Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Végre egy telefon, aminek komoly teljesítményű akkumulátora van. Gondolom az üzemidőre nem lehet panasz. Ahogy ki tudom venni a nagy akkumulátora ellenére nem olyan vastag.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) mtcob


mtcob
senior tag

Megfelelő árazással hatalmas bestbuy készülék lehet ebből...
Minden téren korrekt, akksi hatalmas + és egész pofásan néz ki

Wapmester Sajnos csúcskategóriában fontosabb a vékonyság mint a használhatóság :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Wapmester


Wapmester
senior tag

az a durva, hogy az igazán kemény akkukat nem a csúcskategóriába teszik, tiszta őrület.

(#4) exedoc válasza Wapmester (#3) üzenetére


exedoc
senior tag

Ott nem is fogod látni, mert a 2K-4K felbontás, 3-4GB RAM, Snapdragon 8XX mellett nem fogod látni azt az üzemidőt, amivel ezt a készüléket marketingelik. Max. 5 órával tolja kiljebb az üzemidőt, itt pedig más a cél. Középhardver + nagy aksi = sokkal jobb üzemidő. Egyébként pedig igazat adok, én is a felső kategóriába várnék egy ilyen aksit, nagyon megnézném, hogy teljesít. Az a baj csúcstelóknál a hardver felső kategória, de nem társul hozzá olyan akku kapacitás. :(

(#5) persil válasza Wapmester (#3) üzenetére


persil
nagyúr

Igazából az a kevésbé érthető, hogy ha némely gyártó meg tudja oldani, akkor a többi miért nem? Ott van pl a mate 7, 4100-as akksival, panasz nem lehet az üzemidőre és bármelyik másik csúcskészülék mellé bátran oda lehet tenni a formatervet/vékonyságot, összeszerelési minőséget.

exedoc Nyilván neked is igazad van, de ha a szir-szar kétezerpárszázas akksik helyett a felső szegmens is 3500-4000res akksikat kapna, már akkor is milliószor jobb lenne a helyzet. Ha "csak" +5 óra üzemidő, amiből mondjuk csak legyen +1 óra kijelzőidő, akkor már megérte. De konkrétan, ha véletlen beletesznek egy 3000res akksit, akkor már úgy hozzák le a cikket, hogy úristen micsoda telep... Holott egy csomó(hajszálvékony) telefonban már most is 4000+ akksik vannak.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#6) Markec


Markec
csendes tag

Ha ehhez jön egy jól optimalizált droid is, akkor nagyon vállalnám!
Én nem játszom telefonon, de klasszikus értelemben vett multitask-ra ennek a konfignak már elégnek kell lennie...5000-es akkuval jó sokáig!
És ha még jó árral jönne...!

(#7) ztoldy válasza persil (#5) üzenetére


ztoldy
senior tag

Mert inkább arra mennek, hogy 1mm-rel legyen vékonyabb a készülék, hogy elmondhassák, hogy övék a legvékonyabb és inkább spórolnak az akkun. Továbbá, ha nagyobb akkut tesznek bele, akkor kevesebbszer töltöd, lassabban használódik el a sokszor cserélhetetlen, beépített akku, ezért nem veszel új akkut/készüléket, ami nem jó nekik.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#8) MeGabee válasza Kékes525 (#1) üzenetére


MeGabee
senior tag

9,9 mm

Mondjuk ezt egy kézzel használni már elég nehézkes lehet.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#9) Narasim


Narasim
aktív tag

kivan már a f*>;*!, hogy vagy dupla sim vagy sim/sd :(( :(( pedig rászánnám a pénzt egy ilyenre!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) Lazsnak


Lazsnak
tag

jo lenne egy osszehasonlito cikk a nagy akkus telokrol. lenovo p1 vs zenfone max és társaik, mert a rendszer meg a kulonbozo chipkeszlet erosen befolyásolja, de en kivancsi lennek melyik birja szusszal jobban....eleg sokszor sarkallatos.

(#11) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Úgy látom az m7 hátlap másolás lesz idén a sláger. ;]
Az aksi elég bika. Remélem üzemidő bajnok lesz.

(#12) Wapmester válasza exedoc (#4) üzenetére


Wapmester
senior tag

az a gond, hogy akkora árakért amiket megszabnak a felső kategóriában már szinte kötelezővé kellene tenni a nagy kapacitású akkumulátorokat,mint például az ultrabook-oknál , erre mit csinálnak? tovább vékonyítanak és nemhogy növelnék még csökkentik is az akku méretét, úgy hogy egy középkategóriás telefonnal szembe tudnak rögöni téged kétszer , mert annak annak van normális üzemideje, értem én hogy van gyors töltés, de ez még nem jelenti azt, hogy emiatt csökkenteni kéne az akku méretét, hogy naponta minimum kétszer töltse az ember a telefont ha használni is akarja azt, az energiatakarékos hülyeségek meg csak nyavajás korlátozásokat jelent amikkel nem tudod normálisan kihasználni a csúcskészüléked :)

(#5) persil: meg tudják oldani csak nem akarják, mert jönnek a hülyeségeikkel, hogy az emberek vékony telefonokra vágynak meg tesznek a készülékekbe gyors töltést aztán elégedj meg azzal, hogy gyorsan töltheted, csak eközben az nem érdekli őket, hogy gyorsan le is merül és ha körülnézel, az IFA-n leginkább akksi méretet csökkentettek, vékonyítottak cserébe kapsz gyorstöltést...

[ Szerkesztve ]

(#13) user01 válasza Narasim (#9) üzenetére


user01
aktív tag

A P1 Pro-ban már külön lesz a microSD slot a két SIM hely mellett.

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, de a P70-es meg mindig jobb vetel, hardverilrg erosebb.

Ez meg masban is. P1 Pro lesz a nyero, ez nekem nem nyerte el a tetszesem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

örülök, hogy nem írtátok le hány milli vastag, és hogy véletlenül sem raktatok fel oldalról készült képet.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16) persil válasza Wapmester (#12) üzenetére


persil
nagyúr

Arra gondoltam, hogy meg tudjak oldani, hogy sok telo kifejezetten szep, vekony, megis normalis akksi van benne.

Szrk.: szoval a vekonysag tenyleg csak kifogas, mert megoldhato.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17) helixP válasza MeGabee (#8) üzenetére


helixP
nagyúr

nem a 9,9 mm-ren múlik az egy kezes használat.

(#18) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Előröl Note 1, hátulról meg One M8 szerelemgyereke :D
A Lenovo mikor fogja megütni a bokáját az ilyen arcipirító másolásért? :D

All→M8

(#19) MeGabee válasza helixP (#17) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nekem 5 col felett kétkezes,pedig nincsenek rövid ujjaim. :)

(#18) noxwill: Votmá :D (Bár az elejét még csak te hasonlítottad valamihez....)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#20) helixP válasza MeGabee (#19) üzenetére


helixP
nagyúr

Így van. De egy 5 colos telefonnál NEM a vastagság miatt nem egykezes a használat.

(#21) MeGabee válasza helixP (#20) üzenetére


MeGabee
senior tag

Szélesség+vastagság :C
Ez annyira nem is széles,ellenben vaskos.Meg kellene fogdosni,hogy határozottabb legyen a véleményem :R

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#22) Graphics válasza callmeakos (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondd milyen lehet még egy ujjlenyomatolvasó? :D

Ha kerek, akkor ájfon kopiiii, ha ilyen alakú akkor meg számszung koppiii, legyen háromszög, ja hogy az meg hokin néz ki :D

Nem lehet minden elég jó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Bucsi13


Bucsi13
tag

Nem úgy volt, hogy a mobilos részleg a Motorola lesz, vagyis nincs több Lenovo nevű készülék? Rosszul értelmeztem valamit, vagy ez az egyik utolsó, még nem Moto?

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#24) Graphics válasza Bucsi13 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg a kiadott projecteket kitolják. a többit meg a balladai homály fedi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) helixP válasza MeGabee (#21) üzenetére


helixP
nagyúr

Próbálj meg egy 5, 5.5 collos papírlapot egykézzel saroktól sarokig átérni, mintha mobil lenne. Nem fog menni, és nem a vastagság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26) MeGabee válasza helixP (#25) üzenetére


MeGabee
senior tag

Értem mire gondolsz,nem kell meggyőznöd :R

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#27) Wapmester válasza persil (#16) üzenetére


Wapmester
senior tag

igen én is arra gondoltam, hogy meg tudják oldani vékonysággal is az erősebb akkut, csak mindig hivatkoznak valamire, vagy a vékonyságra, vagy a vezetéknélküli töltésre stb persze minden modellnél kell legyen valami kompromisszum ...

(#28) Kékes525 válasza MeGabee (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ez már egy kicsit vastag. Azért lehetne vékonyítani az akkumulátor rovására mondjuk 4000 mAh-ig és akkor talán már elég vékony lehetne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Féltéglába elfér.

(#30) Luck Dragon

Az előlapja nem tetszik, inkább a P90 és a P1 hátlapját kellet volna ötvözni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) atike


atike
nagyúr

Jó az akksi, de más előnyét sajna nem nagyon látom ennek a telónak... :(

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Külsőre Galaxy One M7, belsőre meg tökéletes középkategóriás. Az akksipolitika tökéletes.

Finn the human

(#34) Lexio15


Lexio15
csendes tag

Sziasztok,

Én úgy láttam, hogy kínai forrásokból már megrendelhető a készülék. Nemtudom, hogy ez mennyire lehet legit vagy csak előrendelős dolog de egy dolog feltűnt.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_237301.html?wid=4

Itt néztem a telót, itt a 3G ramos 16GB romos változat van, viszont mikor lecsekkoltam a frekvenciatáblát ott ez van:

Network type: GSM+WCDMA+FDD-LTE
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 800/850/1900MHz
4G: FDD-LTE 1800/2100MHz

Vajon ez mennyire működik nálunk 3G / 4G szinten. Ha jóltudom akkor a 3G az 900/2100 -on megy (főleg 2100) a vodafone használ 900-at lefedettség növelésre (kérlek javítsatok ki ha tévedek). Az LTE talán stimmel.

Nemsokat konyítok a témához, de ha már rendelek egy ilyet akkor örülnék ha működne is :D Persze simán lehet, hogy csak a kínai változat jön ezekkel és másik is lesz, mivel kis google után találtam olyat ahol ezt írták:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 800/850/1900/2100MHz
TD-SCDMA B34/39
4G: FDD-LTE B1/3/7
TD-LTE B38/39/40/41

Ez már esélyesebb, hogy jó :) Ezt itt találtam: http://www.pandawill.com/lenovo-vibe-p1-smartphone-5000mah-touch-id-55-inch-fhd-3gb-16gb-msm8939-octa-core-p104970.html

Szóval ha eselteg valaki fel tudna homályosítani a topic kapcsán, akkor az nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#35) user01


user01
aktív tag

Már hivatalosan megvásárolható 2 év garival: [link]

(#36) nzolo76 válasza user01 (#35) üzenetére


nzolo76
tag

Sziasztok. Én ma vettem itt. 97000Ft volt.

Elég nagy darab, de gyönyörű a képe és gyors. És király az újjlenyomatolvasója is.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#37) user01 válasza nzolo76 (#36) üzenetére


user01
aktív tag

Ugye külön slot van a microSD-nek és nem a második sim helyére megy, mint ahogy több weboldal is írja?
És jól láttam a youtube-on a menüjében, hogy saját hívásrögzítője van?
Valamint kíváncsian várom a beszámolót az akkuidőről, bár az gondolom, még arrébb lesz. :)

(#38) nzolo76 válasza user01 (#37) üzenetére


nzolo76
tag

Igen külön helyre megy a microSD, és külön helyre a 2db nanosim.
És jól láttad, van alapból hívásrögzítője.

Akkuidőről két nap használat után annyit tudok mondani hogy én folymatos nyúzással, állandó nettel, 2 simmel, kis játék tegnap kb fél óra navi, olyan 30%-ra merítettem este 9-re. A tapaztalataim azok, olvasgatva a fórumokat, hogy a többségnél mások a felhasználói szokások, így sokaknál a 2 nap is simán megvan.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#39) user01 válasza nzolo76 (#38) üzenetére


user01
aktív tag

Köszi.
Szintén youtube-on láttam, hogy jár hozzá kijelzővédő fólia és egy átlátszó tok. Ez nálunk is így van? Ha igen, milyen a tok, kemény műanyag vagy szilikon?
A wifije elég érzékeny?
Ezüstöt vagy szürkét vettél?
Kamera minőség szerinted milyen?
És amúgy jöhet minden érdekesség, tapasztalat, feature a telefonról. Sajnos teszt még nincs róla.

(#40) nzolo76 válasza user01 (#39) üzenetére


nzolo76
tag

Én is olyat kaptam amihez jár a tok, (átlátszó kemény műanyag), és fólia is. Már az előző lenovomhoz is kaptam, szerintem magyarországra ilyeneket hoznak. Valamint volt a dobozban fejhallgató is.

Kamera nem csúcsminőség. Kinagyítva a képeken az alakok, tárgyak széle nem éles, picit lehetne jobb. De amire nekem kell, arra azért jó.

Wifi szerintem jó, én nem vettem észre, hogy más lenne mint a korábbi telóimnál.

Mérete szerintem elég nagy, szokni kell. Az újjlenyomat olvasójával elégedett vagyok, gyorsan működik, és elég pontos is. A kijelző nagyon szép, éles, élénk színű. Oldalról a betekintési szögek jók, kicsit a fényereje mintha csökkene oldalról nézve, de a színek nem invertálódnak.
Gyorsan működik, alapból a 2GB RAMból 1,1-1,2-t eszik a rendszer. Én keveset játszok, a Subway Surf viszont nem akad rajta :)) .

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#41) nzolo76


nzolo76
tag

[link]
Kameraképek

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#42) nzolo76


nzolo76
tag

Energiafogyasztási adatok:

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#43) user01 válasza nzolo76 (#40) üzenetére


user01
aktív tag

Volt füles a dobozban? Ez érdekes. Több kicsomagolós videót megnéztem, de egyikben sem volt fülhallgató. :) És milyen, agybadugós vagy sima? Vezérelni lehet rajta a zenét?
Még érdekelne, hogy egy töltéssel hány óra kijelzőidő jön össze?

(#44) user01 válasza user01 (#43) üzenetére


user01
aktív tag

Most látom a képen, hogy 27%-on van az akku. Akkor gondolom 6-6,5 óra kihozható kisebb fényerőn.

(#45) nzolo76 válasza user01 (#44) üzenetére


nzolo76
tag


Kb. Félig merült az akku, és 3 óra kijelzőidő volt a mai napon.

A füles meg ilyen:

Én is meglepődtem a fülesen. A tube-on nézett videók alapján úgy láttam, amelyikhez van tok, és fólia, ahhoz nincs füles. Amelyikhez nincs tok, ahhoz meg volt füles. De a valóság kellemes csalódás volt.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#46) ropali


ropali
újonc

Sziasztok
Nem találom sehol EU store-ból, valaki esetleg? Itthon úgy látom, már 90 rugóért is van, de 2GB-al lehet csak kapni, valaki rendelt már Kínából ilyet? Egyáltalán hogyan lehetséges az, hogy itthon csak 2GB-al lehet kapni? Illetve igaz ez, hogy a Kínai verzió tényleg 3GB-os, mint ahogy az a Kínai shopokban látható?
Ill. aki már birtokol ilyet, megtudná mondani, hogy a szürke hátlap nem karcolódik-e túlságosan, attól tartok, hogy nagyon látszanak majd rajta a karcolódások.
Köszi. P.

(#47) nzolo76 válasza ropali (#46) üzenetére


nzolo76
tag

Én korábban linkeltem, hogy hol vettem (Mo-n). Enyém is 2GB. Kínai verziótól félnék, a P70 kínai verziója (P70-t) nem volt használható itthoni LTE hálózaton.

Szerintem a hátlap fém, kivéve az alsó és felső sáv. Nekem biztos nem karcolódik, mert a gyári tartozék egy átlátszó tok. Kezdettől fogva az van rajta.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#48) ropali válasza nzolo76 (#47) üzenetére


ropali
újonc

Hát igen, így tokkal sose derül ki... :) Nos ahogy elnézem a P70-t -nél a kínai shopokban az LTE-re nem is írták a B1/3/7 sávokat, csak a TD-LTE B38/39/40 -et. Sőt némelyik kiírta az LTE mellé, hogy (can only be used in China) Erre a Vibe P1 verzióra viszont mindenhol látható az FDD-LTE B1/3/7 (2100/1800/2600), sőt néhány eladónál még külön fel is van sorolva mellé, hogy "Magyar T-Mobile, Telenor". Azt gondolnám, hogy ezzel már mükszik majd itthon is az LTE.
Csak hát ez a fránya EU store hibádzik... Mert hát ha ugye mégis fennakad, akkor 3GB ide vagy oda, ÁFÁ-stul 105-110 körül már nem annyira tetszetős.

(#49) user01 válasza nzolo76 (#47) üzenetére


user01
aktív tag

Szia! Talán már beállt az akku, és te sem telepítgetsz és próbálgatsz egyfolytában programokat. Milyen akkuidőket kapsz, érződik azért, hogy egy 5000-es akku van a kütyüben? :)

(#50) nzolo76 válasza user01 (#49) üzenetére


nzolo76
tag

Szia

Az előző telóm 4000-es volt. Azt olyan 30%-ra merítettem nap végére, ezt olyan 50%-ra. Ha kicsit jobban figyelnék, vagy bátrabb lennék még nálam is kibírna két napot. Folyamatos 4G vagy wifi, telefonálgatás, óránként ránézek a Twitterre, Hangouts, kb. fél óra youtube, ilyesmik. Elégedett vagyok vele.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.