Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TTommi


TTommi
aktív tag

Ez nagyon hasznos és érdekes interjú volt, köszi szépen:)

SXZ2 és SXZ5c

(#2) Crafter32


Crafter32
őstag

A lényeg az, hogy megpróbálja a MA legalább. Sony se tudja a válaszokat, akkor miért csodálkozik nem megy az üzlet.

(#3) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó kérdések voltak kitérő válaszokkal.

A 2 giga ram elég, mert nem akkora a kijelző felbontása, és így is gördülékeny a rendszer. Ez szép , és jó, de mi van az alkalmazásokkal, amelyeknek egyre nagyobb a ram igénye? Az ugyanúgy megeszi a ramot a full hd készüléken, mint a 4K-s társán.

A másik ram "tetszett" a kinézet.
Bog megemlíti , hogy ugyanúgy néznek ki évek óta. megkérdezi hogy lesz e változás, erre az a válasz, hogy vannak új színek, és más anyagot is használnak :DDD
Mondom ez úgy, hogy tetszenek a Sony készülékei.

(#4) EndR válasza Ricardo (#3) üzenetére


EndR
tag

Bog helyett Bocha :K ;]

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#5) balaaazs


balaaazs
senior tag

Alapvetően a fejlődés mellett állok és (bár magam részéről pont semmi értelme a 4K kijelzőnek) azt is elismerem, hogy a megjelenítőknek is folyamatosan fejlődniük kell, különben csak egy helyben toporgunk.

Mindemellett azt elég szomorúnak találnám, ha a jövőre vonatkozóan a legfontosabb funkció, "hívószó" a 4K lenne és nem azok a fejlesztések, amire általános szükség van.

szerk.: félreértés ne essék, ez nem az interjú és a kérdések, sokkal inkább a válaszok minőségét kérdőjelezi meg.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#6) Ricardo válasza EndR (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

:B Most hogy írod észrevettem a hibát :D

(#7) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

70% bs + 30% márkafényezés. :DD Kb. a szokásos Sony interjú.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

LG interjú várható? Azok nagyon jó hangulatúak szoktak lenni.

(#9) laci_csk


laci_csk
senior tag

Nagyon fair, es helyenvalo valaszok vagynak az intejuban.
mintha csak itt a forunban torteno dolgokat hallottam volna, a kerdesek a sony ellenesektol, a valaszok meg a sony hasznaloktol.

csak arra vagyok kivancsi, hogy ha a samu alkotta volna mae az elso 4K kijelzot, akkor hogy viszonyultak volna hozza az emberek.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#10) Kasya


Kasya
nagyúr

Most gonosz leszek, de ahhoz kepest hogy o a termekmarketinges menedzser, az eloadasaval nem gyozott meg semmirol sem. Egy mondatresz tetszett csupan: "a legjobb minoseget adni a felhasznaloknak". Persze ez is bs, de megis...

LG interju lesz?

[ Szerkesztve ]

(#11) laci_csk


laci_csk
senior tag

mikor jon az Allwiev, vagy Benq inteju?

Xperia XZ3

(#12) Bocha válasza Ricardo (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Holnap csináljuk, de most különösen kemény kérdéseink lesznek, de remélem, hogy a jó hangulat megmarad. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#13) sz.balazs.95 válasza Bocha (#12) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Várom már nagyon :D :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) Ricardo válasza Bocha (#12) üzenetére


Ricardo
félisten

Rendben:K

(#15) petipetya


petipetya
nagyúr

Aranyos a csajszi, de ennyi. :) Kár, hogy csak az előre betanult marketing szöveget tudta nyomatni.

Ugyanezt írtam a youtubeon is, ami törölve lett, úgyhogy megy a dislike a videóra. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#16) balaaazs


balaaazs
senior tag

Egyébként respekt Bocha felé, sokkal érthetőbben és összeszedettebben kommunikált az interjú során.

¯\_(ツ)_/¯

(#17) petipetya válasza petipetya (#15) üzenetére


petipetya
nagyúr

Állj. Új fel lett töltve? Ja... Visszavonva. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#18) Fejvadi válasza Crafter32 (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1

(#19) Tidzsimon válasza Kasya (#10) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Ugyanúgy felesleges, de marleting szempontból jó, hogy más telóban nincs. Melóhelyen sok olyan emberrel találkozom, aki egy e-mailt nem tud elküldeni (ez s6edge volt), vahy nem tudja hogy kell bekapcsolni a mobilnetet, bluetoothot (ez meg asszem z3volt). Nem értenek hozzá, mwgnézik a számokat, van rá keret. No meg évekig jó lesz.

Én az m5-re volnék kiváncsi, jön az hozzánk?

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#20) forgonati válasza balaaazs (#5) üzenetére


forgonati
őstag

Tény hogy a kijelzőknek fejlődniük kell, de szerintem pont nem a felbontás növelése a fontos. A kijelzők fejlődnek, de az emberi szem nem, az ugyanolyan mint 100 éve. Ekkora felbontás egyszerűen fölösleges. Tavaj az LG a G3-nál jól megmagyarázta hogy mennyivel jobb a QHD felbontás mint a FHD, és hogy miért kell az embereknek, persze az emberek 99%-a már itt sem látott különbséget. De azt még el tudták adni úgy hogy jó jó, de majd a 3D-hez kell a QHD. Ok, de hogy a 4K mi a rákra kell, azt tényleg nem fogom fel.

Inkább fáradozzanak azon, hogy fogyasszon kevesebbet, vagy próbáljanak más technológiát alkalmazni a kijelző-üveg összeragasztásánál, hogy ne sárguljon (G3, Oneplus One, hogy csak kettőt említsek így hirtelen). Esetleg még a színhűségen is lehetne dolgozni. Erre fókuszáljon a Sony, ne a brutális felbontásra :W

Keelah Se'lai!

(#21) gabancs


gabancs
addikt

Atya ég! Ezek figyelik a fogyasztói igényeket? És nem tűnt fel nekik, hogy nem fogy a telefon? Még is mit figyelnek?

(#22) Örni


Örni
senior tag

Azt egyszerűen nem hiszem el, hogy egyes piaci igények miatt raktak bele 4k kijelzőt... Még a kamera szoftverrel lehetett volna szívatni kicsit :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#23) sefan67


sefan67
aktív tag

Emberek, csak figyelni kell arra amit a csaj mondd; Mikor felteszik neki a kérdést, hogy miért a régebbi túlmelegedő Snapdragont használták az Z5 szériához, akkor a csaj kimondja a kulcsszót:

"Cheapset"

Gondolom a nagy főzőlap hype miatt szinte féláron kapták a 810-eket így extra profitot tudnak majd szakítani.
Bezzeg a RAM drága dolog mostanában, azzal spórolni kellett a C-ben meg a P-ben is.

(#24) sz.balazs.95 válasza sefan67 (#23) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

És tényleg, viccen kívül lehet benne igazság. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hát Bocha, legalább megpróbáltad... :D

Minden szavam magánvélemény!

(#26) NomadND1


NomadND1
senior tag

Szégyen, hogy a nő nem tud normálisan beszélni. :(
Egy ilyen pozicióban illik folyékonyan beszélni az angolt.

[ Szerkesztve ]

(#27) babkukta


babkukta
senior tag

több dolgot is ki lehetne forgatni a válaszokból, ami nem túl pozitív. Bocha, neked piros pont, még ha be is tanultad előre a szöveget, szépen beszélsz :K
A csaj mondta, h a felhasználók jobb minőségű kijelzőre vágynak. Ez így igaz!! Csak nem pont a felbontás nem elég, hanem maga az IPS kijelző elég gyatra, fátyolos, fakó a többi telefonhoz képest.
Szintén buktató az, h a Z5 Compact 2 giga memóriás Joker kérdésére a válasz: "A korábbi tapasztalataink alapján arra jutottunk, hogy 2 gb ram ELÉGSÉGES ahoz..." - Itt 1 kérdés azért fontos lehet. Ezt tényleg így mondta a cseléd, vagy ti fordítottátok "félre"? Mert ha ő mondta, az elég durva, h egy felsőkategóriás, 700 eurós telefonról így beszélünk, h elégséges... Ezt 1 éve még el lehetett sütni, de most már nem.
A másik buktató.. nem tudom h csak Magyarországot tisztelik e meg ezzel, de nekem a Sony filozófiája nagyon ironikusnak tűnik ezen téren. "lehető legjobb minőségben", "legjobb technológiát", "magas minőséget nyújtsunk". Kár, h minden 2. telefon illesztés hibás, kár, h minden 3. telefon pixelhibás, arra nem is merek %ot íri, h hány % az a készülékek közül, ami tényleg vízálló.
A külsőre vonatkozó kérdésben van ami igaz, mert tényleg fejlődik vmelyest a dizájn, lekerekített oldal, egyre több csatlakozó felület nem kap külön ajtócskát, a Z1hez képest jelentősen kisebb káva, vékonyabb ház, azonban érdemben nem változott szinte semmi. Az h a szín h jön ide, gőzöm sincs :DDD És mi az új anyag? Eddig is fém-üveg volt, az akkora fejlődés, h a premium kap most acél keretet? És akkor itt meg se említettem a visszafejlődést a Z1 Compacthoz képest, ami fém keretes volt, ellenben a Z3 és Z5 Compact nem.

Üdvözlettel, Tibi

(#28) gerii


gerii
addikt

Szóval ha sokan skandáljuk hogy 8K kijelző alatt nem veszünk mobilt megcsinálják :D
Az utolsó kérdés ütött :C

(#29) Deck válasza babkukta (#27) üzenetére


Deck
titán

"IPS kijelző elég gyatra, fátyolos, fakó"

Ez vicc.. Sokan IPS pártiak köztük nekem is ez jön be nem pedig az amoled. Az Apple is IPS kijelzőt használ.

Az, hogy minden 2. telefon hibás egy kamu. Mutass már erről valami hivatalos tanulmányt. Mert, HA ez igaz akkor igaz az összes többi gyártóra is.

Többivel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#30) sz.balazs.95 válasza Deck (#29) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem is valahogy szimpatikusabb az IPS színvilága, mondom ezt 2 AMOLED-es telefonnal. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31) babkukta válasza Deck (#29) üzenetére


babkukta
senior tag

Magam ellen beszélek, mert nekem is Z3 van. Nem magával az IPS-el van baj, hanem a Sony féle IPS-el :K Nézz már meg egy általad említett Apple IPS-t, vagy LG, Lenovo IPS kijelzőt. Sokkal jobb betekintési szöggel, és sokkal szebb színekkel rendelkezik. Én nem magában a panel típusát akartam leminősíteni, hanem amit a Sony használ. Ha emlékszel, már pedig emlékszel, nem is oly régen még a régi TFT kijelző miatt ment a rinya a Sonyknál. Ha megnézed, itt is voltak olyan készülékek, ami TFT ide vagy oda, olyan színekkel és betekintési szöggel rendelkezett, mint egy IPS, de a legtöbb halvány, fátyolos volt. IPS között is van különbség.

Az h minden 2. hibás, erre nincs statisztika, ezt azért írtam le, mert rengeteg ember tudja, h miről beszélek. Egyértelmű, h nem ténylegesen hibás minden 2., viszont nem tudom h itt is minket tiszteltek e meg, de elég nagy selejtarányú raktárral rendelkezünk. Vki 3 csere után se kapott tökéletes telefont, ami egy 200 kilós telótól elég gáz. Nincs sok ismerősömnek Sonyja, egynek van Z3 Compact, de ott is el van csúszva a hátlapi üveg. Érezd az iróniát a "minden 2." kifejezéssel kapcsolatban, a lényege nem pont ez (igen, talán kicsit túloztam), hanem az, h ahoz képest h milyen minőségű termékeket állítottak elő a japók régen, ahoz képest most az sehol nincs

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#32) jenei1994


jenei1994
addikt

Az IFA 2015-ön mi is kipróbáltuk az Xperia Z5 Premiumot, hogy megnézzük annak 4K kijelzőjét. Erre mit látunk? A Sony csak FullHD kijelzővel állította ki a "4K kijelzős" telefonját! :D [link]

(#33) gerii válasza babkukta (#31) üzenetére


gerii
addikt

Az biztos, hogy kijelzőkben is sok baromságot csinált a Sony.
Például a P-nél alkalmazott WRGB 1000nit-es fényerejét sehol máshol nem alkalmazták, pedig az egyik legjobb fejlesztés volt. Képminőségben is ugyanolyan volt mint az iPhone 5, de helyette jött a csodás Z széria...

(#34) Enci1983


Enci1983
senior tag

Ment a nagy sírás hogy a Z3+ nem QHD felbontású kijelzőt kapott, erre beleraknak egy 4K kijelzőt és most meg ez a baj.....

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#35) Kasya válasza jenei1994 (#32) üzenetére


Kasya
nagyúr

Na ez vicces :D

(#36) Quant89 válasza jenei1994 (#32) üzenetére


Quant89
tag

A tech2.hu szavahihetősége szerintem egyenlő a nullával.
PL: Április elsejei átverős cikk a prohardveren:[link]
Április 2 hivatalos hírként lehozva tech2.hu-n:[link]
De ha igaz is, láttunk már nagy rendezvényen műanyag nvidia videókártyákat is :D

XPERIA Z5 PREMIUM DUAL

(#37) joey04


joey04
titán

Eddig magasan a leggázabb interjú, tele mellébeszéléssel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Deck válasza joey04 (#37) üzenetére


Deck
titán

Neked nincs életed csak fikázni a Sonyt minden hírnél? Erre gerjedsz?

[ Szerkesztve ]

PS5

(#39) AndyRich válasza babkukta (#31) üzenetére


AndyRich
csendes tag

Én kicsit úgy érzem, hogy "sikk" lett szidni a Sony kijelzőit!
Nekem a teljes Z sorozat meg volt, s valóban a Z ill. Z1-nél a TFT panel miatt is talán (bár Z ultra szuper TFT-t kapott), de tény, hogy fakultak a szinek oldalról nézve, jogosan érhette kritika a betekintési szögeket!
De a Z2 ill Z3 esetében teljesen korrekt az IPS panel! Egyik kollégámnak LG G2-je van, többször mellé tettem az én Z2-ömet, vagy most Z3-amat, s egy fikarcnyival sem éreztem jobbnak az LG megoldását! Merthogy nem is az! Az LG G3 meg szerintem a G2-höz képest visszalépés! Fakóbbak a színek, hiába a QHD!
Szóval más gyártóknál is van olyan, hogy vhogy az újabb modell nem mindenben előrelépés a korábbihoz képest!
De mondjuk a Sonynál ezt nem éreztem! Bár tény, hogy a Z3 nagyon minimálisan lett jobb a Z2-höz képest, de azért kicsit jobb az akksija, kicsit nagyobb a kijelző fényereje, kicsit vékonyabb a készülékház!
A meghibásodásokról annyit, hogy pl. nekem egyikkel sem volt semmi gondom, de nyílván ez még nem egy mérvadó statisztikai adat :D
Viszont egyik ismerősöm műszaki áruházban dolgozik több, mint tíz éve, s a kollégáival együtt rengeteg tapasztalatot szereztek ilyen téren! Mindegyiküknek minden cucca otthon Sony ill Panasonic. Rengeteget mesélt nekem a gyárilag hibás, hiányos LG ill Samsung termékekről!
Na mindegy, kár , hogy nincsenek olyan meghibásodási statisztikák, mint az autóknál, bár a németek azt is hamisitják :D
Ja egy uccsó gondolat: a vízállóság is oké volt mindegyik Z-mnél. Most nyáron is többször volt medencében a teló, s barátomnak is, akinek Z3C-je van! De hogy kicsit neked is igazat adjak :)) egyik ismerősöm Z3-asa beázott a Sárvári termálfürdőbe, így az én statisztikámban 6 készülékből ( az én 4db Z-m ill a fent említett 2db az ismerőseimtől) egy beázás, vagyis 84%-a telóknak bírja a vizet :DD

(#40) nji


nji
aktív tag

z1 compactom van, nagyon vártam a z5c-t, de olyan sok újdonság nincs, ami miatt érdemes váltani:

-a 16 GB nekem elég az sd kártyával,

- proci felejtős, majd a 820-as talán

- ram nem lett több

-akku nem lett sokkal nagyobb

- ujjlenyomat olvasót pl akkor tudnám használni, ha a telefonnal tudnék fizetni, de ilyenről itthon még nem tudok

- műanyag keret nem tetszik

- fényképeket elvétve csinálok, ott sem a mp számít

majd talán a z7 c-t megveszem egy év múlva vagy most a nexus 5 -öt

(#41) Ricardo válasza nji (#40) üzenetére


Ricardo
félisten

Nagyobb kijelző ugyanakkora házban, GPU andreno 330 helyett 430, fényképezőnél remélhetőleg nem csak a megapixelszám változott. Gondolom támogatva is jóval tovább lesz, hiszen sokkal újabb.

Szerk: Az már más kérdés, hogy megéri e azt a plusz pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#42) nji válasza Ricardo (#41) üzenetére


nji
aktív tag

majd ha kiderül az itthoni ára, akkor könnyebb lesz dönteni, de biztosan 200k körül lesz

amíg a z1c-re is jön frissítés, addig megtartom, ha meg már nem kapja meg a 6.0-t, akkor lecserélem

de a nexus 5 is érdekel a "stock android" miatt és abban reménykedem, hogy olcsóbb lesz mint tavaly a nexus 6

(#43) Ricardo válasza nji (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Én is abban reménykedem, hogy a nexus 4-em még megkapja a Mályvacukrot.

(#44) laci_csk válasza joey04 (#37) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nekem is van egy mondasom: hulye kerdesre csak hulye valaszt lehet adni/kapni.

Xperia XZ3

(#45) Just_Reboot válasza laci_csk (#44) üzenetére


Just_Reboot
addikt

LOL :DDD Te sem vagy Sony fan.

[ Szerkesztve ]

(#46) joey04 válasza laci_csk (#44) üzenetére


joey04
titán

ez egy jó mondás, csak nem illik ide.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Ricardo válasza laci_csk (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

Miért is voltak hülye kérdések? Például szerintem is elfért volna a 3 giga ram a Z5 Compactban.
A formát (ami nekem amúgy tetszik)is sokan említik, mert már régóta nem változik, csak alig észrevehetően.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.