Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Nagyon is jól teszik.
(Mondjuk talán nem véletlen, hogy az összehasonlító grafikonon nem szerepel a Firefox, ahol ugye szinte alap valamelyik reklámblokkoló kiegészítő felrakása.)
A nem kívánt reklám felesleges adatforgalmat generál, felesleges memória és CPU erőforrásokat használ, valamint a hasznos képernyőfelületet is elfoglalja.

A PH! nálam a kéréseteknek megfelelően whitelist-en volt ... volt, egészen addig, amíg a korábbi gyakorlattól és ígéretektől eltérően be nem raktatok EKKORA animált szarokat.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Szóval ez a reklámblokkoló az adatforgalom csökkentő bekapcsolásával működik? Mert nem találok ilyen beállítást a sima androidos operában, minit még nem néztem. Adatforgalom csökkentőt tudom bekapcsolni, defaulton nincs bekapcsolva.

Thanos was right.

(#3) -szp- válasza Narxis (#2) üzenetére


-szp-
aktív tag

Opera Mini

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Helyes. Az egyik leggusztustalanbb a Pc World honlapja. És érdekes módon az egyik legkorrektebb a gyakorikerdesek. Igaz néha elég undorító reklámok vannak (körömgomba, viszeres láb.), de nem zavaró módon. Kétoldalt vannak a reklámok. Ennyi.

Mivel Telefonon az esetek 99%-ban FB megy és a PH lapcsalád oldalai, ezért ott ki fogom kapcsolni (még nem frissítettem az operát), ha be van kapcsolva. PC-n meg nem használok adblockert, de kéne már. (Bár igyekszem nem látogatni azon oldalakat, melyek idióta módon reklámoznak.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) mikung válasza joghurt (#1) üzenetére


mikung
aktív tag

+1 Akárki akármit mond, ez egy végtelen háború. Kisujjad nyújtod, letépi a karod. :(

(#6) Narxis válasza -szp- (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen azt látom de sima Opera-ban is van, azt írják play store-on. Csak nem találom a kapcsolóját, most vagy defaulton be van kapcsolva vagy az adatforgalom csökkentővel működik. Előbbi kicsit durva lenne utóbbi viszont korrekt és teljesen jogos.

Thanos was right.

(#7) -szp- válasza Narxis (#6) üzenetére


-szp-
aktív tag

Valóban, az adatforgalom-csökkentés menüpontban kapott helyet.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#8) Narxis válasza -szp- (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, valamiért átsiklottam rajta. Ez így mondjuk korrekt.

Thanos was right.

(#9) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Opera miniben jó lenne egy fehér/fekete lista,mert így vagy blokkol mindent vagy semmit.

(#10) ibenny válasza Narxis (#6) üzenetére


ibenny
senior tag

Nem lenne abban semmi durva, pusztuljon az összes..

(#11) scyllafren


scyllafren
senior tag

A lenyeg a kovetkezo felmondatban van: "Opera szerveroldali tömörítési eljárásával" = minden, amit bongeszel atmegy az Opera szerveren, ergo felhasznalhatjak. Ez sokkal tobb informacio az userekrol Operanak, mint amit cookie-kkal valaha el lehet erni...

Nothx.

(#12) 0xmilan válasza scyllafren (#11) üzenetére


0xmilan
addikt

Még szerencse, hogy nem kínai kezekbe kerül minden adatod :D ...oh wait.

[ Szerkesztve ]

(#13) Narxis válasza scyllafren (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az adat mindig valakiknek a szerverein megy át. Nothx internet?

Thanos was right.

(#14) kovakovi77


kovakovi77
tag

A reklámok szűrése kizárólag a saját testi és lelki békém miatt továbbá a családom védelme miatt történik. A legkönnyebben azokon a gyerekeken mérheted le pusztító hatását akiknek a szüleik megengedik, hogy sokat üljenek a gép előtt. Agy mosottá válnak, majd nagy korukban engedelmes fogyasztók lesznek akiknek a nagyság egyenlő lesz a birtokolt cuccok menyiségével és minőségével beleértve emberi kapcsolatok.

A reklámszűrés nem arról szól, hogy nem akarjuk támogatni a tartalom előállítót, hanem arról, hogy szeretnénk magunkat megvédeni az agymosástól. Azokat az oldalakat ahol a reklámszűrő miatt nem tudok navigálni egyszerűen nem látogatom.

A reklámszűrés ma biztonsági funkció már

olyannyira, hogy nagyjából 1 hónapja volt cikkezés arról, hogy a Guardian, Times, stb nagy nevű online újságok reklámblokkjaiban szép kis vírusok/trójaik voltak eldugva. Én speciel a Google Play-en keresztül találkoztam egy trójaival, szerencsére friss CM13 nightly volt fenn, így valószínűleg ennek köszönhető, hogy megúsztam. 
Másnap olvastam az összes nagyobb hírportálon, hogy mi történt. Azonnal felraktam az AdAway-t (már terveztem egy ideje, csak lusta voltam). Értem én, hogy hirdetésből/reklámokból él sok szolgáltató, csak sajnos eddig a villogó szar flash-ek és animgifek idegesítettek, most meg már kártékony kódokat terjesztenek. Reklámblokkoló mindenhova, mindenkinek. Majd ha a hirdetési iparág megoldja a vázolt problémát, akkor elgondolkodom, hogy kikapcsolom.

(#15) #27441408 válasza 0xmilan (#12) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem ez már uncsi téma ezen kattogni, hogy a tulaj kínai lehet.... .... anno évekig Maxthont használtam az kínai böngésző és köszönöm szépen nagyon szerettem.....

Másrészről az opera software sem hülye,, és nem járatja le magát, szerintem a tulajdonos váltásból a felhasználók semmitse vesznek észre...

Egyébként az,hogy kínai tulajdonba kerülhet majd, szerintem nemigen érinti ez, gondolom a tömörítő szerverük vagy mi, marad ahol van...

[ Szerkesztve ]

(#16) #27441408 válasza scyllafren (#11) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ilyen eljárás ha jól tudom már a Chromenál is van, hogy ha bekapcsolod a Chrome szerverei tömörítik az általad nézett oldalakat, azt hiszem az asztalihoz addon-t kell leszedni a telefonosban alapból benne van a tömörítő, ott nem félted az adataidat?

Operában kb be se kell a mai internet sebességek mellett kapcsolni a tömörítőt, évek óta nem használtam...

(#17) FLATRONW válasza #27441408 (#15) üzenetére


FLATRONW
őstag

Szerte a világon vannak tömörítő szervereik, gondolom a helyzetedhez legközelebbihez csatlakozik.
Azonban attól függetlenül, hogy európai szerverhez csatlakozol az még ugyanúgy kínai tulajdonban lesz.

(#18) scyllafren


scyllafren
senior tag

Koszonom, de nem hasznalok "sebesseggyorsitokat" bongeszoben, van eleg netsebessegem (kabeles es mobil egyarant)
@Narxis: de nem a teljes bongeszesem egy szerveren.
@silver star: koszi, de chrome-al se elek, maradok Firefoxnal :)

(#19) #27441408 válasza FLATRONW (#17) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mitől nyugtat meg jobban téged az, ha a guglinak a szerverei tömörítik amiket megnézel???

egyébként írtam a turbót évek óta nem használom, ergó nem is érdekel mit láthatnak vele

A témához, én használók blokkolót, mert sok oldal sokkal gyorsabban jönnek be a gépemen az oldalak sokkal gyorsabban jönnek be az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#20) FLATRONW válasza #27441408 (#19) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én nem nagyon félek az ilyen dolgoktól. Azonban akik félnek, azoknak változást jelent majd, hogy a kínaiak kezében lesz az Opera.
Lehet, hogy most előítéletes leszek, de inkább nyugati felfogású emberek kezében legyenek az adataim mint a Kínaiakéban. Csipnek, lopnak, és még a látszatra sem adnak, hogy sok termékük sima másolat. Persze vannak olyan kínai cégek is akik nem rosszabbak, mint a nyugatiak. Remélem ilyen lesz a felvásárló is.

(#21) Kasya


Kasya
nagyúr

Mar egy hete telepult az Operaba nalam (kb). Tokeletes teszi a dolgat.

(#22) janeszgol válasza FLATRONW (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Kutyából nem szokott szalonna lenni. Én úgy vagyok fele, hogy ami nagyon kényes, azt nem Operával nézem. (Vagy a Mini mellé felteszem a simát, amin nincs tömörítés.) Ennyi. De a PH lapcsaládot azon olvasom, meg a hwsw-t.
Jó lenne már az MS Edge böngészője is androidra.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) #27441408 válasza FLATRONW (#20) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én nem tudok angolul de ha te igen kb kétperc google-zés.

Egyébként még nem tudni mi lesz, ha jól tudom.

De ott a Mxthon, Amerikában is van irodája (meg ázsiában vagy 3) kínai böngésző mégis viszonylag népszerű szóval szerintem ez hülyeség ettől rettegni, pedig ott a maxthonon nekem még fiókom is volt az volt az első böngéásző ahol felfedeztem ezt, hogy lehet fiókot csinálni.....

Egyébként meg nem mindegy, hogy milyen tulajdon?? Nekem az operánál nincsen fiókom, gondolom a netezésemet meg nem követi le..... ergó az átlag embernek szerintem mindegy, hogy amerikai vagy kínai vagy bármien más a tulaj....

a tömörítés meg alapból nincs nekem bekapcsolva, nem használom, a sima netezésemet meg gondolom az opera nem monitorozza...

janeszgol

A turbót be kell kézzel kapcsolni, szóval.... nem tömörít magától semmit, legalábbis az asztalin nekem kell kézzel bekapcsolni a turbót.

(#21) Kasya

neked mi települt az operába??? ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#24) janeszgol válasza #27441408 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Opera Miniben alapból be van kapcsolva. Jó, nem muszáj használni, ki lehet kapcsolni. Feleslegesnek tűnhet ekkor a Mini, de nem tudom mekkora hardverigénye a Mininek és a sima verziónak összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) #27441408 válasza FLATRONW (#20) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kb 3 perc alatt megnéztem, hogy ki veszi meg az operát pedig nem tudok angolul Chrome fordítót használtam.

(#26) Kasya válasza #27441408 (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

Opera frissult, es frissites utan tajekoztatott a "bovitmenyrol", hogy a program alapbol tudja.

Rosszul fogalmaztam, lehet.

(#27) #06658560 válasza scyllafren (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem csak a sebességet, az adatkeretet is érinti a tömörítés. Ott jól jöhet mobilon.

(#28) Krill77 válasza joghurt (#1) üzenetére


Krill77
őstag

Szinten zenész. Direkt Ki volt itt kapcsolva, de egy gusztustalan vodkafonos animáció miatt megelégeltem. Inkabb legyen akár 3-4 kép, mint ezek a mozgó akármik. Igy, h szó szerint penzembe kerül, mar zavar. (mobilnet)

(#29) pomorski válasza joghurt (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Ez aranyos.

[ Szerkesztve ]

(#30) CactuS válasza kovakovi77 (#14) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ilyen már van a családban? ;] (Bocs, de nem tudom eldönteni, hogy most trollkodsz, vagy tényleg komonyan gondolod...)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#31) Kasya válasza CactuS (#30) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sajnos nagyon is komolnyak tunik. De ilyennel inkabb FB hsz-ok kozott szoktam talalkozni, itt eleg ritka :(

(#33) eventus


eventus
veterán

Ha olyan oldallal találkozom, ami a saját világában jelenít meg reklámot, akkor kikapcsolom a blokkolàst. Legyen az egy pc oldal, autós portál.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#35) cami][us válasza Narxis (#13) üzenetére


cami][us
senior tag

[link] A példád hülyeség. Általában proxizás közben történik, de az opera tényleg nagy üzemben tolja ezt is. Eddig még nem volt visszaélés tudtommal és arra is jó (volt), hogy kijátszák a kínai barátink tűzfalait.

(#36) nalaca000


nalaca000
tag

Nekem nem működik. Sok oldal híbasan vagy néha egyáltalán nem tölt be.
Ráadásul a Chrome sokkal gyorsabb.
Ez részemről nem hiba csak megjegyzés, hogy az adblock csak akkor működik, ha a tömörítés be van kapcsolva. Tehát az o szerverük szűri a reklámot tömörítés során

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#37) Narxis válasza cami][us (#35) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem meg az egész rettegés hülyeség. Rengeteg dolog felett nincs kontrollod, legjobb esetben is utólag cselekedhetsz mégis működik a világ.

Thanos was right.

(#38) cami][us válasza Narxis (#37) üzenetére


cami][us
senior tag

Szerintem meg az egész rettegés hülyeség.

Ki van a képen?
Mikor élt?
Hol dolgozott?
Hányszor élt vissza személyes adattal?
Mit szólna a mostani adat tengernek amit az egybitesek pusztán kényelemből megosztanak magukról?
De linkelhettem volna Sztálint is, vagy az aktuálisabb Erdogant és a mi szeretett vezetőnk is szereti a titkosszolgálatot használni, nem csak gazfickók ellen.

(#39) #06658560 válasza cami][us (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Möszjö McCharty?

(#40) Avicularia válasza #06658560 (#39) üzenetére


Avicularia
veterán

J. Edgar Hoover

(#41) pomorski válasza cami][us (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Mátyás Király.

(#42) Narxis válasza cami][us (#38) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nettó butaság. Nekem erről a KRESZ tankönyvben lévő mondat jut eszembe, nem tom még benne van-e nem mostanában vizsgáztam. Azért kell minden közlekedési szabályt betartani mert feltételezzük, hogy a közlekedés többi részvevője is betartja. Magyarán azért nem kell minden kereszteződésnél beletaposni a fékbe, hogy nehogy elüssenek mert elvileg mindenki más is betartja a jobb kéz szabályt vagy ami éppen ott érvényes. Persze egy egészséges óvatosság kell, de ami hisztéria megy minden kínai kézbe került cégnél, szoftvernél az már mulatságos bár lassan inkább zavaróan idegesítő.

Teljesen mindegy milyen képeket raksz be és hogyan vezeted le, hogy te miért utálsz mindent ami kínai a véleményem sziklaszilárd marad.

Thanos was right.

(#43) cami][us válasza Narxis (#42) üzenetére


cami][us
senior tag

(#44) joelke HU


joelke HU
senior tag

Az opera minit szívesen használnám mobilnetről csak az istenért sem jöttem rá, hogy a chrome-ban használt könyvjelzőimet hogyan tudnám átrakni. Telepítettem az asztali operát az kérés nélkül átvette a könyvjelzőket, de hiába csináltam opera fiókot az opera mini nem vette át az asztaliból csak a gyorshívokat szinkronizálta. Valaki valami megoldást rá?

Motorola G51

(#45) #27441408 válasza nalaca000 (#36) üzenetére


#27441408
törölt tag

bocsi de mikor kipróbáltam, nekem a turbó NEM VOLT bekapcsolva!! (asztalin)

[ Szerkesztve ]

(#46) Teplic


Teplic
tag

adblock nem jó?

(#47) cami][us


cami][us
senior tag

Azért is érdekes a döntés, mert az Opera 2 netes reklámcéget is megvett pár éve.

(#48) #27441408 válasza cami][us (#47) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem túl népszerű böngésző, gondolom így akartak maguknak felhasználókat szerezni, ha belegondolsz azért ezzel a húzással lehet jó pár usert az operához csábítani, főleg akiket pl nem fog érdekelni, ha kínai tulajdonba kerül a böngésző, szóval szerintem volt értelme a húzásuknak.

(#49) #27441408


#27441408
törölt tag

:C Van 1 általam használt sakk oldal, amin reklámblokkolóval nem, hogy gyorsabban, hanem lasabban jöb be az oldal az opera saját mérése szerint. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.