Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor81


Viktor81
senior tag

Kivancsi vagyok, amennyiben megjelenik egy OLED TV-juk, annal is bevetik-e az Ambilight technologiat ?

(#2) Dexar007 válasza Viktor81 (#1) üzenetére


Dexar007
veterán

Szoval akkor a Philips tv-t nem mutatott be. ;] Pedig jo lett volna ha bealltak volna az oled sorba. :)

Give me your cum,bull!

(#3) szp1


szp1
addikt

"dinamikus kontrasztarány értéke elérheti a 10 000 000:1 értéket.
Ezen kívül megkapta a cég saját fejlesztésű, különféle képjavító eljárásokat, így például a felbontás felskálázást és a 2400 Hz interpolációs technológiát "

Megy itt a "parasztvakítás" ezerrel. Inkább lépnének tovább a ledeselcédéről az OLED felé.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#4) Rickazoid válasza Viktor81 (#1) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azt biztos nem hagyják le, legalábbis nem az első példányokról.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5) Dexar007 válasza szp1 (#3) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem is kell ezen mar csodalkozni.: ,, A maximális fényereje 1000 cd/m²"

3D helyett napszemüveget adnak majd melle?

Give me your cum,bull!

(#6) elefant válasza Dexar007 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

:D

(#7) Duree


Duree
veterán

Ez biztosan lenyügöző képminöséget mutat, de már sok ilyen van a piacon és gondolom az ára is hasonóan magas lesz.Az ambilight pedig csak marketing fogás semmi haszna.Úgy érzem az LCD technológis kifulladt.Nincs tovább.

duree54

(#8) Luck Dragon válasza Duree (#7) üzenetére

Azért azt nem mondanám hogy az ambilght felesleges dolog és nem való semmire...

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) korion


korion
senior tag

nálam mindig a Philips no1!
alig várom elteljen 5-7 év és legyen egy ilyen tvm :D

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#10) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó TV-nek tűnik, de a népszerűsége az árától függ. Remélem hamarosan a Philips is beszáll az OLED-be, tovább bővítve az OLED TV gyártók sorát. A verseny csak használhat az árra és a minőségre egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Biztos jó olcsó lesz...

(#12) Duree válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


Duree
veterán

Egy egyszerü háttérvilágítás a tv mögött.Bármikor bármilyen tévén megcsinálható harmadáron.

duree54

(#13) Rickazoid válasza Duree (#12) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nem, ez nem az egyszerű háttérvilágítás a TV mögött, ez a kijelzőn megjelenő tartalommal összehangolt, azzal együtt változó fényhatás.
Megcsinálható házilag is, töredék árért igazából (a TV-hez, nem az Ambilight-hoz képest), ha a videojelet átvezeted a TV előtt egy arra alkalmas LED-sor vezérlőn (pl.: Lightberry). Viszont aki eleve $2000-os TV-t vesz, biztos nem akar otthon bajlódni egy DIY kittel főleg, ha nincs is garancia a megfelelő működésére.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#14) Viktor81 válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


Viktor81
senior tag

Hat en meg azt mondanam, hogy ez csak LCD mellett (pontosabban mogott) eletkepes. Plazma es majd OLED melle felesleges parositani, mert ott tobbet art, mint hasznal...

V.

(#15) Duree válasza Rickazoid (#13) üzenetére


Duree
veterán

Lehet igazad van,de engem zavar az állandóan változó fényhatás a tévé mögött.Az állandó halvány fény viszont jónak tűnik.

duree54

(#16) Luck Dragon válasza Viktor81 (#14) üzenetére

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan.. :O

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) Viktor81 válasza Luck Dragon (#16) üzenetére


Viktor81
senior tag

Miert is ? Halal komolyan erdekel. Meg mernoki szempontbol is. Igazi feketet ado TV melle mi ertelme lenne megvilagitast tenni ? Hogy elvegye ezen erteket ? Szerintem a Philips reszerol ez egy (nagyon otletes es hasznos) "marketingfogas" volt, ami az LCD kontraszthianya miatt meg eletkepesnek is nevezheto. Azon tul felesleges. Szerinted mit ad hozza ez a dolog egy tokeletes feketevel es tokeletes szinekkel operalo technologiahoz ? Alairasodbol szamomra az jon le, hogy Philips parti vagy, szoval mindenfele kotekedes es hatso szandek nelkul szeretnem tudni, mivel lehet magyarazni ennek a technologianak a hasznossagat egy altalam emlitett TV-n ? Ha van erved, amivel indokolhato ez a dolog egy olyan TV-nel, ami teljes sotetseget kivan, hogy igazan "elemeben" legyen, szivesen meghallgatom es elfogadom.

Udv.: V.

(#18) Luck Dragon válasza Viktor81 (#17) üzenetére

Tisztelem amit írsz és el is fogadom a néző pontodat. Az én meglátásom ha oledet vesszem figyelembe vagy a plazmát amit írtál, azzal semmi baj sincs, de szerintem ezek mellé igen is lehet ambilghtott építeni , a kép minőségét nem befolyásolja, inkább még pluszba add az élményhez. Magam részéről az ambilghtott szeretem, az hogy márketing fogás vagy sem az lényegtelen l a látványvilághoz igen is sokat nyújt. Philipsnek van, és ő is fejleszti is, de valamivel fent kell magát tartani a két koreai óriás mellett is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) Rickazoid válasza Viktor81 (#17) üzenetére


Rickazoid
addikt

Tehát úgy gondolod pont OLED kijelzőnél nem fogják beállítani az Ambilight-ot, hogy szükség esetén levegye a fényerőt, illetve fekete képernyőnél részben-egészben le is kapcsoljon? Miből gondolod ezt? Én nem értem hogy sikerült arra a következtetésre jutni, hogy az OLED kontrasztosságát majd elrontják egy éles fényű háttérvilágítással.
Meg szerintem van rá esély, hogy OLED TV-nél az Ambilight is OLED-sort kap.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#20) Viktor81 válasza Rickazoid (#19) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem mondtam, hogy nem rakjak ra, eppen azt gondolom, amennyiben lesz a Philips-nek OLED TV-je, fel fogja hasznalni, mert ez egyedive teszi. Ettol ez meg hiba. Az emlitett technologiak nem kivanjak a megvilagitast. Feketet csak sotetben lehet csinalni, tehat barmennyire halvany a feny, az nem sotet. Es a lenyeg, nincsen ra szukseg ! Az LCD eseten volt. Nagyon jol jott, hogy ezzel az enyhe megvilagitassal "becsaptak" a nezot, aki igy nehezebben vette eszre, hogy "vilagit" a fekete. Ismetlem, nem ertem a letjogosultsagat. Mivel lehet magyarazni pl egy OLED TV eseten ? Kollega szerint jol nez ki, de ez nem tudomanyos, muszakilag megalapozott magyarazat. Erted, mi haszna van ? Lasd a TV-t ? Azt en a tartalom miatt nezem es azt szeretnem, hogy annak a szinei ervenyesuljenek. Megtalaljam a chipset a szobaban lampa felkapcsolasa nelkul ? Szoval ez az LCD kifutasa utan csak divattal magyarazhato, mert igazi haszna szerintem nincsen. (ez szigoruan maganvelemeny, viszont sokkal megalapozottabb, mint azt mondani "en szeretem") Kivancsi lennek, letezhet-e valami, amit ez a technologia hozzaad az elmenyhez.

V.

(#21) Rickazoid válasza Viktor81 (#20) üzenetére


Rickazoid
addikt

Még mindig nem látom miből gondolod, hogy teljesen fekete képernyő mellett majd belevilágít neked az Ambilight, főleg, ha az is lehet majd OLED.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#22) Viktor81 válasza Rickazoid (#21) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ez nem valasz semmire, hogy "teljesen fekete kepernyon majd lekapcsol", ettol meg a kerdes tovabbra is az, minek ? Azt nyilvan latod, hogyí nem a vezerlesen "aggodom", mert azt mar most is jol szabalyozzak a tartalomhoz illoen, hanem azon, hogy mivel fokozza ez a TV-zes elmenyet. (megjegyzem a feketebol adodo nagy kontraszt nem csak, sot szerintem egyatalan nem a sotet kepernyonel kap jelentoseget - ott a reszletesseg javul, mivel nem kell csokkenteni a hattervilagitast) Szoval attol fuggetlenul, mikor kapcsoljak le, milyen esetekben indokolt a hasznalata es mit ad hozza egy valodi feketevel es tokeletes szinekkel operalo technologiahoz ?

V.

(#23) access_denied válasza Viktor81 (#22) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerintem még nem láttál sötét szobában Ambilight-os tévét. Ha mégsem így lenne, akkor nem tennéd fel ezeket a kérdéseket. Lényege, hogy "kiterjeszti a képet", nem lesz éles vágás a kép és a háttér (sötét szobában vélhetőleg feketeség) között. Megnyugtatja a szemet. Aki már használ ilyet az nehezen mond le róla.

(#24) Rickazoid válasza Viktor81 (#22) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mivel sokak szerint jól mutat, az nem igazán kérdés, hogy mit ad hozzá. Esztétikailag bővíti az élményt. Attól, hogy ez szubjektív, még nem veszik el az értelme. Minden TV-be sose kerül bele, lesz bőven választék annak, akit zavar. Viszont vannak azok is, akiket zavar a csak a TV-ből származó fény a sötét szobában - nem is javasolt egyébként úgy TV-zni, hisz bár a látást nem rontja, de megterhelő a szemeknek sötétben egyetlen középtáji fényforrásra fókuszálni huzamosabb ideig. Ezt az Ambilight úgy oldja meg, hogy nem rontja a TV-zés élményét, ahogy egy állandó hideg-fehér háttérfény vagy rosszabb esetben egy meleg-fehér szobai világítás teszi.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#25) dualcore válasza Viktor81 (#22) üzenetére


dualcore
őstag

Csatlakozom Acces kollégához, szerintem nem láttál még sötétben Ambis tv-t. Lehet igazad neked is, hogy eleinte azért volt hogy elterelje a figyelmet a képről, de a lényeg hogy bevált és már sokan szeretik. Voltak gyártók akik le akarták nyúlni az ötletet, de a Philips levédette. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz a képminősége a Philipsnek, sőt szerintem az egyik legjobb. Igen szeretem ezt a márkát és kicsit van elfogultságom is (de megnyugtatlak van más márkájú tv-m is), de hidd el hangulatfénynek sem utolsó, és igenis élményt ad a műsor mellé. És ha logikusan végiggondolod, ha sötét képre van szükség akkor az elektronika is kikapcsolja az ambit és csak ott vezérli, ahol valami bevilágítás van! Tehát a fekete az fekete marad. És én szeretném ha egy ilyen készülék figyelne a nappalimba. :K

(#26) lorinser válasza Viktor81 (#17) üzenetére


lorinser
senior tag

A Philips korábban a plazma TV-i mellé is betette az Ambit (pl. 42PF9631D, 42PF9966). Az is biztos, hogy az OLED-hez is lesz Ambilight.
Egyébként ez egy nagyon hasznos, valóban hozzáadott érték. Korábban írtam, hogy ezt, egy az áruházba kitett bemutató TV-n nem fogod megérteni, hogy ez miért is jó. Értelme ennek pontosan ott van amit te is mondasz, otthon, besötétítve. De ezt tényleg csak az fogja teljesen megérteni, akinek van otthon Ambis TV-je vagy otthoni körülmények között kicsit hosszabb ideig nézett ilyet. Amellett, hogy kiszélesíti a képet, van más hatása is.

Nekem már nagyon furcsa, ha kíváncsiságból kikapcsolom az Ambit, rövid ideig bírom és kapcsolom vissza. Pedig nekem csak kétoldalas, egy 3 vagy 4 még nagyobb élményt ad, nem beszélve az új Ambilux-ról.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.