Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Képalkotó eszköz: DLP chip, fényforrás: UHP lámpa, ha tippelnem kellene.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Nagyon jó, csak a lényeg nem került bele, hogy DLP-t, vagy LCD-t használ.....

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#3) Mentolka válasza IgnisFatuus (#2) üzenetére


Mentolka
senior tag

Jópofa dolog, de ez a szöveg tényleg igaz lehet: "+a TV kiváltására is alkalmas lehet"?
Nálam az előző TV (még CRT) min.10 évig működött, a jelenlegi már negyedik éve (plazma). A projektorok kibírnak ennyit? Nappali fényviszonyok között is nézhetők?

(#4) bon válasza Mentolka (#3) üzenetére


bon
őstag

Nem bírnak ki annyit mint egy TV és ha Izzót kell benne cserélni akkor az ember gatyája is rámegy.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#5) Cifu válasza Mentolka (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, 2000 Lumen kevés normális nappali fényviszonyokhoz, oda inkább 3000 Lumen illik, szóval konkrétan ez TV-t ez sehogy sem fog kiváltani.... :U

@bon: Ennek az elődje (HDP1590) RGB LED háttérvilágítású, 30 000 órás élettartammal, feltételezem ez is (infot nem találtam róla, szóval tényleg csak feltételezem), ha így van,. akkor especiel ebből a szempontból ugyan olyan, mint egy LED TV...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Mint egy felmosó vödör...

Romani ite domum.

(#7) Sefter válasza bon (#4) üzenetére


Sefter
veterán

"és ha Izzót kell benne cserélni akkor az ember gatyája is rámegy"

ez így, általánosítva, egy baromság... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#8) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Bírom ezeket a marketing képeket, ahol a szürke falra/vászonra vetített kép feketéje sötétebb a vászon alap színénél... photon-subtraction rulez...

(#9) flexxx2 válasza Cifu (#5) üzenetére


flexxx2
őstag

Akkor viszont jó a 2000 lumen, már ha igaz is, mivel LG pf1500nál is a felét mérték teszteken.

(#10) Cifu válasza flexxx2 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yupsz, ez mondjuk igaz...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Reggie0 válasza IgnisFatuus (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

2000 lumennel valoszinu, hogy DLP.

(#12) Madwe válasza bon (#4) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy izzócsere kb 25000 jómagyar forint normális embernél :D Olyan 3-5 évente kell csak izzót cserélni átlagos használat mellett egyébként...

Tv-t csak az alacsony lumen miatt nem tud kiváltani, fényes szobában nem lesz normális képe, de ha már nem süt be a nap, vagy lement, akkor már teljesen tűrhető, de pl lámpát se lehet kapcsolni mellé, szóval akinél egész nap megy a tvn a mucsaröcsöge adó mint háttér annak nem jó... Aki 1-2 filmet sorozatot néz rajta, annak valóban ki tudja váltani.

(#13) flexxx2 válasza Madwe (#12) üzenetére


flexxx2
őstag

Akkor is macera, főleg ha már nem is gyártanak hozzá. Nem beszélve arról, hogy idővel egyre jobban gyengül az izzó, és ez is zavaró lehet sokaknak. Érzékenyebb a porra is. Úgyhogy Tv-t kiváltani ezzel egy nagy ostobaság, szerintem.

(#14) wolruf válasza cinemazealot (#8) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem, laikusnak picikét ez így ellentmondásos :) Ezek szerint egy fehér vászonra nem tud a fehérnél sötétebbet vetíteni :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15) IgnisFatuus válasza wolruf (#14) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A feketénél egyszerűen nem vetít az adott pixelre fény (lévén fekete színt nem vetít senki:)), így az minden esetben a környezet színe lesz. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#16) Madwe válasza flexxx2 (#13) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem már 3 éve tökéletesen kiváltotta. S miért lenne nagy macera kb 5 évente 1x elvinni szakemberhez? Porosodás meg nem gond egyáltalán, optikájára van fedő, belseje teljesen zárt rendszer. Konzolhoz, filmekhez s sorozatokhoz is tökéletes, nem mellesleg nem 50 hanem 100"en teszem mindezt...

(#14) wolruf Sötét színt nem lehet sugározni. :D Természetesen van sötét szín is projektoroknál, de a legsötétebb pontja nem tud sötétebb lenni a vetített felületnél. Nyilván ez egy fehér falnál nem fehéret jelent, hiszen hiába fehér a fal, ha nincs ami megvilágítsa, nem fehér lesz hanem fekete. De pl ezért fontos a sötétítés projektoroknál, különben mosottas világos képet kap az ember.

(#17) dabadab válasza wolruf (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Ezek szerint egy fehér vászonra nem tud a fehérnél sötétebbet vetíteni"

Ez így van.

DRM is theft

(#18) Analog303 válasza ZCoyote (#6) üzenetére


Analog303
tag

Nekem is ez jutott róla eszembe :D nem a dizájn csúcsa a cucc...meg ahogy elnézem semminek.

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#19) dabadab


dabadab
titán

Azt mondjuk nem tudom, hogy ki akarna félmillió forintért olyan 50"-es TV-t venni, ami csak full HD-t tud, a fényereje és a kontrasztja meg elhanyagolható.

DRM is theft

(#20) cinemazealot válasza Madwe (#12) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egy XGA felbontású DMD chip cseréje pedig alsó hangon is 50e Ft + munkaköltség, és a DLP vetítők jó része elszenvedi ennek az alkatrésznek a meghibásodását. Az enyém egyik napról a másikra kezdte el produkálni, így már nem is tudtam normális(abb) áron túladni rajta. Képzelem, mennyiben kerül egy FullHD felbontású chip cseréje. A projektor szerintem nem tévézésre való. Aki mégis annak használja, az valószínűleg meg tudja teremteni hozzá a megfelelően ideális fényviszonyokat, illetve nem zavarja, hogy másfélszer/kétszer annyit fogyaszt (és fűt + búg) a készüléke.

(#14) wolruf
Adott egy vászon, amire nem vetítesz semmit, és megmérheted a róla visszaverődő fény mennyiségét. Aztán bekapcsolod a projektort, amivel a vászon aktuális megvilágításához még több fényt adsz, így a vászon felületéről még több fény verődik vissza. Ergo, ami fénymennyiséget korábban mértél, annál a bekapcsolt projektor mellett már csak többet (világosabbat) mérhetsz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#21) wolruf


wolruf
őstag

Értem én népek, amit írtok, csak ez, így, ebben a formában nem teljesen így van a szemed számára :) Lesötétített szoba, fehér vászon, lesz rajta fekete, hiszen alapból a vászon nem ver vissza semmilyen fényt (persze, némi beszűrődőt igen). De ott szinte (szinte, ne öljetek meg) mindegy, hogy mire vetítesz, hiszen alapból sötét lesz az alap. Igen, a marketing képen vicces a világosban szürke falra feketét vetíteni dolog, de élőben, sötétben azért lehet ,,feketét alkotni'' :) Így értettem, csak nem magyaráztam ott túl :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#22) cinemazealot válasza wolruf (#21) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én csak a marketing képet kritizáltam. :R

Azt viszont ne hangoztasd, hogy "szinte mindegy, hogy mire vetítesz", mert mindjárt átjönnek a projektor topicból, aztán kapsz hideget/meleget! :))

(#23) wolruf válasza cinemazealot (#22) üzenetére


wolruf
őstag

Nem szóltam :) De hogy ON is legyek, ezek a közelre vetítő dolgok egyre szimpatikusabbak. TV-t már szinte egyáltalán nem nézek, csak megjelenítőként funkcionál, úgyhogy tetszenek ezek a dolgok. Élőben is érdemes lenne megnézni.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#24) Cifu válasza wolruf (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont az a baj, hogy rohadtul nem jó ár/érték arányban. Ebben az árrégióban már 60-65 colos UHD TV-k között válogathatsz (pl. Samsung UE60JU6850), vagy a felbontást nézve akár nagyon korrekt FHD-k közül, mint a Sony KDL-65W855C vagy a Panasonic TX-65CX410E.

Ezek ellen odatenni ezt a projektort... hát, nagyon nagy bátorságra vallana...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) Clever0


Clever0
senior tag

A kép felső részén ilyen kis beesési szögnél nem probléma, hogy nem tükörsima felületre vetítenek? Egyrészt a legkisebb egyenetlenség is árnyékol, optikailag is torzít és én még nem láttam kőműves által készített egyenes falat. :(

(#26) bon válasza Cifu (#5) üzenetére


bon
őstag

Gondolom takarékos üzemmódban van a 30000 üzemóra, ahol már gyenge a fényerő. De amúgy is élettartam felé jelentősen romlik a teljesítmény.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#27) Cifu válasza Clever0 (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

De probléma. Szóval itt sem árt, ha nem a falra, hanem vászonra vetítesz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) bon válasza Madwe (#12) üzenetére


bon
őstag

Nem egy projektorba cseréltem már izzót. 80-100ezer ft volt darabja és semmi extra projektorra nem kell gondolni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#29) Cifu válasza bon (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy a CCFL fénycsöveknél (LCD TV-k) és a TV-kben használt LED-eknél is...

Magyarul semmivel sem rosszabb, mint a TV-k. Ebben az egyben...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) r4pt0r válasza bon (#28) üzenetére


r4pt0r
tag

Én meg 25k-ért cseréltem többet is, és nem a legalja projektor. :)

(#31) Clever0 válasza Cifu (#27) üzenetére


Clever0
senior tag

Utoljára általános iskolában láttam vásznat, az olyan felületű volt, mint egy durvább smirgli. Ha az újabbak már simábbak, akkor is atom ki kellene feszíteni, hogy ne legyen hullámos. Vetítés ideje alatt pedig bele / rá száll a por, szóval, ha egyáltalán gondolkodnék ilyenen, akkor a mennyezetre tenném, ott meg már mindegy a távolság, nem kell, hogy ilyen közel legyen.

(#32) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Én már több éve led projektort használok tv és monitor helyett -persze van monitorom is-. Nincs az a pénz amiért lemondanék a ~90 colos FHD képről. Egyszerűen van az a karegória mikor sokat számít a méret. Egy nagy hátránya van, az pedig a forrás minősége. Egy 13-18 gigás .mkv nagyon csúnyán tud kinézni a blueray után/mellett.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33) Reggie0 válasza Madwe (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

"Sötét színt nem lehet sugározni."
De lehet. Interferencia eseten van teljes kioltas.

(#34) Peter13 válasza Clever0 (#25) üzenetére


Peter13
senior tag

Hopp, erre nem is gondoltam, pedig milyen igazad van. Csodálkozom hogy erre a marketing nem tér ki (merthogy ha hazaviszi emberünk a cuccot, aztán kivetíti a nappali falára, aztán az addig láthatatlan hepehupákból kirajzolódik egy domborzati térkép, akkor lehet hogy nem lesz túl boldog, és esetleg reklamálásra ragadtatja magát)

Egyébként én sem értem hogy hogy válthatná ki ez a tévét. Nekem is van projektor otthon (igazából többet használjuk, mint a TV-t, de ez most más tészta :) ), de minimum félsötét kell hozzá hogy élvezhető legyen. Nekem egy TV legyen nappal és világosban is használható. Ez nem az. Sorry.
(ha időközben valahol felfedezték a "feket fényt", akkor nem szóltam :D )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#35) Peter13 válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Peter13
senior tag

Erről tudsz esetleg valamlyen linket küldeni? Érdekelne a dolog... :R

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#36) azbest válasza Reggie0 (#33) üzenetére


azbest
félisten

A szórt környezeti fényt nem fogod tudni kioltani.
A széles spektrumú természetes fényt sem fogod kioltani.

(#37) dabadab válasza Peter13 (#35) üzenetére


dabadab
titán

Projektoroknál senki nem csinált ilyet, mert nagyon sok problémát kellene megoldani hozzá, az aktív zajkioltó fülhallgatók használják a technikát a környezeti zajok elnyomására: [link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) meci77


meci77
tag

Hát elég érdekes ez a fekete kérdés. Szerintem vakítás az egész. Inkább ez a valóság:

Teljes sötétben jön fel minőségben a projektor a tv-k szintjére, viszont aki 3 méter képátlót akar FHD-ben, annak jó választás lehet, ha a kompromisszumokat tudja vállalni.

(#39) Madwe válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ott se fekete színt sugárzol, hanem vmi ellentétes hullámot ami kioltja az ott levőt s fekete színt kapsz :D Nomeg fényvetítésnél ilyet nem tudunk még, max 1-2 labori körülmények között működő technológiát tudok elképzelni, de ott se hiszem h rendes kép, pláne mozgókép esetén forráshoz s környezethez képest tudna működni.

[ Szerkesztve ]

(#40) azbest válasza meci77 (#38) üzenetére


azbest
félisten

Vannak sötét színű vásznak, direkt nappali környezetre. Erős fényerejű projektorral látható képet adnak. Persze tökéletes fekete nem lesz akkor sem, de a kép legalább kivehető [link]

(#41) ripla


ripla
őstag

nem mintha olyan nehéz lenne átváltani a hüvelyket k-európai mértékegységekre, de segítek, ha már a cikkírónak ez nem fér bele az idejébe.
az 50 hüvelyk 1,27 méter, a 120 hüvelyk pedig 3,05 méter.
az természetesen nem derül ki, hogy magasságról, szélességről vagy képátlóról van szó, de egy ilyen trehány cikk után, ezen már meg sem lepődök...
ja, és ezek után elvárnátok, hogy még fizessek is? kemény.

[ Szerkesztve ]

(#42) Cifu válasza ripla (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

-Kijelzőknél te hol láttál már olyat, hogy nem képátlót adnak meg? Mindenhol így meg, még európában is. Ahogy a kijelző képátlójánál is általános, hogy colban adják meg, max. utána írják, hogy centiméterben mennyi (méterben nem jellemző sehol).

-A kutya nem várja el, hogy fizessél. Ez egy lehetőség, amivel vagy élsz, vagy nem.

-Elég nagy trehányság, ha annyira nem vagy képes, hogy a mondatot nagy betűvel kezdjed, de utána még neked áll feljebb... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Hobbbyt válasza ripla (#41) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Bocs, de a hüvelyk ugyan olyan normális "k-európai" mértékegység mint az SI mértékegységei. Tudod, németül zol, angolul inch. Sőt, tovább megyek.. A hüvelyk az első mértékegységeinkkel egyidős! A méter bő 2000 évvel fiatalabb.
Az más dolog, hogy sajnos túl SI alapú az oktatásunk.
De, egyetemen nekem is problémát okozott eleinte az angol terveket értelmezni.. De egy idő után ugyan úgy számoltam 12-es számrendszerben a láb-hüvelyk-vonal dolgot mintha világ életembennezt használtam volna és nagyon nem bánom, hogy azóta mind a kettő természetes.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44) azbest válasza Hobbbyt (#43) üzenetére


azbest
félisten

Azért ráment már a mértékegységekre egy-két űrhajó és mars-szonda ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) Hobbbyt válasza azbest (#44) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Egy olyan világban ahol az emberek a vallási hitük miatt ölnek meg másokat, belefér. :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46) Madwe válasza Hobbbyt (#45) üzenetére


Madwe
nagyúr

szerintem félre érted :F konkrétan anno a kedves programozók elfelejtették odaírni megjegyzésben h méter vagy láb egy nemzetközi projektnél, ezért pár nasa szonda meg hajó megsemmisült...

(#41) ripla van baj... egyrészt kijelzőt képátlóban adunk meg, másrészt colban. Vagy te pl tudod h az 5 colos iphone meg samsung telefon hány centis valójában :D? tv-t is col szerint árulnak... Másrészt ki várná el h fizess??? ez egy teszt, köze nincs semmilyen bolthoz, eladáshoz. okosabb maradtál volna ha...

[ Szerkesztve ]

(#47) ripla válasza Cifu (#42) üzenetére


ripla
őstag

igen, és?
idetéved egy kezdő projektoros, aki még csak ismerkedik a cuccossal, meglátja ezt a cikket, és soha többet rá nem néz az oldalra.
ez egy szakmai oldal (elvileg), akkor igenis legyen kiírva minden cikknél, konkretizálva, hogy miről van szó.
nem csak abból kéne kiindulni, hogy te már tudod meg tisztában vagy a fogalmakkal, gyanítom te sem az anyatejjel szívtad magadba.

(#43) Hobbbyt
aha, akkor te ezek szerint itt magyarországon hüvelykben számolsz? oké, nincs több kérdésem.

(#46) Madwe
kapsz egy 10 forintos mentőkérdést, mielőtt...:
mi köze a telefonok col-jának a projektor képátló hüvelykjéhez, amit minden magára adó igényesebb szakbolt centiméterben ad meg?
te jössz.

[ Szerkesztve ]

(#48) Madwe válasza ripla (#47) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bármilyen - boltot - nézek mindenhol inchben adják meg. Kezdjük ott h a termék nevében is szerepel az h hány colos. szóval te keresheted a 106lm660as lg tv-t hiszen 106 centis, de valszeg a 42lm660 elöbb meglesz :W Sőt tovább megyek, ha azt mondod nekem, h van egy 106 centis tv-d fogalmam nem lesz h az mekkora az enyémhez képest meg úgy a valóságban eleve, át kéne számoljan googleben 106 cm to inch metódussal. Ellenben ha azt mondod 42 inches tvd van, rögtön tudom miről van szó. S ezzel mindenki így van.

Aki nem ért hozzá az meg pláne csak ezekkel a számokkal találkozik első körben.

De ahogy látom neked még az se esett le, hogy a col meg az inch ugyanaz. és bizony az 5 colos telefon ugyanakkora lenne, mint az 5 inches tv. ja bocs 5 képátló hüvelykes :D Meg nyilván értelek, telefonokban elfogadott szted is h colokról beszélünk ezekszerint hiszen azt nem cáfoltad, tvknél már felháborító, s ezen ki kell akadni egy szakmai cikknél. LOL

[ Szerkesztve ]

(#49) DoItYourself válasza azbest (#40) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ma is megtudtam valami újat, kösz. Itt egy másik videó a sötét vászonról, nagyon szemléletes, remélem nem vmi trükk.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#50) #94529552 válasza Madwe (#48) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt a dolgot az árukeresőnek is elmagyarázhatnád, mert azok még mindig Képátló (cm)-t használnak. :W
Kár vitázni ilyeneken, és nem is került volna nagy fáradságba odaírni azt sem, hogy képátlóról van szó. Így legalább mindenkinek egyértelmű lenne, mint a nagy többségnek itt. Az is igaz, hogy idetévedhet bárki, például olyan is, aki eddig 51, 55 vagy 63 cm-es képátlójú tévét használt. Ha több és pontosabb az információ az mindig jobb, mintha hiányos, lásd az előbbi példákat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.