Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iMaverick


iMaverick
addikt

Ismét egy jó kis leírás a tolladból (billentyűzetedből? :K ). Köszönjük!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2) kamillo67


kamillo67
tag

Köszi Hungi! :C

(#3) FlickAir válasza kamillo67 (#2) üzenetére


FlickAir
aktív tag

Ez komoly? Ez komoly!!! :)

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#4) paolinho


paolinho
őstag

Hát ez tényleg komoly, amennyiben működik. Én azért még várok egy kis referenciát, mielőtt nekilátnék, mert amilyen béna vagyok, tuti csak elb.sznék valamit.

Ja, és csatlakozom én is a köszönet nyilvánítókhoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) kamillo67 válasza paolinho (#4) üzenetére


kamillo67
tag

Délután majd kipróbálom, és visszajelzek( volt akinek nem ment).
Nekem nem gond egy ROM újrahúzás, vagy egy visszaállítás TWRP-ből.

(#6) hungobungo válasza kamillo67 (#5) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Az egész eljárást eddig egy mtk6577-es telefonon teszteltem, de részleteiben már régóta így magyarítok telefonokat (a magyarított fájlok visszarakását szoktam másképp megoldani).

Ha valami gond lenne, értelmesen próbáljátok megfogalmazni a hibajelenséget, és akkor tudok segíteni!

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#7) iMaverick válasza hungobungo (#6) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem sem jött össze! :N

Végigcsináltam a leírást. (Annyi kommentet hagy fűzzek hozzá, hogy nekem pl. nem ment a működő Android alóli system lemásolása... A TAR-os összejött.)

Még valami: ha jól látom, a ZIP-nek a sima "tárolás" vagy "leggyorsabb" beállítás kell... Itt melóban "max"-ra volt állítva és a CWM Recovery nem óhajtotta látni...

Naszóval! Összepakkoltam úgy ahogy írtad, utána ZIP (a tömörített fájl gyökerébe, tehát nem a "ROM" mappával tömörítettem össze. ;] )

Teló újraindít CWM-be és látszólag csinál valamit, csak az volt a gyanús, hogy rohadt gyorsan felmásolta az APK-kat és a Framework-öt. Értsd: 1-2 sec.) Utána kértem, hogy mentse el a LOG-ot. Tessék:

AROMA INSTALLER version 2.56
(c) 2012 by amarullz xda-developers

ROM Name : AROMA INSTALLER
ROM Version : 2.56
ROM Author : <support@amarullz.com>
Device : Not Defined
Start at : Thu May 30 09:24:55 2013

line 1 col 1: syntax error, unexpected BAD, expecting IF or STRING or '!' or '('
1 parse errors

Installer Error (Status 6)

End at : Thu May 30 09:24:55 2013

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8) iMaverick válasza iMaverick (#7) üzenetére


iMaverick
addikt

Kipróbáltam, nem a tömörítés mértéke nem tetszett neki, hanem hogy csupa nagy betűvel volt írva... Tehát:

a CWM Recovery csak a kisbetűs kiterjesztéssel óhajtja látni az update zip-et! (Szerintem a legegyszerűbb, ha az egész fájlnév+kit. csupa kisbetű.)

Viszont az Aroma csak nem csomagolja ki a fájlokat...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#9) hungobungo válasza iMaverick (#8) üzenetére


hungobungo
aktív tag

hmm... kitakarítottam egy csomó mindent az aroma installerből, lehet hogy ezért lett szintax error.
Este cserélem és tesztelem az installer csomagot :((

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#10) iMaverick válasza hungobungo (#9) üzenetére


iMaverick
addikt

:R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#11) hungobungo válasza iMaverick (#10) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Na cseréltem a csomagot, szedjétek le újra. Most teszteltem is egy Star N9589-esen, lefutott rendben. LINK

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#12) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Az első visszajelzés alapján működik másnál is! :)

Ha valaki használni tudta, írjon egy sort! Köszi!

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#13) iMaverick válasza hungobungo (#12) üzenetére


iMaverick
addikt

Próbálom!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14) iMaverick válasza iMaverick (#13) üzenetére


iMaverick
addikt

Működik! Köszönjük szépen!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15) fil


fil
őstag

Szuper!
A második verzió tökéletes!
Köszönöm. :R

(#16) paolinho válasza hungobungo (#12) üzenetére


paolinho
őstag

Custom ROM-ot ennél felhasználó-barátabb módon magyarrá tenni szinte lehetetlen. A leírás és a segédprogramok együtt hibátlan tökéletest alkotnak. Simán érthető, és lépésről lépésre alig fél óra alatt sikrült megalkotni a magyar környezetet. Nagy vagy hungobungo! Nagyon köszi! :R

(#17) DJGABI


DJGABI
addikt

üdv!

ezzel a módszerrel állnék neki (mivel zip-es gyári rom nincs A820-ra), fájlok megvannak, gyakorlatilag az egész system partíció, TWRP mentéssel. Aztán itt akadtam meg. Van ugye [ez] a fordításunk, hogy adom ezt be jbart-nak?

Másodjára ugrok neki, most épp így próbálom: van ugye a forrás zip, van a fordításnak a könyvtár struktúra [link] (most épp ide raktam, ezzel a device/a820-szal fogadta csak el, mainba simán nem), így indítom [link] (decompile nem volt bepipálva, vagy 30szor próbáltam előtte míg rájöttem...). Most már fél órát eltököl, kimenetnek látszólag jót ad (eddig 2 perc alatt lefutott, csak simán bemásolta a fordítás nyers fájljait a kész zip-be....), de apktool-al visszafejtve és megnézve még mindig nincs benn a values-hu mappa a fájlokba :(((

Ja az meg a másik hogy ahogy samsungos romoknál a framework-res.apk mellett van twframework-res.apk, itt is van egy lenovo-res.apk, azt nem kellene beadni jbartnak? bár előbb jó lenne ha rendesen fordulna a cucc... de előttem már próbálkoztak és nem működött, azért gondoltam erre mint hibalehetőség

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#18) iMaverick válasza DJGABI (#17) üzenetére


iMaverick
addikt

Te egy kicsit másképp csinálod... Mármint ahhoz képest, ami nálam működött.

Pl. a forrás fájlnak a zip-em nem volt így kicsontozva, mint amit Te beadsz neki: én nemcsak az app-ot és framwork-ot tettem bele a zip-be, hanem az egész paksamétát. (Ez a csak az app és framework dolog majd a flashelhető Aroma telepítőbe kell.)

A másik amiben eltért a nálam működő dolog, hogy az online fordítási letöltést adtam be neki.

A 2 perc biztos nem jó, nekem is vagy 7-10 percet szöttyörgött a 4 magos Corei5-ön...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#19) DJGABI válasza iMaverick (#18) üzenetére


DJGABI
addikt

egészet beadni felesleges neki, csak ezekkel a fájlokkal foglalkozik, szóval az kilőve mint hibaforrás.
magyar nyelv most is van, az online kb ugyanaz, a lenovo specifikus appokat szeretném/szeretnénk lefordítani.

komolyan mondom csodálkozok, hogy működik egyáltalán ez az alkalmazás itt sokatoknál, annyira igénytelen, annyira nem figyel semmit, semmi hibaüzenet, csak dolgozik...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#20) paolinho válasza DJGABI (#19) üzenetére


paolinho
őstag

Lehet, hogy felesleges mindent beadni, de nem mindegy az idődnek?! Mert nekem simán belefér 10-20 perc. Lassan egy hónpja kínlódok ezzel, és most már nincs akadálya a magyarításnak. Én beraktam az egész system fájlt aztán 20 percig hozzá sem kell szólnod a jBarthoz. Amikor megvan a fordítás, akkor a leírás szerint koktélosítod az Aromával, és már magyarul is gügyög a telód (legalább is jelentős részt). Miért igénytelen? Mi az ami hiányzik még abból, amire szükséged volna? De tényleg. A telóm (Amoi n828) 2 frissítését magyarosítottam vele, és én egyáltalán nem mondanám azt, hogy igénytelen. Persze ez megítélés kérdése, de nekem nagyon bejön ez az egész. Én azt gondolom, hogy hungobungo igazán tutkót alkotott a "béna nyelv-tudatlanoknak", legalább is én nagyon örülök ennek a lehetőségnek.

(#21) iMaverick válasza paolinho (#20) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

Ugyan én csacsogok angolul, de nem sértődök meg, ha magyarul beszél hozzám a teló...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22) Vicu21


Vicu21
tag

Hi,

KPT A5-öm van. A fordítást megcsináltam,feltelepedett,de azóta az android billentyűzet leáll hibaüzenettel találkozom...
mit ronthattam el?

(#23) arfer válasza Vicu21 (#22) üzenetére


arfer
aktív tag

Próbálj felrakni egy másik billentyűzetet, én az Anysoft Keyboard-ot ajánlom, magyar kiosztással.

(#24) iMaverick válasza Vicu21 (#22) üzenetére


iMaverick
addikt

Átraktad a nyelvet magyarra? Nekem addig csinálta ezt az Amoi N828-cal, amíg nem tettem magyarra a nyelvet... Utána korrekt a cucc.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#25) Vicu21 válasza iMaverick (#24) üzenetére


Vicu21
tag

átraktam..
viszont a fordítást ofline csináltam...https://github.com/hungi/HUNGARIAN_TRANSLATIONS
lehet ez a gond?

(#26) DJGABI válasza Vicu21 (#22) üzenetére


DJGABI
addikt

billentyűzetet lehet nem kellett volna fordítani.... ha megvan az eredeti latinIME akkor tedd vissza

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#27) Vicu21 válasza DJGABI (#26) üzenetére


Vicu21
tag

vágós...
de most ott tartok, hogy nem csak a billentyűzet, de sokminden másis elszáll rajta...
nem látja pl az SD kártyát...
most rakom vissza rá a mentést

(#28) paolinho válasza Vicu21 (#27) üzenetére


paolinho
őstag

Ez véletlenül nem egy másik ROM, mint ami eddig fent volt? Mert a fordítás nem csinál ekkora galibát. Én magam vagy 5-6 alkalommal teszteltem már, és minden alkalommal probléma mentesen zárult az ügy.

(#29) Vicu21


Vicu21
tag

azt a romot (system mappa lezippelve) fordítottam, ami fent volt...
most kezdem előről...

(#30) paolinho válasza Vicu21 (#29) üzenetére


paolinho
őstag

Hát ez így elég érdekes! Nekem is minden alkalommal kidobott valami angol szöveget a billentyűre, de ezt én csak átléptem, és már ment is minden rendben, amikor magyarra változtattam a nyelvet a beállítás alatt.

(#31) Vicu21 válasza paolinho (#30) üzenetére


Vicu21
tag

huh.
müxik :)
és már három telefonon :)
amit csináltam, hogy kiszedtem a lefordított mappából javasolt billentyűzetet(latin) és kicseréltem.. ettől (?) meggyógyult :)
köszönöm a tippeket!

(#32) hungobungo válasza Vicu21 (#31) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Néha, ha angolon marad a rendszer fagy a LatinIME, de csak addig amig magyarra nem váltod. Érdemes előtte pl. a Morelocale-vel áttenni magyarra a rendszert, és csak utána kicserélni.
Nem volt időm kinyomozni, lehet hogy a fordítás bugos, átnézem.

MINDENKÉPPEN AZ ONLINE VERZIÓT HASZNÁLJÁTOK, MERT CSAK ABBAN JAVíTOM A HIBÁKAT!

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#33) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
Probalkozok ezzel a magyarositassal G3Nnel, de mindig hibauzit kapok:

Mi lehet a gond?

(#34) hungobungo válasza M3oH (#33) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Oda van írva: a Burgerz-es extra patch-eket nem tudja letölteni.
Használd a legújabb java-alapú verziót, és a beállításokban szedd ki a "download extra packages for rom..." pipát.
A beállításokban MINDEN elől vedd ki a pipát, ha csak magyarítani akarod, az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#35) M3oH válasza hungobungo (#34) üzenetére


M3oH
addikt

Koszi!
Hat most eddig jutottam:
[18.06.2013 13:52:36] I: KEDD 18.06.2013 13:52:36
[18.06.2013 13:52:36] I: Copyright: 2012-2013, BurgerZ <az.burgerz@gmail.com>
[18.06.2013 13:52:36] I: <http://burgerz.pro>
[18.06.2013 13:52:36] I: All Rights Reserved
[18.06.2013 13:52:36] I: *************************
[18.06.2013 13:52:36] I: Welcome to jBART v0.7.9
[18.06.2013 13:52:36] I: *************************
[18.06.2013 13:52:36] I: Initialization.....
[18.06.2013 13:52:36] I: HOME: E:\Mobil\jBART-master\
[18.06.2013 13:52:36] I: DATA: E:\Mobil\jBART-master\data\
[18.06.2013 13:52:36] I: TOOLS: E:\Mobil\jBART-master\data\tools\win\
[18.06.2013 13:52:36] I: SETTINGS: E:\Mobil\jBART-master\data\settings\
[18.06.2013 13:52:37] I: USER: e:\Mobil\jBART-master
[18.06.2013 13:52:37] I: AAPT: E:\Mobil\jBART-master\data\tools\win\aapt.exe
[18.06.2013 13:52:37] I: FRAMEWORKS INTALL DIR: E:\Mobil\jBART-master\data\res_if
[18.06.2013 13:52:37] I: JAVA VM: 1.7.0_21
[18.06.2013 13:52:37] I: Initialization complete
[18.06.2013 13:53:20] I: Current file: system.zip
[18.06.2013 13:53:20] I: Extracting ROM file...
[18.06.2013 13:53:29] I: Repo: https://github.com/hungi/Android-JB-Translation
[18.06.2013 13:53:29] I: Downloading sources from github.com...
[18.06.2013 13:53:33] I: Extracting sources to local directory...
[18.06.2013 13:53:34] I: Repository downloaded and unpacked successfully
[18.06.2013 13:53:34] I: Preparing translation...
[18.06.2013 13:53:34] I: Language folders found: 1
[18.06.2013 13:53:34] I: LANG 1: Hungarian
[18.06.2013 13:53:35] I: File 'E:\Mobil\jBART-master\workdir\baseROM\system\build.prop' does not exist
[18.06.2013 13:53:35] I: Installing jBART framework files...
[18.06.2013 13:53:35] I: Framework installed to: E:\Mobil\jBART-master\data\res_if\2.apk
[18.06.2013 13:53:35] I: Framework installed to: E:\Mobil\jBART-master\data\res_if\3.apk
[18.06.2013 13:53:35] I: Framework installed to: E:\Mobil\jBART-master\data\res_if\4.apk
[18.06.2013 13:53:35] I: Framework installed to: E:\Mobil\jBART-master\data\res_if\5.apk
[18.06.2013 13:53:35] I: Installing ROM framework files...

Es itt megall, 1ora mulva is 0% a szamlalo. gondolom ebbol nem lesz mar semmi :)

(#36) hungobungo válasza M3oH (#35) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ez milyen rom? Milyen telóra?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#37) muchacoado válasza hungobungo (#36) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Nálam is ez a helyzet, Umi x1s , több romot is próbáltam de nem sikerül. A System mappás módszert ugyan lefordítja de 1mp alatt telepíti is...

[ Szerkesztve ]

(#38) muchacoado válasza muchacoado (#37) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Ez zajlott le 2 mp alatt:

AROMA INSTALLER version 2.56
(c) 2012 by amarullz xda-developers

ROM Name : AROMA INSTALLER
ROM Version : 2.56
ROM Author : <support@amarullz.com>
Device : Not Defined
Start at : Wed Jun 19 09:39:58 2013

Telepites megkezdese
Szukseges segedprogramok inditasa...
Fajlrendszer felcsatolasa...

about to run program [/tmp/mount] with 2 args
about to run program [/tmp/mount] with 2 args
Telepites folyamatban
Leforditott fajlok telepitese
Extract: /system/app/AdupsFota.apk
Jogok beallitasa
Dalvik-cache torlese
Telepites befejezve
script result was [1]

Installer Sucessfull (Status 0)

End at : Wed Jun 19 09:40:00 2013

(#39) muchacoado válasza hungobungo (#36) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Sikerölt! A gyári romokat nem szerette, custom rommal működik! Umi X1S :R

(#40) M3oH válasza hungobungo (#36) üzenetére


M3oH
addikt

Szia!
Gyari rom, Jiayu 3GS. Megeshet, hogy akkor itt is az a gond, mint a kolleganal. De custom rom, tudtommal nincs ra, igy nem tudom kiprobalni.

(#41) petrot


petrot
tag

Nálam remekül működött, köszi a leírást! :)

(#42) hungobungo válasza M3oH (#35) üzenetére


hungobungo
aktív tag

"aster\data\res_if\5.apk
[18.06.2013 13:53:35] I: Installing ROM framework files...
Es itt megall, 1ora mulva is 0% a szamlalo. gondolom ebbol nem lesz mar semmi :)"

akinek itt megáll, az azért van mert rosszul zippelte be a donor könyvtárakat: a zip-be belenézve ezt kell átni:

"system"

nem pedig ezt:

"app"
"framework"
....

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#43) Carline


Carline
őstag

A Mega letöltésre hibát ad: Temporarily unavailable

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#44) pach-adams


pach-adams
tag

Na akkor... követem a leírást, és magyarosítom a Goophone X1-et :D
(Sajna a tulzott "ROM-buzera" mániám oda vezetett, hogy újra kellett rakni és nem találtam hozzá magyar ROM-ot)

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#45) paolinho válasza pach-adams (#44) üzenetére


paolinho
őstag

De így is tökéletes. Nem? Én is annyit cserélgettem a ROM-okat anno, hogy se szeri se száma, míg rá nem találtam a mostani legtutibbra (Amoi n828). Hungobongo módszerével magyarosítottam, és most már lassan 3 hónapja felé sem nézek (na jó ez nem igaz) a Needrom-nak. Azóta is tökéletesen fut mindenféle szempontokra tekintettel.

(#46) pach-adams válasza paolinho (#45) üzenetére


pach-adams
tag

Hát... a tökéletestől azért kicsit messze van. Leginkább valami működő Pacman vagy Cyanogen ROM-nak örülnék legjobban. :P

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#47) iMaverick válasza pach-adams (#46) üzenetére


iMaverick
addikt

CM-nek én is örülnék. Sajnos azonban még csak most kezdték meg portolgatni a MediaTek-es SOC-okra, így a konkrét készülékekre még tipp sincs, hogy mikor lesz. (Ha lesz egyáltalán valaki, aki megfőzi.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#48) pach-adams válasza iMaverick (#47) üzenetére


pach-adams
tag

Mondjuk jelenleg beérném egy full magyar nyelvű sima 4.2.1-gyel is :D
Amikir kezem közzé került a telefon akkor az volt, csak hát... sikerült egy kis DPI állítgatással kinyírni.
Vagyis egyáltalán nem szereti ha az alap 240-et átállítják bármi másra :/

Valahogy meg kéne szerezni a magyar szoftot erre a Goophone X1-re :R

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#49) paolinho válasza pach-adams (#48) üzenetére


paolinho
őstag

Miért nem szólítod meg Vjankovics82 , vagy ducducduc fóromtársakat? Nekik elvileg az van. Hátha tud valamelyikőjük segíteni egy mentett ROM-mal. Egy próbát megér. Keresd ITT őket.

iMaverick Ez a CM engem is érdekelne. Tab-on már próbálgattam, bár ott touch problémám volt vele. Tudsz erről közelebbi infót is? Lesz ez Amoi-ra (vagy más kinai telóra) is?

(#50) iMaverick válasza paolinho (#49) üzenetére


iMaverick
addikt

LINK

Ahogy nézem a kommenteket, eléggé nyögve-nyelős a dolog... Egyelőre leginkább csak a MT6577-tel foglalkoznak... Dual-sim-mel meg egyáltalán nem (ha jól értettem)... Szóval messze vagyunk attól, hogy itt konkrét készülékekre legyenek CM-ok... :N

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.