Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Engem csak az hozna vidám hangulatba, ha végre nem omlana össze a Firefox sorozatosan Win8.1 alatt...

Kriminális

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Hehe, én már vagyok olyan vénember, hogy még használtam Mosaicot. Azok a régi szép idők, amikor az egyik legnagyobb feature az volt, hogy ki lehetett kapcsolni a képek automatikus betöltését (mert ugye háttérkép kellett minden lapra, a felsorolásokat is színes bogyókkal kellett megcsinálni stb.), és ettől szárnyra kapott a böngészés. És akkoriban még kB/sec-ben mértük a letöltési sebességet.

***

Azt értem, hogy a Unicode-16 helyett miért hatékonyabb egy 8-bites stringkezelés. (Fele akkora méret.) De miért épp Latin-1, amikor a világ többsége nem ezt használja? Miért nem a gépen default ANSI kódlap, vagy UTF-8?

Kíváncsi leszek az ütemező okosítására. Majd akkor lehet megpihenni, ha egyetlen, kicsit hibásan megírt javascriptes oldal nem fogja lefagyasztani az egész FF-et. Ki lehet próbálni pl. a CIB netbankját: amíg a betöltődésre vár az ember, ha átméretezi az ablakot, még mielőtt a Java biztonsági kérdés feljönne, a teljes FF lefagy.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) dajkopali válasza joghurt (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

oh, emlékszem az első tankönyvre még a kilencvenes évekből, ami az internethasználatra oktatott (ha előkerül, írok is róla) :)
kiemelt, hangsúlyozott tanács volt, hogy hogyan lehet a képmegjelenítést kikapcsolni, hogy ne lassítsuk a böngészőt - hát igen, akkor még más sávszélességekről volt szó :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) shteer válasza Graphics (#1) üzenetére


shteer
titán

Most orulnom kellene, hogy nalam 1x se omlott meg ossze? :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) Atti777 válasza Graphics (#1) üzenetére


Atti777
senior tag

Nekem semmi gondja 8.1 alatt

Путин, иди нахуй!

(#6) Graphics válasza shteer (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom mi a gondja baja.. talán majd egy újratelepítés, most úgy is küzdök mással a laptopon / optibay-hdd-ssd szentháremség /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) VaniliásRönk válasza Atti777 (#5) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Linuxon viszont (Ubuntu alapú disztrókon legalábbis) hibás a persona kezelés (Windowson működik), a toolbaron feketék maradnak a karakterek a beállított témától függetlenül. "Jó móka" vaktában kattintgatni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Debianon és Chakrán semmi baja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

IE használtam még jóval a Chrome megjelenése előtt. Aztán áttértem Firefoxra, mert IE-hez képest egy fokkal jobb volt, és gyorsabb, viszont elég sokszor kifagyott, többször mint az IE.

Aztán amint megjelent a Chrome azóta is azt használom, és hibátlan. Nincs semmi csicsa, gyors, és stabil.

(#10) CPT.Pirk válasza bbTamas77 (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kíváncsi voltam ki lesz az első Chrome-os. :) Utoljára amit láttam Chrome-ot, az képtelen volt lefrissíteni magát, újra kellett telepíteni...

Btw. ha egy gépen még az IE is gyakran fagy, akkor felveti a kérdést, hogy a géppel / oprendszerrel minden rendben van-e.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Esetleg arról is megemlékezhetünk, hogy a Netscape hogyan is múlt el piacvezető lenni: A Microsoft a Windowsba építette az IE-t, majd sok-sok év múlva lett belőle ejnye-bejnye, ami már csak halottnak a csók. Mission accomplished, Netscape kinyírva, piaci részesedése megszerezve.
Közvetve ennek "köszönhető" az ActiveX, és hogy a mai napig nem lehet kinyírni az IE6-ot, mert nagyvállalati környezetben annyi helyen használnak még ActiveX-es cuccokat.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) troller


troller
senior tag

Azt nem értem mér kellett elbaszott króm kinézetet erőltetni a régi helyett, pláne átvenni azt az idióta szokását, hogy az utolsó fül bezárása bezárja az egész böngészőt, ahelyett hogy a gyorsindítóra váltana. :W

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#13) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

fajafox powwa, yeeehhha!!!!!! :C

(#14) Sub-ZeRo válasza bbTamas77 (#9) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem mindez, csak fordítva. Igen, IE-re megyek vissza. Most az opera sem jön már be, pedig a 25 verziót nyomom. Annyi kellene csak, hogy egy kedvencek szonkronizálás legyen windows 7 alatt és akkor jó lenne. Na jó, meg egy adblock plus is jó lenne. Tudom, van rá, amit külön kell feldobni hozzá. De add-on-ra gondolok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15) SirCsimbók válasza troller (#12) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Azt nem értem...hogy az utolsó fül bezárása bezárja az egész böngészőt, ahelyett hogy a gyorsindítóra váltana. :W"

na mondjuk azt én se

[ Szerkesztve ]

(#16) Ice&Lime válasza Graphics (#1) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezzel én is így vagyok sajnos, nekem is többször volt már, hogy befagyott. 8.1-re nem tudom miért nem tudják stabilizálni.

[ Szerkesztve ]

(#17) KAMI911 válasza joghurt (#11) üzenetére


KAMI911
aktív tag

A cikkben linkelve van a régebbi cikk, de most ide is linkelem:
http://itcafe.hu/cikk/mozilla_firefox_nyolc_eves/a_mosaictol_a_netscape-ig.html

(#18) bbTamas77 válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


bbTamas77
aktív tag

Nem kell ahhoz újratelepíteni, hogy frissíteni tudd, névjegynél tudod megnézni a verziószámot, és egyben frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

a munkamenet-visszaállítás megbízhatóságának növelése

Hogy ennek a hiánya hányszor megszívatott már.:( Nagyon időszerű volt az implementálása, nem tudom miért húzták eddig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) CPT.Pirk válasza bbTamas77 (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, csak nem működött. Pörgött pörgött aztán nem tudta megcsinálni, többször próbáltam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) myke01


myke01
senior tag

Ez nem Chrome majmolás , hogy a címsorból is lehet keresni. :D Előbb-utóbb lassan ki is egészíti majd ,mint a Chrome : "A várható kifejezés szolgáltatás használata a keresések és URL-címek kiegészítésére a címsávban"

(#22) Elims


Elims
veterán

Remélem kijavították ebben azt a hibát,ami egy pár hete kínozza a mozillát a gépemen.Borzalom lassú. :-/

(#23) leeate válasza joghurt (#11) üzenetére


leeate
senior tag

"nagyvállalati környezetben annyi helyen használnak még ActiveX-es cuccokat."

Ezt komolyan mondod? Mert én ezt nem vagyok képes elhinni.. Ahogy eleve azt sem, hogy még használnak valahol IE 6-ot, főleg nagyvállalati környezetben.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#24) DRB válasza troller (#12) üzenetére


DRB
senior tag

about:config -> browser.tabs.closeWindowWithLastTab = fals

Pont a FF ne tudná, extrém módon testre szabható, csak azt a beállítást nem találom, így hirtelen, hogy mi legyen az után, hogy az utolsó ablakot bezártad(alapból az alapértelmezett kezdőoldalt adja be), természetesen ettől még azt is be lehet állítani, de majd megkeresem.

[ Szerkesztve ]

(#25) DRB válasza DRB (#24) üzenetére


DRB
senior tag

Utolsó ablak helyet utolsó fület akartam mondani(írni). :B

(#26) schawo válasza myke01 (#21) üzenetére


schawo
titán

Magyon helyes döntés, egyik fontos oka, amiért eddig a Chrome-ot preferáltam, és az FF csak másodlagos böngetőként volt.

(#2) joghurt
Ó, a MOSAIC óriási luxus volt, én gophert is használtam :DDD

(#23) leeate
Amelyik cég ennyi idő alatt még mindig nem tudta lecserélni a szoftvereit normálisra, annak úgy kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Én továbbra is boldogan használom a rókát gond nélkül.

(#28) Ringman válasza Oliverda (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

Session manager addon erre a feladatra nekem jól bevált.

[ Szerkesztve ]

(#29) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elképzelhető, hogy Mint specifikus?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#30) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Firefox egyrészt tényleg gyakran összeomlott nálam is, másrészt nagyon sokáig várakozik ha valami script áll meg, ami kvázi fagyás, mert ha van rá lehetőség, kényelmesebb kilőni és újraindítani. Nálam ez csak a NoScripttel szűnt meg. Csak az van engedélyezve amit használok is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31) tothzoltan


tothzoltan
tag

Én sok év után Operáról váltanék a rókára, de egy hetes nyüstölés után bizonyos esetekben borzalmas lassú, úgyértem nincs meg a "folyékony" munkamanet. Akadozik, laggol 2-3 tabbal is egy kisebb atomerőműn is. (pl. Prohardver rendre szétesik, egy facebook newsfeedet scrollozva meg meggyullad a Q9650 a gépházban ... nonszensz)

Amiben az FF gyenge abban az Opera erős, és fordítva. a Google-t a Chromejával meg csak azért sem engedem be az intimszférámba. Safari meg sehol a Windowson. ...
Így 2014-ben egyszer már csak eljuthatnánk oda hogy ha nem is egy mindenki számára tökéletes böngészőt, de egy viszonylag letisztult megjelenésű (pl Safari), gyors (Safari Opera közt félúton), jól testreszabható (FF), néhány kényelmi funkcióval ellátott (logikus felépítésű könyvjelzők, smooth scrolling), és biztonságos böngészőt sikerüljön letenni az asztalra. ... Az Firefoxban volt minden reményem. Tovaszállt. :(((

[ Szerkesztve ]

I'm thinking different.

(#32) Kékes525 válasza joghurt (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is használtam anno. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kollégánál arra utaltam, hogy ha az IE is rendszeresen összeomlik nála, akkor ott valami más gond is van mert az nem egy jellemző dolog.
Nálam leginkább a flash okozott csak gondot, de mióta kiszervezték külön folyamatba, már csak magának csinálja a bajt, de azt is ritkán.
Régebben próbáltam a noscriptet de kényelmetlennek éreztem, mert túl sok mindenre kellett rákattintani egy pár oldalon, hogy működjenek az alap dolgok így nem használtam tovább.
Mondjuk ami számíthat a megakadások ellen, pipelineingot mindig használtam régen is, de az meg már alapértelmezetten be van kapcsolva a frissen felrakott rókában is ha jól emlékszem.

Aztán hogy a Mint problémája-e hiányos GUI azt meg merném kockáztatni, hogy igen. Látva hogy Debianon is tök jó (a Mozilla repós Iceweasel, ami gyak. csak a logoban tér el az FF-től), a Mintnek meg azt hiszem saját FF csomagja van, lehet ott rontottak el valamit vagy az ablak kezelő nem tökéletes benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Mindig olvasom "új FireFox" és mindig azt látom/kapom, lassú/instabil....

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35) troller válasza DRB (#24) üzenetére


troller
senior tag

Köszi, át is állítom. :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#36) troller válasza tothzoltan (#31) üzenetére


troller
senior tag

Operával mi a problémád, ha nem titok?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#37) Kékes525 válasza Sanchez638 (#34) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, hogy használod, nálam gyors és stabil, pedig sok kiegészítőt használok. Az tetszik benne, hogy nagyon könnyen testre szabható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) attilav2 válasza Graphics (#1) üzenetére


attilav2
őstag

Használd a waterfoxot. Ez egy 64 bites firefox fork. Meglehetősen stabil. www.waterfoxproject.org

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#39) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Nekem a 30 és 31-es verzió is fagyott, a 29-aset nem tudom, de a 28-assal nem volt probléma.
Most tegyem fel a 28-asat? Mikori is az?

(#40) Ringman válasza tothzoltan (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

a Google-t a Chromejával meg csak azért sem engedem be az intimszférámba

comodo dragon és srware iron elvileg ki lett gyomlálva, nem kémked.

(#41) Sanchez638 válasza Ringman (#40) üzenetére


Sanchez638
addikt

:DDDDDDDDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#42) Ringman válasza Sanchez638 (#41) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy igen?

(#43) bozont


bozont
veterán

60fps videó támogatás még mindig nuku. :(

munkamenet-visszaállítás megbízhatóságának növelése
Ez viszont örvendetes, volt már a dologból pici kellemetlenség.

(#44) SirCsimbók válasza bozont (#43) üzenetére


SirCsimbók
tag

ezért kell (többek között) a videó linkjét rendes médialejátszónak átpasszolni, és azon nézni a videót, nem böngészőn keresztül.

nem az FF-ről beszélek. bármilyen böngésző esetén célszerű

(szerk.)

Is FF ON? Yep, its ON! :C

[ Szerkesztve ]

(#45) hemaka


hemaka
nagyúr

Kap egy esélyt, aztán majd meglátjuk. :D
Mostanában már nem igazán vagyok megelégedve a Chrome sebességével.

[ Szerkesztve ]

(#46) tothzoltan válasza troller (#36) üzenetére


tothzoltan
tag

"Operával mi a problémád, ha nem titok?"
Nem titok. Nincs smooth scrolling, egyre esztitétikátlanabb GUI, szinkronizáció hiánya, a korábban sokkal innovatívabb fejlesztések manapság félmegoldásokba csúsznak át és mindig az az érzésem, hogy gyorsnak ugyan gyors de mintha csak valami béta verziót használnék. Plusz a háromhetente érkező zsákbamacska autoupdatek amikről épp sose tudod, hogy hogyan teszik tönkre az addigre épp használhatóvá konfigolt böngészőt.
Használom már kb 7-8 éve, úgy hogy mindig az Operára esküdtem a biztonságossága és felhasználói élménye miatt. Na hát az "új" motorra és szisztémaváltás óta ez sajnos csak halványodik.

I'm thinking different.

(#47) Ice&Lime válasza tothzoltan (#46) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én operát nem használok, de firefoxot már majdnem a kezdetek óta, és sajnos mostanában eléggé leromlott a minősége a fagyások miatt, ilyen régen nem volt nálam csak mostanában, hogy állandóan jön egy újabb verzió.

(#48) tothzoltan válasza Ringman (#40) üzenetére


tothzoltan
tag

Leetséges, nem próbáltam őket ... de a GUI nem épp a csábító kategória. Tudod olyanok ezek a böngészők mint a nő. Szeretnénk ha nem csak okos lenne, de szép is. ;)

I'm thinking different.

(#49) #68372224


#68372224
törölt tag

Én a kezdetek óta Firefoxot használok, soha (!) nem omlott össze eddig. Gyenge hardveren is remekelt, valamint a jelenlegi, masszív laptopon (Win 8.1 x64) is hasít. Soha nem váltanék, 1-2 hónapja kipróbáltam a Chrome-ot tartósabban, 1 hétig bírtam. Nem töltött be egy csomó képet, csak félig. Rendszeresen!

(#50) sanzi89


sanzi89
addikt

Gondolom gyári .msi package-t és .gpo-t még mindig nem adtak ki ehhez a sz...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.