Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

A háza hasonlít a Lenovo Miix 2 8 tabletemhez.

[ Szerkesztve ]

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ennyiert szerintem siman megeri. Telefonalni meg nem tudom ki akarna ezzel csak ugy... Ott a BT headset, amugy meg foleg a mobilnet miatt jo a SIM.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) macskea


macskea
őstag

"Az eszköz unibody házat kapott, jellemzően alumíniumból készült"

Számomra egy ház akkor készül jellemzően alumíniumból, vagy bármilyen másik fémből, ha maga a merevséget adó keret és váz fémből van, és itt erről nincs szó. Kapott egy olcsón, lemezből előállítható leszedhetetlen akkumulátor fedelet, ennyi. Ez egy műanyag vacak, egy szép hátlappal, nem több... :R

Ettől persze még lehet jó, de aki fém eszközt keres, nem ebben fogja megtalálni a számítását.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#4) Silent77


Silent77
veterán

Jó lenne, de elfért volna még 1GB ram.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5) foxymaci


foxymaci
senior tag

"lassacskán kifutott 4.4.4"....... ? Fájó a segédfény hiánya egy középkategóriás tabletnél?
Egyébként korrekt tablet

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#6) Luser2000


Luser2000
addikt

"Huawei MediaPad T1 8.0 LTE - 4G négy ezresért"
négy ezresért??? de hát nem négyezer forint az ára...
vagy mire céloz a cím? nem értem.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#7) macskea válasza Luser2000 (#6) üzenetére


macskea
őstag

"a WiFi+3G-s változatért 65 000 forintot kell majd fizetnünk, míg a WiFi+LTE eszköz 69 000 forintba fog kerülni"

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#8) hardline válasza Luser2000 (#6) üzenetére


hardline
senior tag

Az árkülönbözetre a wifi+3g modellhez képest.

Közben látom, már válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#9) kcsa


kcsa
veterán

szvsz ez nem unibody (de látom ezt fentebb is szóvá tették).

De már ránézésre is jó minőségű cucc, a 3G-4G árkülönbség pedig arra sem méltatja a 3G variánst, hogy elgondolkozzon rajta az ember.

(#10) macskea válasza kcsa (#9) üzenetére


macskea
őstag

Mondjuk én maximum a jobb eladhatóság miatt venném a 4G-s eszközt. Vodafoneosként saját használatra gyakorlatilag nincs jelentősége.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#11) #86973952 válasza macskea (#3) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az feltehetően műanyag lesz továbbra is.

(#12) csordas11


csordas11
aktív tag

Hd kijelző 8 colon? Középkategória teteje? Khm.

(#13) kcsa válasza macskea (#10) üzenetére


kcsa
veterán

idő kérdése, nemsokára vodának is be kell kapcsolnia a 4G-t, már csak a vállalásaik miatt is. Tesztüzemben most is megy (Bp, belváros, RED előfizetőknek)

(#14) joey04


joey04
titán

A tesztben az írják, hogy nincs akadozás, de azért a tesztvideón is látszik, hogy van. az 1gb is sovány.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) rodrigez válasza foxymaci (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Annyira lassan kifutott, hogy a legtöbb készüléken még ilyen sincs, a Lollipop meg pár készülék kiváltsága eddig. :) Szóval valóban erős megfogalmazás volt. :)

(#16) #86973952 válasza rodrigez (#15) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bizony, merész szóhasználat. :)

Ilyen marad a frissítési morál, akkor nem mostanában fog megfordulni az arány. Főleg, hogy még jelenleg is futnak be a kínálatban JB -s készülékek. Pl.: MTK 6582 alatt is.

(#17) szekra


szekra
őstag

Ennyiert megeri, design unalmas viszont.

(#18) szentkuti11 válasza rodrigez (#15) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ezzel egyetértek, átírtam.

(#19) #86973952 válasza szentkuti11 (#18) üzenetére


#86973952
törölt tag

"...egy-egy apróbb megakadáson kívül semmi fennakadás nem érzékelhető a működésében."

Ezzel hol találkoztál? Milyen műveletnél?

Térkép-GPS használat közben (ha ledobod háttérbe), akkor mennyire késik a reakció? Mennyire vannak akadások (pl. ha másik programra indítasz rá)?

(#20) szentkuti11 válasza #86973952 (#19) üzenetére


szentkuti11
addikt

Böngészőnél, több lap közötti váltáskor vagy ha egy erőforrásigényesebb játék futtatása közben befut valami értesítés.

A térkép és a navigálás patentül működött.

(#21) pengwin válasza cannibal (#1) üzenetére


pengwin
addikt

és jéjjzusom, másolják az epöl kábelét!!!! meg egy 16:10-es 8"-os tablet leginkább az iPad minire emlékeztet...
- komolyan ilyen mélyre kell süllyednie a MA!-nak?!
ennyi erõvel az összes érintõkijelzõs eszköz az Apple megoldását másolja...
Szerintem ha egy laposkavicsot adok a szerzõ kezébe, arról is az alma jut az eszébe.
az unibody ház jelentését is jó lenne tisztázni, mert nem azonos a felhasználó által megbonthatatlan házzal, hanem egy darabból kialakított házat jelent. Ezen csak van egy fém burkolati elem, ellenben az ipadekkel, amiknek egyetlen fém elem a burkolata.

Üdv, pengwin

(#22) #86973952 válasza szentkuti11 (#20) üzenetére


#86973952
törölt tag

Valószínű egy frissítés vagy egy script megoldja a gondot. Az előbbit sanszos, az utóbbit nem biztos.

(#23) macskea válasza #86973952 (#11) üzenetére


macskea
őstag

Ennyi pénzért ezzel nincs is baj, csak ne sejtesse az ellenkezőjét a cikk. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

" a WiFi-only, illetve a WiFi+3G modellek egy Snapdragon 200-as chipsetet rejtenek magukban..."

8"-os tablethez S200 55ezerért?! Elég rossz vicc... :Y

Az LTE-s verzió viszont korrekt.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#25) kcsa válasza bollokcs80 (#24) üzenetére


kcsa
veterán

Abból is van négymagos A7-es SOC. Ha az van benne, nem rettenetes a helyzet.

(#26) tjb007 válasza bollokcs80 (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

8212 van benne, nem a Cortex-A5 magos 8225Q.

[ Szerkesztve ]

(#27) Sunyista


Sunyista
tag

SZVSZ remek kis eszköz, de továbbra sem értem, miért nem fér bele egy fm chip, arról ne is beszéljünk, hogy dvb-t tuner, bár utóbbi sajnos nem divat még és valószínűleg amúgyis más árkategóriában játszana, ha ezek benne lennének. Kár, így továbbra sem látom értelmét a Tab2-m lecserélésének. :)

Néma gyereknek, anyja se látja az erdőt!

(#28) atike


atike
nagyúr

Nem rossz... De 64 bites és 1 giga... Nem is tudom. Csak nekem felemás? :U

(#29) tjb007 válasza atike (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csak neked, hanem mindazoknak, akik a 64 bit → 4GB-nál több RAM dolgon nem látnak tovább. :)

(#30) kcsa válasza tjb007 (#26) üzenetére


kcsa
veterán

akkor ráéreztem :)

(#31) atike válasza tjb007 (#29) üzenetére


atike
nagyúr

Köszi, nem pont ez az összefüggés jutott az eszembe :) :DDD

(#32) tjb007 válasza atike (#31) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezen kívül még egy összefüggés van, a 64 bites rendszer és alkalmazások → nagyobb memóriaigény → min. 2GB RAM. Ha ez sem, akkor milyen más összefüggés van még ?

(#33) atike válasza tjb007 (#29) üzenetére


atike
nagyúr

Millió egy dolog jön a 64 bittel tény...

Amire én céloztam, hogy a 64 bites processzorra váltás az előrelépés (főleg ha nyalókával együtt jár), de az 1 giga ram.... Nem épp előremutat. Nem a címzés miatt, inkább az android felépítése, a programok memóriaigénye miatt, de én úgy gondolnám, hogy ha már 64 bites proci, akkor legyen legalább 2 giga... Már nem egy 3 gigás modell jön, sőt lassan 4 gigásakról is van hír (ami meg mondjuk túlzás).

Szóval a tovább nem látás nem feltétlenül helytálló. :)

(#34) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nekem mindíg plusz pont ha egy táblával lehet telefonálni. Vész esetén jól jöhet. Ez olyan, mintha egy mobil/tábla tud tölteni egy másik ezközt.
Amúgy szerintem átlagos gép, de igazán nem tudom magamnak elképzelni. Bár én wifi only-ban gondolkodom.
Ja a 64bites proci is plusz pont, csak jöjjön rá olyan droid ami ki is használja.
Szerintem nem a világ legjobb ajánlata, de nem is túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#35) hue2000


hue2000
tag

Teljesen jó kis tablet 40k-ért a Galaxy Ace 4 és ez a tab jó párost alkotna a hétköznapokban is.

Az élet mindig drága

(#36) aelod


aelod
veterán

Nagyon jó ketyere. Elég kis stramm lett ez a snap 410 azt kell, hogy mondjam. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37) ctvagyok válasza hue2000 (#35) üzenetére


ctvagyok
őstag

Hát egy 4G-s tablet mellé szerintem inkább butafon való. A kettő összesen meg már 100k felett van , miért már komolyabb mobilt vagy táblagépet is lehet venni. Szerintem az emberek nagyrésze nem egyszerre szerzi/szerezte be a táblagépét, meg a mobilját.

(#38) contaxg válasza szentkuti11 (#18) üzenetére


contaxg
veterán

Remek cikk,, gratulálok a szerzőnek!
További sok sikert éa hasonló szépet és jókat! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39) hue2000 válasza ctvagyok (#37) üzenetére


hue2000
tag

Az egyiken a filmezel a másikon közben netezel

Az élet mindig drága

(#40) macskea válasza kcsa (#13) üzenetére


macskea
őstag

A próféta szóljon belőled. Remélem jobban megoldják majd, mint a 3G-s kültéri ál-lefedettséget. :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#41) kcsa válasza macskea (#40) üzenetére


kcsa
veterán

Nemtom te merre jársz, nekem kifejezetten jó tapasztalatom van a lefedettséggel. Jobb mint a másik két szolgáltatóval :)

(#42) HXY


HXY
addikt

Én azt hittem (azért is kattintottam), hogy vagy 4000Ft, vagy 4000dollár... :N

(#43) macskea válasza kcsa (#41) üzenetére


macskea
őstag

Ha a Balaton vonalában húzol egy vízszintes vonalat, attól délre szinte mindenhol, plusz M1, M4 és a 4-es főút illetve BP. Hát... nem tapasztalom azt a kilencven valahány százalékot. Mondjuk valamiféle lefedettség mindig van, de sokszor látom azt is kiírva a kijelzőre a térerő ikon mellé, hogy "E", ami sok jót nem jelent. :U

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#44) kcsa válasza macskea (#43) üzenetére


kcsa
veterán

Járok sokfelé az országban alkalomszerűen, de ennyire rettenetesnek nem tapasztaltam, ellenben pl. a telenoros kártya alig-alig lépett el edgre-ről, leszámítva a nagyobbacska településeket.

(#45) macskea válasza kcsa (#44) üzenetére


macskea
őstag

Az Alföldön meglepően jó, de mondjuk a Dél-Dunántúl dimb-dombjain hamar letérdel a rendszer. Ez eléggé szokott fájni, mert kellene (pl) az Evernote, aminek igazán értelme ugye akkor van, ha rendesen megy mögötte a felhő. Edge alatt pl.: egyáltalán nem hajlandó szinkronizálni, és ilyenkor azért el tud borulni az agyam. :O

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) Milka 78 válasza tjb007 (#26) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nagyon leegyszerűsítem akkor a 8212-es egy Snap 400 Adreno 302-essel?

Az LTE elég baráti...olcsóbb mint a G Pad 8.0 LTE,frissebb soc-val.

(#47) tjb007 válasza Milka 78 (#46) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annál azért több a különbség a kettő közt (memóriavezérlő, kommunikációs rész stb.).

(#48) c4


c4
őstag

Ha már egy 8" tableten szeretne telefonálni a tesztelő, akkor dogja be a mikrofonos fülest vagy a bluetooth-t használná. Máris nem nevetik ki. Egyébként meg nagyon jól jöhet a 3GP, ha nincs a közelben free wifi, ugye?

(#49) Milka 78 válasza tjb007 (#47) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van valami konkrét teljesítmény a szál teljesítményről a magok teljesítményét illetően mondjuk egy 400-as ARM7-eshez képest?
Azért a Qualcom számozása elég meleg.Az jó,hogy teljes palettájuk van,de egy termékcsoporton/szinten belül össze vissza variálnak a felépítő komponensek terén.

(#50) tjb007 válasza Milka 78 (#49) üzenetére


tjb007
nagyúr

A processzormagok teljesítménye ugyanakkora, nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.