Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:46

LOGOUT.hu

Huawei Mate 8- A Kirinpáncélos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

200k-ért ajánlott? Tudom meg lehet venni kevesebbért is... de gyakorlatilag a Mate7-hez képest hangyafasznyi újítás és minimum 1,5szeres az ár. A Kirin-ben levő GPU rész meg viccnek is rossz ebben az árkategóriában. De ez nincs túlárazva mert Huawei.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) batai15


batai15
félisten

Drága. A kirin eddig nem volt szimpi,illetve az emui sem. Nagyon miui copy.

(#3) Graphics válasza batai15 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindketto reszletgazdag rendszer, a felulet meg temazhato.

A SoC technikai parameterei meg amugy se szimpatian alapszanak :)

Nekem a G8 kellene a Huaweitol, az mindent tudott amire szuksegem van

SoC kapcsan kicsit dereng az MTK Helio X20... Kicsit hasonlo a felepites

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én százszor inkább ezt venném, mint a nagymenők gépeit, bár nem olcsó az tény.

Pozitív a 800 MHz-es LTE és a dual active, a nanosim/SD foglalatért viszont kár.

B.Cs.

(#5) Legendd válasza Xaels (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Nézd, sokat gondolkodtam, de a felső kategóriában a dual active elég ritka és jó dolog. Akkuban szétveri a konkurenciát, nekem ezek már fontosabbak annál, hogy hardver, ebben a szegmensben minden gyors úgyis.

Alea iacta est!

(#6) Terentius válasza Graphics (#3) üzenetére


Terentius
őstag

Ennyiért nagyon nem kéne. Nem hiszem, hogy sokkal többet nyújt mint egy Redmi Note 2...4x annyiért.

Poco F5 12/256 Gb

(#7) Graphics válasza Xaels (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk ilyen aláírással? :D

Barmiben lehetne hibát talalni...

A Mali T880-as erejével kapcsolatosab mi a fo gond?

@Terentius: volt az elod is nalam. Nyujt, mas minoseg. Meg nem egy kategoria

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Luck Dragon

Köszi a tesztet. Nekem tetszik a kütyü.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) batai15 válasza Graphics (#3) üzenetére


batai15
félisten

Igazából ha nem a qc lenne a fő vonal hanem a kirin akkor meg a qc nem lenne a szimpi. Nálam ennyin múlik.

(#10) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

200e egy Hüvelyért már dubaji ár...

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hozza kell tenni, a Huaweinel a Honornal kell a jobb ar-erteku cuccokat keresni.

Atalakuloban van a termekpaletta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Mate S-nek mi értelme van? Ha Mate 8 200k-nál nyit, Mate S pedig 220k jelenleg. :F :DDD

Xr

(#13) Legendd válasza Hunt3r22 (#12) üzenetére


Legendd
senior tag

Nem sok :D

Alea iacta est!

(#14) Bardoczy


Bardoczy
csendes tag

Biztosan sokan kérdezték már, de áruljátok már el mi szükség van ekkora kijelzőre eletszerű felhasználói környezetben? Épp úgy nem értem, mint a duál sim létjogosultságát.

Nyilván biztos van, mert akkor nem fogyna :)

(#15) atike


atike
nagyúr

Nekem ez fogja váltani a Mate7-et az év végén... :) És pont.

Köszönöm a tesztet.

Egy kérdés merült fel - a gyári kamera szoftver professzionális részében lehet kézzel állítgatni dolgokat - ez örvendetes. De a camera2 api-t használták vajon? Azaz megfelelő programmal (Manual Camera) el lehet érni a teljes kézi állítgatást...? :U

(#16) szakallasgy1 válasza Bardoczy (#14) üzenetére


szakallasgy1
tag

Nekem szükség van ekkora kijelzőre. Tartalomfogyasztásra 100%ban kiváltaná a laptopot és az kütyü hordozható kategória. Ezen nézek tévét, netezek, filmezek, olvasok, játszok. Stb.

Nekem a galaxy s5 kijelzője már kicsi. A következő telefonom 5,7 és 6-os lesz.

szakallasgy

(#17) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon érdekes, hogy mennyire ráció pártunk a processzor és GPU erejére. Amikor olyan keveset használunk belőle. Olyan mint a laposoknál, az emberek nagy része YouTube, böngészés és film néuzésre használnak. A telefon sem lehet sokkal másabb. Erre állandóan a csúcs hardver keresése van napirenden. Értem én, hogy drága, de brutális aksi, elég jó kamera jár mellé. A dual SIM hab a tortán. Szerintem ez egy nagyon best ha lett.

Kell

iPhone 13p

(#18) Shyciii válasza Bardoczy (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

A dual sim létjogosultságát nem érted? Pedig napnál világosabb...
Van saját sim kártyám, és a munkahelyemen szintán adnak sim kártyát, mert vagy nem vihetem be az enyémet, vagy nem akarom bevinni más ok miatt. Ilyenkor beteszem a dual simes telómba, és kész. Így nem kell két mobilt hordanom magammal állandóan, hanem elég egy mobil.

(#19) Bardoczy válasza szakallasgy1 (#16) üzenetére


Bardoczy
csendes tag

Érdekes álláspont :)
Jól tippelek, hogy gyerek vagy?

(#20) Xaels válasza Graphics (#7) üzenetére


Xaels
félisten

Nem magával a T880-al van gond hanem a konstrukcióval amiben ebbe a SOC-ba kerül. És 200k-ért ez nem fér bele. 70-100K-ért az ember szemet huny sok apróságon, de ha már csúcsot veszek akkor legyen is az.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#21) janeszgol válasza spawn21 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem is jó plecsni került rá. Akinek az Amoled nem játszik, annak jó választás lehet.

(#22) Shyciii válasza Bardoczy (#19) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem tom hány éves lehet, de hogy egy 6"-os kütyü kiváltson egy laptopot, az elég viccesen hangzik. Mondjuk nekem a tv-t se tudná kiváltani. Inkább egy 50"-os tv-n nézem a full hd-s tartalmat, mint egy tenyérnyi eszközön :)

(#23) Bardoczy válasza Shyciii (#18) üzenetére


Bardoczy
csendes tag

"Van saját sim kártyám, és a munkahelyemen szintán adnak sim kártyát, mert vagy nem vihetem be az enyémet, vagy nem akarom bevinni más ok miatt. Ilyenkor beteszem a dual simes telómba, és kész. Így nem kell két mobilt hordanom magammal állandóan, hanem elég egy mobil."

Háát ez tényleg a napnál is világosabb :)
Ne haragudj de ez a válasz nagyon katyvaszra sikeredett.

Nekem is van céges számom. És kész. Nincs más. Minek? Javarészt amúgy is céges ügyben telefonálok (hiszen az év jelentős részét amúgy is a munkahelyen töltjük), ezért megadtam ezt a számot az ismerősöknek. Ennél olcsóbban a privát hívásaimat amúgy sem nagyon tudnám megoldani.
Ha nem lenne, lenne egy számlás privát csomagom.

(#24) Kasya


Kasya
nagyúr

A cikk nehany mondata tukroz kis elfogultsagot, de ez meg rendben is van. Azt mar kevesbe ertem, hogy hogy lett ajanlott ilyen ar mellett.

Bar a leszulek tetszik, a specifikaciok nem erik meg a konkurencia premium arazasat szerintem. Ettol fuggetlenul lathatoan jol marketingelik.

(#25) stevve


stevve
nagyúr

Járhat érte ajánlott plecsni. Új rendszercsip, ami jól működik és erősebb a kelleténél a mindennapi teendőkhöz, viszont mivel van benne egy hatalmas akksi, nem kell aggódni. A fém borítás minőségi, elegáns kinézetet ad, a kamera jó (mondjuk én itt vettem volna el az ajánlottat, ha valóban nincs még kész szoftveresen) és a szofver is jónak tűnik a legtöbb vásárlónak. Igazából az az igazán lényeges kérdés ilyenkor nálam, hogy a lehető legkevesebb mókolással üzemeltethető-e egy telefon. A teszt alapján erre jó esély van, ami biztató. :)

Más kérdés, hogy év eleje van és sokan bejelentkeztek egy sor jó készülékkel, szóval ez az ajánlott plecsni lehet, hogy nem lesz túl magas léc később. FHD, nincs 4K, Qi, stb... ezek azért már-már kezdenek alapvetőnek számítani a csúcsok között, ami ebbe az árba bele kellene, hogy férjen.

[ Szerkesztve ]

(#27) 56k


56k
tag

Úgy is jellemezhetném a készüléket, hogy erre várok 6 éve :) Megfelelő kijelzőméret, jó anyaghasználat jó kamera, megfelelő hardver. (számomra) :R

LG:GT540,P990,G2,G3,G4 Nokia Lumia 900,920,1520,930 Samsung: S1,S2,S3,S5,S8 Huawei: Mate 8,9,10,P8,P9P iPhone: 3gs,4s,5s,6s,6sp,7,7p,8p,X,11,12 mini, 12 Pro MAX, 12 Pro MAX, 13 Pro MAX

(#28) atike válasza Shyciii (#22) üzenetére


atike
nagyúr

Kivált. Én melóra használom a Mate7-et... Nem kell laptop cipelnem magammal, ez meg mindig ott van. Kamerarendszereket, hálózatokat és beléptetőket telepítünk, szervizelünk és üzemeltetünk. És konkrétan még távoli asztalozni és teamviewerezni is buli vele (bár oda még a 6" is kevés)... :)

(#29) A guru válasza Shyciii (#22) üzenetére


A guru
addikt

50" nyilván jobb a tartalomfogyasztás de a TV-t csak nem viszed megaddal. :DD

(#30) pit450 válasza #45553408 (#26) üzenetére


pit450
aktív tag

Várjuk a tapasztalatokat és a beszámolót!!!

(#32) rotobot


rotobot
tag

Kezd egyre jobb lenni a Huawei, de ez a telefon egy Note 5 tel még nem veheti fel a versenyt!
De drukkolok nekik, ha már a HTC kiesett a mezőnyből!

(#33) Hunt3r22 válasza Kasya (#24) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Telefonok 80%-a nem lehetne ajánlott az ára miatt. :(

Szvsz jó áron van, úgy, hogy a forintunk a béka segge alatt van.

Xr

(#34) Cathulhu válasza Legendd (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem azert, hogy hazabeszeljek, de a Meizu pro 5 ezt pl veri mindenben, es hivatalos EU forgalmazotol 2 ev garival is megvan 165k-bol az erosebbik. A 200k nagyon sok erte.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#35) HaZse válasza #45553408 (#26) üzenetére


HaZse
őstag

Elobb a gatanciat lekerdezned, mielott rendeelsz egy 200k-s telefont. Nem beszelve, hogy hol is van a 4/64-es valtozat, amit olyan nagy hevvel irtam, hogy majd azt veszed?

A szereny velemenyem, hogy ennyi penzert mar normalisabb telefont is lehet vasarolni. Bar en ennek a feléért sem veszek teleflnt, mert a mobilnál nagyobb amortizacios eszkoz nincs a vilagon.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#36) stewe780


stewe780
őstag

Ebben a kamera nekem valahogy túl őszinte. Főleg az ára ismeretében. Majdnem minden képen homály és elmosódottság, főleg a bal oldalon belenagyítva. Ja, minek nagyítok bele. :W 200kHUF-ért azért már belenagyítok.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#38) HaZse válasza atike (#28) üzenetére


HaZse
őstag

Azert egy pl. x240_es Lenovo noti sem nehez, megis az legalabb munkaeszkoz.

Egy mobil max. telefonalasra eleg.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#40) Bardoczy válasza HaZse (#38) üzenetére


Bardoczy
csendes tag

Megnyugodtam, hogy felnőttek is írkálnak ide... :)

(#41) Shyciii válasza Bardoczy (#23) üzenetére


Shyciii
veterán

Céges számot soha nem adok meg barátoknak ismerősöknek, mert ha többet nem ott dolgozok, akkor mind a 100 ismerőst értesíthetem, hogy más a szám. Ez tiszta baromság. A céges számon ha nem indíthatok magán hívást, akkor meg pláne nem működik. Az hogy te nem tudopd olcsón a privát hívásokat elintézni, az nem jelenti, hogy más sem. Nekem a privát hívások spec olcsóbbak, mint a céges, mert olyan flottában vagyok, de ezzel nem vagyok egyedül...

(#42) Szakiii


Szakiii
addikt

Ezért az árért már kb note 5 kapható, ami azért még mindig minden tekintetben jobb választás és kicsit elfogultnak érzem a hardver tesztet mert az hogy a gput leszámítva kenterbe veri az exynost az nem kicsit erős, pár %ról van szó úgy hogy a másik 2k kijelzőt hajt meg.. de egyébként szép teljesítmény simán választanám ezt a hardvert is csak nem ennyiért és nem ebben a telóban. :)

(#43) Kasya válasza Hunt3r22 (#33) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem onmagaban az ar nagy, hanem a konkurencia portfoliokhoz kepest draga.

(#44) petipetya


petipetya
nagyúr

Külsőleg teljesen rendben van, piros pont a letisztult formavilág és színösszeállítás miatt. Hardveresen nagyon jól eltalálták a CPU/GPU/felbontás + RAM kapacitását. Az aksi miatt újabb dicséret jár, ráadásul a felbontás miatt a teló nem zabálja fel a telepet. Egyedül a szoftver az, amit szívem szerint lecserélnék rajta stock Androidra. Ezt leszámítva remek készülék. :C

A Nexus 6P óta szintet lépett a Huawei, melynek méltó testvére lehet a Mate 8.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#45) Terentius válasza Bardoczy (#40) üzenetére


Terentius
őstag

Szerencsére ki tud váltani egy laptopot, mert ott van egy komplett számítógép a zsebemben. A két sim meg arra jó, hogy veled ellentétben az egyik kártyámat mindenki ismeri, van rajta valamennyi összeg szükség esetére, tehát azon elérnek. A másik kártyán meg a mobilnet van, azt a számot csak egy ember ismeri és arról szoktam voip hívásokat indítani, kapcsolatot tartani akikkel kell whatsappon,viberen,messengeren. Azért nem mindegy, hogy 60 percet beszélhetsz egy feltöltéssel 3000-ért mondjuk vagy 1000 percet ugyanennyiért.

HaZse: Maximum neked!

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#47) TiX válasza #45553408 (#26) üzenetére


TiX
csendes tag

Mi történik akkor, ha nem lesz hozzá alkatrész, ki fogja kicserélni neked a készüléket?

Szerintem ez nagyon rizikós ennyi pénzért...

Nagyon jó készülékeket lehet venni ebben az árkategóriában megfelelő támogatással.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gergő

(#48) Dominó85


Dominó85
veterán

Tényleg "őszinte" a kamerája, őszintén szólva ebben az árkategóriában ritka xar képeket lő. Vonalélesség 1-es, részletgazdagság jóindulatú 2-es. A színeket meg inkább nem firtatnám. Ha a tesztképek egy kalibrált 1920*1200 eFHD AH-IPS panelen xarul néznek ki, akkor ott nincsen mit szépíteni. :N

* Péter - 06302461862 *

(#49) atike válasza HaZse (#38) üzenetére


atike
nagyúr

Vágd zsebre, legyen mindig nálad... :) Max telefonálásra a mobil... :D :D :D :D Ez jó vicc volt.

(#50) szakallasgy1 válasza Bardoczy (#19) üzenetére


szakallasgy1
tag

Egyébként meg dolgozom, ráadásul táppénzen vagyok. Remélem nem beszólasnak szántad.

És miért lenne érdekes az álláspontom???

Ez akkor lenne csak érdekes ha az okostelenok hajnalán lennénk. Azóta rengeteg minden változott, és sokkal használhatóbbak sokmindenre. Ezek s készülékek tudják a középkategóriás gépek teljesiítményét hozni, ami elfér egy tenyéren.

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.