Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Tetszik nagyon, érdekes megoldás. Remélhetőleg itthon nem is lesz draga.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) mizoli


mizoli
addikt

Ez a zsebben hordozható PC pedig nagy dobás lenne :)
Talán eljön annak is az ideje, kezdő lépésnek ez sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ugyanezt kernem X86 alapokon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Nagyon bejövős, izzítanám is a MegaDrive rom-okat!
Csak működjön Lumia 640-en is! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) turbuczn


turbuczn
tag

Na ezzel talán végre elindulunk egy olyan úton, ami végül a zsebben hordozható személyi számítógépekhez vezet. Ezt használhatod otthon, a TV-re dugva, a munkahelyeden, vagy épp a rokonoknál, mikor a képeket mutogatod a nyaralásról.
Már csak az x86 támogatást, és a vezeték nélküliséget kell megoldani. Hajrá! :)

(#6) stewe780


stewe780
őstag

Fincsi. Ha netezni, meg officeolni lehet vele, kb már megüti a használható kategóriát.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#7) blueMerle


blueMerle
veterán

Mondjuk én ezt a trükköt a win10-es tabletemmel megoldottam egy hdmi kábel segítségével, ráadásul ott teljeskörű valódi PC-t kapok. Ez sem rossz, de félmegoldásnak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#8) Látnok


Látnok
aktív tag

Jó az irány!
Ha elérik, hogy a WIN 10 a lumian tulajdonképpen megegyezzen az asztali verzióval, akkor tökéletes lesz.

Hajrá!

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#9) MeGabee válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ez igen,nagyon ígéretes.

Várom a tesztet,amint eljut hozzátok a dokkoló meg az azt használni képes teló.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#10) alkatraz3000 válasza blueMerle (#7) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ne felejtsd, hogy ez zsebben elfér :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) BobTail válasza AxBattler (#4) üzenetére


BobTail
őstag

Nem fog működni 640-en, mint ahogy a cikkben is írták, a funkcióhoz szükséges hardverrel jelenleg 3 telefon rendelkezik.

(#12) Fiery


Fiery
veterán

Fejlesztokent annyit tudok errol elmondani, hogy rohadt jol mukodik. Marmint nem a dokkolo, mert olyanunk me'g nincs, de maga az univerzalis app paradigma, valamint a reszponziv felhasznaloi felulet (UX). Ugyanazt meg lehet csinalni, barmelyik univerzalis appban, amit a website-ok is csinalnak, azaz az ablak meretenek novelesevel vagy csokkentesevel automatikusan atrendezheto es/vagy atalakithato az app megjelenese. Azaz, ha atvaltunk telefon modbol desktop modba, egy sokkal szofisztikaltabb, adott esetben reszletesebb feluletet lehet biztositani a juzer szamara. Kulon le lehet kezelni a tablet modot (lecsatolhato billentyuzetes tableteknel) ill. a desktopbol tablet modba valo atallasi esemenyt, ill. lehet kulon konfiguralni a reszponziv feluletet az ablak merete, az eszkoz tipusa (telefon vs. desktop) vagy epp a bevitel modja (eger/billentyuzet vs. erintes) szerint.

Van boven tapasztalatom mas mobil platformokon valo fejlesztes kapcsan, es ilyen jol kitalalt rendszerrel me'g nem talalkoztam. Az Android is lehetoseget ad kulonbozo layoutok hasznalatara, es remekul lehet azzal is operalni, azonban a reszponzivitas, a layoutok kozotti dinamikus valtas kozel sem olyan egyszeru, mint Windows 10-nel. Sz'al reszemrol hajra Microsoft, jo uton haladnak, csak me'g mindig nem latni, hogy pontosan mivel fogjak feltornaszni a piaci reszesedesuket a mostani cca. 2,5%-rol 10%-ra. Velemenyem szerint ugyanis a fejlesztok addig nem fogjak tomegesen megmozditani a hatsojukat, amig el nem eri a kritikus tomeget a Win10 Mobile piaci reszesedese, hiaba ilyen remek a platform, amin lehetne fejleszteniuk :(

(#13) Atocha


Atocha
senior tag

Az a baj ezzel az egész koncepcióval, hogy baromi jó! :(
Ha ezt x86-as intel procival csinálták volna meg, akkor az baromi nagyot ütne!
Még én is elgondolkoznék egy ilyenen...

Ezt akarta megcsinálni az ubuntu is, csak szokás szerint elbarmolták, nagyot akartak és bele is szaladtak egy szép nagy pofonba.
A google-t sem értem, miért nem halad egy ehhez hasonló irányba. Már eleve olyan monitort el tudnék képzelni, ahová csak becsatlakoztatom az usb c kábelt és minden monitoron belül zajlik. A bill és az egér is a monitorhoz csatlakozik. Leülök elé, benyomom a kábelt, ami mellesleg tölti is az egész cuccot és asztali élménnyel netezek. Nekem bejönne...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#14) Fiery válasza BobTail (#11) üzenetére


Fiery
veterán

2. A Lumia 550 nem tamogatja a Continuum for Phones-t, ugyanis nem eleg eros a vas (elsosorban a SoC) hozza. A 2 kijelzo egymastol fuggetlen kezelese, 2 app egymastol fuggetlen hasznalata nem keves eroforrast igenyel.

Ja, az kimaradt a cikkbol, hogy a snap nem mukodik sajnos desktop modban. Azaz, a nagy kijelzon egyszerre pontosan 1 app lehet az eloterben (1 lehet aktiv egyszerre), mint ahogy a telefonon is egy masik. Osszesen tehat csak 2 appot lehet hasznalni egyszerre, nem mukodik desktop modban az a multitasking, amit mondjuk akár Windows RT tableten is mar megszokhattunk. Velhetoen egy jovobeni, még erosebb telefonnal mar lesz lehetoseg snapre is.

[ Szerkesztve ]

(#15) domos válasza alkatraz3000 (#10) üzenetére


domos
senior tag

Van akinek a 7"-os tab is elfér a zsebében, pl. nekem is. :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#16) BobTail válasza Fiery (#14) üzenetére


BobTail
őstag

3 telefon - 2 Lumia, 1 Acer :)

(#17) Fiery válasza Atocha (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Az x86-tal az lesz a baj, hogy ha meg is csinaljak, sajnos nem jelenti azt, hogy pl. egy Windows 10-es notepad.exe-t tudsz majd futtatni a telefonon. Ahhoz ugyanis nem csak x86 CPU kellene, hanem a Win32 API teljes tamogatasa is. Ez pedig -- jelenleg -- nem resze a telefonos Win10-nek, bar adott esetben meg lehetne oldani.

(#18) MeGabee válasza Atocha (#13) üzenetére


MeGabee
senior tag

Gondolom a végcél ez lesz,de lényegesen olcsóbb ugyanezt egy dokkolóval megoldani,mint egyből olyan monitort gyártatni,amibe beleépítik.
Ugye nem véletlenül jönnek ki a HDMI-s stick pc-k is,mennyivel egyszerűbb az amúgy is meglévő TV-n dolgozni akár,és nem fenntartani még egy munkaállomást.

Jó az irány,hajrá Microsoft.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#19) szupermacs


szupermacs
veterán

Kár, hogy az alsóbb kategóriás telefonok nem támogatják. :(

(#20) Fiery válasza BobTail (#16) üzenetére


Fiery
veterán

Igaz, sorry. De attol me'g amit irtam, az fontos, azaz hogy nem minden Win10-es telefonnal lehet majd ezt a feature-t hasznalni, sajnos. Az sem igaz, hogy az elegendoen eros vas csupan a kovetelmeny: egy Win10-re frissitett Lumia 930 vagy Lumia 1520 sem tamogatja a Continuum for Phones-t, sajnos. Csak az uj, kifejezetten a Continuum for Phones kovetelmenyei szerint epitett high-end Win10-es telefonok tamogatjak ezt a feature-t.

[ Szerkesztve ]

(#21) BobTail válasza Fiery (#20) üzenetére


BobTail
őstag

Én ezzel minddel tisztában vagyok :U de persze nem baj, ha tisztázva van mindenki számára.

(#22) Fiery válasza BobTail (#21) üzenetére


Fiery
veterán

Nem Neked cimeztem ezeket kifejezetten, csak kvazi a cikket egeszitettem ki kozhasznu informacioval ;) :R

(#23) Syl


Syl
nagyúr

Érdekes, hogy amikor a Canonical ilyet demózott pár éve, mindenki lehülyézte őket, most meg sorra jönnek a leborulások :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) rnyk


rnyk
tag

Nagyon jo ez a cucc. Amit nem ertek, hogy elso sorban olyan piacokra szanjak ezt a funkciot ahol 1 eszkoze van a juzernek kb = india (mint kovetkezo nagy okostelefon piac). De mivel ott nagyon ar erzekeny a piac ezert nem tudom mikent veszik majd meg olyan szamban ezeket a telokat, hogy meg tudja nyomni a statisztikakat rendesen.

En meg szepen megveszem amjd a 950XL-t amint kicsit olcsobb lesz (bekuszik £450 ala).

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#25) Fiery válasza Syl (#23) üzenetére


Fiery
veterán

Az alapveto kulonbseg a ketto kozott, hogy a Microsoft nem demozta, hanem megcsinalta. Itt van, hasznalhato (na jo, 2 honap mulva valojaban ;] ). Most mar johetnek a konkurensek is. Van mar Ubuntu Phone, boltokban is kaphato, van Ubuntu Desktop, azokkal meg lehet csinalni egy olyat, mint a Continuum?

[ Szerkesztve ]

(#26) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szerintem a cikkben nagybetűvel, aláhúzva félkövéren kéne jelölni, hogy melyik készülékkel működik, meg azt is hogy semmi köze az asztali Windows-hoz :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27) Fiery válasza Plazmacucci (#26) üzenetére


Fiery
veterán

+1 :K

(#28) Fiery válasza rnyk (#24) üzenetére


Fiery
veterán

Valoszinuleg az a racio ebben, hogy idovel (1-2 eves tavlatban) a feature lejjebb fog szallni a "megfizetheto" kategoriaba. Mint ahogy a HD (720p) kijelzo vagy epp a 4 magos SoC is elerheto mar az igazan olcso telefonokban is, pedig par eve me'g a high-end kivaltsaga volt.

A masik lehetoseg az, hogy ha nepszeru lesz a feature, akkor egy lebutitott verziojat berakjak olyan telefonokba is, amik nem tamogatjak ezt teljeskoruen. Pl. a telefont nem lehet parhuzamosan hasznalni a desktop moddal, hanem vagy ez, vagy az. Ezt velemenyem szerint akár egy Lumia 520-ba is be lehetne rakni minden gond nelkul, amennyiben persze a device frissitheto Win10-re.

[ Szerkesztve ]

(#29) AxBattler válasza BobTail (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor marad a tablet... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) Chrys_ válasza Atocha (#13) üzenetére


Chrys_
addikt

Most is megcsinálhatod, csak az egység mondjuk a monitor hátulján lenne rögzítve. Előnye, hogy ha tönkre is megy valami miatt, akkor elég ezt a cuccot cserélni, nem kell egyből az egész kijelzőt.

(#31) 69Raizen69 válasza Fiery (#17) üzenetére


69Raizen69
tag

Szóval x86 progikat akkor sem lehetne futtatni ha kompatibilis pricikat pl Core M-et vagy Atomot raknának a jövőbeli felső kategóriás Lumiákba?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#32) Mr President


Mr President
senior tag

A Microsoftnak ez lehet a nagy dobása. Ha a telefonnal kitudja váltani sok ember a PC-t/laptopot. Ha tovább csiszolódik ez valamint fejlődnek a hardverek telefonok 2 generáció múlva már nagyon jó lesz ez. Én már most azt tervezem hogy lecserélem az andoridot és a G2-t egy 950-re.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#33) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

10 éve várok ilyesmire de ez a dokkoló minden csak nem jövőbe mutató. A kivitelezés nem tetszik. Lehetne a telefont rá vagy bele dugni máris nem lógna pluszba egy tyúkbél. :N

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) BobTail válasza pusszycat (#33) üzenetére


BobTail
őstag

Ha ilyen beleállítós lenne, akkor meg nem lehetne külön használni, mint telefon (pl. mailezel Continuummal, jön egy hívás, dokkolóból kiveszed, megszakad a levelezés, kábellel nem)

(#35) rnyk válasza Fiery (#28) üzenetére


rnyk
tag

Ebben van igazsag. Talan van eleg ideje az MS-nek. Bar 1-2 ev keses akarmelyik piacon ebben az iparban vegzetes erre lattunk peldat boven :)

Ellenben a HW azert korlatoz de nagyon HDMI, Miracast azert inkabb presztizs funkciok amikkel differerncialni lehet a termeket - elvileg megoldhato lesz a regebbi snapi 800-as lumiakon is miracast meg BT-s bill eger komboval a dolog (legalabbis van ilyen pletyka).

De mindenesetre remelem, h nem csak a "draga" felsokategoria kivaltsaga lesz. Meglatjuk. Drukkolok :)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#36) Fiery válasza 69Raizen69 (#31) üzenetére


Fiery
veterán

Igy van. A 20+ eves (azaz dinoszaurusz) Win32 API-t, ami az x86 Windows PC-ken mar a Win95 (sot...) ota velunk van, nem portolta a Microsoft a Windows Phone platformra. A Win10, mint univerzalis platform erre lehetoseget adna, de legjobb tudomasom szerint a Microsoft nem csinalta meg me'g ezt a munkat -- ami egyebkent egy brutal nagy melo, tehat ne gondold, hogy ez a Microsoft reszerol lustasag lenne. Amig nem volt Win10 es nem volt Continuum for Phones, addig fel sem merulhetett a hagyomanyos windowsos alkalmazasok futtatasa telefonon, hiszen kapasbol a windowsos szoftverek felhasznaloi feluletet nem lehetne telefonon ertelmes keretek kozt hasznalni. De most, hogy at lehet "dobni" a telefont desktop modba, es lehet billentyuzettel es egerrel, kompromisszummentesen, nagyfelbontasu es nagymeretu kijelzon is hasznalni, mar "csak" az x86 SoC es a Win32 API implementalasa kell ahhoz, hogy mondjuk egy konyveloprogramot is tudj telefonon hasznalni.

Arra viszont semmi garancia nincs, hogy a Win32 API portolasa valaha is meg fog tortenni. Ahhoz az kell, hogy az uj, WinRT API-ra ne erkezzenek tomegevel az univerzalis appok, ill. hogy a cegektol ne erkezzen tul nagy nyomas a Microsoft fele azugyben, hogy a Win32 API-t implementalja. Azaz, ha nem hianyzik tul sok cegnek a Win32 API telefonokon, vagy ha az univerzalis appok (amik WinRT API-t hasznalnak) "tul jol" fognak mukodni, akkor a Microsoft meguszhatja a Win32 API portolasat.

[ Szerkesztve ]

(#37) Bukk900 válasza BobTail (#11) üzenetére


Bukk900
őstag

Az USB OTG sem fog működni, csak ezen a három készüléken? Ilyen kábelt már árulnak.

(#38) DooMbo


DooMbo
tag

Így végre értelmet nyer a kemény hardver fejlesztés a mobil eszközökben is, mert lássuk be mostanában kicsit túl erősek lettek a csúcs telók (nincsenek eléggé kihasználva, kivéve a fölösleges pixelszámnövelés 4k lol, esetleg néhány játék). Kezdetnek nem rosz, következő lépés, hogy x86 appok telepíthetőek legyenek kényünk/kedvünk szerint (milyen király lenne ha pl néhány kedvelt régebbi játékot simán nyomhatnák a telómról vagy bármilyen progit).

(#39) Fiery válasza BobTail (#34) üzenetére


Fiery
veterán

Az igazi a wireless dokk lesz, velhetoen tavasszal fogjak piacra dobni. Vagy legkesobb a Lumia 960-nal ;)

(#40) Látnok válasza pusszycat (#33) üzenetére


Látnok
aktív tag

Nekem ez jön be igazán.

BB Passport Dokkoló

Igaz a BB Blend nem a telefonból csinál számítógépet, hanem a számítógép segítségével lehet közvetlen kezelni bizonyos funkciókat (pl.: naptár, e-mail, sms, stb...).

[ Szerkesztve ]

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#41) Fiery válasza Bukk900 (#37) üzenetére


Fiery
veterán

Az USB OTG elvileg a Win10-zel erkezik, tehat _elmeletileg_ a regi WP8.1 keszulekek is megkaphatjak ezt a feature-t, ha Win10-re frissited oket. Azt mondjuk nem tudom, milyen egyeb hardveres kovetelmenye van a dolognak, de mindenesetre csodalkoznek rajta, ha egy androidos Spandragon 800-as keszulek tamogatja az USB OTG-t, de a Lumia 930 es 1520 viszont nem lenne kepes erre, Win10-zel sem. Az siman lehet azonban, hogy a low-end Lumiak Win10-zel sem fogjak ezt tudni.

(#42) Plazmacucci válasza Fiery (#41) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát a prev buildekkel még nem megy :D Nah S400 is csak tudja azt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) Blyan


Blyan
félisten

MiniPc, a frászt. De a Surface RT-t kiválthatja. :D

Kíváncsi vagyok a Display Dock árára.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) Fiery válasza Látnok (#40) üzenetére


Fiery
veterán

SZVSZ az ilyen dokkolok asztal diszkent funkcionalnak legjobban :) Bejovo hivasnal allandoan ki kell kapni beloluk, es emailt/sms-t is nehezkes nezegetni a telefonon, ha epp nem a PC-n akarsz ezzel bibelodni. De persze kinek a pap, kinek a papne -- kinek meg a pap telefonja :DD

(#45) Fiery válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


Fiery
veterán

A Win10 Mobile preview-k egyelore botranyos minoseguek. Sz'al ha az nem tudja, az egy dolog, lehet hogy 2 build mulva tudni fogja. De aztan az is lehet, hogy a Microsoft kihagyja ezt a ziccert, es csak az uj telefonokba kerul be az USB OTG. Szomoru lennék, ha ez lenne vegul...

(#46) Látnok válasza Fiery (#44) üzenetére


Látnok
aktív tag

Őszinte leszek, irodában kihangosítás.

A Blend folyamatosan fut a PC-n, igaz a Q10-em a wifi-n csatlakozik a géphez. Sokat és sokszor kell irodán kívül is lennem, ezért nekem pl. ez nagyon fontos, hogy vezeték nélküli csatlakozás legyen.

Azonban a dokkoló ha tölteni is akarom, nagyon jó! pl most is itt töltődik a telefon, ha hívás jön akkor kihangosítom, e-mail, egyéb szövegek, meg a PC-n. Szóval emiatt nekem ezzel nincs gondom. :)

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#47) rnyk válasza Fiery (#41) üzenetére


rnyk
tag

Hat orulnek ha lenne a Snapi 800-asokra de ketlem mert ugye be is kell azt madzagolni, hogy tudj aromot adni az eszkozoknek stb... Ez kicsit olyan mint a rejtett ertesito led a 730/735-n es majd mukodni fog win10-el :)

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#48) Bukk900 válasza Fiery (#41) üzenetére


Bukk900
őstag

Hardveres követelmény szerintem az öt érintkező az aljzatban és a kábelben, ami most is megvan (ha jól látom) a régi készülékekben.

[ Szerkesztve ]

(#49) benjonino


benjonino
tag

"univerzális Windows 10-es appok képesek asztali megjelenéssel futni. A Continuummal a cél az, hogy minden univerzális appnak legyen mobilos, táblagépes és asztali megjelenési formája"

Most már, hogy ez a mondat elhangzott, és világossá is vált, hogy ez csak egy héj, és köze nincs a Win10 PC-hez. Megkönnyítette az MS, hogy NE akarjak ilyen telefont.

Először az ubuntu Linux, aztán a windows villantotta meg a reményt, hogy egy zsebben hordható számítógépem legyen. Egyik sem teljesült.

NEM!!!
Nem jó az irány! Nem hasonmást akarok, hanem egy teljes értékű windowst a telefonomra. Ennek úgy kellett volna működnie, hogy ha NEM kapcsolok hozzá nagy megjelenítőt, AKKOR vált át mobil UI-ra és nem fordítva.

Ez így baromság, és csak parasztvakítás.
Nem is értem. Ha egy tablet tudja a PC funkciót, akkor egy telefon miért nem?

Egyébiránt még szerencseként is megélhetem, mert írtózatosan drágák lettek a csúcs lumiák, nem kell ennyi pénztől megválnom.

(#50) satz18


satz18
őstag

Én személy szerint nagyon örülök a dolognak, de nagyon kéne a munkához az x86. Win10-es tabon megy az ezer éves win 95-ös ISIS draw simán. Ha bele tennének egy 2 W TDP-s Core M-et a telóba, akkor csak rá lehetne mókolni egy tisztességes win10-et.. Bár úgy lenne.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.