Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:12:58

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Y300 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Érdekes, hogy a kínai gyártók egy valamiben nem tudnak felnőni az igazán nagyokhoz, és ez a kamera. Ennyire high-tech dolog lenne...?
Amúgy ígéretes, mondjuk én hányok ettől a Huaweii inteface-től.
512 is csak az ár függvényében fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#2) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

512MB Ram...idáig olvastam.

Szánalmas hogy nem tudnak 1 giga ramot belerakni 2013-ban egy androidos telefonba, ahol a multitasking már alap dolog kellene hogy legyen. 512 pont semmire nem elég..szenved a telefon ha akár 2 alkalmazás között is már váltani akarsz, persze lehet főzött romokkal szórakozni, csak nem mindenki akar avval foglalkozni, van aki csak szeretné kivenni a dobozból és használni. Nem hinném hogy annyival megdobná a gyártási költségeket, mennyi lehet 1 dollár? vagy talán 2? Hűha..

[ Szerkesztve ]

(#3) kengyel


kengyel
nagyúr

Az árához viszonyítva, szerintem vállalható .

kengyel

(#4) kolosanyi válasza kengyel (#3) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na, ez kérem nagyon jó ennyiért. Le a kalappal! :R (Decemberben a Lumia 800-am volt 47, de most is drágább ennél, pedig szerintem ennek sokkal jobb az ár/érték aránya...)

(#5) helixP válasza Lotusomega (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

De nem vagy képben. 1 dollár mi...?
Illetve az árát olvastad? 4''-es, IPS-es, kétmagos telefon 36 ért kártyásan? Alighanem best buy.

(#6) TheVeracLord


TheVeracLord
csendes tag

Szerintem meg lett a öreg x8-asom utódja :C Ennyiért ez a telefon szinte ajándék :))

[ Szerkesztve ]

(#7) kengyel válasza kolosanyi (#4) üzenetére


kengyel
nagyúr

Erősen gondolkozom egy példány beszerzésén :U a kisebbik gyerkőcnek, kezdésnek hibátlan :K Uraim ennyi pénzért tuti vétel !

T. dominóval, 31.990

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#8) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az árcédula láttán elég best buy gyanús készülék. Felesleges a fél giga RAM miatt fanyalogni, tessék jobb alternatívát mutatni ennyiért.

<< Heimdal >>

(#9) Vangelis válasza kengyel (#7) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Aztán a végén majd lenyúlod tőle, mert jobb lesz mint a szappantartód. :)

Gyerkőcömnek egy H Media Pad tablet van és meglepően jó cucc ez a márka!

A telefon is biztosan nagyon jó lehet!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) manoarc


manoarc
senior tag

ritkán írok ilyet , sőt nagyjából soha ... de ez bomba ár :)

{。^◕‿◕^。}

(#11) <Adamsky> válasza helixP (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem az 512 Mbyte sehogy sem fér bele. Ma -- főleg Android-nál -- alap kellene, hogy legyen az 1 Gbyte. Úgy gondolom, ennek nem is igazán a költségek alacsonyan tartásában van szerepe. Sokkal inkább arról szól a dolog, hogy a végén még kiderülne, hogy egy jó két magos SoC is mindent elvinne megfelelő mennyiségű memóriával. Érdemes megnézni, hogy a BB Z10-be mennyi RAM van, pedig "csak egy gagyi" előző generációs 2 magos Krait van benne. Folyamatosság, ill. multitasking tekintetében pedig ver (sok)mindent.
Egyébként mintha pont a Huawei tett volna valamelyik telefonjába nagyon jó kis kamerát. Csak nem volt agyon hype-olva ...

(#12) kengyel válasza Vangelis (#9) üzenetére


kengyel
nagyúr

Megígérem nem fogom tőle lenyúlni :D De azért is bízom benne ,mert nekünk is van egy H. MediaPad 7 és hibátlan :)

kengyel

(#13) kareszm


kareszm
tag

Fórum a telóról

(#14) Energie X


Energie X
őstag

Elég ígéretes telónak tűnik :) tetszik az Ui és az ára is nagyon szuper. Nem vagyok androidos, de elgondolkozom egy ilyen vételén... :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15) Yayoh válasza Lotusomega (#2) üzenetére


Yayoh
aktív tag

A középkategóriás telefonoknál még megértem hogy nyavalyogtok hogy 512 RAM de már az alsó kategóriába is :F Most komolyan 35ezer forintért mit vársz?

(#16) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ennyiert meg az 512 RAM is elnezheto, bar inkabb lenne par ezressel dragabban 1 GB-os. Mindesetre siman best buy a kategoriaban, az IPS pedig hatalmas plusz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) Neck válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


Neck
veterán

Az 1GB a középkategória privilégiuma. Tessék örülni, hogy megértük az 512MB RAM-ot a 384 meg a 256 helyett az alsó kategóriában is, ráadásul jó kijelzővel és középkat procival.

Alsókat. áron.

Nem értem a fanyalgókat. Van drágábban 1GB-os készülék, ha nektek annyi kell akkor ez a Huawei nem nektek készült.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18) Pocok256


Pocok256
veterán

Azoknak akik azt mondják, hogy 512 vel is best buy azoknak üzenem, hogy próbálják használni... Kínszenvedés egy ilyen mobil ... konkrétan magát az androidot öli meg... Hiába best buy és hiába nagyon jó ár és nagyon jó a többi része ha csak 512 ram van benne .. megöli az egészet. Ez olyan kb mint hogy van egy nagyon jó autód indulhatsz vele forma 1 en mindene csapatverő és teljesen no. 1 csak éppen kerekei betonból vannak.... Nagyon jó köszönöm szépen ez így használhatatlan.. Szerintem nem én lennék az egyetlen aki +3k val többet kiadott volna érte ha 512 helyett 1 giga lett volna beletéve.. Egyszerűen nem teszik bele mert akkor saját házon belül teremtenek konkurenst...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A cikk írójától kérdezném, biztos, hogy IPS paneles és az akku 1730 mAh? 3 verzióban készül.
Gsmarena.
In EU instead of IPS lcd I got TFT, so color are not so natural. Battery also not 1730 mAh. It's 1950 mAh.
As for performance, Antutu 3.3 scores 6111.
Reply
2013-04-29 09:19

[ Szerkesztve ]

(#20) manoarc válasza Pocok256 (#18) üzenetére


manoarc
senior tag

az a 3 inkább 13 szokott lenni ... :U

{。^◕‿◕^。}

(#21) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Valaki váltott esetleg x8-ról ? (Se X8) Mert anyunak el tudnám ezt képzelni, neki az volt az eslő droidos telója. (gyári állapotban használta nem engedte se rootolni, sem cyant pakolni rá :/)
Szóval szerintetek ? Mert a hw alapján fényévekkel jobb :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22) helixP válasza Pocok256 (#18) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja hát, ha csak +3K lenne az egy giga ram, akkor nem csak Te lennél, aki kifizetné. Csak ez nem így működik.
Alca 995-öm van 512-vel és semmi bajom vele.
Enyhén túlzott vélemény, hogy 512-vel nem megy az android.

[ Szerkesztve ]

(#23) Yayoh válasza Pocok256 (#18) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Ez picit durva hasonlat....Beton kerekekkel el se bírnál indulni , de 512 RAM-al együtt lehet élni.Én telefonomba is ennyi van és bőven megvagyok vele ..Ne állítsuk már be úgy minthogyha használhatatlan lenne...Az átlag felhasználónak elég ha meg valakinek kevés az meg nézelődjön feljebb..

(#24) Rensis válasza Pocok256 (#18) üzenetére


Rensis
csendes tag

Ne is haragudj, de ez borzalmasan rossz példa. Hogy én is kocsis példánál maradjak, amit te csinálsz az ez:
Lada áron kapsz egy Volkswagen Golfot és siránkozol, hogy nem 5-ös BMW. Nonszensz.
512 ram ezen az áron bőven jó. Aki ennyiért akar telefont venni, az tudja, hogy mit várhat el a telefonjától. És ez annak még fölé is teljesít. Pláne, hogy 4.1-es Android még Project Butterrel is javít az élményen.

(#25) Pocok256


Pocok256
veterán

Ne értsetek félre nekem is 512MB ram van a telomba ST15i mini tulaja vagyok... Itt csak azon húzom fel magam, hogy minek kell 2013 -ban még 512 vel szerelni 1 telefont.... Régebben még olvastam egy belsős dokumentumba, hogy ténylegesen nem kerül többe 3k nál egy 1gb os RAM (legalábbis a gyártónak megvenni) Az, hogy a felhasználó felé hogy árazzák az már egy más kérdés...

Itt arról van szó, hogy közel tökéletes telefont tettek volna le az asztalra ha 1 gb -al szállítják... (legalábbis az ársávjába ahol mozog)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ennyi pénzért ez lesz az új néptelefon, minden van benne ami egy átlag embernek fontos 32k-ért, le a kalappal. :R

Finn the human

(#27) b0bcat válasza Pocok256 (#25) üzenetére


b0bcat
addikt

Azért az sem mindegy, hogy az 512-ből mennyi használható. Rengeteg kínai dual SIM-es készüléknél 50-150 mega szabad RAM van a fél gigából alapjáraton. Itt több mint 200 mega.

Persze, nyilván jobb lenne az 1 giga, meg kijelzőből is a qHD, meg készíthetne szebb képeket is... Mindezt 40 ezer alatt. És akkor ki venné meg a drágább, feljebb pozicionált készülékeket? ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#28) Rensis válasza Pocok256 (#25) üzenetére


Rensis
csendes tag

Gondolom azt te is belátod, hogy itt nem az előállítási költségekről van szó. Egy ilyen telefon meg mondjuk egy iPhone 5 előállítási költsége között van max pár ezer forint különbség. De nyilván ha az alsó kategóriás telefonok mindegyikét közép/felső kategóriás hardverrel gyártanák, akkor senki nem venne közép/felső kategóriás készüléket. Saját maguknak csinálnának konkurenciát.

(#29) Pocok256 válasza Rensis (#28) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen ez így van ezt már fentebb is írtam.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hardverapróról kattintva a fejlécnél Y200-as szerepel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) DS39


DS39
nagyúr

a cikkírónak milyen forrásból van a telefonja? mert eddig akik vettek vagy függetlenül vagy T-től azokban TFT-LCD a kijelző és 1950-es az aksi.

(#32) b0bcat válasza DS39 (#31) üzenetére


b0bcat
addikt

Ne jelentsd ki, kérlek, hogy nem IPS, ezt ugyanis senki nem bizonyította még hitelt érdemlően (ahogyan az ellenkezőjét sem)! :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#33) Graphics válasza DS39 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig speckó alapján is IPS
[link]

b0bcat: állítólag Indiában TFT-LCD-s :)

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) b0bcat válasza Graphics (#33) üzenetére


b0bcat
addikt

Ebben a speckóban nem stimmel az akku. Az ugyanis itthon - legalábbis a T-s modellnél - 1950 mAh-s.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35) satz18


satz18
őstag

Először érzem úgy, hogy egy alap telefon is lehet kompromisszumoktól mentes. Le a kalappal. Ezt a telefont nehéz lesz megfogni a konkurenciának.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#36) DS39 válasza b0bcat (#32) üzenetére


DS39
nagyúr

ti akik vásároltatok már ilyet írtátok hogy a dobozon TFT-LCD szerepel, és az aksi 1950-es. akkor most mi van? (ez utóbbi a Telenor honlapján is szerepel) :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37) kareszm válasza DS39 (#36) üzenetére


kareszm
tag

A kínai piacra szánt verziók.
Aki tud kínaiul olvassa le a dobozról hogy IPS van-e ráírva.

A Y300-0100 verzió dobozán TFT van angolul.

(#38) DS39 válasza kareszm (#37) üzenetére


DS39
nagyúr

a tieden mi szerepel? az a lényeg, mert itt vetted Magyarországon. :D

egyébként a T-Mobile és a Telenor honlapján is TFT-vel nyitottak, azóta mindkét helyen IPS-re lett átírva, az aksi viszont a Telenornál továbbra is 1950-es. :K

[ Szerkesztve ]

(#39) b0bcat válasza DS39 (#36) üzenetére


b0bcat
addikt

Az IPS is TFT, tehát ez a konkrét felirat megint nem jelent semmi kézzel foghatót. Pláne, hogy a dobozokra rá is szokták írni, hogy nem feltétlenül igaz minden, ami rájuk van írva, hiszen nem egy helyen készülnek a telefonokkal (mármint a dobozok). :DDD

Az is segíthetne talán eldönteni a kérdést, hogy létezik-e 16 millió színű nem IPS TFT (256 ezer színű IPS ugyanis biztosan létezik). Ez a modell ugyanis láthatóan 16 millió színű, ha a 256 ezer színű Y200 mellé teszed. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#40) satz18 válasza DS39 (#38) üzenetére


satz18
őstag

Szted a telenornál mennyire értenek az emberek a telefonhoz? Ügyfélszolgálatos csajt hívtam, mert nem ment a mobil net az evolve fx520-on, és amikor kérdezte a márkát, mondtam evolve. Kétszer visszakérdezett, és nem értette, meg akart győzni róla hogy biztos nokia. Utána arról, hogy biztos samsung. Miután 5 perc alatt sikeresen meggyőztem róla, hogy létezik ilyen márka, csak annyit mondott, hogy ő ilyenről még nem hallott. Szóval a szaktudásról ennyit.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#41) kareszm válasza DS39 (#38) üzenetére


kareszm
tag

Nekem ez van.
Videón 33. mp.

[ Szerkesztve ]

(#42) DS39 válasza satz18 (#40) üzenetére


DS39
nagyúr

hát kéne érteniük hozzá, de valóban vannak kivételek :D

amúgy az aksit a felhasználók is írták hogy nagyobb mint a külföldi specifikációkban :)

mondjuk már az Y200 tesztjénél is így volt ez 1250-esnek írják azóta is a végén, miközben Mo.-on egy darab olyat nem forgalmaztak a szolgáltatók, mindenhol 1400-assal árulták. ;)

[ Szerkesztve ]

(#43) prolad


prolad
őstag

Ennyiért nagyon jó gép lett,megéri.
Az Antutu-nál meg valami probléma van.

(#44) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Pont ez a telo fele kacsintgatok,de sajnos az én szolgáltatóm nem forgalmazza,függetlenül meg még nem igazán van.
/én nem nagyon találtam emberi áron/

(#45) DS39 válasza Silentfrog (#44) üzenetére


DS39
nagyúr

43k-ért van iPon-nál és geomobil-nál függetlenül, gyártói garival :K

[ Szerkesztve ]

(#46) pinnacle válasza Graphics (#33) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Németországban TFT, Indiában IPS. Most látom, hogy kareszm linkelt videóján, indiai telefon van, a dobozán csak TFT szerepel.
b0bcat Samsung Gio, Ace, Sony U 16M TFT.

Igazából mindegy, mert most talán ez a legjobb ár/értékű telefon.

[ Szerkesztve ]

(#47) Legendd válasza DS39 (#38) üzenetére


Legendd
senior tag

Megnéztem, a telefonban lévő akku 1730 mAh...

(#30) Duliee: valóban, nem értem, miért...

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#48) hekmi


hekmi
tag

Komolyan mondom, nem értem, hogy pár ember, aki a fél giga ram miatt siránkozik, miért nem képes rájönni, hogy aki 36 ezerért vesz dominó kártyával androidos telefont, az nem fogja azt a fél gigányi RAM különbséget nézni, hanem inkább a szép kijelzőt, gyors működést. Arról nem is beszélve, ha 1 giga RAM lenne benne, akkor már pár ezressel drágább lenne, és akkor már mindjárt nem is olyan jó vétel.
Szóval egy szó, mint száz, ennyiért best buy!

(#49) sanyijedi


sanyijedi
őstag

egyértelmű. ilyen hardwer-rel 32-e ft ért kártyásan. profi. remek. nincs nála jobb vétel most.
lessük meg a T-s konkurenciát jelenleg:
Alcatel OT-991
LG Optimus L3 E400
Nokia Asha 302
Nokia Asha 311
Samsung Galaxy Mini 2

egyértelmű.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#50) DS39 válasza Legendd (#47) üzenetére


DS39
nagyúr

köszönöm, és a teszt készülék melyik szolgáltatótól van?

a másik Y300-as topikban írták, akik függetlenül vették a telefont hogy 1950-es van benne. [link] és [link] (utóbbi meg T-s)

Silentfrog: inkább T-s ár most a nagyon akciós, a 40k körüli független is szenzációs ár, 2 magos cuccért. lehet később rájönnek és felárazzák, mert pl a G300-at ezek a boltok sokkal többért adják, pedig az gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.