Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marositech


marositech
senior tag

Biztos nem hajtod ki. :DDD
Nyomj egy prime95-öt és nézd meg, hogy mennyivel megy.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#2) Stonerice válasza marositech (#1) üzenetére


Stonerice
őstag

Aida-val néztem, de leeht nemvolt elég friss.! Rápróbálok frisebbel.
Egyébként korábban voltak melegedési problémái ennek a laptopnak. Irányba hajtogattam a hűtőt mert nem feküdt megfelelően a gpu-ra. Azőta már nem kapcsol ki.

Én csak szervizelem a laptopot. Tehát nem az enyém.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Dettó mint az acerem. A régi bios miatt csinált ilyet és amikor neten megírtam valaki évekkel később fogta csak a fejét, hogy leélte úgy az életét a laptoppal, hogy ezt nem vette észre.

(#4) Stonerice válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Stonerice
őstag

Na igen! Az a helyzet, hogy akksi nincs a gépezetben, és anélkül nem is engedi frissíteni a biost.

Megértem!
Inkább minthogy kukába kerüljön :B

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#5) ivana válasza Stonerice (#4) üzenetére


ivana
Ármester

Az aksi is lehet a baj forrása, nagyon sok gép még felső kategóriásak is, nem hajtják fullosra a procit aksi nélkül.

(#6) Hieronymus válasza ivana (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Illetve az energiagazdálkodás beállítása is érdekes.
A processzor maximális működési sebesség korlátozható, akkumulátoros és hálózati üzemmódban is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) MineFox54 válasza Stonerice (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

Egyébként múltkor az adwcleaneres tipp bevált? Itt

(#8) zozo1414


zozo1414
csendes tag

Energiagazdálkodás? lehet be van állítva h kis százalékon használja a procit.

Ugyanilyen laptopom van, illetve dedikált vga-val és nem tudom bekapcsolni az IGP-t. Van erre megoldás?
Laptop paraméterei: Core i5 450m és hd5450 dvga. Valakinek van valami ötlet rá? Próbáltam feltenni a drivert és a biosban is nézegettem, de semmi.

(#9) Stonerice válasza MineFox54 (#7) üzenetére


Stonerice
őstag

Jah, igen! Köszönöm szépen! Nagyon hasznos kis program az ADWCLEANER. Korrektül kitakarította az összes reklámot az Internet Explorer 8 ból ;] . Használhatóvá vált az Iktató program. :R :R

Már visszakerült a laptop 2 hétre a gazdájához. Löktem bele egy SSD-t hogy megtapasztalja, milyen azt használni. Ha tetszik a tulajnak akkor veszünk neki egyet. Tesóm laptopja (toshiba) majdnem ugyanolyan akkuval rendelkezik. Leszámítva pár apróságot. 2 mm-er keskenyebb, és 1 volt al alacsonyabb feszültségen megy. Nem mertem belerakni :B

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#10) MineFox54 válasza Stonerice (#9) üzenetére


MineFox54
őstag

Örülök neki, először én sem hittem benne, de csodát művelt az a cucc :C

(#11) Stonerice


Stonerice
őstag

Találtam egy hasonló esetet, ahol a srác eléggé kitapasztalta, hogy csak akkuval, jól ment.
Csatlakoztatott töltövel sokszor hibaüzenetet kapott, illetve 1,2ghz-n ment.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#12) ivana válasza Stonerice (#11) üzenetére


ivana
Ármester

Hupon volt egyszer egy brainstorming egy kísértetiesen hasonló helyzetről, ott egy hét után derült ki, hogy ez a baj, szóval akkor jól sejtettem :D

(#13) Stonerice


Stonerice
őstag

Máshol pedig:

Dell "System Software" telepítve legyen és a Speedstep letiltása megoldotta a problémát.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#14) Stonerice


Stonerice
őstag

Intel Speedstep letiltásával már megy a 2,4GHz. :C

Újból hozzámkerült a laptop. ;]

Élményindexben 4,8-at kapott a cpu, és AIDA Zlib alatt 50 pontot.
Visszakeresem a külföldi fórumon mennyinek is kéne lenni.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.