Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Leslie_K.

Várom hozzászólásaitokat, legyen az pozitív vagy negatív kritika és egyéb észrevétel!

(#2) joghurt válasza Leslie_K. (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Tetszik a dolog. Én még az elosztós kábeldzsungelt tüntetném el a szekrényben, és akkor pláne csodaszép lenne.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gratula a cikkhez, még nagyobb gratula a tuninghoz. :)
Asus 4ever . :D

/és még azt is megtudtam, hogy van már 4.0 IrfanView :DD /

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) Leslie_K. válasza joghurt (#2) üzenetére

Köszönöm szépen! Az elosztós kábeldzsungel már eltűnt azóta, felszereltem őket az asztallap alsó (álló helyzetből láthatatlan) felére, a kép nem a legfrissebb, csak az átmeneti állapot miatt, ami az asztalon uralkodik (Reserator az asztalon, könyvek támasztják alá a polcot a monitor fölött, mert odakerült egy TV), kénytelen voltam egy régebbi képet feltenni. :)

(#5) Leslie_K. válasza philoxenia (#3) üzenetére

Neked is köszönöm! Nincs az az isten, hogy ne ASUS-ra építsek, már nagyon rég óta jó szolgálatot tesznek nálam. Én pedig a CPU-Z validationnél tudtam meg, hogy van már 1.41-es változat belőle... :D

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

ez az asztalbaépítős dolog mennyire vált be? Mert nekem az a tapasztalatom, hogy a fa igenis erősíti a hangot, főleg a mélyeket. Legalábbis a szánalmas genius 2.1 hangfalam mélynyomója olyan gyonyrűen szól a saját tervezésű asztal alat, hogy csak na.

Arról nem is beszélve, hogy a számítógép legkisebb rezgése is olyan gyönyörűségesen feltud erősödni a nagy fa felületeken :) (értem én hogy gumibak, de akkoris :))

Mellesleg a gumi helyett próbáld ki majd egyszer a szivacsdarabkákból készített tappacsokat, szerintem sokkal hatékonyabbak, és a te esetedben úgyse látja senki

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

egyébként grat a leíráshoz. Annó mikor volt keret a szobám újrabútorozására akkor nemvoltam rest autoCAD-el megtervezni a bútoraimat, mert amiket boltba kapni, hááát, szépek, csak nemfértek oda és úgy, ahogy kellett volna. Mondjuk az asztalos nagyokat nézett a tervrajzaimon, de aztán pár vitakör után közös nevezőre tudtunk jönni :D

(#8) Leslie_K. válasza JoeYi (#6) üzenetére

Nekem nagyon bevált, ha valamit gyorsan kell bütykölni, csak felhajtom a fedlapot. A hangelnyeléssel is meg vagyok elégedve, csak azt hallani, ha éppen felpörög valamelyik vinyó, mert visszatér alvásból. Annak idején a vízhűtést nem is annyira a hűtési teljesítménye miatt, hanem a halksága miatt vettem (szintén röhejes áron, tökéletes állapotban), az az egy 12cm-s venti rásegít a RAM-ok és vinyók hűtésére, a Zalman táp pedig alig pörgeti a magát, teljesen hangtalan így elzárva. Lehet, ha mindenen léghűtés lenne, akkor ténylegesen berezonálna az asztal, de így tökéletes némaságot értem el, főleg a Chieftec szerverházamhoz képest, ami még a vízhűtéssel is hangos volt (nekem).
Köszönöm a tanácsot a szivacsdarabkákkal kapcsolatban, ha lesz lehetőségem és időm, kipróbálom!

(#9) Leslie_K. válasza JoeYi (#7) üzenetére

Köszönöm! :) Én úgy voltam ezzel a lakberendező/asztalos barátommal, hogy megmondtam neki, mit szeretnék, ő megálmodta, én megnéztem a terveket, elmondtam neki mit és hogyan módosítanék rajta, ő pedig egy az egyben azt valósította meg, amiről én is álmodtam. Hozzátenném, hogy még mindig vannak függőben kisebb dolgok, amikkel nem végzett (állvány a Reseratornak, hangfaltartó-szekrény kombó a falra, stb), de szépen lassan, befejezzük, akkor majd teszek közzé még képeket! Annyira elégedett voltam a lakberendező munkájával, hogy még a tengerimalacaink házikóit is vele kiviteleztettük... :D

(#10) JoeYi


JoeYi
őstag

az üveges felsőszekrényt is ő tervezte? Jó az ilyen barát :)

Na jó, közben rájöttem, hogy ez off, mert végülis ez hardver leírás féleség, ehhez képest már egy IKEA ellenes topic :D

(#11) Gaben01


Gaben01
őstag

„Itt az alkalom, valósítsd meg az álmaidat, meg amúgy is van egy kis megtakarításunk…” (Imádom ezt a nőt… És még a főztje is odavág! :)) Nálam ugyanez az a helyzet,én sokszor vacakolok,győzködöm magam hogy szükségem van nekem egyáltalán erre?,aztán a nejem megunja a szenvedésem és közli hogy vegyem meg nyugodtan ha ez nekem örömet okoz.(jobban átgondolv a dolgot,igazából ő az aki fejleszti a gépet,én csak feldobom az ötletet :DD ) Grat az íráshoz,tetszett.
P5K tulajként érdekelne,hogy az 1,7V pll fesz esetén melyik része melegedik a lapnak és mennyire?A heat-pipe-os hűtő eltávolítása után a MOSFET-ek mennyire melegednek?
Én egy 8cm-es ventit applikáltam az nb blokk fölé (~900rpm) és még 450-es fsb esetén is csak langyos.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12) Vandit.


Vandit.
addikt

Linkelnél memória benchmarkot is?Nem lenne jobb,ha 1000-en menne cl5-ben mondjuk?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#13) Dobozossör válasza Vandit. (#12) üzenetére


Dobozossör
tag

Szép leírás Laci bátyám! Azt hiszem, már tényleg ideje lenne személyesen megnézni...

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#14) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Én is ma veszem a 6550-est,pont jókor jött az írás! Tudom mire számíthatók. Szép tuning ez. ;)

(#15) ollie


ollie
MODERÁTOR

3dMark05 és 06 eredményeket tudnál mondani? Csak kiváncsi vagyok (nem kell screenshot).

***

(#16) dni


dni
őstag

Hali!

Azt megtudnád mondani, h a proci beállításoknál mit engedélyeztél és mit nem?

(#17) Leslie_K. válasza JoeYi (#10) üzenetére

Igen, az is az ő munkája, mint minden a lakásomban és a legszebb, hogy vállalta a szállítást Győrből Pestre, természetesen egy kis felárért... A tányérok egyébként IKEA-ból származnak. :D

(#18) Leslie_K. válasza Gaben01 (#11) üzenetére

Az csak hagyján, hogy a Kedvesem adta meg a kezdőlökést, de olyan édesen szurkolt nekem az összeszerelésnél, a sok fagyásnál, anyázásnál, BIOS turkálásnál... Az ilyen nőt egyszer kell megtalálni az életben. :)

Még nem vettem észre, hogy bármi is jobban melegedne a megemelt PLL feszültségtől, inkább az FSB üzemfeszültsége és az NB feszültsége az, ami egy kicsit megbikázza a hőmérsékletet, de a vízhűtés 48-49 foknál feljebb nem engedi azt sem. A gyári Stack Cool helyére a MOSFET-eken most a megmaradt Zalman VGA RAM bordái kerültek, kaptak hővezető pasztát és nem forrósodnak annyira, nyugodtan meg lehet fogni őket, eddig megúsztam égési sérülés nélkül. :)
Az aktív hűtés tényleg elengedhetetlen az NB blokk fölé, Dobozossör kollégánál is ezt a megoldást láttam a P5K-ján, de az ő Q6600 procija 333MHz-s FSB-n pörög. (Ami szintén szép tuning alapfeszen!)

(#19) Leslie_K. válasza Vandit. (#12) üzenetére

Ha Everest benchmarkokra gondoltál, akkor most csináltam frissen őket, csak neked! :)

Memory Read: 7966 MB/s [link]
Memory Write: 8331 MB/s [link]
Memory Copy: 7608 MB/s [link]
Memory Latency: 64,8 ns [link]

De biztosan jobb lenne, ha 1000-en mennének a RAM-ok, de ezek nem mennek még CL5-ben, 2,40V-n sem stabilan 980MHz-n egy-két óránál tovább, még úgy sem, ha nem 1:1 arányban futtatom a procival őket.

(#20) Leslie_K. válasza DJ.Gróf (#14) üzenetére

Köszi szépen! Azért remélem, te többet ki tudsz majd rántani belőle!

(#21) Leslie_K. válasza dni (#16) üzenetére

Ha a CPU Configuration menüpontra gondolsz, akkor a következőket:

CPU ratio control: Manual
Ratio CMOS setting: 7
C1E Support: Disabled
Max CPUID value limit: Disabled
Vanderpool Technology: Enabled
CPU TM Function: Enabled
Execute disable bit: Enabled

(#22) Leslie_K. válasza ollie (#15) üzenetére

3DMark eredmények:

3DMark05 1.3.0 Free: 11074 [link]
3DMark06 1.1.0 Basic: 5502 [link]

(#23) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Nemrossz. De mondcsak, heccből van még mindig sz@r CRT-d vagy? Ilyen gép mellett nem találok más indokot :D

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#24) Leslie_K. válasza o0tomy0o (#23) üzenetére

Persze, pont annyira heccből, mint ahogy neked is heccből van szar, alsó kategóriás TFT-d. :P

(#25) dni válasza Leslie_K. (#21) üzenetére


dni
őstag

thx

(#26) Dobozossör válasza o0tomy0o (#23) üzenetére


Dobozossör
tag

Ne szóld le azt a CRT-t, tudod mekkora buli berakni azt egy autó hátsó ülésére? Főleg, ha évente hurcoljuk... :D

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#27) Dobozossör válasza Leslie_K. (#18) üzenetére


Dobozossör
tag

Szerintem az a 333Mhz lesz még több is, ha kisírom páromnál az új memóriákat. Viszont erre a P5K-ra rakhattak volna igazán egy párhuzamos portot...

Olcsó Interworx tárhelyek - https://hosting.tri-software.com

(#28) ollie válasza Leslie_K. (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem rossz.

Csak azért érdekel, mert nekem is X1950PRO-m van, és érdekelt, hogy mennyivel gyorsabb a kari a te prociddal, mint az én E4300-ammal.

Nekem amúgy a '05 olyan 10k, a '06 meg olyan 5k pont körül ad (3GHz körül), tehát nálad durván 10%-al ad többet.

***

(#29) Leslie_K. válasza ollie (#28) üzenetére

Köszi! Ez a kis különbség adódhat abból is, hogy az Ultimate X1950Pron 1600MHz-n mennek a RAM-ok, a sima X1950Pron pedig 1400MHz-n. Mindenesetre a teszteredményeket befolyásolhatta, hogy vírusirtó / tűzfal / p2p kliensek is futottak a háttérben, de nekem mégis így ad valósabb képet, hiszen azért nem fogom kikapcsolni egyiket sem, hogy pár plusz FPS-t kapjak a játékokban.

(#30) craine12


craine12
tag

Üdv a C2D-sek táborában :) Az asztal számítógépház, mint ötlet, nagyon tetszik, de azt nem tudom eldönteni (pláne a hozzászólások után), hogy tényleg halkabb-e, mint egy rendesen megtervezett házban. Ki kellene próbálni, és akkor egyértelmű lenne. Viszont az Everest memória írási és olvasási sebességei számomra nem tűnnek reálisnak, furcsállom, hogy gyorsabban ír, mint olvas. Nálam sem ez a jellemző. bár mértem én is ilyent, de szerintem az téves. Konkrétan (GB 965P-DS3P, E4300, OCZ DDR800 4-5-4-15):

@3006 (9x334), @891 4-4-4-12 CR2: 7169 MB/s; 5994 MB/s; 5283 MB/s
@3240 (9x360), @720 4-4-4-12 CR2: 6285 MB/s; 6452 MB/s; 5305 MB/s

Feljebb már nem megy a memória (kéne az 1000-es, vagy 1066-os), úgyhogy nem tudom megnézni, kb. ugyanazon az órajelen, mint a tied, mit mutatna, de nekem a felső sor tűnik hitelesnek. Pláne, gogy jóval alacsonyabb memóriaórajelen gyorsabban tud írni. Persze az is lehet, hogy nem értek hozzá, és hülyeségeket beszélek, de majd jön valaki, és helyretesz. Amúgy nem láttam, hogy írtad volna, de a Fast és Turbo opciókkal nem játszottál?

No woman. No cry. No kidding.

(#31) djxp01


djxp01
senior tag

szép cikk, jó tuning. de az a doboz, meg a kábelrengeteg, az kegyetlen :-))) egy kis kötegelő elkelt vna :-)

regisztrált: 2005-07-05

(#32) intelfan


intelfan
aktív tag

Jó cikk, köszi :)

Amúgy az én véleményem a hardverek gyártói terén (a saját megnevezés azt jelenti hogy ilyenem lenne ha sok pénzem lenne):
-ha alaplap akkor ASUS vagy Gigabyte
-ha saját alaplap akkor: ASUS (deluxe) :D
-ha proci akkor: Intel
-ha saját proci akkor: Intel C2D Q6600 :D
-ha ram akkor: Geil value ddr2 2*1gb
-ha saját ram akkor: Geil BlackDragon ddr2 2*1 :D
-ha GPU akkor: Gigabyte
-ha saját GPU akkor: ASUS :D

:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#33) MC Pite válasza Leslie_K. (#1) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát ez a G0 dolog látom fenntartással kezelendő, régi E4300asom kényelmesen alapfeszen (1,38ra állítva megy alapfeszen igazából, éljen brutális vdropp :U ) 3Ghzet megy, 3,2őhöz mindennen kell feszt emelni még, annyit nem ér. Nézegettem hogy érdemes-e vmire cserélnem ami 'lazán' viszi a 3,6ot; de asszem R770es lapokat megvárom inkább, egy Black Edition 5000+al, aztán várjuk a 3-4 magos K10eket :). Ahol nem kérdés hogy nem spórolják ki a raidet, reset nem veszi el vinyótól az áramot, nem hajlamos ramok kinyírására, nem játszik néha tetszhalottat, szal kevésbé nyűgös rendszer lesz elvileg...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#34) y@no


y@no
tag

grat az íráshoz
igen a memória a szűk keresztmetszett, aki most vesz gépet annak P5k , E6550 mellett A-Data 2GB 1000+ mem kell !! piti 19e forintért.Ugyanolyan csipek vannak rajta mint az 1066-oson .Ezzel meg egy komolyabb hűtővel 500-as fsb boritékolható :)

www.UNICEF.hu

(#35) y@no válasza ollie (#28) üzenetére


y@no
tag

"Emellett az is látszott, hogy ez a beállítás egyben teljesen VGA-limites az X1950-esekkel, tehát a processzor cseréje mondhatni felesleges, nem fognak tőle gyorsulni a játékok. Eszerint elvileg a Radeon X1950 alá nem kell a 2 GHz-es X2-esnél gyorsabb CPU, de korábbi tesztünkben láthattuk, hogy az X1900 a magasabb órajelű processzornak hála a régebbi játékokban gyorsult, ezért ez esetben a 2,6 GHz körüli Athlon 64 X2 vagy a Core 2 Duo E6300 jó választásnak tűnik."

[Prohardver teszt]

www.UNICEF.hu

(#36) MC Pite válasza o0tomy0o (#23) üzenetére


MC Pite
veterán

TFTből SIPS vagy semmi. (Esetleg SPVA, de azokból is kevés ami tényleg jó.) Van akiknek nem csak passziánszra kell :P
Nekem a fényképekkel való utómunka miatt is fontos hogy nomrális, színű és minden színt megjelenítő monitor kell, meg amúgy is gémnél és filmnél is szeretem ha normális. 730BFem ugyan anno egy vagyon volt, mégis alig vártam hogy megszabaduljak tőle és legyen újra egy rendes monitorom.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#37) Intelligencs

Igen, nekem is tetszik a gép beépítése. Mondjuk én inkább építtettem faterral egy íróasztalt, ami kielégíti minden igényemet. Így halk a gépem, mert be tudom zárni az ajtót, de mégis tudom mozgatni, ha valamiért szükséges. Kábelek sincsenek, mert külön szerelőtér lett kialakítva.

Ajtók zárva

Ajtók nyitva

The Amiga, Born a Champion

(#38) ollie válasza y@no (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez már nem igaz. Igenis van különbség - néha nem is kicsi - az FPS-ekben a között, hogy 1800-on, vagy 2700-en megy az E4300-om. Saját tapasztalat.

***

(#39) ollie válasza y@no (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt egy tesz pl: [link]

***

(#40) feka007


feka007
nagyúr

Hi!
Csak gratulálni tudok a teszthez! :R
ui: Ugyan olyan a dezodorunk. :DDD

(#41) o0tomy0o válasza Leslie_K. (#24) üzenetére


o0tomy0o
tag

Már az, de nem mai csirke... (akkoriban 120 e ért vettem :P ) Amúgy nem oltás volt, csak tényleg nem értem, hisz a szemed fontosabb mint 200 Mhz plussz nem? :D

Bár akkoris a sörike tetszik az asztal sarkán, gondolom fogyott rendesen a munka alatt... :DDD

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#43) Leslie_K. válasza Dobozossör (#26) üzenetére

Hehe, főleg, amikor először vittük haza, mi? Egészen addig tartottuk jó ötletnek a BKV-t, amíg meg nem éreztük a pille 33kg-s tömegét... :D

(#44) Leslie_K. válasza craine12 (#30) üzenetére

Köszönöm! :) Én elégedett vagyok az én asztalommal, semmi kétség nem fér hozzá, hogy halkabb, de amíg ez te nem hallod, nem hiszed el, amit meg is tudok érteni, én is csak a saját tapasztalataimban bízom. Egy valami biztos, nem erősíti fel a rezgéseket ez a megoldás a gumibakokkal, bezzeg a "rendesen megtervezetett" Chieftec házam... :)
Az Everest eredmények reálisak, újra lefuttattam őket, egymás után többször is és csak a te kedvedért kipróbáltam egy régebbi, végleges változattal is, ott is magasabb lett az írási sebesség. Lehet, hogy a P35 a ludas? Neked P965-ös lapod van, amiben (gondolom) más memóriavezérlő van, mint az újabb P35-ben. Passz. Mindenesetre úgy tapasztaltam, hogy sokszor az 1:1 arány a CPU és RAM között jobb eredményeket adnak (nálad a 360MHz-s FSB), mint a többi arány.
A Fast és Turbo opciókkal nem tudom, hol találkoztál, én még nem láttam ASUS P5K BIOS-ban. :F

(#45) Leslie_K. válasza djxp01 (#31) üzenetére

Köszönöm szépen! A kábelrengeteg azóta már eltűnt, a kép régebbi, korábbi HSZ-ben olvashatsz róla!

(#46) Leslie_K. válasza y@no (#34) üzenetére

Köszi! Bizony, aki teheti, az lepje meg a saját konfigját egy PC8500 vagy PC8800 RAM-mal, én ezeket a Corsaireket vettem augusztusban 22 ezer forintért, fene se gondolta volna, hogy a 2-es revízió már nem hozza a sokat magasztalt 1-esek órajeleit, időzítéseit... Túl gyorsan választottam. :(

(#47) Leslie_K. válasza Intelligencs (#37) üzenetére

Köszi, nekem pedig a te asztalod és annak az elrendezése tetszik nagyon! Nálam még mindig van mit befejezni, ha már közelebb lesz a végleges állapothoz, rakok fel újabb képeket!

(#48) Leslie_K. válasza feka007 (#40) üzenetére

Köszi szépen! Old Spice Whitewater még mindig a legjobb! :K

(#49) Leslie_K. válasza o0tomy0o (#41) üzenetére

Az az igazság, hogy én még mindig CRT párti vagyok, mert a TFT-k 60Hz-es képével, fakó színeivel, magas válaszidejével nem sikerült megbarátkoznom. :( Nekem még mindig az 1600x1200 @ 85Hz a "legszemkímélőbb". :)

Az én Nyuszkóm, illetve a temérdek Kozel adott nekem erőt és mindent legyőző akaratot a hosszas tuningolás során. :D

(#50) craine12 válasza Leslie_K. (#44) üzenetére


craine12
tag

Nem azt mondtam, hogy nem hiszem el, hanem ha van ellentétes vélemény is, akkor az, akinek semmi tapasztalata nincs ezen a téren (ez lennék én, a Chieftec házammal a fa asztal alatt :D ), az nem tudja, kinek higgyen, amíg személyesen ki nem próbálja. A lényeg úgyis az, hogy neked jobb, és csak ez számít. (a rendesen megtervezetttel valami olyasmi házra gondoltam, ami kifejezetten halk működésre lett tervezve --> SPCR-en biztos van pár...)
A realitásról annyit, hogy a prociban valószínűleg komolyabb L1 és L2 cache van, és azoknál is maximum megközelíti, de nem haladja meg az írás az olvasást. Tudom, az más típusú memória, de nem hinném, hogy ez a sebességben is különbséget eredményezne. Szóval én fent tartom az álláspontomat, még ha személyesen mértem is ki a tieddel megegyező eredményt. Azt nem állítom, hogy rossz az Everest ilyen téren (bár olvastam már erről is pár gondolatmenetet), de nem biztos, hogy minden körülmény közt precízen mér.
Való igaz, hogy a P35 egyik újdonsága a javított memóriavezérlés, de kettőnk mérése közt kb. annyi a különbség, amit a memóriaórajelek indokolhatnak. Ráadásul mint fentebb írtam, enyémnél is van olyan eredmény, ahol az írási sebesség magasabb, tehát nem a frissebb chipset miatt "ír" gyorsabban a te géped.
Látod, pont azt kérdőjelezem meg, hogy 1:1 arány mellett reális képet ad a mérés. Ami pluszban érdekessé teszi a dolgot, hogy nálam bekapcsolt EIST és C1E mellett (környezettudatos tuning ;] ) de ugyanúgy DDR720, csak 2160 MHz esetében helyreáll a rend, azaz gyorsabban olvas, mint ír. Fene sem érti ezt...
Bocs, lehet csak Gigabyte lapokon van ilyen, gondolom így Option1 és 2 sincs (vagy csak más néven fut ez az egész) a P5K esetében. Nekem előtte P4P800-E Deluxe lapom volt, abban valami performance izék voltak, amiket lehetett állítani, de lehet, nem sok köze volt a memóriákhoz. Mindegy, nálam a Fast kb. 200 megát dob az olvasáson, a Normal állapothoz képest, Turbo-val nem indul el a gép. Szerintem ezek olyan memóriaoptimalizációk lehetnek, mint a PAT, illetve a többi hasonló a 975X és az X38 esetében.

Jó rövidre sikerült :B

No woman. No cry. No kidding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.