Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ezek (mármint a Microsoft) nem normálisak, folyamatosan ássák a saját sírjukat. Eddig a WP mellett egész jó érv volt az ingyenes OFFLINE navi, mosz odaadják a konkurenciának... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Dave™ válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ehhez semmi köze az MS-nek, a HERE maps meg az egész navigációs cucc a Nokia tulajdona maradt, így ők rendelkeznek vele. De ha tévednék, javítson ki valaki. Érteni én sem értem, nyilván jó pénzt fizetett érte a Samsung, a Nokiának meg mindegy ki ad érte pénzt, csak adjon. Most már amúgy sem versenytársak, ugye.

(#3) AS válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


AS
félisten

Semmi köze ehhez a MS-nek Nokiá a Here nem adta oda ms nek nem volt benne az egyezményben.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Dinsdale


Dinsdale
tag

Használ valaki még offline navit manapság? Ok, külföldön néha jól jöhet, egyébként online mindenben jobb.

(#5) Legendd válasza Dinsdale (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Itthon a Waze hasznos, de nem minden városban, plusz tegnap is a Lánchídon gondolta úgy, hogy a leggyorsabb, közben az én ötletem mégis jobban bejött.

Külföldön pedig nincs nagyon alternatíva, sokat jelent az offline navi, tapasztaltam már. Ügyes volt most a Samsung, mert ezzel elég sokat nyertek...

Alea iacta est!

(#6) Def26


Def26
félisten

Haha. Ez jól jön majd. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7) Szatyor95 válasza Dinsdale (#4) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Korlátozott sebességű nettel nagy élvezet kivárni, mire letöltődnek a térkép részletei. Pláne ha le sem lehet menteni az adott részletet. Szóval jelentkezem, mint offline navi használó.

Nyugodj békében Integra!

(#8) AS


AS
félisten

Nálam az év híre mert, szeretem a Here maps-t Nokia 920, most 630 on használom elég jó :)
Remélem tableten is lesz idővel.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) Bogyó bá' válasza Dave™ (#2) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, értem. Azt hittem a navigációs szoftver is az MS kezébe került. Akkor viszont a Nokia rúgott jókorát a WP (és az MS) hátsó felébe. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10) Orionhilles válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


Orionhilles
senior tag

+1 és jól tette :D :C :DDD

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#11) Воланд válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


Воланд
titán

miert?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) AS válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


AS
félisten

Nem kicsit ..... sokan pl azért vettek 520 as Nokiát hogy legyen ingyen gps:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#13) Probber válasza Dinsdale (#4) üzenetére


Probber
őstag

Egyértelműen az offline navigáció az amit szívesebben használ az ember.
Az online kiegészítőként, vagy maximum nagyvárosokban lehet hasznos.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#14) Dinsdale válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


Dinsdale
tag

Szerintem meg az MS vitte ami értékes a Nokiából. Offline navinak szerintem nincs jövője. Saját tapasztalatból beszélek. Van iGo-m is, de nem emlékszem mikor indítottam el utoljára.

(#15) Bogyó bá' válasza Воланд (#11) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagy előny volt a Here Drive+ OFFLINE navija a WP-s rendszeren a droiddal szemben, most ez az előny elveszett (mivel a vezető android-forgalmazó kezébe került).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16) Воланд válasza Bogyó bá' (#15) üzenetére


Воланд
titán

ez az elony eddig is remekul meglatszodott az eladasokban....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) opr


opr
veterán

Most akkor az összes samsung modellre, vagy csak a Tizen Os-es samsung modellekre?
Értsd: lesz droidra is golyszlimaps, vagy nem lesz? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Воланд válasza opr (#17) üzenetére


Воланд
titán

lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) BiP válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

.már tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#20) Peterson_ válasza Dinsdale (#4) üzenetére


Peterson_
addikt

Jelenleg amilyen állapotok uralkodnak lefedettség terén + átnyálazva mennyiért dobálnak 1-2 GB netet a szolgáltatók, igen, például én azonnal kukázom az online navit ha ez kijön.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21) HThomas válasza Dinsdale (#14) üzenetére


HThomas
senior tag

Amíg nem teszik rendbe a külföldi roamingdíjakat, addig van értelme az offline navinak. Európán kívülről nem is beszélve...

(#22) HKorn


HKorn
addikt

Címet kéretik javítani, mert fura ez a mondat "Ingyenes lesz elérhető"

Amúgy meg a HERE Maps az nem az offline navi, az a HERE Drive+.

Run&Ride

(#23) sdombi


sdombi
tag

Ez tök jó, hogy samsungra kiadták ezt a programot (bár here maps szerintem nem egyenlő here drive+ -al), ahelyett, hogy végre lehetne köztes célpontot is felvenni az útvonalba. Ez egy nagyobb túránál elég problémás mindig beütni, hogy A->B aztán ha B-be odaértél akkor B->C stb. stb.

(#24) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Kíváncsi leszek kinek adják még el....bár ha a samu kizárólagost írt alá(bár ezt kétlem)....amúgy nem nagy hír ez,aki nem tud szerezni offline navit ingyen az magára vessen....a többiek meg eddig is megoldották....meg ha jól emlékszem a here alapja(régen ovi maps) a Navigon és navteq térképeket használ a here is...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#25) Gabesz84 válasza Dinsdale (#4) üzenetére


Gabesz84
őstag

Persze, és ha az isten háta mögött terveztetnél útvonalat ahol az EDGE is csak álom, mert akadozik mint állat, ott nyilván van időd kivárni azt a 30 percet mire online megtervezi az utadat (ez a kisebbik gond) ÉS letölti a térképkockákat...
Már kicsit lassú netnél is észrevehetően gyorsabb az offline.

(#26) ronson válasza HKorn (#22) üzenetére


ronson
őstag

A HERE maps is offline.

(#27) Воланд válasza Quqesz (#24) üzenetére


Воланд
titán

a navteq-et mondjuk megvette a nokia 2011-ben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Воланд válasza ronson (#26) üzenetére


Воланд
titán

igen, csak abban nincs hangos navigacio.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) HKorn válasza ronson (#26) üzenetére


HKorn
addikt

a hangsúly a navigáción akart lenni, nem az offline-on :)

Run&Ride

(#30) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Az lehet,de már a nokia 5800-n is navteq térképek voltak...szal régóta azt használják...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#31) ronson válasza Воланд (#28) üzenetére


ronson
őstag

Viszont abban van gyalogos navigáció.

(#32) Pálin(t)ka válasza Dave™ (#2) üzenetére


Pálin(t)ka
tag

Én csak örülök neki :D 😄

(#33) edward2 válasza Dinsdale (#4) üzenetére


edward2
addikt

Én wazet használok a környéken, hogy legyen friss információ rendőrről balesetről stb.

Amúgy ha ismeretlen helyre megyek akkor inkább a sygicet használom. Nagyságrendekkel jobb. Van normális sávkijelzés és ez nagyon hasznos tud lenni táblákkal együtt stb.

(#34) ddaydome


ddaydome
senior tag

Szerintem jó dolog ez. Amúgy meg Google naprakészebb lehet a térképével, de mire az én belépő szintű Xperia E telefonomon betölti, elindul stb.... Az agyhalál. Gondolom szándékosan szarnak a nem 60-100e forint közötti telefonokra!

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#35) vicze válasza Quqesz (#24) üzenetére


vicze
félisten

Navteq térképet használ minden Garmin termék a Navigon is...
A Navteq a Nokia tulajdona ez a HERE üzletáguk 1:1-ben. A HERE Maps forrása 100%-osan sorban a Navteq térképek, de az MS-el kötött kereszt megállapodás alapján a Bing Maps-ról is kapnak adatokat oda vissza.

(#37) golya87


golya87
őstag

Milyen hatalmas ötlet az okosórán a navi!
De tényleg!

(#38) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez azért egy komoly extra ettől kezdve a Samsungok mellett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) petipetya


petipetya
nagyúr

Várom, hogy fent legyen majd az xda-n és én is fel tudjam majd telepíteni. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#40) Stauffenberg válasza Dinsdale (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Majd ha nem lesznek 20-30 kilométeres lyukak forgalmas autópályákon a lefedettségben, akkor lesz értelme arról beszélni, hogy dobjuk kukába az offline navigációt. Nem beszélve arról, hogy milyen összegekbe kerül egy olyan internet csomag, ami egy sokat utazó ember havi szükségleteit kielégíti online navigáció terén (a normál okostelefonos felhasználáson felül).

Király volt amikor Kecskemétre igyekezvén Budapest irányából csak azt akartuk megnézni, hogy melyik lehajtó lesz a legközelebb a célunkhoz, de annyira hipergyors volt a mobilnet, hogy az égvilágon semmit nem volt hajlandó betölteni a Google Maps (meg más sem, a böngésző szépen dobálta a timed out üzeneteket).

És akkor nem beszéltünk arról amikor egymás után 3-4 faluban nem csak a mobilnet lefedettség hiánycikk, hanem bármilyen GSM jel is, szóval se hívás, sem SMS.

(#41) AMD Power válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Ez az egyik legjobb hír amit mostanában olvastam. Köszönet Samsung, Nokia :)

(#43) AMD Power


AMD Power
titán

Mennyibe kerül ez a Samsungak?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44) ddaydome válasza AMD Power (#43) üzenetére


ddaydome
senior tag

"100.000 dollár, mi ez fejátültetés? Nem, de a papi kék szemet akar":))))))

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#45) azopi74 válasza AMD Power (#43) üzenetére


azopi74
addikt

Semmibe. Beépítik a telefonok árába. :)

(#46) HKorn válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


HKorn
addikt

Pontosan ilyenek miatt jobban preferálom én is az offline navit.

Sajnos még nem tartunk ott technikailag, hogy rá merjem magam bízni az online dolgokra, jobb szeretem ha a teljes térkép ott figyel a telón és megy a navi amikor kell.

Run&Ride

(#47) M5Norbi válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ez most is így van erre.
Nemrég kérdeztem a hupikékeket de az ország közepe szerintük jó így nem fejlesztenek.

Szvsz annak jó a csak online aki pl nem lép ki Pestről. Az el sem tudja képzelni hogy máshol nincs hipernet meg miegymás :DD

Én tuti kipróbálom régen is szerettem a Nokia navit már az N95-ön sőt még az N73-on is.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#48) Riverdancer


Riverdancer
csendes tag

Tabletekre is elérhetô lesz? Vagy csak a Tab S családra?

(#49) hue2000 válasza Dinsdale (#4) üzenetére


hue2000
tag

Én az igo navigációt használom elég egyszerű és a maximális letölthető felbontás is csak 480×800-as .

[ Szerkesztve ]

Az élet mindig drága

(#50) Peterson_ válasza M5Norbi (#47) üzenetére


Peterson_
addikt

Pedig nem is kell messze menni Pesttől, hogy pofán verjen a gprs, edge szédítő sebessége.
Konkrétan Érd felésok helyen kuka, utána meg csak hatványozódik a gond...
Én somogyországi vagyok eredetileg, ott meg örülhet, ha telefonálni tudsz(kivéve Voda)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.