Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pubszon


Pubszon
veterán

Jó cikk, nem olvastam még ilyenről, de tudtam hogy létezik. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2) Petya25


Petya25
addikt

Nálunk nem rég loptak el céges autót ház előtt amiben volt GPS nyomkövető. Reggel csak meredt a kolléga, hogy nem találja a kocsit ahol hagyta. Beszólt a központba, hogy nézzék meg hol áll a kocsi. Pár utcával odébb lerakták pihenni, így csak némi séta kellett és meglett. Persze rendőrség, feljelentés, némi kár, de az autó megvan. Gondolkozok rajta én is.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#3) Steady74 válasza Petya25 (#2) üzenetére


Steady74
addikt

GPS nyomkövető az egyik ellopott céges autónkban is volt. IV kerből hajnal 3 körül elvitték Gyálra. Fél 8 felé még volt jel, a rendőrök viszont a telefonos bejelentésre sem mentek ki, mire kimentek (dél körül) már régen kitépték a beépített jeladót.

(#4) Petya25 válasza Steady74 (#3) üzenetére


Petya25
addikt

Ha rájössz hogy vitték az autót és még van jel, akkor nem várnék a zsarukra, hanem magam mennék a címig hátha egyben van még. Na ott már be lehet várni a zsarukat.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

lopásgátlás céljából nulla értelme van egy olyan cuccnak, amit ezer forintos kütyüvel működésképtelenné lehet tenni.

jelenlegi technológiával egy hasonló nyomkövető rendszer összerakására nekem ráment vagy 3 órám...

egyébként ha a lapcsalád pci buszt ír, akkor can buszt kell írni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Lehet hülyeség, de nem olcsóbb és legalább ilyen hatékony egy valami rémolcsó lehasznált droidos telót áramra csatlakozva elrejteni az autóban és android device manegerrel megkeresni?
Ráadásul nem is lenne csak az adott országra korlátozva.

Oké hogy pontosabb ez a kütyü, de néhány méteres körzetben azért csak meg lehet találni egy autót :))
persze én csak mint magánszemélyautó tulajdonosa gondolkodom így :)

(#7) Lars


Lars
őstag

Akinek már lopták el az autóját, az tutira meg fogja fontolni !

Egyébként én azon gondolkodtam, hogy tényleg egy leharcolt sima androidos occómobilt berakok valahova és kész.
A rendőrség passzívitása sajnos gondot okozhat, mert ha ők nem mozdulnak rá a dologra, akkor megette a fene az egészet. Anno amikor az én autómat lopták el, nem jöttek ki helyszinelni ... Megkérdezte az úr a telefonban, hogy " Az autó nincs ott, ezt ön is meg tudja állapítani ? " Erre döbbenten igennel válaszoltam. Aztán mondta hova fáradjak be megtenni a feljelentésemet ...
Örültem is, mert sétálhattam egy jó fél órát, addig legalább összeszedtem a gondolataimat :U

(#8) Hintalow válasza DeathAdder (#6) üzenetére


Hintalow
senior tag

Alternatívának nem rossz, de értelemszerűen nem cégeknek való megoldás :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9) DeathAdder válasza Hintalow (#8) üzenetére


DeathAdder
veterán

Természetesen, ezt csak úgy gondoltam mint magánszemélyautó tulajdonosa :)

(#10) Petya25 válasza DeathAdder (#6) üzenetére


Petya25
addikt

És attól hogy androidos, hogy fogod megtalálni?
Vagy úgy gondoltad, hogy az előfizetéshez veszel egy adatcsomagot és a neten lóg folyton a teló?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#11) Bocha válasza DeathAdder (#6) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ezzel sajnos több gond is van. Egyrészt a telefonokban lévő GPS-ek kevésbé pontosak, mint az efféle céleszközökben lévők, másrészt az a telefon mondjuk nagyobb áramigényű és ami azt illeti, simán le is tud fagyni, ami egy beépített eszköznél nem az igazi.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#12) kelly416 válasza Bocha (#11) üzenetére


kelly416
veterán

Folyamatosan töltőre kötve már nem annyira merül le, egy tűzfallal meg csak azt a pár adatot engedjük át, amit kell. Innentől kezdve akár egy domino csomag is elég. A lefagyás meg leginkább olyankor jellemző, amikor "terheli" az ember a telefont, nem olyankor, amikor gyakorlatilag egyetlen program fut, de ettől még elő ferdűlhet. Így is simán újra lehet indítani hetente egyszer. Ja? És általában 3m-es pontosságot írnak a kütyük, amikor van jel. Aki egy személyautót nem vesz észre 3m-ről, arra most inkább nem mondanék semmit.

(#13) Steady74 válasza Petya25 (#4) üzenetére


Steady74
addikt

Kollégám autója volt, de igazad van.

(#14) Hintalow válasza kelly416 (#12) üzenetére


Hintalow
senior tag

Csak ehhez vedd hozzá, hogy nem árt a telefont ilyen célra jól elrejteni valahol a kasztniban+megfelelő módon lerögzíteni. Ezután már nem olyan egyszerű hozzáférni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15) #79335424 válasza DeathAdder (#6) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy oldottamn meg, hogy vettem occóért egy használt Xperia minit. Ezt rootoltam. Sajnos, ez kevés volt, a Sony baromsága miatt kellett rá egy CM rom. Telepítettem az Avastot és a Mobile Alarm -ot. Ma már ki tudnám váltani mindkettőt az automatizálómmal, de anno, amikor ezt teszteltem, még így volt az egyszerűbb. Ez a teló van elrejtve a motoromban. Táp nélkül, a saját akkujával kb. 20 órát tud. A könnyebb elrejtéshez meg lehet fejelni egy BT. GPS vevővel. Úgy működik, hogy élesedéskor figyeli a teló szenzorait (opcionálisan aktiválhatók). Mozgás, hang, töltés, stb. Ha egy küszöbérték feletti változást érzékel, akkor küld egy jelet a nálam levő telóra. Ez lehet mail, vagy sms. Ebben benne vannak az érzékelési adatok. Ha én úgy ítélem meg, hogy ez nem vakriasztás, akkor küldök egy parancsot mail -ben, vagy sms -ben az Avastnak. Ennek hatására az Avast bekapcsolja a GPS -t és a parancsban szereplő időintervallumonként elkezdi küldözgetni a teló koordinátáit.

[ Szerkesztve ]

(#16) bambano válasza Bocha (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pont ugyanazon a gps chipek vannak benne, pont ugyanazzal a pontossággal.
ha a telefonban, méreténél fogva, nagyobb antenna van, akkor még jelet is hamarabb fog.
ráadásul ha a telefonban van wifi, akkor gps jel hiányában is tud valamit mondani, miután a kedves google felmérte az összes wifi ap-t.

de még mindig az a kérdés, minek tennék olyan cuccot az autóba, amit egy 1000 forintos zavaróval működésképtelenné lehet tenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) daninet válasza bambano (#5) üzenetére


daninet
veterán

Lopás ellen trükkös indításgátlóknál és a váltózárak kombinációjánál nincs jobb megoldás. Barátom kocsiját fél éjszaka bontották, gyakorlatilag nem maradt műszerfal, és nem tudták elvinni a kocsit. Egy csavarfejet kellett kézzel letestelni az indításhoz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) #89874944 válasza Lars (#7) üzenetére


#89874944
törölt tag

"Akinek már lopták el az autóját, az tutira meg fogja fontolni !"

Semmi értelme az egésznek... boltban kapható gsm jammer : [link] de ebay-en már 5ezerér kaphatsz. Teljesen legális, "színházak" is használják... Se mobilhálózat, se wifi, se GPS nem lesz 10-15 méteres körzetben. Ez a cikk is csak egy ingyenreklám volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lambach


Lambach
tag

Az lesz a pompás, amikor ezeket emberekbe teszik. Kötelezően. A mi érdekünkben.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#20) Pikkolo^^ válasza #89874944 (#18) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Miért is? Ezzel cégek tudják követni az alkalmazottat, hogy tényleg dolgozott-e vagy csak henyélt egész nap.

(#21) bambano válasza #89874944 (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, teljesen legális, annyira, hogy:
- egy ilyen cucc beszerzése két év szabadságvesztés
- használata egytől öt évig szabadságvesztés
- peches helyzetben kettőtől nyolc évig.
- nagyon peches helyzetben öttől tíz évig.

2012. évi C törvény, 323. paragrafus

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Male válasza Pikkolo^^ (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Azért az alkalmazott, aki eddig csalt, és tudja, hogy mostmár GPS nyomkövetés van... benyom egy ilyet, letudja amit akar, aztán meg vissza... és simán mondhatja, hogy biztos valami gond volt a cuccal ( lemerült, elromlott, nem volt térerő, stb. )... aki eddig megoldotta, ezután is meg fogja.

(#23) Pikkolo^^ válasza Male (#22) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ami kicsit sem gyanús, tehát csalt ;]

(#24) macdroog


macdroog
csendes tag

1 hónapja lopták el az autóm, minden szar volt benne (riasztó, GPS, immobilizer)!
Egy mukkot nem adott! Minden kulcs nálam!
Eleve rossz, hogy minden a megadott színek szerint van bekötve és mindig ugyanoda szerelik be.....
Egy autótolvajnak ez rutin....

(#25) MaUser válasza macdroog (#24) üzenetére


MaUser
addikt

Hát lopás ellen csak casco véd sajnos. :(

Egyébként ilyen cucc van két fillérért ebay-en rengeteg. A gond tényleg az, hogy flotta követésre jó, másra nem igazán, mert jammer-rel simán kilövik gps-t és a telót is. Aztán arrébb lerakják jammer-rel együtt a kocsit és ha pár napig nem jár arra más akkor viszik tovább. De simán jammer-rel viszik a határhoz is, pár óra alatt ott vannak. Jammer-re meg hiába vonatkozik a törvény, fegyvertartásra, drogokra, politikusi pénzmosásra, stb. is van törvény, aztán csak annyit érnek, amennyire betartatják (semmit). Életben nem kapcsoltak le még senkit az idézett törvénycikk miatt...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) macdroog


macdroog
csendes tag

http://www.blue16.hu/videok/gps.wmv, nem reklámnak szántam de így megy ez.....2év szabadségvesztés ugyan már....

[ Szerkesztve ]

(#27) macdroog válasza macdroog (#26) üzenetére


macdroog
csendes tag

A casco is csak addig amíg jó áron számolják az eurotax árat a kocsira minusz az ÖNRÉSZ és onnan jön majd az alkudozás!

(#28) kpal


kpal
veterán

Teszik a dolog ,de másrészről frusztráló mikor esetleg meg se engedik hogy megálljak wc-re menni , és azt várja a főnök hogy a dolgozó állandó mozgásba legyen , még ha kijelölt útvonala is van .

(#29) guriga1234 válasza MaUser (#25) üzenetére


guriga1234
addikt

"Hát lopás ellen csak casco véd sajnos" - ????????????????????????
A casco semmilyen lopástól nem véd, legjobb esetben is csak valamennyire kártalanít.
Hasonlóan rossz szóhasználat pl. a rendőrségnél az életvédelmi osztály, akik szintén nem védik meg senkinek az életét, hanem gyilkossági ügyekben nyomoznak. Védeni pl. egy őrző-védő cég tud, vagy országos méretben a honvédség (a hatékonyságtól most tekintsünk el).

(#30) Sanya válasza bambano (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

elég nehéz bizonyítani a használatát.

Az egyik egyetem egyik karán demóíráskor 200 méteres körzetben nincs térerő. 2004 óta csinálják.

vissza a cascohoz: ez ér valamit, a többi semmit: [link]

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) daninet válasza Sanya (#30) üzenetére


daninet
veterán

beszerzek egy ilyen pajzsos matricát és a szélvédőre rakom, biztos ismerik a tolvajok neki se kezdenek ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#32) Male válasza Pikkolo^^ (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen, de ennyire meg a km számláló is gyanús volt, hogy 100km-es út alatt valahogy 250km-t mért :)

Sanya: Egyetemen nálunk is használták vizsgáknál, hogy ne lehessen kiküldeni a kérdéseket, aztán meg vissza a válaszokat.

(#33) Hintalow


Hintalow
senior tag

A legtutibb módszer amúgy is Mr. Bean módjára leszerelni a kormányt beparkolás után, azt senki nem viszi sehová. :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#34) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem hülyeség. Mondjuk mikor a főnök egy paranoiás idióta és 20 percen keresztül kell vele elhitetni, hogy egy baleset miatt kerülsz, akkor azért nyílik a bicska a zsebben. Főleg mikor közli, hogy legközelebb menj oda a rendőrhöz és kérj tőle igazolást. Ühüm, hát persze, rögtön.

(#35) #79335424 válasza Lomha 8V (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mond neki, hogy vegyen egy kamerát az autóba. Akkor realtime láthatja a körülményeidet.

(#36) Lomha 8V válasza #79335424 (#35) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Jah, nem rólam van szó, hanem egy haverról, de az ötlet nem is rossz. :K

(#37) MaUser válasza Sanya (#30) üzenetére


MaUser
addikt

Nem akarlak letörni, de egyrészt már nem egy autót elvittek amit ők védtek, másrészt ha elolvasod a feltételek akkor láthatod, hogy úgy él a 100%-os védelem, hogy egy velük szerződésben lévő biztosítóval kötsz casco-t. Régen ezt egyben kellett fizetni, ma meg havidíjban. Na nálam ez úgy nézett volna ki, hogy 130 a cucc, plusz szerződött biztosítójuk mondott az éves casco-ra 200-at. Most ehelyett van - elvileg - fix 100 kb. Na most az éves 10%-os önrészes casco-m 120. Innentől nincs miről beszélni. Ráadásul olyan piszok szerencsém van, hogy olcsón vettem az autóm, így ha viszik akkor még én járok jól eurotax ide vagy oda. (Meg minden apróság be van jelentve és ugye casco-nál kérheted, hogy ha nem tetszik az általad mondott ár, akkor lesznek szívesek beszerezni egy ugyanolyan felnit/sportfutóművet, stb. amit te beleraktál. Hidd el, inkább fizetnek, sajnos családtag kocsijánál volt ilyen történet. :( )

Szerk: most nézem, hogy még rosszabbak a feltételek, már az évi +100 az fix és még nincs is casco, amit külön kell kötni. Ez tényleg csak a nagyon drágán biztosítható autóknál éri meg. De pl. egy új Astra J OPC éves casco-ja sincs 100, innentől meg elég érdekes az egész...

guriga1234: Szerintem érted te amit írtam. A magyar nyelv már csak ilyen. De ilyen alapon a riasztó sem véd meg semmitől, ahogy a biztosítás sem véd meg semmitől, stb. Pedig hát a magyar így használja. :)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) guriga1234 válasza MaUser (#37) üzenetére


guriga1234
addikt

"De ilyen alapon a riasztó sem véd meg semmitől, ahogy a biztosítás sem véd meg semmitől, stb. Pedig hát a magyar így használja." - ácsi! A magyar nyelvben vannak tényleg logikátlanságok, de ez a biztosításos dolog pont nem az. Az nem a nyelv hibája, hogy egyesek pongyolán fejezik ki magukat.
A riasztó nem véd, hanem riaszt. A biztosítás meg arra jó, hogyha kár ért valakit, akkor valamennyi zsetont ki lehet sírni a biztosítóból.
Ne a magyar nyelvet hibáztasd azért, mert nem fejezted ki jól magad. A védelem egy valamilyen kár (anyagi, tárgyi, egészségügyi) _megelőzésére/elhárítására_ használatos. A biztosítás pedig egy már bekövetkezett kár enyhítésére való.

(#39) MaUser válasza guriga1234 (#38) üzenetére


MaUser
addikt

Ne nevettesd már ki magad. Az, hogy te ragaszkodsz egy 100 évvel ezelőtt kőbe vésett dologhoz a te dolgod, de a hétköznapi nyelv fejlődik és egyes szavak értelme megváltozik. Persze simán elhiszem te nem hallottál még olyat és még értelmezni sem tudod, miszerint a "betörés elleni védelem egyik legjobb eszköze a riasztó" vagy az "esetleges anyagi károk elleni védekezésük kössön biztosítást", stb. A sor végtelen. És akkor még hozzá sem vettem a Szalacsi video miatti ezer más felhangját...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#40) guriga1234 válasza MaUser (#39) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ne nevettesd már ki magad." - ezt magadnak kéne írnod.
"a hétköznapi nyelv fejlődik" - csak sajnos rossz irányba, mint ahogy az átlag IQ is csökken, köszönhetően a kereskedelmi tévék vérgagyi műsorainak és a liberális oktatásnak.
Ne rugózz ezen, én is leírtam már, amit akartam.

(#41) bambano válasza guriga1234 (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudod számszerűsíteni az átlagiq csökkenését? pl. mennyi volt 10 éve és mennyi most?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) MaUser válasza bambano (#41) üzenetére


MaUser
addikt

Szerintem pont 100-ról csökkent 100-ra, ilyen az a fránya normális eloszlás.:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) guriga1234 válasza bambano (#41) üzenetére


guriga1234
addikt

gugli a barátod.

(#44) guriga1234 válasza MaUser (#42) üzenetére


guriga1234
addikt

Ennek szaladj neki megint.

(#45) bambano válasza guriga1234 (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ja, neked is, ott például megnézhetnéd az iq definícióját, amiből kis matektudással levezethetnéd, hogy egy csoportra nézve az átlagiq mindig pontosan 100. se több, se kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) MaUser válasza guriga1234 (#44) üzenetére


MaUser
addikt

Minek? Hogy az IQ teszteket úgy készítik, hogy normális eloszlást mutasson, százas középértékkel?:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47) bambano válasza MaUser (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

teljesen mindegy, milyen eloszlású és középértékű az iqteszt. biztosan van egy átlaga. az átlagos iq-t definíció szerint 100-nak nevezik.

tehát azért nem változik az átlagiq-hoz rendelt 100-as érték, ha változik az emberek intelligenciája, mert a definíció azt mondja.

ha azt mondta volna, hogy az emberek átlagos intelligenciája szerinte csökken, azt el lehetne fogadni. de ha csökken az intelligencia, akkor csökken az átlag is, így az átlaghoz viszonyított csökkentett iq marad 100.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Bocha válasza bambano (#16) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Elnézést kérek, hogy ilyen lassan reagálok, de közben egyeztettem az IneTrack csapattal, és ők egyértelműen azt mondják, hogy nem ugyanazokról a GPS-ekről beszélünk. Pl. egy elterjedt, bizonyos szempontból átlagosnak számító Galaxy S3-ban egy 18 csatornás Broadcom BCM47511 van, míg a TCO-ban egy 56 csatornás u-blox MAX-7. Nyilván -163 dBm-es érzékenységes is csak külső antennával lehet elérni, egy telefonnal önmagában nem. Ezen kívül nekik az a saját tapasztalatuk, hogy a külső hardverrel készült útvonalak "szebbek és pontosabbak", nincs ugrálás az induláskor sem, mert valós pozícióról van szó már induláskor is, nem egy aGPS-es valamiről, ami szintén pontos, de nem annyira.

Én mondjuk magában a GPS-témában sosem voltam annyira elmélyedve, hogy ennél többet ide tudjak írni, de ha továbbra is úgy gondolod, hogy nem igaz, amit írtam, akkor szerintem egy nagyon jó eszmefuttatásotok lehet majd az IneTrack szakijaival, szólok nekik, hogy nézegessék a fórumot! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#49) IT_Sup_Zoli


IT_Sup_Zoli
újonc

Az IneTrack csapat nevében reagálnék pár dologra...

Ha a telefonos trackerünkkel oldanátok meg a nyomkövetést, az elmúlt pár évben jelentősen komolyabb GPS vevők kerültek a telefonokba, és egy jó mobiltelefonnak nem lehet probléma a szép útvonal megjelenítése, egy olcsó androidos kezdő-phonenak viszont igen. Főleg, ha kesztyűtartóba rejtett telóról van szó.

Ugyanakkor nem használ túl sok adatforgalmat a program (http://hello.inetrack.hu/t/mennyi-adatforgalmat-fogyaszt-az-inetracker/127), tehát ettől a részétől szerintem nem kell tartani.

Tény, hogy lopás ellen nem tökéletes, de nem is ez a célja.
Hogy akkor mi? Ez:
http://hello.inetrack.hu/t/miert-jo-az-inetrack/118

És aki a cége által nyomkövetett autóba épített GPS vevőt zavarja, majd azt mondja, hogy hibásan működött a rendszer, nos az lebukik, mert a trackerből érkező adatokból az ilyet ránézésből meg lehet állapítani.

Tudom, régi fórumozás ez itt, de ha van amúgy valami felmerülő kérdés, szívesen válaszolok. :)

IneTrack

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.