Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) bélus91


bélus91
tag

Thx a tesztet :R . Nem tudom engem valahogy nem győzött meg a p9 :=/

(#3) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Nagyon szép és minőségi telefon. megállja a helyét a nagyok közt, sőt!
Elég jó lett ez a kamera, akárki akármint mond. Nyilván aki ért hozzá az tényleg nagyon jó képeket tud lőni vele. Automatán sem rossz, bár amit Bone raw-ból csinált az még jobb. A fekete-fehér képek is tetszenek, tényleg eléggé részletgazdagok. Leica azért nem egy utolsó kis cég optikában..
A 4K videó meg nem tudom kinek hiányzik, nekem nem. Az emberek 95%-ának az FHD is bőven jó. Ha elterjed a VR (ha lesz ilyen) akkor majd értelmet nyer a 4K, de addig csak erőforrás pazarlás. (szerintem)
Az ára is elfogadható, tekintve hogy a kamerarendszer nem semmi. Bár azért beleférhetett volna a nyomásérzékeny érintőpanel. (most hirtelen nem tudom a huawei minek nevezte el)

(#4) xmaas


xmaas
őstag

Hmm nem is rossz keszulek, akartam panaszkodni hogy a kepek nem valami jok de utana meglattam a raw kepeket nah azok tenyleg rendben vannak

(#5) Luck Dragon

Köszi a tesztet. Nagyon tetszik a kütyü és a fényerő különösen tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) m@xsys


m@xsys
senior tag

Figyelemre melto darab. :R

(#7) Sys85


Sys85
veterán

Engem eddig a P széria teljesen hidegen hagyott,a legkisebb vágyat se éreztem egyiknél se a birtoklásra,max a Mate 7-8 ami tetszett,de most ez a P9 nagyon bejön minden szempontból! :)

(#8) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Brutálisan szép ez a telefon, az a kamera keret a hátlapon nagyon jól néz ki.
A kamerát én semmiképp nem nevezném kiemelkedőnek(kicsit marketingszagú az egész), de hozza amit kell. Visszanéztem a lumia 950xl tesztjét, és azokat a képek egy kamerával is jobbnak tűnnek nekem, főleg este. Ettől függetlenül ez egy nagyon jó csúcskészülék.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Csak átfutottam a cikket, nincs most rá időm teljesen végig olvasni.
A raw-ból mókolt képek tényleg jók mobilhoz mérten. A design is rendben van és a garancia sem rossz, igaz csak Budaörsön van szervizük, ha jól tudom.
Raw képeket F-F-ben is lehet csinálni?

(#10) fornettisuti


fornettisuti
veterán

köszi a tesztet

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#11) kymco


kymco
veterán

Tetszik a telefon, szívesen kipróbálnám. Nagyon jól,összerakottnak tűnik.

www.refujvaros.hu

(#12) papi77 válasza hemaka (#9) üzenetére


papi77
addikt

Köszi a tesztet.
Megfontolandó számomra,de lehet,hogy G5 lesz belőle!

Az első: NOKIA 1611

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez igen! Az akksit leszámítva minden téren jó vagy kiemelkedő a cucc és az ára is sokkal kedvezőbb, mint a többi csúcskészüléknek (nyilván itt nincs QHD). A kamera képei is marha jók, főleg a monokrómok és a raw-ból készítettek. Csak így tovább!

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) Beri78


Beri78
őstag

Kár volt elolvasnom, mert már majdnem döntöttem, hogy mi lesz idén - erre most ez is... :O
Teszt alapján jó kis telefon - már csak meg kell fogdosni ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#15) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nagyon szép a telefon, ha HTC logo-t kapna se fintorogna senki, tényleg gyönyörű. De az UI... :/

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16) Sys85 válasza tDr1v3r (#15) üzenetére


Sys85
veterán

Novát rádobva máris barátságosabb a UI! :D

A tavalyi év nem volt nagy durranás telefonok szempontjából,nem volt nehéz választanom,de idén gondban leszek! :D
S7,HTC10,P9,NEXUS 6P és akkor az új iPhone és a Note 6 még sehol sincs! :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Nagyon jó telefon lett,de a HTC 10 még mindig szimpatikusabb...és 20e ft-vel drágább :(

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#18) atike


atike
nagyúr

Nagyon tetszik! :R

Az lett volna az igazi aduász, ha ezt adják 150-ért, a Plus-t meg ennyiért. Azt hiszem piacot robbantottak volna vele. Így is jó vétel még ennyiért is, de ebben az ársávban azért már eléggé alaposan átgondolja az ember, hogy melyiket is veszi meg...

(#19) janes1976


janes1976
őstag

Jó úton halad a gyártó, sztem, ez is szép lett. Mondjuk nekem konkrétan a Mate 8 az etalon. :D

Árban a Mate 8-at már 150k körül meg lehet venni 2 év hivatalos garival. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#20) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Tetszik, de én inkább a Nexus 6P-t vagy a Mate 8-at venném a kijelzőméret miatt

Huawei Mate 9

(#21) Laca7601


Laca7601
tag

"...Az egy SIM-es variáns nem nélkülözi az NFC-t, a dualSIM-es viszont igen..."
Miééé??
Nem, mintha annyira hiányozna, de akkor sem értem.
Ettől eltekintve a bőszavú kommentkirályt idézném:

"Kéne"

😊

(#22) zsoleer


zsoleer
senior tag

Jó lett a p9, egy baj van vele sajnos az ára 180k lett ez sajnos hogy a g5 190k-ra lett beárazva ez igy nem éri meg.Mert 10-15 ezer forintos difi ezen a szinten már nem számit.Kiváncsi vagyok a g5 tesztre de az lg szerviz ,a szoftveres fejlesztések ,mind az lg melett szólnak.3 év garancia
Jó dolog de hol lesz ez a telefon már 3 év múlva?

[ Szerkesztve ]

(#23) kymco válasza zsoleer (#22) üzenetére


kymco
veterán

Te három évig használod? Leesett :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#24) SolidMetal91


SolidMetal91
csendes tag

A kidolgozott RAW-ok elképesztőek. Azokra túlzás nélkül azt lehet mondani, hogy - 2010-es - DSLR minőség, ha csak a tiszta részletességet, vonalélességet nézzük. RAW oldalról hands-down ez a legjobb mobilos kamera, amit láttam, és a JPG-k is nagyon jók. Sosem adok ki 150+ ezret egy telefonért, de lehet, hogy jövőre erre cserélem a Redmi 3-t (mondjuk a 2-3 napos üzemidő hiányozni fog).

(#25) dankoi


dankoi
csendes tag

Hatalmas köszönet a RAW képekért és a rendkívül részletes kamera tesztért!
Az éjszakai képeken tényleg durván kijön a kézi és a manuál mód közötti különbség, RAW-ban pedig tényleg hihetetlen jó képeket lehet készíteni vele! :C

Idén végre érdemi fejlesztéseket is letettek az asztalra a gyártók kamera fronton.

Elméletileg nincs különbség az elmélet és a gyakorlat között, gyakorlatilag viszont...

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Eloszor amikor kiprobaltam is markáns véleményem az volt, hogy kiváló.

Minőségi telefon, jo hardver , szoftver. A kamera nagyon jó, es az ara is megfeleo.

A teszt az utóbbi idők egyik legreszletesebb írása, A kamera főleg!

Köszi :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Sys85 válasza zsoleer (#22) üzenetére


Sys85
veterán

Én pl előbb adnék ezért pénzt mint a G5ért! :)
Hogy hol lesz ez a telefon?Használtpiacon,ahol a hosszabb gari miatt igen kelendő lesz majd abban az időben,arról nem is beszélve hogy nem mindenki cserélgeti évente,vagy 2 évente a telefonját,azoknak pl nagy előny a 3 év gari. :)

(#28) Graphics válasza Sys85 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pontosan, ezt garisan simán többet fog érni :)

Meg hezitalok mit kéne vennem, de az uzemido fontos szempont, a Huaweinek kellene most mar egy 5-5,5" nagy aksis telefon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) tDr1v3r válasza Sys85 (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az a baj, hogy a Nova nem tüntetné el a teljesen szétcseszett almenüket, notification shade-t és társait... nekem ez így nagyon nem jön be, pedig simán köröket ver a 6P-re a kinézet.

Sajnálom hogy szoftveres téren még nem tudtak felnőni a nagyokhoz, a kinézet nagyon ott van. Na majd legközelebb...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30) Graphics válasza tDr1v3r (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit a tesztben is írtak. Nem mindenkinek jön be..

Nagyokhoz? Nem tudom, de nekem a nagyok rendszere nem jön be.

Kinek van igaza? Senkinek.

Nekem volt több Huaweihez is szerencsem, es egy valami nagyon bejött , a rendszer.
Nem a vizuális megjelenes. A hasznalat során apróságok, könnyen es jól működő rendszer

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) atike válasza tDr1v3r (#29) üzenetére


atike
nagyúr

Érdekes meglátás, mivel az EMUI pont az egyik legjobb nem alap gyártói felület... :U Nagyon sok apróságot és komoly dolgot is megcsináltak benne, amit a Google kihagyott eddig.

De hát neked nem tetszik, van ilyen.

(#32) puncsos33


puncsos33
csendes újonc

Azért nem olyan rossz az ára...180k...s7 210k ennek jobb a kamerája,s7- meg vízálló + qhd,kérdés + 30-at r,vagy sem ezért + ez legalább nem összetévesztendő más teloval,nem olyan biztos,hogy túlárazták a p9-et,pláne ha gyorsabban fog esni az ára,mint az s7-nek,ami elég valószínű.

G5 már más,mert ott csak 10k eltérés van kb,de kérdés mennyi embert tudnak megfogni,vagy elriasztani a legó kialakítással,kamerában eléggé egy szinten vannak a top-on,

htc10 meg tuti 200 felett lesz bőven,ilyen téren nem igazán lesznek vetélytársak + nem is vízálló,csak hogy tudjon valami +-t,mint az s7,kérdés hangzásban és kamerában mit fog tudni,mert összerakás minőségében már nem nagyon verheti a p9-et.

3-4 hónap és elég jó ajánlat lesz a p9

(#33) Sys85 válasza atike (#31) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem csak az "alkalmazástár" hiánya és az ikonok amik nem tetszenek.
App ikonok és widgetek ömlesztve...
A ui többi része pl bejön.

(#34) atike válasza Sys85 (#33) üzenetére


atike
nagyúr

Gyárilag alapból témázható... Millió egy hivatalos és nem hivatalos téma van hozzá. Mindenféle ikonnal... :)

(#35) Hallosz


Hallosz
senior tag

Klasz darab.
És már megint, vagy még mindig a méret. 4.5" miért nincs.

Mert lakni, muszáj.

(#36) Sys85 válasza atike (#34) üzenetére


Sys85
veterán

Volt Huawei-em (G7),szóval tudom,csak engem egyik se fogott meg.A Nova plusz funkciói és az alap android ikonok amik tetszenek,így mindegy melyik gyártó telóját és UI-ját használom,a gyári launcher megy az első pillanatba a kukába! :)

(#37) DJosef


DJosef
őstag

Tetszik a P9, de nem érzem azt, hogy többet adna mint a P8-am.

Ha cserélnék akkor inkább Mate8, vagy P9 Plus(ha olcsóbb lesz)

Forget about it

(#38) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Jó kis teló lett, kár, hogy nincs belőle full fekete. Tudom ez most a trend, de nekem egyre kevésbé jön be ez a 2-3színből álló teló megközelítés.

(#39) iMagic7 válasza Sys85 (#36) üzenetére


iMagic7
tag

Azok a képek :)
Köszönjük a tesztet, irtó részletes lett, amire csak lehetett kitertetek!
Az eddigi legjobb teszt idén, az egyik legjobb készülékről
Grat, iPhoneSe mellett még "ekkora" kijelzovel is igen megfontolando ajánlat lett :)

(#40) kmóricka


kmóricka
aktív tag

Kell:D

(#41) .DLL


.DLL
veterán

Brutális dinamikájú fotók! Hardveresen nagyon jó koncepció, szoftveresn kell még a lehetőségeket teljessé tenni, pl. lehessen FF RAW, illetve tudjon olyat, hogy egy kattintással lementi a színes és a FF képet is külön fájlba, esetleg mindkét szenzor RAW adatait is külön-külön fájlba. hát mi a fenéért lenne ilyen erős vas egy telefonban ha ezeket nem tudja, ez ne legyen már megerőltető feladat egy ilyen SoC-nek.

Külsőre rendben van, de az ideálistól azért messze áll sokak szerint: ez a modell lehetne 5", FHD, dedikált vezérlőgombokkal a kijelző alatt, a nagytestvér pedig 5.6" QHD és akkor mindenki megtalálhatná a boldogságát.

(P.H.)

(#42) chakram6706


chakram6706
csendes tag

Akárhogy is nézem, úgy látom én rossz helyen dolgozom :) ilyen mobilokat tesztelni megtiszteltetés lenne. De hát marad a nyál csorgatás, meg a mate 7 ( ami egyébként nagyon szuper)!

Bivaly akku a király! WP19

(#43) bigsee


bigsee
addikt

"Bónuszként jár a Huawei Magyarország 3 éves gyártói garanciája, 3 hónapos azonnali cserével meghibásodás esetén, illetve 3 hónapos kijelző cserével, ha ez idő alatt az 5,2 hüvelykes panel betörne."

Ez egyébként csak erre a modellre érvényes (vagy a többi Huawei-re is)?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#44) undersance


undersance
tag

Nagyon klassz telefon, ahogy a teszt is nagyon jó lett! :) Nem is tudtam, hogy kijött az EMUI 4.1, gondolom ez az első modell, amire ez került.

(#45) joey04


joey04
titán

iPhone SE teszt holnap lesz ezek szerint?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) Bone123 válasza bigsee (#43) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Információink szerin jelen pillanatban az a P9-re és a később érkező P9 Plusra vonatkozik.

(#47) bigsee válasza Bone123 (#46) üzenetére


bigsee
addikt

Kösz!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#48) Shyciii


Shyciii
veterán

Kamerával nem vagyok maradéktalanul elégedett. Dinamika tartomány kimagaslóan jó, de sok képen eléggé el vannak mosva a részletek, sőt...HTC M10 teszt fotóit elnézve (GSMArena) jelentősen részletgazdagabb fotókat csinál, mint a P9.

(#49) maser


maser
tag

Nagyon tetszik. Köszi a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#50) szami777


szami777
addikt

Megvett kilóra ez a telefon.
Nyáron váltok majd ketyerét, ha esetleg lenne ekkora keret, biztos ezt venném a Samu és az Lg flagship-ek helyett.
De az biztos, hogy Huawei-re váltok (honor7, p8) , nagyon szimpatikus a cég koncepciója, munkássága.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.