Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

honnan lehet letölteni az ingyenes könyveket?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) JohnnyX válasza bambano (#1) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Innen, a Kiadványaink menüpont alatt a lap legaljan...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#3) bambano válasza JohnnyX (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor mégegyszer: az *INGYENES* könyvek letölthetősége érdekelne, mert amit te adtál és a cikkben van link, ott nem ez van.

hint: az a könyv, amit csak spamlistára való feliratkozás után tölthetsz le, az nem ingyenes. mellesleg kicsit karcolja az adatvédelmi törvényt is, mert ebben az esetben a spamlistára való feliratkozás nem opt-in, hanem opt-out.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) JohnnyX válasza bambano (#3) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Hát, nekem van egy direkt ilyen feliratkozos email cimem azt adtam meg.
Leszedtem.

Amúgy innen legálisan lehet letölteni rengeteget.
Nem tudom milyenekre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#5) joghurt válasza bambano (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Hogy miért jó ezeknek a cégeknek, hogy csak regisztráció után lehet letölteni, majd a letöltést követő első e-mailem az, hogy az adatvédelmi törvény szellemében azonnal töröljenek minden adatbázisukból?

A tej élet, erő, egészség.

(#6) Horcsog55


Horcsog55
újonc

Most hol van írva, hogy egy érvényes mail címet kell megadni? :) *Hint-Hint*

(#7) dabadab


dabadab
titán

Mondjuk ez nekem is úgy tűnik, hogy az öntökönrúgás minősített esete az, amikor egy információbiztonsági szakkönyvet terjesztését törvénysértő adathalászattal kötik össze.

DRM is theft

(#8) bambano válasza JohnnyX (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én már csak olyan hülye vagyok, hogy az "Ingyenesen letölthető információbiztonsági szakkönyv a Hétpecséttől" cikk topicjában a cikkben emlegetett könyvre gondolok...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano válasza dabadab (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha már információbiztonsági egyesület, ami idegenek személyes adatait kezeli, kellene lennie adatkezelési szabályzatnak, regisztrált adatvédelmi felelősnek, stb...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) JohnnyX válasza bambano (#8) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy milyen ingyenes "könyveket" keresel?

Idézek:
"Eközben az első kötet ingyenes „végtelen” számú példányban is megjelenik a világhálón letölthető módon."

Tehát az első kötet tölthető le. Punktum.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#11) bambano válasza JohnnyX (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én csak azt nem értem, hogy milyen ingyenes "könyveket" keresel?"

te a könyveket húztad alá, én meg az ingyenest.

"Tehát az első kötet tölthető le. Punktum.": igen, punktum, az első tölthető le. de NEM INGYENESEN punktum. te a tárgyat nem akartad érteni, én meg az elé rakott jelző helytelenségét firtatom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) JohnnyX válasza bambano (#11) üzenetére


JohnnyX
senior tag

:W

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#13) aizen92 válasza dabadab (#7) üzenetére


aizen92
addikt

tökéletes észrevétel. Azóta is ezen röhögök :)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14) ZxZ


ZxZ
tag

hát igen, az ingyenesség fogalma mára igencsak kitágult.. : ))
:W és a falak mögé is elér.. : ))

ZZs

(#15) Rickazoid válasza JohnnyX (#12) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az ingyenes azt foglalja magában, hogy nem kell adnod semmit cserébe, nemcsak a pénzfizetési kötelezettség elengedését. Itt, ahogy bambano kifejtette, meg kell adnod az e-mail címed és hozzá kell járulnod, hogy spameket küldjenek. Vagyis letöltheted a könyvet pénzfizetés nélkül, de cserébe fogadnod kell tőlük bármilyen e-mailt. Ez így ergo nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#16) Ghard


Ghard
őstag

Nem kell email sem.
http://www.hetpecset.hu/Download/Hetpecsetes%20tortenetek%20-%20Dr.%20Kodmon%20Istvan.epub

A paypal számlámra jöhet a köszönet ;]

(#17) dajkopali válasza Ghard (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

kíváncsi voltam, mikor dobja be ezt a linket valaki :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) Kékes525 válasza bambano (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre találták ki az ideglenes e-mail címeket.

pl.: 10 Minute Mail

Eldobható e-mail cím - az MPP Desktop szolgáltatása

Ha többet akarsz, akkor Firefoxhoz van addon : Bloody Vikings! Ez 12 félét kezel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) bambano válasza Kékes525 (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem, tehát ha én átverem a fejüket egy ingyenes email címmel, akkor a marketing hazugságuk igazzá válik?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Kékes525 válasza bambano (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Látom te egy igazi, vérbeli, erkölcscsősz vagy, vagy végtelenül naiv. Tudod ilyen az élet, ilyen az ember, ilyen a kapitalizmus. Ez van. Ezt kell szeretni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Rickazoid válasza Kékes525 (#20) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szeretni nem kell, és megkerülő megoldásoktól még tényleg nem lesz ingyenes. IRL példa: ha bemész a boltba és hamis pénzzel fizetsz, amit csak úgy kaptál ergo neked nem került semmibe, attól még nem válik ingyenessé, amihez hozzájutottál.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#22) Kékes525 válasza Rickazoid (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Persze igaz, szeretni nem kell. Azonban én általában írtam, hogy amikor spam gyanús regisztrációt kérnek, akkor jól jön az ideglenes (eldobható) e-mail cím.

A Hasonlatod a hamis pénzzel szerintem túlzás. A hamis pénz törvényellenes, ráadásul erkölcsileg is elítélendő. Azonban ha te ideglenes e-mail címmel védekezel a spamok ellen az törvényes és erkölcsös is, hisz jogos önvédelemről van szó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) schawo válasza bambano (#19) üzenetére


schawo
titán

ennyi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Egon válasza dabadab (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy kis hazánkban, az esetek döntően túlnyomó részében, amikor információbiztonságról beszélnek, akkor valójában valójában informatikai biztonságra gondolnak, amit IT-s emberkékkel valósítanak meg. Náluk meg olyan apróságok, mint a személyes adatok védelme, ritkán játszik (pontosabban IT-s szempontból megközelítve játszik, de pl. hogy egy adott adatkezelésnek van-e jogalapja, vagy senem, az nem nagyon érdekli őket).
A vonatkozó szabályozás is komoly ellentmondásokat tartalmaz (havi kedvenc példám a 2003. évi C. törvény, adatmegőrzési kötelezettségről szóló része, ami szerintem csúnyán üti az Infotv.-t).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) bambano válasza Egon (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem két kedvenc példám van mostanában:
- a legtöbb szolgáltatónál az előfizető halála esetén át lehet iratni a szerződést másra
- kedves miniszterünk előírta, hogy hogyan kell kezelni a számlák másodpéldányát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Egon válasza bambano (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Utóbbival kapcsolatban kicsit bővebben is kifejthetnéd, miről van szó (mivel nekem új az infó).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) bambano válasza Egon (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

1. a polgári törvénykönyv szerint a szerződő fél halálával a szerződés megszűnik. további feltételek és tevékenységek nélkül, megszűnik. ami nincs, azt nem lehet átírni.

2. előírta, hogy a számlák másodpéldányára milyen megőrzési szabályok vonatkoznak. csakhogy a számlának nem kötelező tartalmi eleme a példányjelölés, következésképp a számlának hivatalosan nincs másodpéldánya. most ne menjünk bele abba, hogy ezek a megőrzési szabályok az atombaromság kategóriába tartoznak... (pl. csak auditált rendszerben tárolhatod elektronikusan a számláid másodpéldányát, az auditálást nem végezheti két egymás utáni évben ugyanaz az auditor, miközben magyarországon egy cég jogosult ilyen auditra.)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Egon válasza bambano (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Az első tiszta ügy (tudok erről a gyakorlatról), a második pedig a szakmai felkészültség csimborasszója... ;]
melyik minisztérium amúgy?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) bambano válasza Egon (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Vargáé.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.