó nem ezt mondta de egy kicsit ilyen)
Nekünk itthon van egy brazosos laptop, amit megtámogattunk egy SSD-vel és általános felhasználásban semmivel sem lassabb mint az i7-es SSD-s laptopom (i7 4700HQ, tehát még csak nem is ULV). Jó persze statisztikailag biztos kimutatható sebességkülönbség, de érzetre nem nagyon van.

Amúgy szerintem sem korrekt a tesz. Az i5 kb 1,5x annyiba kerül de inkább 2x. Ehhez képest maximum 50% teljesítményelőnyt tud felmutatni. Szerintem ez azért annyira nem nagy különbség.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) Pete55555 válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Pete55555
addikt

Lehet hogy Intel prociknál is ezt csinálja?

Ezt hát.
Bizonyos % alatt lekapcsol. Office, meg net felhasználásnál nem is veszed észre, de játéknál igen. Egyszerűen ez a power on demand és energiatakarékos funkció nem játékra lett kitalálva.

Más:
2 magos X2 250-ről (3.6Ghz-re húzva) váltottam G3420-ra.
Ég, és föld a különbség. FPS-ben, fogyasztásban, és hőmérsékletben is. Pedig csak 2 mag, és kisebb órajel.
Jó az AMD, de ha játszani akarsz, akkor intel kell. (sajnos)

(#19) nemlehet
Azért azt érzed te is, hogy ez rossz hasonlat. i7-et hasonlítasz egy "gyenge" CPU-hoz átlag felhasználásban.
A kis Brazos izzad 80% körül egy weblap megnyitásánál, az i7 meg dolgozik kb 2%-on. Azért....

Amúgy szerintem sem korrekt a tesz. Az i5 kb 1,5x annyiba kerül de inkább 2x. Ehhez képest maximum 50% teljesítményelőnyt tud felmutatni. Szerintem ez azért annyira nem nagy különbség.

Ettől még miért lesz nem korrekt a teszt?
A teszt nagyon korrekt, ugyanis, ha valaki betéved a milyen CPU-t vegyek topikba, és 860k-ja van, megkérdezi, hogy fejleszteni akar, it vegyen, akkor az i5 lesz az első javaslat.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#21) eldiablo válasza Pete55555 (#20) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azért az a két proci nem véletlen van egymástól fényévekre! :)
Az X2 250 2009-es kiadás és 45nm-es és 234 millió tranzisztor van benne, míg a G3420 2013-as és 22nm és 1400 milliót tranzisztort tartalmaz. Nem igazán hasonlíthatóak össze, ha csak a két mag az össze hasonlítási alap, mondjuk akkor meg az Intel D805 nagyon rondán kikap az X2 250-től, de talán még egy egymagos Sempron 145-től is. :))

(#22) Chaser válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Chaser
titán

Ez régen is így volt, mikor még játszottam soha nem volt speed step engedélyezve. Max órajel, alulfeszelve ameddig lehet. Más sw-ek is érzékenyek rá ha fel/le kapcsolgat a cpu.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) nemlehet válasza Pete55555 (#20) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért azt érzed te is, hogy ez rossz hasonlat. i7-et hasonlítasz egy "gyenge" CPU-hoz átlag felhasználásban.
A kis Brazos izzad 80% körül egy weblap megnyitásánál, az i7 meg dolgozik kb 2%-on. Azért....

Pont ezért jó hasonlat. Hétköznapi felhasználást említettem és arra próbáltam rávilágítani, hogy alapvetően a rendszer működését sokkal inkább meghatározza a háttértár sebessége és késleltetése mint a CPU. Amúgy meg hol érdekel engem hogy 80%-on teker a CPU ha pattogós a rendszer, megfelelő a reszponzivitás? Csak utálom amikor azzal jönnek, hogy bezzeg az amd szaggat meg laggol még az asztalon is de az zintel az az isten azzal még az eső is kevesebbet esik, meg a kenyér is olcsóbb lett.

Nekem nem úgy jött le, hogy aki fejleszteni akar annak megéri-e, hanem, hogy a kettő közül melyiket vedd. Az i5 persze erősebb, de az ára ezt tükrözi (sőt). Ezek nem egymás konkurenciái (szerintem) sem árba se a termékpalettán se felhasználásban. Almát a körtéhez.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) Chaser válasza nemlehet (#23) üzenetére


Chaser
titán

Hát azért no:) c2d-ról váltottam i5-re, notebook mindkettő. SSD és 8GB ram volt mellettük, utóbbinál azért jóval pörgősebb minden. Ez az x4 meg tényleg nem i5 kategória, i3-mal van pariban, bár az is drágább és jellemzően erősebb is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mióta megy az Intel vs AMD összehasonlítás a legtöbb tesztben sosem az egyforma árú CPU-kat hasonlítottak össze. Lehet hogy még ma is jobb az AMD az ár/teljesítmény mutatóban, de más szempontból verhetetlennek tűnik az intel. Gyártástechnológiában lassan két generáció előnye lesz. Talán már ma is lehetne, de hova siessen, az AMD messze le van maradva. A 14-16nm-es gyártást már pár éve ígérgetik és szerintem még pár évig ugyanilyen ígéret is marad. Talán valami gyengébb mobil cpu várható tőlük 1-2 éven belül, de desktop szintű nem igazán. Azon se csodálkoznék, ha az AMD lassan megszabadulna a CPU szegmenstől, ami folyamatosan veszteséges. Valami kínai cég biztos megvenné, csak arra nem hiszem hogy az USA kormánya rábólintana. Még az lehetséges, hogy az Intel lök nekik újra valami aprópénzt, hogy tovább maradjon ebben a tetszhalott állapotban. Nekik sokkal jobb egy gyenge konkurens, mint egy semmilyen konkurens, mert az USA-ban nem csípik a monopóliumokat.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Chaser válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


Chaser
titán

Össze lehet hasonlítani. Csak ha erősebb kell erről mire vált az ember? Míg másik oldalon i3-i5-i7, hárombetűs régóta haldoklik. 1-2 jobb ár/értékű cuccok van. Ha csak nyerj teljesítményt nézünk akkor nincs is miről beszélni. Sztem már megvan az a kétgenerációs előny. Elég gáz az mikor 2mag+2ht ver 4 magot esetek többségében, ráadásul kisebb fogyasztással.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Pernyo


Pernyo
csendes tag

Nekem tetszett a cikk, jó ilyeneket olvasni. A grafikonos dolgokkal egyetértek az előttem szólókkal. Én megjegyezném még az AMD mellett szólva, hogy FM2 procihoz van egy két jó árú és felszereletségű alaplap. Hasonló Intel kategória 10-15 e HUF-al drágább. A 2500k-hoz meg jóféle lap még használtan is drága tud lenni.

(#28) synthattik válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


synthattik
aktív tag

Híresztelések szerint jön asztali fronton új amd processzor majd,remélem,hogy most már nem csak nagyobb lesz a füstje,minta lángja.
Egyébként a cikk jó lett,de az 1 grafikonon lenne az amd,és intel az részemről is jobb lenne ,de így is ki lehet rajta igazodni.
Grat hozzá! :R

(#29) #00137984


#00137984
törölt tag

Mindenes használatra alkalmazom a PC-t, de átlagban a játék 50%, multimédia 30% és munka 20% használat jellemző nálam. Játékra mindig az aktuálisan középkategóriás Best Buy videókártyát vetettem be, úgy mint a HD3850 / HD4850 / HD6850 / HD7850 / R9 270X. Ezeknek megfelelően lépkedtem a magok számában (2-3-4 mag) és RAM mennyiségében (4-8-16 GB) és elért teljesitményszintben felfelé. Szép emlékek ezek és nálam AMD procival voltak hajtva a gépek mindig. Elérkeztünk 2015-ben addig a pontig ahol a koros AMD Phenom II X4 970 BE nem birta tovább cérnával... Játékokban elfogyott a gépem ereje és fejlesztésre lettem kényszerítve. Az NB órajelét emeltem picikét fel 2200MHz-re és a CPU órajelét időnként néhány száz MHz-el növeltem. Ezzel az Asus R9 270X TOP videókártya majd teljesen ki volt hajtva. AMD Athlon X4 860K csak néhány % teljesitménynövekedést ért el az R9 270X VGA és 16GB 1866MHz RAM hardverekkel megtámogatva Unigine Valley tesztben. Asus R9 380 Strix 4GB videókártya következett időrendben, viszont a Tonga GPU-s videókártyának jobb teljesitményű procira volt szüksége. AMD FX vagy AMD A-series jőhetett szóba, vagy Intel. Az FX kicsit tuningolva elbirta volna, de a fogyasztása úgy elég magas és a melegedése nehezen fogható vissza. Rendes hűtés és drága alaplap és jó RAM-ok nélkül az FX sem adja le azt a teljesitményt amire képes. A költségek igy már számomra túl magasak lettek. Ha már egyszer úgyis sokat kell fejlesztenem a gépen, akkor már elgondolkodok az Intel megoldásokon, mert eddig a Phenom II X4 jó kezelhetősége és időtállósága tartott ezen a vonalon. Olvasgattam teszteket és véleményeket és az Intel Core i5 mellet döntöttem végül. Haswell Refresh i5 4690K és a 16GB RAM könnyedén kihajtja minden játékban az R9 380-at. Windows asztalon használat közben nálam is érezhetően gördülékenyebb használni és videókonvertálásban is gyorsult természetesen. Játékokban és Benchmark tesztekben is remekel, viszont ehez kedvezőbb fogyasztás is járul és ezért nem melegszik fel nagyon és igy a ventiket sem muszály Full Speed-en hajtanom. Mennyit költekeztem rá... Hát elég sokat, de mások egy i7-re vagy egy GTX 980ti videókártyára sem sajnálnak 3-4x nagyobb összeget kiadni. Nekem most ez igy megteszi, de azért érdekelne vajon lesz még valaha megfizethető áron jó középkategóriás játékos PC vagy a konzoloknak a felhasználói tábora fog egyre jobban benépesedni. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) FoLey-v válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


FoLey-v
addikt

És akkor mi a helyzet ha pl. nekem Kiegyensúlyozott-ra van beállítva?

Amúgy a teszt nagyon jó lett gratulálok! :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#31) Tigerclaw válasza synthattik (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Már egy ideje jön...csak mire megérkezik, megint elavult lesz az Intel megoldásaihoz képest. AMD párti vagyok, most is AMD-t használok, sőt ha cserélnék első körben AMD-t néznék, de be kell ismerni, hogy nagyon lemaradtak sok tekintetben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Tigerclaw válasza FoLey-v (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg ott szerepel a mélyebb beállítások között, hogy mi a minimum órajel, ahova visszavesz... Az változtatás algoritmusa nem tudom, hogy más-e, mint az energiatakarékos beállításhoz képest. A lényeg szerintem az, hogy ha nincs problémád a teljesítménnyel, akkor hagyd úgy, ha van, akkor meg próbáld ki a teljesítménycentrikus beállításon, de persze csak amikor játszol, vagy valami komolyabb CPU igényes alkalmazást futtatsz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) FoLey-v válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


FoLey-v
addikt

MSI Afterburner+HWinfo-val szoktam nézni és komolyabb cpu igényes játékoknál mindig max-on pörgeti mind a 4 magnak az órajelét. Asztalon+programoknál vissszább veszi az órajelet.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#34) Viper26


Viper26
nagyúr

2011 óta 2500K van a gépben, és még mindig elégedett vagyok vele, bírja ahogy kell. :)

Pixel 7 | FR955

(#35) Csapoati válasza #00137984 (#29) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szinte totál ugyanígy voltam mint te. :) Phenom II-vel rendelkeztem 2011 óta és folyamatosan váltottam feljebb a VGA-kat egészen egy R9 270-ig, amit aztán 1-2 játék miatt egy az egyben elcseréltem egy GTX660-ra. Most ősszel meg feljebb akartam lépni, de a Phenomban (és az AMD-ben :( ) sajnos ennyi volt. Az i5 (ugyan csak Ivy Bridge) remélem elég lesz játékra még 2-3 évig, mert max. VGA-t vagyok hajlandó cserélni sűrűn.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#36) $p@rr0w válasza dhstyle (#16) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ez jól hangzik csak erre mindig azt mondják a gépépítős topicban hogy fx proci +lap +hűtő
az összesen i5+lap árban áll meg, teljesítményben meg alatta.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#37) bozont válasza $p@rr0w (#36) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk nem értem az i5-höz miért nem számolják hozzá a cpu hűtőt. Ugyanúgy kell hozzá, főleg ha tuningol is az ember. A gyári intel hűtő is egy kalap k@ki.

(#38) #00137984 válasza Csapoati (#35) üzenetére


#00137984
törölt tag

Intel socket 1155 Core i5 3550 szerintem egész jó választás volt, de abban a Gigabyte alaplapban inkább csak alapórajelen mehet. Újonnan 8+2 fázisos alaplapot csak nagyon drágán találtam hozzá, de talán használtban most érdemes legalább egyet tartaléknak beszerezni. Videókártyákban csak a GTX970 vagy az R9 380 videókártya lehet előrelépés, de csak 4GB VRAM jőhet számitásba ha tényleg 2-3 évre számolsz. :)

(#39) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó teszt:R Végigolvasni nem volt még időm, csak az összegzést néztem át, mit mondjak: komoly. Az AMD nem képes egy 4éves procival szemben érdemit az asztalra tenni! Nekem a cinebench releváns, lévén van fotó-videós feladat bőven, itt még mindíg ott tartunk, hogy az intel majd' rádupláz az aktuális amd-kínálatra, sacc/kb egy ulv-s Broadwell notebookproci hozza az asztali AMD-szintjét:Y.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) #00137984 válasza $p@rr0w (#36) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én is hasonló eredményre jutottam... Tisztán nem érte meg AMD vonalon maradnom, mert az FX-re átállás nagyobb kiadást jelentett mint vártam. Intel Core i5 4690K még drágábban is jobban megérte nekem. Proci hűtőmet megörökölte a Phenom II X4 után, mert Intel socket felfogatás is volt hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) #00137984 válasza t72killer (#39) üzenetére


#00137984
törölt tag

Phenom II X4 970 BE és az Athlon X4 860K között alapórajelen alig kimutatható eltérés. A gép előtt ülve nem tudnád, melyik van használatban pedig több év eltérés van közöttük. Viszont az Athlon X4 860K órajelét 4.5GHz-re tuningolva napi használatban teljesen elfogadható és játékokban meg videókonvertálásban közepes teljesitményt nyújt. Az i3-hoz képest szerintem jobb választás egy ilyen 4magos Athlon.

(#42) t72killer válasza #00137984 (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A turbo nélküli i3-hoz képest igen, alternatíva lehet az AMD. Másik kérdés, hogy mindezt egy i5-ös laptoppal kiválthatja az ember, és akkor nem kell asztali gép sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) #00137984 válasza t72killer (#42) üzenetére


#00137984
törölt tag

Turbó vagy akár a HT sem mentheti meg az I3-at az elavulástól játékos gépekben. A HT néhol még a teljesitményen is ronthat és a játékfejlesztők ezért inkább az i5 2500K-t adják meg követelménynek. Ettől függetlenül most még az I3-as procikon elindulhat a játék, de lehetnek erős teljesitmény ingadozások és egyéb programhibák. Az elkövetkező néhány évben egyre jobban kiszorúlnak ebből a felhasználási körből és az AMD gyengébb teljesitményű 4magos procikkal is ez lesz a helyzet. Játékra is alkalmas laptop nagyon drága, főleg ha dedikált VGA-t is tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#44) t72killer válasza #00137984 (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Turbó nincs az i3-akban (tudtommal), a HT meg köztudottan nem játékra való, oda valódi magok kellenek. Mindezek mellett van olyan játék, nem is egy (Blizzardék), ami egy húzható pentium millenium edisönön jobban megy, mint AMD FX-en, lévén 2 magot használ csak, azoknak viszont gyorsan kell futni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) #00137984 válasza t72killer (#44) üzenetére


#00137984
törölt tag

Te fogalmaztad bele kezdésnek és meg rávágtam, hogy semmi hardveres fortélyosság vagy magas órajel nem képes már sokáig ezeket az elavult hardvereket képben tartani. Szerintem néhány feljesztő vagy gyártó cégnek nem volt érdekében rendesen kihasználni a sokmagos CPU-k erejét, de most 2015-ben már mindegyik PC-s hardver összetevő (VGA, RAM és CPU) a jelenleginél nagyobb teljesitményre volna képes, ha rendes optimalizációt és támogatást kapnának. A visszatartó erőt elöbb-utóbb elsöpri a nagyobb teljesitményre való igény játékokban és egyéb területeken (4K felbontás).

(#46) Csapoati válasza #00137984 (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

970-en gondolkozom majd el jövő ősszel, ha befutnak a nagyobb nevek. :) Az alaplap viszonylag kényszer szülte döntés volt, nem nagyon találtam másik olyat, ami 4 RAM slotos lenne és nem akartam várni (újonnan meg nem is volt egy db sem). De nem nagy gáz, tuningolni egyelőre nem is terveztem, kb felesleges még.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#47) #00137984 válasza Csapoati (#46) üzenetére


#00137984
törölt tag

Asus P8C WS Workstation 1155-es lapot most is tudok újonnan. 4 RAM foglalat és 8+2 fázis találaható rajta, de nagyon drágán adják [link] H61-es lapoknál 2 RAM foglalat van csak, ezért használtan is nézhetnél az i5 mellé tartaléknak a Gigabyte-hoz hasonló lapot.

[ Szerkesztve ]

(#48) Csapoati válasza #00137984 (#47) üzenetére


Csapoati
nagyúr

78 ezer. :DDD
Lehet, hogy nézek valamit hozzá, bár jelenleg teljesen elégedett vagyok a konfiggal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) #00137984 válasza Csapoati (#48) üzenetére


#00137984
törölt tag

Gigabyte Z77X-D3H van fent Hardverapró-n 21ezer forintért. Azért szeretném ha beszereznél tartalék lapot időben, mert a 4 fázis mellett az i5 esetleg throttling-olni kezd vagy az alaplap meghibásodhat idővel és most még nagyon jó lapokat adnak kedvező árakon. Később már csak H61-es alaplapok maradnak, de az i5 procidnak az kevés lesz. Szerintem van olyan jó az a gép, hogy még érdemes legyen a tartalék alaplappal néhány évre megtoldani az életciklusát. Nekem 1150-es frissebb alaplapom van, ezért van még időm bevételezni egyet. :)

(#50) Csapoati válasza #00137984 (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Köszi, akkor ennek hamarosan utánanézek majd. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.