Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aron-


Aron-
újonc

Na erre kiváncsi vagyok, nem lesz főnökség bent fel is dobom.
Pulse-ra 2.2-vel te foglalkozol?

(#2) impalaman válasza Aron- (#1) üzenetére


impalaman
aktív tag

A 2.2-vel még nem foglalkozom, majd ha lesz teljesen bugmentes verzió belőle, akkor szerintem fogok.

(#3) Watt25


Watt25
veterán

MobilTV? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4) impalaman válasza Watt25 (#3) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nem működik, írtam már a fórumban is, de most megteszem mégegyszer, talán ezt olvasod el hamarabb. :)

Az a legnagyobb probléma, hogy nem láttam még életemben működés közben MobilTV alkalmazást, vagy egyáltalán azt, hogy mitől függ a működése. Hogyha lenne rá előfizetésem, akkor szerintem már régóta menne a romjaimban, de így, hogy nincs elég nehéz a probléma megoldása. Legalább csak arra kellene valahogy rájöjjek, hogy mit csinál megnyitáskor, stb. Valószínűleg a böngészővel is összefüggésben van, de nem biztos. Meg persze az is nagy segítség lenne, ha máshol is foglalkozának ezzel, de olyan Androidos telefont még nem láttam a Pulseon kívül amin lenne MobileTV app. (nyilván a T-Mobile-os Androidos telefonokban van, de én most a "sima" Androidos telefonokra gondoltam)

(#5) gonye


gonye
csendes tag

Felhúzott órajellel megy stabilan?
(Mondjuk még nem olvastam sehol, hogy gond volna vele...)

(#6) impalaman válasza gonye (#5) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nincs vele probléma, amióta lehetőség van rá én húzva használom és eddig semmiféle ebből adódó problémát nem tapasztaltam. :)

(#7) gonye válasza impalaman (#6) üzenetére


gonye
csendes tag

Köszönöm, akkor már frissítem is a rendszerem! :DD

(#8) naive


naive
csendes tag

Először is gratulálok a ROM-hoz, eddig a legjobb az összes közül, amit próbáltam. A felhúzott órajelhez pedig csak annyit, hogy mintha jobban merítené az akkumlátort, amit persze megértek és elfogadok.
A hangosítás pedig már nagyon-nagyon rég hiányzott nekem, ezt is ettől a ROM-tól kaptam meg!

Ezt az "Alap Android 2.1 launcher"-t csak simán flashelni kell a már feltelepített DMC-ROM-ra, vagy kell hozzá valami wipe is.
Illetve, ugye jól gondolom, hogy ez a vanilla féle launcher (az a kis fémszínű lemez, amit fel kell tolni az appok eléréséhez), csak mert az ADW mintha lassítja a redszert egy-egy home-ba való visszalépésnél.

Köszi és csak így tovább:)

(#9) Watt25 válasza impalaman (#4) üzenetére


Watt25
veterán

Útvonal
Lényegében ezt a linket nyitja meg pl. az RTL megtekintésekor. Ezt kéne tudnia értelmeznie jól.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10) impalaman válasza naive (#8) üzenetére


impalaman
aktív tag

A launcherhez nem kell wipe, csak simán flasheld.

@Watt25: Utánanézek a dolognak. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) gonye válasza impalaman (#10) üzenetére


gonye
csendes tag

Én valamit most elcseszhettem.
Az oc verzió fc-zett folyamatosan, ezért felraktam az alapot, teljes wipe-ot csináltam előtte, a swap területet megnöveltem 64Mb-ra, ezután ott maradtak a korábban telepített programok, amik azonban persze nem működnek, ilyen az Opera például. A ROM Manager pedig amikor azt mondom, hogy Fixálja a jogosultságokat, kiirja, hogy "An error occured while attempting to run privileged commands!". Ez nyilvánvalóan azért van, mert újra kell telepíteni ezeket a korábban letöltött programokat. De miért maradtak itt ezek egy teljes factory reset, és wipe után? :W

(#12) impalaman válasza gonye (#11) üzenetére


impalaman
aktív tag

Hogyha bármi is fent maradt, az csak azért lehetett mert rajta maradt az SD ext-en. Jártam már én is így.

(#13) gonye válasza impalaman (#12) üzenetére


gonye
csendes tag

Akkor azt nem formáztam le valószínűleg?

(#14) gonye válasza gonye (#13) üzenetére


gonye
csendes tag

Újraraktam. Tökéletes lett! :C
A hang csodás lett valóban, az előző Romnál telefonálás közben is volt amikor halk volt a túloldal, és engem sem hallottak jól. Itt ez is rendben van, és a zenék videók is szebben szólnak. Én az overlockolt ROMnál már nem nagyon érzem működés közben a sebesség növekedést, viszont van egy videóm mp4-ben ami korábban szaggatott, it már nem. Szerintem amióta van swap használat, azóta elérte ez a készülék azt a sebességet, amit ki lehet hozni belőle. Azonban a nagyobb fogyasztása miatt inkább a nem felhúzott ROMot tettem vissza a végén.

Köszönjük!
:R
(A ROM Managerben a fixálás még mindíg nem megy, de valószínű hogy nem is kell mert nincs FC.)

(#15) impalaman válasza gonye (#14) üzenetére


impalaman
aktív tag

Örülök, hogy jó lett. :)

A Rom Manager-rel pedig az a probléma, hogy valamiért azt hiszi, hogy nem kapott root jogot a futáshoz, szerintem alkalmazáshiba vagy a Superuser-ben vagy a ROM Manager-ben.

[ Szerkesztve ]

(#16) Aron-


Aron-
újonc

3 napja nyúzom, tudom ajánlani mindenkinek, tökéletes és gyorsan működik!
gratulálok hozzá, like-olom :) :C

(#17) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Sziasztok!

Egyből egy gyári, T-s 2.1-es Androidról váltottam erre a ROM-ra.
Nem vagyok egy gyakorlott roootolgató, nem is igen leszek.
Máris van két észrevételem. Az eddig tökéletesen használható háttérképemet az istenek nem hajlandó beállítani, értem én, hogy a régi ROM 48x*64x pixel felbontású álló képet kezelt ... szóval elárulná nekem valaki, itt mi a tökéletes felbontás, vagy próbálkozzak végig egy estét és írjam ki ide én? :((
A másik észrevételem, hogy nem tudom a számomra fölösleges csengőhangokat és butaságokat kitörölni a rendszerből. Helymegtakarítás végett az összes csengőhang, és egyéb hang menne a kukába és csak az általam szerkesztett .ogg fájlok kerülnének a média könyvtárban oda, ahol azok helye van. Valamint szívesen megszabadulnék még a gmailes google talktól, a gmail klienstől és még ki tudja mi mindentől.

Egyébként minden elismerésem a fejlesztőké! Iszonyat gyors, stabil eddig a ROM. Nagyon tetszik. Igaz a Terminal Emulatorban nem tudtam összehozni az a2sd+ -t ezzel a parancssorral:
su <enter>
a2sd cachesd <enter>

Hozzászólásotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#18) impalaman válasza AndrewBlondS (#17) üzenetére


impalaman
aktív tag

Üdv!

A háttérképek megfelelő felbontása 640x480 pixel. A felesleges dolgokat pl. az ES File Explorer-rel tudod törölni, a csengőhangok a system/media mappában, az alkalmazások pedig a system/app-ban vannak. Az A2SD+ parancsa nálam működik, ugyanezt a romot használom.

(#19) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

A fenti zipek recoveryben flashelendők!

Ezt hogy érti? Próbáltam hangerő fel+piros gomb+bekapcs, de update failed az sfp-dmc-r9.zip esetén. Mással nem próbálkoztam eddig. A2SD tökéletesen működik a ROM Manager alól, viszont az ES File Explorer nem tudja törölni a fentebb említett állományokat.

Tényelg nagyon elégedett vagyok ezzel a ROM-al és köszönöm mindenkinek a segítséget, igazán jó csapat vagytok!

(#20) impalaman válasza AndrewBlondS (#19) üzenetére


impalaman
aktív tag

A recovery a PIROS+MENÜ+BEKAPCS gombbal hozható elő, az ES File Explorer-ben pedig engedélyezni kell a beállításoknál a root hozzáférést.

[ Szerkesztve ]

(#21) AndrewBlondS válasza impalaman (#20) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Újabb észrevételem, bejövő hívás befejezése után 2-szer újraindította magát a készülék.

(#22) impalaman válasza AndrewBlondS (#21) üzenetére


impalaman
aktív tag

Én nem találkoztam ilyen problémával, lehetséges, hogy valami bezavart neki.

(#23) AndrewBlondS


AndrewBlondS
csendes tag

Tegnap délután újrahúztam megint. Egyre gyorsabban megy a dolog. Nem akarom ezt a ROM-ot (r9) lecserélni, mert annyira tetszik.
Most is újraindul olykor a bejövő hívások befejezése után, valamint a MARKET nem tölti le a programokat, ha WiFi-s kapcsolaton keresztül akarom.:S
Tegyem fel az r8-at inkább?

(#24) impalaman válasza AndrewBlondS (#23) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nálam teljesen problémamentesen üzemel a rom, minden tekintetben. Teljes wipe volt telepítés előtt?

(#25) AndrewBlondS válasza impalaman (#24) üzenetére


AndrewBlondS
csendes tag

Igen! Mindent a leírtak szerint csináltam.:S

(#26) impalaman válasza AndrewBlondS (#25) üzenetére


impalaman
aktív tag

Akkor nem tudom, hogy mi lehet az oka. Annyit tudok mondani, hogy nálam rendben van vele minden, azóta amióta feltettem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Eclips21


Eclips21
őstag

Nálam se működik megfelelően vissza térek az egyel régebbire eddig minden reggel úgy kezdtem hogy pinkódot írtam kezdem unni. Írtad hogy sok dolgot vettél át az FLB-ből nálam az ugyan ezt csinálta.

(#28) Watt25


Watt25
veterán

Hmm... Feltettem megint. A MobilTV persze még mindig nem megy, ez gondolom nem meglepő, a Home gombbal viszont nincs gond, és végre valamiért tökéletesen megy az NFS Shift is. Hihetetlen, hogy nem csak jó a grafika, de nem is lassú. Kár a MobilTV-ért... :(

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#29) impalaman válasza Watt25 (#28) üzenetére


impalaman
aktív tag

Keresgéltem a MobilTV-vel kapcsolatban, de nem sokra jutottam. Szinte sehol sem foglalkoznak vele, lévén ez csak T-Mobile-os "adottság". Van viszont egy RTSP Launcher nevű app, ami elvileg viszi a MobilTV-t ha megadod neki az rtsp linket. Hogyha erről már tudtál, akkor nem szóltam semmit. :)

(#30) wwenigma válasza impalaman (#29) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mar nem vagyok T-s, de ha a linket megnyitod, nem kell mobiltv előfizu. Ezt még nem javitották, 0ft-os kartyaval is megy. Ez 2 honapja volt, ha azota mar szamlaz nem vallalok garanciat a koltsegekre...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31) Watt25 válasza impalaman (#29) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt töltöttem most le: Dogaplayer
Műxik vele jól. (Már csak össze kell szednem az összes MobilTV linket.) Na, asszem maradok a ROM-odnál. :)
Egy apró hiba: A 2.1 megjelenésével annó javult az a hiba, hogy a hátsó hangszóró az első pillanatban nem ad ki hangot, ha már elhalkult a súgása. Tehát a TouchPal-nál ha be van állítva, hogy hangot adjon ki gombnyomásra, akkor az első nyomás hangját nem hallani. Valamiért ennél a ROM-nál viszont megint fennáll egy hasonló hiba, annyi különbséggel, hogy az esetek többségében azért nagyon halkan, de hallatszik az első kattanás is.
Ez ismert hiba, vagy csak nálam van?
Jah és ha felteszem az Opera Mini-t, akkor kb. mintha minden egyes HTML elemnél rákérdezne, hogy mivel nyissa meg. (Tehát egy honlap betöltése közben többször rákérdez, ha nem állítom be, hogy mindig a sima Browser-rel nyissa meg.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32) impalaman válasza Watt25 (#31) üzenetére


impalaman
aktív tag

A hangért felelős libaudio.so fájlt lecseréltem a romban, ettől lett hangosabb, viszont talán problémás lehet néhol, elképzelhető, hogy ez is egy ilyen probléma. A böngészőnél a rákérdezés pedig normális, az így működik minden romban amiben eddig próbáltam.

(#33) gonye válasza AndrewBlondS (#17) üzenetére


gonye
csendes tag

Én 1600x1200-as képeket teszek be háttérképnek, tökéletesek, torzításmentesek.

(#34) gonye válasza impalaman (#24) üzenetére


gonye
csendes tag

Nálam amióta 2.1-es a rendszer, azóta időnként nem tölti le elsőre a Marketről a programokat. Ilyenkor megszakítom a letöltést Cancel-el (amit el sem kezdett), és újraindítom a letöltést. Másodikra mindíg elindul minden.

(#35) atedg


atedg
tag

nekem ez a swap dolog nem akar működni (már R8a-val sem ment)

így formáztam:
swap 32m
ext 512m

de nem látok semmilyen RAM memória növekedést
sysmonitor-ban meg mini task killer-ben is nézem , ugyanazt mutatja 20-35mb szabad RAM

egyáltalán a RAMot kéne bővitse
vagy van valami amit még el kell indítani

(#36) impalaman válasza atedg (#35) üzenetére


impalaman
aktív tag

Az ilyen programok nem számolják hozzá a swapet a szabad memóriához. Legegyszerűbben úgy tudod leellenőrizni a működését, hogy terminálban beírod a "free" parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#37) atedg


atedg
tag

találtam még egy érdekeset:
eddig ha exit-et mondtam egy programban (pl astro fileman)
vagy vissza gombot a calculator-ban
akkor az eltünt a taskok közül tehát bezáródott

most hiába az exit menüpont , ottmarad a taskok között és csak taskiller állítja meg

ez most mi?
kösz

(#38) impalaman válasza atedg (#37) üzenetére


impalaman
aktív tag

Ennek így kell működni, régebben nyilván a kevesebb szabad RAM miatt lőtte ki a taskok közül.

(#39) atedg


atedg
tag

ha ilyen akkor ilyen.. tényleg látszik a free paranccsal hogy használja a swapot

nagyon tetszik az OC-s sebességnövekedés
végre használhatóan fut az angry birds :)

köszi

az ext3-ra formázott konvertált partició miért jó? sebesség vagy biztonságosabb fájlrendszer?

[ Szerkesztve ]

(#40) benyboy válasza gonye (#33) üzenetére


benyboy
tag

te hogy tudod beállítani a háttérképet, hogy ne vágjon le a képet, és ne is nyújtsa? próbáltam beállítani a kép méretét ahogy írtad (1600x1200), de nem sikerült... segítséged előre is köszi!

(#41) impalaman válasza atedg (#39) üzenetére


impalaman
aktív tag

Elviekben mindegy, hogy EXT2-t vagy EXT3-mat használsz. Az EXT3 nem gyorsabb elméletben az EXT2-nél, de van akik azt vallják, hogy igen.

(#42) gonye válasza impalaman (#38) üzenetére


gonye
csendes tag

Van még egy beállítás:

a2sd lowmem-moderate

Ezt is terminálból kell kiadni, eredménye, hogy ha a memória mérete lecsökkent, akkor kilövi a nem használt programokat. De csak akkor.

(#43) gonye válasza impalaman (#41) üzenetére


gonye
csendes tag

Nekem teljesen tökéletesen megy ezzel a mérettel. Amikor mondjuk megnézem a képnézegetővel a képet, és azt mondom neki, hogy "Set As Wallpaper", akkor megjelenik a szerkesztés nézet, a körülötte levő kis narancsszínű keretet széthúzom a kép széleire és már meg is van.

(#44) naive


naive
csendes tag

nemtudom, hogy a gond csak az én készülékemben jelentkezik, de azért megosztom veletek. néha lefagy a wifim, ezt úgy kell elképzelni, hogy ha ki akarom kapcsolni settingsbe akkor lefagy, (megakad annál az állapotnál amikor is elszürkül a menüpont és az van kiírva h wifi turning off..) másik esetben pedig már régen elhagytam a wifi hálózat hatáskörét, de még mindig azt írja h csatlakoztatva van hozzá (még jelerősség is van) ezután jön a kikapcsolom bekapcsolom megoldás, amikor is a fenti módon lefagy az opció. a telefon újraindítása orvosolja a problémát, de ez akkor is rendellenes. illetve említenék még néhány random reboot-ot is, de azt még nem tudtam megállapítani, hogy mitől következnek be.
egyébként amint már írtam gratulálok a romhoz

(#45) pozi


pozi
újonc

Köszönöm! Valami ilyesmit képzeltem el annó:Pulse megjelenésekor, olvasva az androidos lehetőségekről, fejlesztésekről. A gép gyors,hibátlan!48 progi ellenére még mindíg van kb 68 MB ramom. Köszi!!! Vágj bele a 2.2-be!!! Várjuk. :C

(#46) pozi


pozi
újonc

Miért van az, hogy ha az extrákat felrakom egyenként (újraindítás van)vagy egyszerre, az androidos feliratig eljut a dolog ést ott lefagy. Hogyan lehet jól felrakni őket (term: recoveriben)?
Egyébkét így alapban nagyon jól megy, mint az előbb írtam. Köszi a segítséget! bütykölős napot! :)

(#47) impalaman válasza pozi (#46) üzenetére


impalaman
aktív tag

Az extrákat nem teszteltem le, de ettől függetlenül működni kellene nekik. Esetleg mondd meg, hogy pontosan melyik felrakása után lesz problémás a dolog és akkor megpróbálom megoldani a dolgot.

Láttam, hogy te is és mások is írták a 2.2-t, mármint azt, hogy készítsek 2.2-es romot. Annyit tudok mondani, hogy ezen a héten talán kiadok valami tesztverziót. Azért tesztverziót, mivel még az a rom sincs teljesen végleges fázisban amire az enyém épülni fog. :)

(#48) pozi


pozi
újonc

Szia!
Köszönöm a választ. Egyenként próbáltam, de mindegyiknél megállt a betöltés az androidos feliratnál. Aztán vipe, majd újbóli telepítés, újabb próbálkozás. Egész jól elszórakoztam este, éjszaka vele. Most az alap megy csodálatosan. :))

(#49) pozi


pozi
újonc

Bocs, közben megzavartak. Az espesso az volt az első amit többször is próbáltam, a launcher sem jött össze. sajna ezek működéséről, ill.mit csinálnak nem tudom, mivel én csak a 2.1r8a-nál szálltam be. Az előtte való romokról igazából semmit sem tudok.annyira nem vagyok mazohista, hogy mindet ki is próbáljam. ha tudnál írni kicsit bővebben, megköszönném.

(#50) impalaman válasza pozi (#49) üzenetére


impalaman
aktív tag

Az espresso-val lehetnek gondok, de azon kívül az összes többinek mennie kell. Egyszóval az espresso-t akkor hanyagold. Szerintem ki is veszem a letölthető extrák közül. Nálam is volt olyan, hogy nem akart menni a rom tesztelése alatt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.