Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Vártam már a Predator SSD-ket, kicsit még csökkenhetne az áruk és be is ruháznék egyre. :K

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#2) #16729600


#16729600
törölt tag

Mintha kissé drágák lennének ezek a külső vinyók nem? :) Én decemberben vettem Amazonon egy 3TB WD-t 84 euroért.

(#3) Re-Tech válasza #16729600 (#2) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Te 3,5" külsőt vettél. Ezek 2,5"ak.

(#4) PSti


PSti
tag

Szánalmasak azok az "USB3-as" pendriveok, amik az USB2 maximumát se érik el írásban.

(#5) #16729600 válasza Re-Tech (#3) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igaz :R Épp " csak " a lényeget nem sikerólt észrevennem :B

(#6) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Csak én vagyok az egyetlen aki szívesebben látná egy rep. vagy űr szimulátor mellett inkább a T.Flight Hotas X-t mint a drágábbik T-16000M-et?! Kinézetre mit ha épp ez utóbbi lenne olcsóbb...

(#7) gerii válasza #16729600 (#5) üzenetére


gerii
addikt

Attól még tényleg számalmas, hogy egy 1TB-os 2,5" külső HDD minimum 20k... :(((

(#8) jedis válasza gerii (#7) üzenetére


jedis
senior tag

Főleg hogy 2TB-os már 30-tól van !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#9) TK36


TK36
aktív tag

Ennek a DataTraveler SE9 G2 USB 3.0-ás végű 'csodának' mi haszna ha csak ennyire képes? Vagy én nem értem/értek valamit.? ;)

Internso merevlemezek hol helyezkednek el a WD és a többi között?

[ Szerkesztve ]

(#10) Ferkósza válasza TK36 (#9) üzenetére


Ferkósza
tag

Hát igen, elég felemásra sikeredett... Esetleg a 100 MB/s olvasás miatt lehet jobb, ha a nagyobb programokat pendrive-ról telepíted közvetlenül.

(#11) Vesa


Vesa
veterán

Thrustmaster előállhatna már egy középutat képviselő HOTAS rendszerrel. A Warthog a csúcs, de drága -bár teljesen reálisan-, a X HOTAS olcsó, cserébe elég gyenge minőség...
Olyan 50-60eFt körül kéne egy rendes, precíz HOTAS mágnesszenzorokkal...

A tudomány a valóság költészete!

(#12) Borisz76 válasza TK36 (#9) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt nem tudnám eldönteni, hogy hol helyezkedik el....de 1 dolog biztos :

Toshiba merevlemezek, átcímkézve.

Én nemrégen vettem 4TB-os modelleket 118 Euróért / db áron.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13) kalimist


kalimist
aktív tag

Nem tudom honnan vettétek a Thrustmaster T500RS 180.000 Ft-os árát de pl. Merlinnél 129.900 Ft, máshol még olcsóbb ha van éppen raktáron.

(#14) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Az a pendrive... :( hát akkor jó esetben 3 óra alatt tele is tudod pakolni. :)

(#12) Borisz76 Hol? :)

[ Szerkesztve ]

(#15) pusszycat válasza Lolka Bolka (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell megvenni és kész. Sokan csak a márkát és a külsőt nézik. Na jó a márka az nálam is befigyel a külső is de a sebesség dönt. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Borisz76 válasza Lolka Bolka (#14) üzenetére


Borisz76
veterán

Notebooksbilliger.de oldalról rendeltem 4 db 4 TB-os HDD-t.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17) Zsmester89


Zsmester89
őstag

:) Azért durva ára van annak az xbox-hoz is jó joysticknak :) Annyiért már kap x1-es vagy ps4-es joyt. :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#18) Akybron


Akybron
aktív tag

Tuti, hogy az XB280HK UHD mellett 144Hz-re képes? Bárhol nézegetem, 60 Hz-et találok.
Az Acer oldaláról letöltött PDF sem említi, csak a 60 Hz-et. A DP1.2 tudása sem nagyon engedné.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#19) chabeee


chabeee
tag

bírom ezeket a kímélő üzemmódokat. Miért nem egyből csak az van benne ? :D :F

(#20) Sesy


Sesy
aktív tag

a powecube-on lévő usb aljzatba mit lehet csatlakoztatni? mondjuk mehet onnan az ipad vagy iphone töltése?

Born stupid... Try again!

(#21) Sesy válasza PSti (#4) üzenetére


Sesy
aktív tag

mit javasolsz akkor milyen usb3-as pd-ot vegyek? sajnos nincsen most időm utána menni... 32-64 gb kéne

Born stupid... Try again!

(#22) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A 128GB-os pendrive ára már jó lenne de a pozitívum itt ki is merül.Külön lassítót tettek bele?

Wasabi...

(#23) Piftuka válasza SunMount3r (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

Továbbmegyek...

Egészen elképesztő, hogy miközben reneszánszát élik az ún. "gamer" eszközök, és az ilyen előtaggal, monitort, számítógépházat, fejhallgatót, alaplapot, videokártyát, egeret, billentyűzetet, és ki tudja még mit lehet kapni, a PC-s játékvezérlők piacán közel 10 éve gyakorlatilag nem történik semmi.

Én még emlékszem, hogy a '90-es évek végén, a 2000-es évek elején, a "nagyok" (Logitech, Microsoft, Thrustmaster, ACT Labs, később a Saitek) szinte havonta licitáltak egymásra újabbnál-újabb joystick, gamepad és kormány megoldásaikkal. Ráadásul több, igazán nívós Force Feedback-es megoldással is előrukkoltak.

Manapság pedig szinte nem kapható semmi érdemleges az átlagos játékosok számára. A cikkben említett TM modellek is már sok évvel ezelőtt jelentek meg.

Annyi változás történt, hogy a H.O.T.A.S. ára közel a duplájára nőtt, ami arcpirító.

Mindent összevetve van egy-két kínai, no name, gagyi játékvezérlő, amit nem is érdemes megvásárolni, illetve vannak a több tízezer, vagy akár több százezer forintos játékvezérlők, amelyek még véletlenül sem az "átlagos" játékosoknak lettek kifejlesztve.

A közben a fent említett "gamer" cuccokat, gyakran igen magas áron viszik mint a cukrot...

Veszett a világ, komolyan mondom.

"Aquila non captat muscas."

(#24) Jim74 válasza Piftuka (#23) üzenetére


Jim74
nagyúr

A T100 a közel 40ezer forintos árával és a 270 fokos elfordulásával vicc kategória, amikor ennyi pénzért Logitech DFGT-t lehet kapni...

(#25) Mercutio_ válasza Borisz76 (#16) üzenetére


Mercutio_
félisten

A te linkeden 3,5"-os HDD van, a cikkben 2,5"-os...

Ezek a NEC IPS-monitorok annyival jobbak a Dell-eknél, mint amennyivel drágábbak, illetve hol helyezkednek el az azonos árú vagy tudású Dell-ekhez képest?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) Borisz76 válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudom.
Csak kérdés volt, hogy honnan vettem a 4TB-os HDD-t.
Kérdésre válaszolva linkeltem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27) Mercutio_ válasza Borisz76 (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hopptényleg :B :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28) abéla válasza Vesa (#11) üzenetére


abéla
senior tag

Esetleg egy Saitek X-55 Rhino ? 50-60k elég baba hotas és sztem a 120k-s warthogtól a full-fém + HAL -ban marad le (ez utóbbit mondjuk nem értem)

Mondjuk én vettem egy 16000m-et meg egy Saitek Throttle Quadrantot, oszt' megvan a HAL-effektes hotas 30-ból :DDD ... najó talán a warthogból a full-fém kivitel + típushűség + brutál kinézet miatt ha hozzámvágnának egyet, egye-fene lecserélném a mostani kombót.

A fentebbi kérdésre válaszolva: nekem volt hotas-x -em, előtte egy saitek cyborg 3d-m és iszonyat idegesített a potik folyamat "cicergése/mászkálása" pontatlansága, ami idővel (főleg a hotas-x) egyre romlott. Persze tudom wd40, meg egyéb otthoni praktikák, de azt gondolom sokat elárul a 16000m-ről, hogy DCS-ben X / Y axis dead zone 0-n van, persze hosszútávó progozissal nem szolgálhatok. De az bizti hogy nincs fizikai kontakt a HAL-nak köszönhtően, ergo nem "kopik" el, mint a poti. (z + throttle tengely viszont normal szenszoros)
Az egyetlen hátrány 16kM-nél a bazári, idegesítő zöld ledvilágítás, de azt meg el kell nyisszantani a fenébe :)

Kormányban megfontolandó alternatíva lehet /a Logitech g-sorozat mellett/ a Fanatec paletta : legyen az jó középkat vagy modular high (end), lévén a középkat a logitech g27-tel egy kat., de árban talán jobb(GT3 RS), a high cumók meg ütik a cikkben szereplő Thr high cuccokat (mondjuk árban is, de itt már ez kevésbé számít) a modularitás pedig példaértékű (nameg a kompatibilitás is).
Mondjuk a profik (nem én, nekem egy lassan 10 éves cumóm van :B ) úgyis összeválogatják a nekik tetsző cuccokat, mindenesetre örvendetes, hogy legalább van miből.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#29) PSti válasza Sesy (#21) üzenetére


PSti
tag

Például itt van ez 64 gigás 150/70 olvasás / írással 15 ezerért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) pusszycat válasza Sesy (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy ez [link] 12408 Ft.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

NEC monitor jöhet. :)

(#32) kpal


kpal
veterán

Hyperx SSD tetszik ,de amiatt nem veszek másik lapot ,inkább marad a SATA megoldás .

(#33) F34R válasza PSti (#29) üzenetére


F34R
nagyúr

(#34) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Érdekes, egy használt autó árát játék-kormányra költeni... :F :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#35) helltp


helltp
aktív tag

6300Ft egy elosztóért, csak mert felfüggeszthető? Mióta számít ekkora művészetnek az asztal hátuljára 2 csavarral felfúrni egy sima 1000Ft-os elosztót?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#36) kromatika


kromatika
veterán

DataTraveler SE9 G2 USB 3.0 :W Nagyon gyér.

(#37) kenwood


kenwood
veterán

Az ssd-vel kapcsolatban ket kerdes merult fel bennem :
- az 330 mega nem karcsu egy kicsit? 20 ezer forintos ssdk is tudnak 450-550-et.
- miert szerepel egy olyan link a hirdetesben,amely egy nagykerre mutat? bejelentkezes nelkul semmilyen informacio nem erheto el a jtc oldalan.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Ehh, tökre vártam az USB 3 -as Datatravellert a most meglévő 2.0 leváltásához, mert nem igazán találtam más olyat, ami kulcscsomóra akasztható, nem kupakos, nem tologatós, és fém, erre megjön ez a szerencsétlenség. Nem is értem mit képzeltek...

(#39) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Nagyjabol masfel eve vettem 1Tb -os kulso vinyot nagyjabol 14000 Ft- ert 2.5" kivitelben, ezeket valahogy draganak talalom.

(#40) kerekfej válasza fondorlatos (#39) üzenetére


kerekfej
addikt

Romlott a forint.

(#41) Piftuka válasza Jim74 (#24) üzenetére


Piftuka
veterán

"A T100 a közel 40ezer forintos árával és a 270 fokos elfordulásával vicc kategória, amikor ennyi pénzért Logitech DFGT-t lehet kapni..."

Egyetértek veled. Mindazonáltal a DFGT már közelebb van a "profi" kategóriához, mint az "átlagos" játékosok által várt, erős középkategóriába pozicionált termékektől.

Bárhogy is... tartva, amit írtam fentebb, én ilyen szempontból bizony visszasírom a '90-es éveket.

"Aquila non captat muscas."

(#42) kenwood válasza Uncool Ben (#38) üzenetére


kenwood
veterán

nem kepzeltek semmit,az usb 3.0 felirat csak disznek van rajta,viszont alig kerul tobbe,mint egy noname 2.0-as.
a jobb usb2-es pendriveok pedig dragabbak nala.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.