Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Remélem így is lesz.

Az élet kegyetlen .

(#2) darkarthur válasza lsc (#1) üzenetére


darkarthur
senior tag

+1 :K

Samsung S23 Ultra 5G

(#3) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Támogatjuk a csökkenést :K !

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#4) satz18


satz18
őstag

Ez már nagyon ideje volt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) Zimmy88


Zimmy88
tag

Nekem soknak tűnik az a 4 milliárd. Nem lehet hogy csak 4 millió? 4 milliárd chip is sok lenne szerintem...

FZR2000 ®

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

70.000 körül lenne az 1TB.Már el is felejteném a HDD -t.De ha 512GB lenne 40.000 magasságában az is jó lenne.

128GB vagy 256GB szülők laptopjába lenne jó.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) frenetik


frenetik
tag

sebaj, addigra a dollár 300 lesz, és kiegyenlíti az árcsökkenést. :D

(#8) SepTox


SepTox
tag

Ideje volt! Már csak akkor a memóriát nem tudom miért ilyen drága?!

(#9) babkukta válasza frenetik (#7) üzenetére


babkukta
senior tag

Fested itt az ördögöt a falra.. :D

Egyébként tényleg örülnék neki, nyáron aktuális lenne egy gép összeállítása :K

Üdvözlettel, Tibi

(#10) azbest


azbest
félisten

Olcsósodjanak is, ha már tlc lett belőlük :) bár a forint erőssége miatt lehet még úgy is drágábban vesszük.

(#11) vittorio7


vittorio7
őstag

Jól hangzik a cím, csak egyelőre feltételes mód szerepel benne. Majd annak örülnék, ha az lenne benne: hogy nagyot csökkent idén az SSD-k ára. :) És öröm lenne, ha a csökkenés Magyarországon is megjelenne az árakban.

[ Szerkesztve ]

(#12) djculture válasza frenetik (#7) üzenetére


djculture
félisten

Így van sajnos ez a realitás hogy nekünk ez drágulás lesz ...Már most is több ezer forintot drágultak a pc alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#13) maximilian4


maximilian4
addikt

Ez jó hír,feltéve ha tényleg így lesz.. Pont megérett a noti hdd-m a cserére.

Maxi

(#14) Crytek


Crytek
veterán

Végre lehetne már 20k alatt a 256GB-os SSD!

Next PC Upgrade: 2022

(#15) djculture válasza Crytek (#14) üzenetére


djculture
félisten

Azután felébredsz mert csörög az óra, olyan hogy 256gigás ssd 20 ezer alatt lenne normális márkából szerintem még 5 év múlva se várható, túl nagy hozzá a profitéhségük a gyártóknak és azok tulajdonosi és részvényesi köreinek..

[ Szerkesztve ]

(#16) InterFox válasza lsc (#1) üzenetére


InterFox
senior tag

Helyes, akkor a 120-asom mehet a laptop-ba.:)

PSN ID: interfoxthedead

(#17) tatararpad


tatararpad
őstag

Az én előrejelzésem szerint pedig cunami és gyártűz várható. Amiknek persze majd 4 év kell hogy lemenjen a vízszint és kifüstöljön a gerenda.

(#18) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Mind az 5 gépemben SSD-n van a rendszer, régóta, van, amit 120(!) hónap kiskergarival vettem.. Én arra várnék, hogy ismét 16k körül lehessen kapni a 2TB-os HDD-ket.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#19) Angel1981


Angel1981
veterán

Úgy legyen, amúgy is közeleg számomra egy kapacitású SSD vásárlása! ;)

(#20) djculture válasza TeeBee73 (#18) üzenetére


djculture
félisten

Hát arra is várhatsz, pont néztem mákom volt a nyáron vettem 10500-ért egy 1Terás toshibát, most 15 alatt nem kapni a legolcsóbb helyen se. Megint drágultak nyárhoz képest a vinyók.

[ Szerkesztve ]

(#21) azbest válasza TeeBee73 (#18) üzenetére


azbest
félisten

Volt már 5 év garis merevlemezem. Amikor elromlott, akkor szembesültem azzal, hogy a bolt ahol vettem azóta 2x megszűnt jogutód nélkül. Persze ettől működött tovább picit más néven és egy házszámmal odább bejegyezve, úgyhogy saját költségen kellett gariztatnom a gyártónál közvetlenül. Bár lehet azóta változtak a szabályok és nem alapítanak évente új céget az áfabefizetés elkerülése céljából :)

(#22) Televan74 válasza djculture (#20) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát igen az 1T HDD -k 16.000 körül vannak.Én most vetten 1TB WD Blue -t.14.950 Ft -ért és örültem,hogy milyen jó áron kaptam. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) TeeBee73 válasza djculture (#20) üzenetére


TeeBee73
addikt

Pedig kéne, cirka 5 db., minimum. Asszonykám nem fog örülni. :(

MOD: azbest: Az eladó az ismerősöm, közös PH! talikon együtt söröztünk, bízok benne, nem fog átverni. :K

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#24) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez egy jó hír !
Köszönjük a megosztását ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Jó lenne, mert akkor én is belépnék az SSD tulajok közé, de nem vagyok optimista. Fél-egy éve vettem új gépet. Ma összeraktam egy ugyanilyet és drágább lenne, mint amikor vettem. :(

(#26) #25583896 válasza djculture (#20) üzenetére


#25583896
törölt tag

Sajnos nem csak a vinyók, hanem minden más is, ami főleg az USD/HUF árfolyamnak köszönhető. Nyár elején 220Ft volt egy dollár, mostanában pedig 275Ft körül van...

(#27) Lacok


Lacok
őstag

Már épp itt az ideje, hogy elfogadható szintre csökkenjenek az árak :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) kekegsm válasza Zimmy88 (#5) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem 4 milliárd dollár lehet talán

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#29) Alkarcsont válasza Televan74 (#6) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

http://olx.hu/hirdetes/samsung-512-gb-ssd-ID33jHj.html#1f210f2d30

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30) MongolZ válasza Alkarcsont (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

Se gari, se semmi... jók ezek a kamionról leesett hardverek.

(#31) coolpet válasza Alkarcsont (#29) üzenetére


coolpet
senior tag

Szamla nelkul eloreutalasssal :)

(#32) djculture válasza Alkarcsont (#29) üzenetére


djculture
félisten

Ez a fából lévő ssd? [link]

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza Televan74 (#6) üzenetére


dabadab
titán

"128GB vagy 256GB szülők laptopjába lenne jó."

Ez en laptopomban meg az asszonyeban is 128 256 GB van, tehat szulok vagyunk :) (Mondjuk tenyleg)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) satz18 válasza dabadab (#33) üzenetére


satz18
őstag

Nekem az egyik gépembe csak 60-as van, de amint szülő leszek azonnal cserélem 120-asra. :K

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#35) cskamacska


cskamacska
addikt

Ugye mindenki várja a 14nm-es TLC-t? ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#36) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Remek hír :)

Finn the human

(#37) bbandi válasza dabadab (#33) üzenetére


bbandi
tag

Az enyémben meg 60-as, én lehet egyenesen nagyszülő vagyok :) Mondjuk ez egy munkagép, ráadásul linuxszal. Meg kicsit csalok, mert egy-két sose használt dolog a gyári hdd-n van, de azok nélkül tudnék élni.

Amúgy ez nagyon jó hír, az asztali/gaming gépemben egy 128-as van egy 500-as hdd mellett, egy ideje gondolkozom azon hogy kicserélem mindkettőt egy nagyobb ssd-re, csak a 256 kicsit kicsinek tűnik mondjuk egy 40GB-os shadow of mordor mellett, az 500-ast meg drágállom még.

(#38) gerii


gerii
addikt

Lassan tényleg megdöglik a <500GB 2,5"-os hdd-k piaca :R

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Igen koros Kingston SSD-met már ideje lenne cserélni, szóval várom a csökkenést, mert már esedékes lenne... :D

(#41) TeeJay


TeeJay
félisten

kell a bánatnak 14-15-16nm-es NAND-al készült SSD, azok már mennyire kevés programozást bírhatnak ki
pláne ha TLC-ben gyártják hogy győzzék a Samsung ellen :U
sokkal jobb akkor már a 40nm-es Samsung VNAND akár a 850Pro akár a 850EVO ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42) berVi


berVi
senior tag

HDD-t semmilyen gepbe nincs ertelme tenni. Pont. Az a 10 ezer ft pluszkoltseg barmi mas alkatresznel nagyobb teljesitmenyjavulast eredmenyez, foleg hogy a legtobb ember nem videotomoritesre veszi a gepet, marpedig akkor egyetlen szuk keresztmetszet lesz a nyomorult gepben, megpedig a diszk. Teljesen nonszensz a piac jelenlegi viselkedese, miszerint az SSD a 300, de inkabb 350k feletti gepek sajatja.

(#43) proci985 válasza dabadab (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nekem az EEEmben 40gigas van, bar lassan megy at anyamhoz:)

asztaliban is 128+256. 512vel szemezek, de egyelore meg draga.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) cskamacska válasza gerii (#38) üzenetére


cskamacska
addikt

Aztán mi nyírja ki, a 40000 forintos 256GB-os SSD-k? :D

Lesz megint egy nagyobb dagály, egy kisebb bozóttűz, gyíkemberek támadása, akármi, felmegy az 1TB-os HDD ára 30k fölé pariban a 128GB-os SSD-vel, lesz megint igény a 320GB-os vinyókra meglásd.. ;]

berVi: Szóval ha választanod kellene, akkor te is a drágább 120GB-os SSD-t választanád az 1TB-os olcsóbb vinyó helyett? :P Szerintem bele tetszett kényelmesedni a gyors SSD + bőséges HDD desktop felállásba, no meg a pénz sem számít ugye. Remélhetőleg az SSD árak esnek majd, ha már pár év óta stagnálnak csak, de ez a mindenre SSD - HDD-t dobjuk ki hozzáállás eléggé úri flancolás még. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#45) tatararpad válasza berVi (#42) üzenetére


tatararpad
őstag

Az is nonszensz hogy még közép felső kategóriában is fröccsöntött műanyag, HD TN panel, és USB 2.0 és 3.0 párhuzamosan, valamint vga webcam a színvonal. Aztán mégis.

Ez viszont egészen új helyzetet és trendet teremthet a jövőben, hiszen elképzelhető, hogy ennek hála a notebookgyártók is jobban favorizálják majd az SSD-k használatát a belépő kategóriában.

Na pont ott nem fogják, még a végén sokan rájönnének hogy nem kell nekik i3/5/7 processzor a laposba. Már az M.2 mSATA foglalatot is vadászni kell pedig üresen az 200 forintba kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#46) nintendo


nintendo
tag

Nah asszem megérett a cserére a 60gigàs Kingstone.

(#47) malomkaorm


malomkaorm
tag

Na, pont annyit megy lefele az ara, amennyit a forint gyengul! Igy legalabb az ssd-k ara nem lesz az egekben :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#48) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Dehogy csökkentek az előállítási árak, azok maradtak ua-on a szinten - egységnyi szilíciumból annyival több MB termelhető ki, hogy a méretesebb SSD-t tudják ua-ért adni, mint ezelőtt a kisebb társát - , csak a részvényesek szeretnének már (megint) pár centtel többet hazavinni, így kegyeskedtek engedélyezni a "piacbővítést": TLC-s csodát a pórnépnek is -> persze, hogy sose fog "kihalni" a HDD!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#49) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Üdvözölném az árak mérséklését. :)

Óccó SSD-t a népnek! :DD

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#50) Chiller válasza Alkarcsont (#29) üzenetére


Chiller
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.