Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Semmi szemléltető ábra ? :F

[ Szerkesztve ]

(#2) misx


misx
senior tag

"másrészt meg vagy bő két évig max vga-t kell cserélnem, hogy élvonalbeli gépem legyen/maradjon."

Hát ha neked két évig lesz elég egy i7... :U
2 év múlva talán meg is tudja majd venni az átlagember fia...

(#3) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ez így baromi száraz egy írás. Az embernek végig sincs kedve olvasni. Jó lenne bele pár kép. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) yolan


yolan
őstag

Erre vártam a legtöbbet 4 hétet majd feladtam a várakozást

hetet :B

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5) bmwk1200s válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Bocsi, de ez nem képregény! ;] :DDD
Ettől függetlenül én köszönöm, hasznos írásnak gondolom. :R

Látom az utolsó képen, hogy a HyperThreading szépen fut! :DD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#6) arus12


arus12
csendes tag

Jó kis konfig ez, szeretni fogod! Nekem is ilyen van! Amúgy teccik az írás is.

(#7) Shockwave12


Shockwave12
csendes tag

Én ugyanígy vagyok, i7-920, MSI x58 Platinum és Geil Ultra 3x2GB CL6. Érdekes volt a gép első indítása persze második bios-tisztítás után tudtam egyáltalán belépni a biosba és beállítani a memet... utána már elég korrektul ment :) . Mondjuk még most az IDEs vinyók eléggé bottleneck szerepet töltenek be, na az lesz a köv. investment... utána egy 5870 és végül egy procihűtő, mert most még a dobozos lóg rajta. De király már így is a kütyü :K

(#8) mv


mv
aktív tag

Én is hiányolom a képeket, főleg az összeszerelés menetéről és az összerakott gépről. Ettől függetlenül tetszik az írásod, az új gépedet pedig használd egészséggel!

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#9) Warpig


Warpig
aktív tag

Nekem is az volt az első, hogy SATA-s dvdt vettem, mert azok a széles IDE kábelek kib@szott idegesítőek egy idő után. Arról nem is beszélve, hogy akadályozzák az átszellőzést is. Ezért volt furcsa, hogy ráköltöttél nem kevés pénzt és azt az 5-10k-t már sajnáltad, de végül mégis vettél egyet :DD
Köszi a cikket!

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#10) old gray válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


old gray
addikt

Igyál hozzá sört. :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

1,5-2 újnyi hely
Nem ujjnyi? ;)

(#12) JanR


JanR
addikt

Azert az egyes folyamatokhoz tehetnel kepeket:U
Volt par helyesirasi problema, de ettol eltekintve jo iras :)
Ha neked ez a konfig 2 evre van, akkor mit szoljak en? :DDD
Most vettem Q6600-ot, remelve, hogy 1-2 evig meg elmegy, ezt 2 foglalatos dolgot tul akarom elni... Vagy maximum veszek AMD-t :)

(#13) dangerzone válasza JanR (#12) üzenetére


dangerzone
addikt

Én meg speciel az E8500-ról lecserélt E6750-emmel akarok kihúzni másfél évet. :)

Qru: Jó kis beszámoló. Viszont az emberek képekkel teli mesekönyvet tudnak csak a szívükbe zárni. Belül mindenki gyerek..:)

(#14) total90


total90
veterán

Nekem bejött az írás, sima kis beszámoló... jóféle :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) Mace Windu


Mace Windu
csendes tag

Végre nem mindenki nonstop tesztet akar csinálni, hanem tapasztalatokhoz juthatok anélkül, hogy átnyálazom a fórumot! Köszi a beszámolót!

Azt nem tudod, mi változott a C0 és a D0 közt? Anyagminőség? Csak mert gondolom a D0-nál kevésbé van jelen a szivárgó áram hátránya. Pedig elvileg ugyanaz a gyártástechnológia. Vagy nincs akkora különbség mint anno a Q6000-eseknél?

[ Szerkesztve ]

I created Vaapad to answer my weakness: it channels my own darkness into a weapon of the light.

(#16) hito válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


hito
nagyúr

Azt még érteném, hogyha ezt egy erotikus történet topicjába írnád, no de így... :U

Ja, a cikket én is feszült figyelemmel olvastam végig, köszi az infókat :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#17) devast


devast
addikt

Ejj, mi lesz így a q6600-al? :O Enyém még csak 1 éves, de még legalább 2 évet ki kell bírnia (architektúrát általában ~3 éves ciklusokban fejlesztek).

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Huhh en meg itt varom a sok GHz es eredmenyeket :D
Folytatast akarok! :)

...

(#19) Qru


Qru
MODERÁTOR

Köszön a dícséreteket, majd a helyesírást javítom este. :R
Igen első blikkre kicsit száraznak tűnhet, majd teszek bele pár képet, hogy lightosabb legyen. A végén ott a galéria, ott találtok képet az egész konfigról, de majd teszek az írásba is párat.

Mace Windu: D0-aknak alacsonyabb az alapfesze és valamivel jobban húzhatóak álatlában, noha ugye ebből sem űbertuningos mindegyik. Kb akkora a különbség mint Q6600 esetén a B3 és G0 között.

#nincsbennetarcsi

(#20) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Használd egészséggel az új cumókat!! :C

when the sun shines, we'll shine together

(#22) Mace Windu válasza Qru (#19) üzenetére


Mace Windu
csendes tag

Na ha picit utánanéztem volna, kiderült volna, hogy alapfesz eltér. :B Akkor tiszta minden most már, köszi a választ!

I created Vaapad to answer my weakness: it channels my own darkness into a weapon of the light.

(#23) Def26


Def26
félisten

"Maga a W7 RC gond nélkül leküzdötte hogy alaplapot és processzort cseréltem alatta. Eltartott egy darabig amíg frissítgetett de végül gond nélkül ment tovább a rendszer."

Ennek azért örülök, hogy nem kell egy komplett konfig cserénél új op. rendszert húzni. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#24) Black Bird


Black Bird
csendes tag

A sebesség teszt egyenlőre elmarad... Az ott "egyelőre" szeretne lenni gondolom. :))

Köszi az írást. ^^ :R

(#25) gtamate2


gtamate2
veterán

Grat az íráshoz! :C
Nem gondoltam volna hogy lecseréled a Q6600-ad, de gondolom meguntad :)
Odaírhatnád hogy mennyibe fájt a művelet, érdekelne hogy mennyiből van meg a komplett gépem lecserélése i7-re (mivel hasonló a gépem mint a tied volt), ja és szerintem elég sok az a 2k a procihűtő foglalatáért.. Várom a további i7 élményeidet/teszteid!

*Sn0w

(#26) WD40


WD40
aktív tag

Az ismeretségi körből sokan megkérdőjelezték, hogy minek még i7, és miért nem elég a 3,6GHz-es Q6600 a hozzá társított 4GB 1000MHz CL5-ös rammal?! Egyrészt kinek mi a hobbija, másrészt meg vagy bő két évig max vga-t kell cserélnem, hogy élvonalbeli gépem legyen/maradjon.

Nem irígységből írom, vagy ilyesmi, de mi a fa.. -fenére fogod használni az i7 nyújtotta többletet? Mert bő két évig szerintem az előző konfigod is elég lenne, szintén csak VGA cserével. Abszolút nem értem, hogy cserélheti le valaki az erőművét egy drágább erőműre, amit még úgysem fog tudni kihasználni*? Jó, ez a hobbid. De akkor sem értem.

Amúgy jóóó gép, csak még túl jó, *ha nem videót vágsz, vagy orrba-szájba renderelsz iparilag :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#27) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali.
Jó kis írás. De tényleg jó lett volna néhány saját kép mert ez így tényleg nagyon száraz.
De nem kritizállak mert én még ilyet sem tudnék össze hozni:D
Én is az UD4P mellett döntöttem anno, utólag derült ki hogy nem a legjobb vétel volt számomra. Mert szerettem volna még egy GTX260-ast beszerezni, amit elég jó áron be is tudtam volna szerezni. Csak mivel a drága tervezők a PCIE slottok közé rakták mind két PCI foglalatot, ezért a hangkártyámat eleve nem is tudnám használni :(( Pedig ahhoz ragaszkodom.
Úgy hogy vagy marad az egy VGA-s rendszer, esetleg később egy két GPU-s kártyával, vagy alaplap csere lesz :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) Mace Windu válasza Cyberpunk (#27) üzenetére


Mace Windu
csendes tag

Vagy veszel egy külső hangkeltőt. :)

I created Vaapad to answer my weakness: it channels my own darkness into a weapon of the light.

(#29) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás és gratula az új gépedhez (bár én is megtehetném, hogy ez legyen a hobbim :) ).
Azonban az írásból én is hiányolok képeket, grafikonokat.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) Cyberpunk válasza Mace Windu (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja. pont mostanában akarok majd össze dobni egy ütős sztereó rendszert. Rádió erősítővel meg mindennel ami kell. Az zenét hallgatni sokkal jobb lesz.
De majd még elválik, bár nálam a hang fontosabb mint az fps elégé vájt fülű vagyok ezért az alaplapi zaj keltő az felejtős:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Gratulálok az új konfigodhoz. Használd egészséggel. :C

Teljesítményben gazdag boldog új korszakot kívánok Önnek, és családjának. :DDD

Jah, és még egy. Én a helyedben azért újrahúznám a rendszert, a későbbi kellemetlenségek miatt. Valamiért nem bízok én annyira meg Billékben, hogy már ezt is simán ki lehetne hagyni, egy merőben , és totálisan új konfig váltásnál. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) Killing


Killing
addikt

Én maradok az irigykedésnél. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#33) Qru


Qru
MODERÁTOR

Egy két helyesírási hibát javítottam (köszönöm az építő kritikákat ez ügyben is mindenkitől).

gtamate2: Ez használtan volt 2k Engusztól (köszi érte ezúton is), boltban 3,6k-ért láttam. Borsos egy fém darabért, nem mondom... :( De aki i7-et akar ilyen korán... :D

Hát az árak borsosak így cakk-pakk 150k volt. Tételesen: UD4P: 47k, i7 920 OEM: 47k (kb, mert ezt cseréltem 1:1-ben így pénzforgalmat nem generált), OCZ Platinum: 49k. Gondolkoztam Corsair Dominator 1600 CL8-on, az 45k volt de ezen a 4k-n már nem spóroltam ha ennyit beleöltem a rendszerbe. Tudom más összesen vesz ennyiért konfigot de megdolgozok/-tam ezért a pénzért nem csak úgy odatolták a lóvét rá.

WD40: Sokan emlegetnék az ősöket ha bevallanám, hogy még a 3,6-os Q6600 is bőven sok volt amire használom a gépet és tulajdonképpen a kettővel ezelőtti 3,15GHz-es E6300 is elég lenne. :D De néha azért keményen megdolgoztatom, olyankor jól jön a kraft, realtíve gyakran tömörítek több gigás állományokat pl.

Cyberpunk + Dr. Romano: Pakoltam bele képeket, így már emészthetőbb, meg szebb is.

tzsolesz: Kimentem az adatokat és rakok fel új W7-et, ez úgy is csak RC, tehát ilyen teszt jellegű a dolog még, csak olyan izgi volt, hogy több mint 10 év után legyen egy legális windózom... :D Am a másik winyón lévő XP totál behalt a lap cserétől. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ez megint egy ilyen "nézzétek mim van" típusú cikk?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) carrot


carrot
tag

Használd egészséggel. Nekem nem tűnt száraznak, élvezettel olvastam végig.

(#36) #43960832


#43960832
törölt tag

Jó, hogy a 920-as i7 konfigból kivetted a floppy meghajtót. :DDD

(#37) Qru válasza Blindmouse (#34) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ez egy bemutató, review ahogy az angol mondaná. Megelőzhető vele pl, hogy 1000x feltegyék a kérdést: Giga X58 és OCZ ram jó párosítás? Az. Illetve aki ilyen cuccokat vesz az tudja kb mire számítson első körben.
Ez egy tipikus középkategóriás i7 konfig semmi extrém nincs benne, ennyi erővel egy újdonságról szóló tesztet/bemutatót se olvass el ha nem tudod leküzdeni az irigységed. Gondolom azt is kutyázod aki pl a tiednél szebb lakással rendelkezik és megjelenik a lakáskultúrában. Ez építő jellegű bemutató, nem hencegés.

carrot: :R

mod:

area_51: Jah itt volt az ideje. :D Évek óta nem is használtam már.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38) Levin01


Levin01
őstag

Dúl a válság :DDD

(#39) Dr. Akula válasza Def26 (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez max azért lehetséges, mert nincs benne WGA, a Vista reg már alaplaphoz van kötve, ha lapot cserélsz, mindenképp újra kell regelni, gondolom a W7-nél se lesz másképp.

(#40) Kolondrum


Kolondrum
félisten

"Az ismeretségi körből sokan megkérdőjelezték, hogy minek még i7, és miért nem elég a 3,6GHz-es Q6600 a hozzá társított 4GB 1000MHz CL5-ös rammal?! Egyrészt kinek mi a hobbija, másrészt meg vagy bő két évig max vga-t kell cserélnem, hogy élvonalbeli gépem legyen/maradjon.
(A dologhoz hozzá tartozik, hogy eredetileg csak vga-t akartam cserélni végül sikerül a meglévő vga-n kívül kb minden mást kicserélnem.)"

Ez tök jó dolog, de amikor én gépet veszek te már mögöttem leszel, értelmetlen pénzt ölni a hetesbe, de te tudod! :R

(#41) Foo


Foo
tag

"élvonalbeli gépem legyen/maradjon"......bzmg! nekem is hasonló konfigom van, de nem azért raktam össze,hogy élvonalbeli gépem legyen, hanem azért mert a régi 3100+ sempron szrról kényszerű volt a váltás és a pénz is adott volt.... válság ide vagy oda! arról nem beszélve, hogy legalább öt évre terveztem ezt a pc-t. szal az én értékrendem szerint ez a motiváció kicsit sántít. a Q6600 meg még mindig jó, és lesz is még egy darabig. noh mind1! ettől eltekintve azért alapvetően nem volt rossz írás. és itt van pár kép az enyimrő hencegésképpen:
[link]
:N

(#42) Bluegene válasza Qru (#33) üzenetére


Bluegene
addikt

igen én is azon a véleményen vok, hogy egy tunningos Q6600 még mindig üt

mennyivel lett gyorsabb? 20%-kal? megért ez annyi Szent Istvánt?

de kinek mi a hobbija :D

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#43) Dr. Akula válasza Bluegene (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg. :)

(#44) Bluegene válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


Bluegene
addikt

igen csak most kiad sok pénz kismértékű gyorsulásért

aki okos az akkor ad ki (sok) pénzt mikor nagyságrendbeli gyorsulás várható(AMD Bulldozer, Intel Sandy Bridge, másfél év múlva, azok már 32nm-esek lesznek és dupláznak vadonatúj architektúra, nem a core)

na akkor meg ő nem akar pénzt kiadni, mi meg akkor fogunk :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#45) Kolondrum válasza Bluegene (#42) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát ki mire költ nem? Mindenkinek van mániája, pistikének gép, janikának bélyeget, stb! Én most telóra álltam rá! :DD Kapásból 6 számjegyűt! (boltba annyi! ;] )

[ Szerkesztve ]

(#46) zolikaDB válasza #41133696 (#1) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hát, öcsém, majd lefostam a bokám a géped láttán! Értem én, h hobbi, kb én is így vagyok vele, de az i7 elég költséges dolog. Persze ez a konfig egy igényes összeállítás! :C
Viszont valamit nem értek:
"Az alaplap körítése bőséges, egyedül a CF csatlakozót hiányoltam belőle, ha már 2 és 3 csatlakozós SLI hidat is adnak mellé illetve egy külön fém merevítőt."
WTF??? Van rajta SLI? Vagy csak híd? Ill te szeretnéd, ha egyszerre lenne CF és SLI?
Amúgy a specifikációkat nézve annyi extra van a lapodon, h i7 kompatibilis!?
Egyébként néztem én is lga1366-os lapokat, iponon volt egy összehasonlító teszt, és valami 25-30k körül már van microATX-es Asrock lap :DDD

(#47) D1Rect


D1Rect
félisten

Grat az új konfighoz. Nekem tetszett az írás. ;)

(#48) Dr. Akula válasza Bluegene (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor is lesz egy majd a jövőben bevezetendő, mégszuperebb, méggyorsabb proci, miért vennél homokpartot, ha várhatsz a homokpart2-re is? ;)

(#49) Dr. Akula válasza zolikaDB (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem az iponon kell nézegetni alkatrészt, hanem itt az apróban, ár alatt.

(#50) Tolkarius


Tolkarius
tag

Szép kis konfig, majd egyszer nekem is ilyenem lesz (amikor kb egy jelenlegi pentium 2 szintjén lesz, mert az azért még sajnos jó messze van). Bárki bármit mond nekem tetszett a teszt, várom majd az alaposabbat is! kösz :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.