Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vesa


Vesa
veterán

Állami beruházásról volt szó? Mert akkor megint a maffia mutyizás...

A tudomány a valóság költészete!

(#2) camillus


camillus
tag

Az biztos, hogy nem a Mandrivához folytak be a frank százezrek.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#3) kispx


kispx
addikt

Lehet tudni, hogy melyik szoftverekről van szó?

(#4) BéHGT válasza Vesa (#1) üzenetére


BéHGT
senior tag

+1 :C

(#5) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Remélem sok fejes belebukik, nem kicsit elegem van az ország rossz hírének keltése és pénzlenyúlások miatt.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) Lenry


Lenry
félisten

bráfó

ez annyira, de annyira kisstílű és gátlástalan.
már szinte én szégyellem magam, hogy lassan egy értelmi fogyatékos is okosabban fog bűnözni, mint ezek.
hihetetlen baszki. hihetetlen.

és természetesen senki sem lesz felelős

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

megy ám a mutyizás ezerrel :D

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#8) Molk


Molk
tag

Mindenki azt hiszi, hogy ők a hibásak...
Pedig amikor ők vették akkor még fizetősek voltak csak aztán hirtelen ingyenesek lettek, no. :DDD

(#9) Vesa


Vesa
veterán

Milyen szoftver kerül 68millióba? Még ha fizetős lenne is?
Kíváncsi vagyok, pontosan milyen típusú szoftverre számoltak el ennyit. A valóban drága, nagytudású szoftvereknek igen ritkán van ingyenes megfelelője.

A tudomány a valóság költészete!

(#10) MCGaiwer válasza Vesa (#1) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mintha a norvég alaphoz hasonlóan "civil" szervezeteket pénzelne a svájci alap is... Vagy ez most nem az a rész?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó sok Photoshop kijönne az árából. :D

(#12) BoB


BoB
veterán

Így valóban lehet azt mondani hogy az open source-ra átállás nem olcsóbb...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13) halaszlo válasza Vesa (#9) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Én azt nem értem, hogy milyen projektet támogat a Svájci állam??? Svájc még csak nem is uniós tagállam. Ha pedig informatikai projekteket támogat, akkor arról hogy hogy nem tudunk? Hol lehet pályázni? Hol a kiírás? Nekem is lenne egy-két ötletem, amit támogathatna, és még csak nem is csalás. Bár ezek után kétlem, hogy adnának pénzt...

(#14) weiss válasza Vesa (#9) üzenetére


weiss
addikt

Custom made, supporttal. Arra még kevés is a 68 milla.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#15) halaszlo válasza halaszlo (#13) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Ja, és mielőtt kiadta a pénzt, nem nézték meg, hogy milyen szoftverre adják??? Meg is érdemlik...

(#16) Cartman023 válasza halaszlo (#13) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Svájc nem EU tag, de haszna származik az EU-ból, így kötelezően támogat bizonyos programokat különböző, EU-s országokban (Norvégia is hasonlóan ad pénzt nekünk).

Szóval örüljünk, hogy ide ad, nem pedig máshova.

De szerencsére ezt is el tudjuk valahogy lopni.

(#17) Goose-T


Goose-T
veterán

Gazdálkodó szervezeteknél nem létezik olyan, hogy ingyen szoftver. Legfeljebb alacsonyabb összegű az induló beruházás. :U

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) alevan


alevan
őstag

Supportért simán elkérhetnek annyit. Hiába ingyenes a szoftver, ha a hibalehárítás pénzbe kerül.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#19) Lenry válasza alevan (#18) üzenetére


Lenry
félisten

ha erről lenne szó, akkor azt valószínűleg az adott svájci szervezet is tudná és / vagy az érintett magyar beruházó már közölte volna vele, de tekintve, hogy lapítanak, mint szar a fűben, igen erősen valószínűsíthető, hogy inkább azon gondolkoznak, hogy melyik rokonuk nevére írassák gyorsan át az ebből vett Audikat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) tgbrfv válasza Cartman023 (#16) üzenetére


tgbrfv
tag

"De szerencsére ezt is el tudjuk valahogy lopni."

Nem "tudjuk"
El "tudják" lopni. Azok a "civil" szervezetek, akik máskor annyira aggódnak Magyarország sorsáért. Így lehet a kamucivileken keresztül politikai célokat támogatni, mint a hasonló norvég pénzeknél.

(#21) togvau válasza tgbrfv (#20) üzenetére


togvau
senior tag

ó most már értem miért kented el az állami mutyikat és kardoskodtál minden adó és szabály betartása mellett :D
Már itt is?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#22) tgbrfv válasza togvau (#21) üzenetére


tgbrfv
tag

Én a csalás ellen vagyok, az elkövetőtől függetlenül.

Te nem?

Te a csalók pártján állsz?

[ Szerkesztve ]

(#23) togvau válasza tgbrfv (#22) üzenetére


togvau
senior tag

nyugi, a kamuciviles norvég szöveggel már elárultad magad. Egyébként én a tisztesség pártján állok, amihez hozzá tartozik, hogy tolvajoknak nem fizetünk, a törvény pedig nem nagyon érdekel, ugyan is azt egy tisztességtelen söpredék alkotja ;) Senkit nem verek át, aki engem nem vert még át.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#24) tgbrfv válasza togvau (#23) üzenetére


tgbrfv
tag

Tehát elismered, hogy bűnöző vagy, aki nem tartja be a törvényeket, aki arra hivatkozva csal adót, hogy az a köcsögfeltóviktornak megy, és neki nem fizetünk.
És ha éppen nem lop, akkor metróra-síkvidékialagútra-autópályára költi a pénzt, én meg biciglivel járok, tehát azé'sem fizetek. Ha meg autózok, akkor azért, mert a hülyebicigliseknek épül az út a zénadómból.

Gratulálok.

(#26) ntomka válasza twollah1976 (#25) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem meg Agyarország.

Már nem hiszek abban, hogy ez a szám egyszer nem lesz aktuális...

ツ Headphones on - World off

(#27) ViZion


ViZion
félisten

Ingyen a nap sem süt itt... :K

magyarország én így szeretlek

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Mutyi, mutyi, mutyi...
Ipari mennyiségben, nyíltan lopnak folyamatosan ezek a mocskos tolvajok, mi meg hagyjuk.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#29) Cartman023 válasza tgbrfv (#20) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Huh, ebbe szerintem bele se menjünk.
Gondolom olvastad a független, európai vizsgálat eredményét a Norvég Civil Alapok ügyében? (a kérdés költői volt)

(#30) dajkopali válasza alevan (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

hát én arra a supportra kíváncsi lennék...
ha ez a projekt - nem vállalkozás, projekt! - abszolút nulláról indult, és kellett nekik szerver- meg kliensoldali szoftver, OS, meg gondolom weboldalszerkesztő és -menedzselő, meg talán valami adatbázis-kezelő, mindezt nyílt forrásból, ingyenesen oldották meg, akkor azért a mai piaci árak mellett erős túlszámlázás lenne a 70 millás támogatás - ezért a pisai ferde tornyot is megtámogatnák

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#31) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Lehet tudni, hogy ki is lopta el a pénzt? Csak azért, hogy mocskosorbánozni vagy mocskosszocliberálalapitványozni kell-e

(#32) janos1988 válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


janos1988
addikt

Majd esetleg az éjszakai álmodban fognak itt (Mo.) fejek hullani a tíz/száz milliós sikkasztásért. De ha bezzeg én meglopnám a munkáltatóm vmi hasonló "trükkel" és csak néhány tízessel úgy kibasznának hogy a földet sem érné a lábam és még lehet, hogy kis időt hűvösebb helyen is el kellene töltenem.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#33) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Minden pályázati pénzt lenyúlnak, láttam, évekig dolgoztam ilyen helyen.
Képzések papíron (TÁMOP oktatásos pályázatok, előre aláírt jelenléti ívek, néhány fotó mutiba és kész, 2,5 Mrd-nyi projektből sok száz misi tisztán a tulajok zsebébe, úgy, hogy a pályázó céget is felültetik néha).

Túlárazott egyedi szoftver (lásd a Öveges program termeinek a foglaltságát menedzselő szoftver termenként 2 misi, de a GOP 221 vállalatirányítási rendszerek programok is kamu ellenajánlatokkal, durván túlárazva mentek végig). Aztán a pénzt csak ki kell mosni és kész is, így lopják a közöst. :(

én vagyok az ördög

(#34) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Erről is szól a hvg-s uniós pénzszivattyús cikk.

én vagyok az ördög

(#35) togvau válasza tgbrfv (#24) üzenetére


togvau
senior tag

Nem csalok adót, csak nem fizetem be ahol el tudom kerülni ;) (csalás az az amikor kiveszed a adót jogtalanul amit be sem fizettél, ezt csinálják az "elvtársak" a húsosfazéknál, és a nagybani csalók akikről leterelik a NAV-ot, mert "haverok"). Sajnos nem mindenhol tudom elkerülni, így is végtelenszer többet fizetek be mint amennyi pénzt/szolgáltatást kapok az államtól (ami semmi).

Bár csak egészben el lehetne kerülni, egy idő után ha ráállna az ország erre megtisztulna a politika is, mert nem lenne mit ellopni, kiürülne a húsosfazék. Bár az EU-s pénz még mindig jönne... jó lenne ha az EU-nál is szigorúbban vennék a dolgokat, és blokkolnák a kifizetéseket.

Tudod valamit valamiért: A nulla, vagy igénybe se vett szolgáltatásokért nem érdemes fizetni. Ha lesz haszna, és látszatja, na majd akkor lesz érdemes fizetni. Mondjuk egy svédországban szívesen fizetnék, hiszen kapok érte valamit, méghozzá színvonalas szolgáltatásokat, de hát ott az állam az állampolgárért van, és nem fordítva ;)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#36) Sanya


Sanya
nagyúr

Szép, és egyre szebb lesz

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37) frostitualt válasza tgbrfv (#20) üzenetére


frostitualt
tag

azok nemigen kapnak már pénzt, mert már "nyugaton" is látják mennyire nímand, semmire való, szar emberek. ez szerintem sima mezei káefé ügyeskedés és most megpróbál az álbaloldal politikai ügyet csinálni belőle.

(#38) joysefke válasza togvau (#35) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem csalok adót, csak nem fizetem be ahol el tudom kerülni ;) (csalás az az amikor kiveszed a adót jogtalanul amit be sem fizettél

Szóval letagadod a jövedelmed és így be sem kell fizetni az adót. Gyönyörű, de ez attól még csak szimpla adócsalás. Ezen nem kell elkezdeni vitázni, most néztem utánna. (BTK 310)

ezt csinálják az "elvtársak" a húsosfazéknál, és a nagybani csalók akikről leterelik a NAV-ot, mert "haverok"

Az hogy mások csalnak, sem jogilag, de még erkölcsileg sem jogosít fel arra, hogy te is adót csalj.

Sajnos nem mindenhol tudom elkerülni, így is végtelenszer többet fizetek be mint amennyi pénzt/szolgáltatást kapok az államtól (ami semmi).

Ez nyilván nem igaz. Gondolom sosem vettél igénybe államilag finanszírozott egészségügyi ellátást, szüleid a kötelező állami iskolába sem engedtek el vagy valami magániskolába járattak. Közvilágítás, rendőrörs a környéketeken nincs. etc.

Bár csak egészben el lehetne kerülni, egy idő után ha ráállna az ország erre megtisztulna a politika is, mert nem lenne mit ellopni, kiürülne a húsosfazék. Bár az EU-s pénz még mindig jönne... jó lenne ha az EU-nál is szigorúbban vennék a dolgokat, és blokkolnák a kifizetéseket.

Attől hogy egy kitekert ideológiát gyártasz mellé még ugyanúgy csak egy (piti?) bűnelkövető maradsz.

Ha lesz haszna, és látszatja, na majd akkor lesz érdemes fizetni. Mondjuk egy svédországban szívesen fizetnék, hiszen kapok érte valamit,

Hát persze... :U

Én meg üzenem a PH!-nak, hogy a nyiltan törvénysértésre buztító hsz-eket/accokat ki kéne hajítani mint macskát szarni...

J.

(#39) djculture


djculture
félisten

Állandó lopás lopás hátán..

(#40) szabogabor10 válasza joysefke (#38) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért nem kell ilyen pozitívan látni az ország amúgy katasztrófális helyzetét... Tudod, ha az egész kormány maffiaszerűen tűnteti el az adózók pénzét, illetve használja fel teljesen felegleges látványberuházásokra, nem lehet elvárni, hogy minden egyes Ft-ot adózzak le. Jöhetsz BTK-val, de az tisztán elvi kérdés.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41) joysefke válasza szabogabor10 (#40) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hidd el, nem látom rózsásnak az ország helyzetét, de úgy vagyok vele, hogyha valaki adót csal (amit én nem teszek) akkor legalább fogja be a száját és ne fennhangon dörgölje az adófizető lúzerek orra alá, hogy mit művel, valami korcs kitekert ieológiát is gyártva mellé. (lsd feljebb akire reagáltam)

Nem ismerem ezt a !+/'%+ ehhem. tagot. De abban biztos vagyok, hogy aki fennhangon hirdeti, hogy ő majd csak akkor fizet adót, ha lesz értelme, nos ezek mindig találnának ideológiát arra, hogy éppen miért nincs értelme adót fizetni

J.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tigerclaw válasza darealkilla (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Full EU támogatott TÁMOP nyelvtanfolyam ismerős. A szervezőnek saját tanárjai nincsenek. Olyan tanárok felvéve "az utcáról" akik hivatalosan nem is taníthatnák azt a szintet. "Akkreditált" tanmenet, meghatározott tankönyvcsomaggal, aminek köze sincs a valósághoz (tankönyv helyett fénymásolat (gyakorlatilag lopás, hiszen nem fizetnek a kiadónak), könyvlerakatban beragadt régi hibás hulladék tankönyvek, kazettás hanganyaggal borzalmas magyar kiejtéssel előadva) A tanárok fizetése hónapokat késik, voltak jópáran akik emiatt meg is tagadták az oktatást emiatt. Mindenkinek ígérgetnek, semmit se tartanak be, de többször megfenyegetik komolyan a résztvevőket, mert nem írják alá azt hogy átvettek olyan tankönyveket, amiket nem is vettek át. Gyalázatos sikerességi statisztika, az értékelésekben teljesen lehúzott tanfolyamszervezés, feljelentés több alkalommal a cég ellen, de mindezek ellenére is rájuk bízzák a következő ciklusban is a nyelvtanfolyamokat. Ja és előzetes nyelvtudás felmérés és szelekció nélkül összeöntött csoportok egy elvileg középhaladó szintől induló tanfolyamon. Totál kezdők egy csoportba a haladókkal...nesze neked nyelvtanár, taníts ahogy tudsz.

És még csodálkoznak, hogy kevesen beszélnek idegen nyelveket rendesen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Vesa válasza joysefke (#41) üzenetére


Vesa
veterán

Csak kérdezném, hogy miért nem a kormány, illetve a hozzá közeli haverok adócsalásával foglalkozik az, akit ennyire zavar a dolog?
Egy PH-s fórumtag fentiekhez képest olyan apró csepp a tengerben, amit értelmezni sem lehet. Ha zavar a csalás -ami alapvetően helyes-, akkor a nagyokkal kell foglalkozni, tkp. akik téged is komoly pénzekkel lopnak meg. Ez esetben még komolyan is lehetne venni az érveidet...

A tudomány a valóság költészete!

(#44) MageRG válasza tgbrfv (#20) üzenetére


MageRG
addikt

Ezek melyik civil szervezetek?
Akik transzparensen közzéteszik költségvetésüket a honlapjukon, aztán meglátogatja őket minden jogalap nélkül a rendőrség?
Vagy azok a civil szervezetek akiknek saját, személyre szabott kormányzati támogatásuk van, és ezért - nagyon is érthetően - a kormány mellett szoktak tüntetni?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#45) camillus válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


camillus
tag

Befizettem az önrészt az egyik rokonomnak egy ilyenre (a felét állta az EU) és az eredmény az lett hogy most már Németisztánban dolgozik. Minden zsír volt. Rendes tanár, új könyv, CD-vel és a végén meg vizsga. Szóval ne általánosítsunk.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#46) joysefke válasza Vesa (#43) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Csak kérdezném, hogy miért nem a kormány, illetve a hozzá közeli haverok adócsalásával foglalkozik az, akit ennyire zavar a dolog?

Az is zavar és azzal is foglalkozom.
Mindenesetre ha mindenki a másikra mutogat, hogy "bezzeg az több adót csal" meg "amig valaki a környezetemben adót csal, én miért ne tegyem" addig itt nem változik meg semmi (gyakorlatilag amúgy sem fog, de most ugye én elvekről beszélek), ha valaki tud objektíven gondolkodni, a saját helyzetétől elvonatkoztatva, akkor nem nehéz ezt belátni.

J.

(#47) donki válasza joysefke (#46) üzenetére


donki
aktív tag

Szerintem fizesse be a megnövekedett adókat az, aki a Fideszre szavazott.

(#48) joysefke válasza donki (#47) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És ha a következőt a szockók nyerik akkor meg a fidesz szavazóknak nem kell adót fizetni, vagy mi? Ha így működik akkor legközelebb inkább el sem megyek szavazni, vagy egyből a kétfarkú kutyapártra szavazok, akkor biztosan nekem sem kell majd adót fizetnem.

J

(#49) Namelesske válasza ntomka (#26) üzenetére


Namelesske
addikt

Mindig lelövöd a poénjaim. :DDD [nagyon kínjában nevető szmájli]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#50) batmanéhes válasza joysefke (#48) üzenetére


batmanéhes
tag

Haggyadmár úgyse fogják fel, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz.

Mert ha lenne gyökerek, akkor a politikusok ott sírnának a sarokban, hiszen itt szinte mindenki alanyi jogon nem fizeti be az adóját. Oszt mégse nincs nagy sírás ugye.

Ehelyett majd mikor a gyerek első szülői értekezleten mesélik az óvónénik, hogy hát sajnos nincs pénze az ovinak játékra, akkor majd néz bambán, hogy dehá faszér'?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.