Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Így már mindjárt jobb kompromisszumot lehetne kötni a grafikával (flém on : D ), kicsi, keveset fogyaszt netalántán halk is.
Mellesleg valamelyik nap az épp aktuális "milyen gép jönne ki..." flém miatt beleolvastam a ps topikba és nem pont te hoztál fel ellenérveket hogy miért adnának ki ilyet? :)

(#2) Vikthor válasza flashpointer (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

miért nem rögtön a Slim verziót dobták ki? Jaaaa, hát a lóóóvééé... bocs! :C

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

nekem valahogy hiányzik az a 2 bemélyedt csík a slim variánsról :/

(#4) Sutee89


Sutee89
aktív tag

"A teljesítmény természetesen nem változik..."
"...az új PlayStation 4 Slim verzió fogyasztása a mostani modell felére csökken.."

Ez nekem sántít :)

(#5) Z a hangya


Z a hangya
tag

Én megvárom a következő verziót, a Super Slimet, akkor talán veszek egy PS4-et :))

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#6) nap válasza Sutee89 (#4) üzenetére


nap
addikt

Lehet, hogy csökken a csíkszélesség, emiatt a veszteség is. Mintha ilyesmi lett volna az xbox360 esetében is...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) TheLegendary válasza Sutee89 (#4) üzenetére


TheLegendary
csendes tag

28nm ről esetleg 14nm es gyártástechnológiára állnak át? :U

[ Szerkesztve ]

(#8) gianni85


gianni85
veterán

Ha ez nem kamu, akkor borítékolható egy külső tápegység, és a ~60W fogyasztással a hűtés se lesz valami combos. Szerintem kamu

(#9) HaJózsi
Első táblázat Watts/MAX

[ Szerkesztve ]

(#9) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Azért ezek így nagyon nagy szavak. Biztos kisebb lesz majd meg minden, de pl a PS3 FAT és SuperSlim fogyasztása közt 10W különbség van csupán (és kb 7 év).

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#10) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ezekbe mennyire lehet ssd-t rakni? Érdemes?
A rendszer honnan hogyan fut? A gyári merevlemezen van vagy annak létezik egy külön háttértára?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) velizare válasza Sutee89 (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

nem feltétlenül. a ps3 első verziója és a 2010es slim között megvolt a kétszeres difi. a 2013as slim még jobban visszavett. mondjuk a slimekben asszem nem volt hdd.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) DEJVID válasza velizare (#11) üzenetére


DEJVID
őstag

Hogyne lett volna hdd.

(#14) cain69: A legolcsóbb superslimben volt 12. Minden más modellben volt hdd.

[ Szerkesztve ]

(#13) tomy8614 válasza HaJózsi (#9) üzenetére


tomy8614
csendes tag

Honnan vetted ezt a 10W-ot? Tobb mint 50%-al csokkent a gep fogyasztasa az elso es az utolso verzio kozott.

http://www.cnet.com/news/ps3-slim-uses-half-the-power-of-ps3-fat/
http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_technical_specifications#Configurations

(#14) velizare válasza DEJVID (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

akkor melyik volt az a 8GB-s verzió?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) oriic válasza velizare (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az az Xbox 360. :D

Live-Die-Respawn

(#16) TheLegendary


TheLegendary
csendes tag

Kattints csak gianni85(#8) hozzászólásában lévő linkre...
Nézd meg az első szériás modell fogyasztását összevetve az utolsóval!
Neked, hogy jön ki a -10W? :)

[ Szerkesztve ]

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

A külső táp tutira nem fog megártani, de hogy 1 év alatt fele fogyasztás? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#18) stratova válasza TheLegendary (#7) üzenetére


stratova
veterán

Bár úgy lenne.. Sem GloFo sem Samsung nem tart még ott, hogy összetett 14 nm-es chipeket gyárthatna náluk AMD. Legjobb esetben jövőre történhet ez meg.

(#19) Polllen válasza AxBattler (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csíkszélesség, esetleg új apu ugyanerre a teljesítményre skálázva fele fogyasztással, who knows.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Remélem a fejlesztések tényleg meg is lesznek, több irányban is :)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#21) CsonkaImo válasza Vikthor (#2) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Gyártási költségek csökkentése miatt tervezik át a nagy gépet. Erre pedig idő kell, ezért nem indítanak egyből a slim-ekkel, kivárják az esetleges széria hibákat. Nem az a cél, hogy a nagy gép tulajdonosok a kicsire váltsanak (minek tennék?). A haszon a játékokból van.

(#22) TheLegendary válasza stratova (#18) üzenetére


TheLegendary
csendes tag

Akkor valszeg 20-22nm a reális...
Bár így a fogyasztás és a méret se redukálódik látványosan. :P

(#23) AxBattler válasza Polllen (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk az igaz, hogy játékokban egy A8-7600 hozza az A10-5800k teljesítményét, 100W helyett 65W-os fogyasztással. Meglássuk'...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#24) velizare válasza TheLegendary (#22) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem nem lesz változás a csíkszélességet tekintve. arról tudnánk, ha az amd számára rendelkezésre állna alacsonyabb csíkszélességű gyártási kapacitás.
szerintem a fogyasztáscsökkenés inkább éves átlagfogyasztásra vonatkozik, és nem csúcsterhelésre. az időszakos fogyasztás tetemes részét a standby teszi ki mindkét konzolnál, ha itt le tudnak faragni pár wattot, az éves szinten sokkal durvább megtakarítást jelent, mint 10w a terhelt fogyasztásból. inkább az állandóan bekapcsolt, és nem használt extrák szedik ki az automatikus indításból.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) TheLegendary válasza velizare (#24) üzenetére


TheLegendary
csendes tag

Jogos, jogos! :)

(#26) Baggins86 válasza TheLegendary (#7) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Attól még nem csökken a fogyasztás a felére...

(#27) TheLegendary válasza Baggins86 (#26) üzenetére


TheLegendary
csendes tag

Igaz, de jelentős lenne.

(#28) Sutee89 válasza TheLegendary (#22) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Messze van még az AMD a 14nm-től szerintem. Egy év alatt ilyen drasztikus fogyasztáscsökkenést nehéz lesz elérni (vagy tényleg valami marketing bullshit). Vagy lehet letesznek a 60 fps-ről végleg és megmagyarázzák, hogy a 30 fps valójában sokkal menőbb, így nincs teljesítménycsökkenés :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Cheesy válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


Cheesy
őstag

Elvileg ugyanúgy kell tudnia kezelni mint egy hagyományos HDD-t.

www.vakbelmutet.hu

(#30) Polllen válasza velizare (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

De ettől nem lesz kisebb az eszköz és gyengébb hűtés sem lesz elég, szóval miből a méret csökkentése?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) apatyas válasza Sutee89 (#28) üzenetére


apatyas
Korrektor

Van kézenfekvő magyarázat, csíkszél csökkentés nélkül. Nézzétek meg, mit hozott a Beema a Kabinihoz képest. Elvileg ugyanazt tudja a kettő, mégis, 25W-ról lefaragták 15W-ra, sőt emellett turbóra is jutott.
És a konzolok APU-ja ezekkel a csöppségekkel erős rokonságban van.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#32) adamssss


adamssss
veterán

Gondolom az E3-on bemutatják karácsonykor pedig start. Mondjuk ez már tényleg elfér egy laptop táskában. Kérdés, hogy a tápot bent tudták-e tartani, de ha csökkent a fogyasztás akkor elvben annak a méretét is lehetett csökkenteni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33) satz18


satz18
őstag

Nekem is kamu szagú. Ekkora méretcsökkenést elérni csak drasztikus csíkszélesség csökkentéssel lehetne, és az AMD-nek max egy 20nm nézhet ki idén. De az is csak pletyka.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#34) Bici válasza AxBattler (#17) üzenetére


Bici
félisten

A Jaguar -> Puma+ váltásnál is tudták ezt hozni, pedig ott is maradt az architectúra és a gyártástechnológia is a régi.
Szerintem simán az történt, hogy a Beema és a Mullins-nál használt HDL-t vezették be a PS4 APU-jánál is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) Geller72


Geller72
veterán

Már bánom, hogy eladtam a PS3-am. Korai volt. :W

(#36) HaJózsi válasza tomy8614 (#13) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Oké, tényleg rosszul emlékeztem.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#37) Exelsior


Exelsior
senior tag

Szerintem a mostani PS4 sem olyan nagy és hangosnak sem mondható. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#38) velizare válasza Polllen (#30) üzenetére


velizare
nagyúr

őszintén szólva én azt nem értem, hogy mondjuk egy szabvány itx méretnél miért nagyobb. de ha helyen akarnék spórolni, akkor kivágnám belőle a blu-ray meghajtót.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39) Polllen válasza velizare (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én nem tennék ilyet. Nem kell accounthoz kötött játék konzolon. Pc-n elég a batár steam fiókom. Ha csak 50 forintért tudnám továbbadni darabját az ottani játékoknak, kijönne belőlük egy új játék.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) #97716736 válasza Z a hangya (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

+1 :))

(#41) Enton válasza Polllen (#39) üzenetére


Enton
addikt

Pedig már jóideje nem ujdonság a csak PSN-n fellelhető/letölthető játékok. Ez meg egy az egyben ugyanaz mint az összes többié.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#42) Polllen válasza Enton (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem újdonság, de az xo-nál szépen megbukott ennek a kizárólagossága. Egyelőre. Nem kell. Max akkor, ha olyan áron adják, mint steam sales.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) QwErTy42 válasza Cheesy (#29) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#44) DEJVID válasza velizare (#38) üzenetére


DEJVID
őstag

Én nagyon bánnám, filmezni is mindig a ps-en szoktam.

(#45) velizare válasza DEJVID (#44) üzenetére


velizare
nagyúr

akkor ti nem veszitek meg. :p

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#46) Garyka válasza DEJVID (#44) üzenetére


Garyka
tag

P4 vagy P3? Hasznalsz ra kulin szoftvert pl Kodi vagy Plex?

(#47) DEJVID válasza Garyka (#46) üzenetére


DEJVID
őstag

Őőőő Ps3 DVD meg Blu-Ray korongokkal :D

(#48) Garyka válasza DEJVID (#47) üzenetére


Garyka
tag

Azok meg mik a playstationstore-bol toltotted le? :D

(#49) Blindmouse válasza TheLegendary (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Sokféleképpen lejjebb lehet venni a PS4 fogyasztását.
Lehet hogy felfutott a gyártás, és kisebbre vették a feszültségét a gépnek.
SSD-re cserélik a HDDt.
Kicserélik a kínai 220W-ra túltervezett gagyi tápot valami nyugati modernebb belsejűre.
Kétszer akkora memóriacsippeket raknak bele emiatt fele annyi megy el kommunikációra.
Hozzáadnak pár fázist a tápláláshoz. Ha jól látom 6 fázissal van megtápolva, csak azt kibővíteni az optimális kb 9-10-re csak azzal tudnak 10-15W-ot nyerni a fogyasztáson.
Másik optikai meghajtó
A külső ASIC-ok egybeintegrálása, vagy lecserélése mittomén egy ARM-mel.
Magasabb input feszültség miatt nagyobb hatásfok.
Lehet ha összeadnuj nem jön ki 50% csak 40% de el lehet marketingnek adni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#50) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Esetleg becserélhetnék ingyen a már eladott nagy dobozokat kicsire. Ezzel így azt üzenik hogy nehogy megvedd megjelenéskor a gépet, mert beszopod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.